انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا از وضعیت فعلی مدیریت وب‌سایت فارسی اوبونتو راضی هستید؟

خیر. تیم مدیریت فعلی باید تغییر کند و گروهی با رای گیری کاربران جای آن را بگیرد
11 (20%)
خیر. وب‌سایتی با نرم‌افزار، دامنه و  تیم مدیریت جدید نیاز است
2 (3.6%)
خیر. اما انتظار بهتر شدن مدیریت تیم فعلی و تغییر بعضی سیاست‌ها را دارم (توضیح دهید)
14 (25.5%)
بله. کاملا راضی هستم
20 (36.4%)
هیچ نظری خاصی در این زمینه ندارم
5 (9.1%)
هیچ کدام از موارد بالا (در قالب ارسال مشخص کنید)
3 (5.5%)

مجموع آرای اعضا: 55

نویسنده موضوع: نظرخواهی در مورد وضعیت فعلی مدیریت وب‌سایت فارسی اوبونتو  (دفعات بازدید: 9717 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
ممنون از جوابها و توضیحات خوب دوستان. واقعیت اینه که خیلی حرفها رو نمیشه زد... من فقط به این بسنده کنم که از نظر من اینکه گروه ما تونست همایشی رو به صورت کاملا رایگان با حداقل ۴۰۰ نفر شرکت‌کننده، کارگاه‌ها و سمینارها و پذیرایی با کیفیتی که دیدید برگزار کنه یک افتخاره بزرگه باید قدر این تیم دونست و از تک تک کسایی که دقیقه‌ای وقت گذاشتن چه به عنوان شرکت‌کننده و چه ارائه دهنده تشکر کرد...

به نظر من تیمی که می‌تونه همایشی رو با اون کیفیت برگزار کنه قطعا می‌تونه سرویس‌های تحت وب و خدمات شبکه‌های اجتماعی/مجازی که داره ارائه میده رو هم متحول کنه :)

Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
در پایان راه‌کاری که برای حل مشکلات مدیریت به‌نظرم می‌رسه اینه که؛
۱. افراد تیم مدیریت به‌طور کاملا شفاف توی همین سایت قابل مشاهده باشن.
۲. یک سطح دیگه به سطوح کاربری اضافه بشه که سخت‌گیری‌های کمتری برای کاندید شدن داشته باشه و متقابلا دسترسی‌های محدودتری هم داشته باشه.
این‌جا تیم مدیریت به طور کاملاً شفّفا قابل مشاهده هستن: http://forum.ubuntu.ir/index.php?action=mlist;sort=id_group;start=0;desc
گروه کاربران ایرانی اوبونتو هم هست که هیچ سخت‌گیری خاصّی برای کاندید شدن نداره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
در مورد اولی؛ ممنون. بهش توجه نکرده بودم (:
اما دومی رو قبول ندارم چون تا جایی که یادمه یکی از شروط اصلی ناظر شدن، فعالیت چشمگیر توی لانچپد بود، خب شاید من دوست نداشته باشم توی لانچپد فعال باشم ولی این‌جا هستم و می‌تونم کمک بکنم. این میشه سخت‌گیری.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اما دومی رو قبول ندارم چون تا جایی که یادمه یکی از شروط اصلی ناظر شدن، فعالیت چشمگیر توی لانچپد بود، خب شاید من دوست نداشته باشم توی لانچپد فعال باشم ولی این‌جا هستم و می‌تونم کمک بکنم. این میشه سخت‌گیری.

چنین قانونی نداشتیم هیچ‌وقت ها. پیش‌نیازهای عضویت در گروه کاربران ایرانی اوبونتو این‌جا نوشته شده:
نقل‌قول
ابتدا مطمئن شوید که فعالیت و مشارکت قابل توجهی داشته‌اید. درصورتیکه اینگونه نیست کمی صبور باشید و مشارکت بیشتری در فعالیتها داشته باشید.
ضمنا شما می‌بایست اطلاعاتی در مورد جامعه‌های کاربری لینوکسی و متن‌باز داشته و به قوانین و خط مشی های گروه پایبند باشید.

تنها مورد لازم اینه که حساب کاربری توی لانچ‌پد داشته باشید، چون گروه‌های کاربری اوبونتو اون‌جا سازماندهی می‌شن و باید اسمتون اون‌جا اضافه بشه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
اگر تا قبل از ارسال این موضوع هدف این جنجال های اخیر مشخص نبود... حالا مشخص شد. هر چند از همون اول هم معلوم بود داستان چیه.
ویکی رو هم جامعه کاربری باید گسترش بده و به روز کنه، چه دخلی به مدیرها داره.
می دونی مشکل ما اینه به جای اینکه دنبال راه حل باشیم می خواهیم با فرافکنی همه چیز رو گردن بقیه بندازیم آقای حقیری هیچ نقشی توی این موضوع نداشتن و من اگر به این موضوع شک دارید حاضرم تمام پیام های خصوصیم علنی بشه.
--بحث اصلی اینه که مدیریت اینجا کاسه داغ تر از آشه همین !
نقل قول از خودم
نقل‌قول
بحثی که هست تایید یه کاربر برای شورای نظارت و مدیریت مستلزم اینه که توسط گروه قبلی تایید بشن و این بدین معناست که هیچ وقت این افراد از یک عده خاص بیرون نمی رن و این یعنی تا ابد کسانی بر اینجا مدیریت می کنن که همین تفکرات رو دارن.
« آخرین ویرایش: 27 آذر 1393، 10:15 ق‌ظ توسط ح.م »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین M!lad

• *
  • ارسال: 1757
خیلی جالب بود... یه جورایی خندم گرفت کلا.

اصلا به فرد خاصی اشاره نکردم تو پستم! عرض کردم موضوع = Topic!

کاملا هم مشخصه کی‌ فرافکنی میکنه! چه‌کسانی دنبال راه حل و بهبود وضعیت انجمن هستند، و چه‌کسانی هم مقاصد خودشون رو دنبال میکنند.

بیخود هم پست ملت رو به این و اون ربط ندید.
« آخرین ویرایش: 27 آذر 1393، 04:54 ب‌ظ توسط M!lad »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
آقا ميلاد اولين كسي كه اوضاع اين چند مدت رو به آقاي حقيري منتسب كرد شما بوديد
من معذرت می خوام ظاهرا من درست منظور شما رو نفهمیدم
« آخرین ویرایش: 27 آذر 1393، 09:12 ب‌ظ توسط ح.م »

آفلاین M!lad

• *
دست بردار عزیز... بیشتر از این ما رو نخندون.

مفهوم پست هام کاملا مشخصه! اگر شما برداشت دیگه‌ای دارید دیگه اون دست من نیست... فقط سعی کنید به دیگران افترا نبندید، حداقل به امضای خودتون پای‌بند باشید.

دیگه هر چی بگم تکرار مکررات هست، فقط شما رو ارجاع میدم به پست های قبلم و تفکر بیشتر، همینطور خوندن پست دوستانمون Numb، Mohi و دانیال عزیز خالی از لطف نیست.

اینکه هدف شما از نسبت دادن پست من به اون بده خدا چیه رو واقعا نمیدونم ولی اون هم مشخص میشه خلاصه.

حق یارت

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
فکر می کنم این بحث نباید بیش از این منحرف بشه ، آقا شما نیتت درست بود ببخشید من عذر می خوام ، فقط دیگه نگذارید بیش از این موضوع منحرف بشه.
« آخرین ویرایش: 27 آذر 1393، 09:10 ب‌ظ توسط ح.م »

آفلاین جادی

• *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
دنیای آزاد خیلی ساده است: اگر فکر می کنین چیزی خوب نیست و مهمه که خوب باشه و شما بلدین خوب انجامش بدین، خوب انجامش بدین (: وظیفه مدیر آپدیت کردن ویکی نیست و اگر کسی هست که معتقده می تونه ویکی رو آپدیت کنه ولی چون بهش نمی گن مدیر، اینکار رو نمی کنه واقعا مهمه که اصولا مدیر نشه (:

تو جاهایی که دوست داریم، خوب کار کنیم و انجمن / ویکی / کشور / دنیای بهتری خواهیم داشت (:

آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
دنیای آزاد خیلی ساده است: اگر فکر می کنین چیزی خوب نیست و مهمه که خوب باشه و شما بلدین خوب انجامش بدین، خوب انجامش بدین (: وظیفه مدیر آپدیت کردن ویکی نیست و اگر کسی هست که معتقده می تونه ویکی رو آپدیت کنه ولی چون بهش نمی گن مدیر، اینکار رو نمی کنه واقعا مهمه که اصولا مدیر نشه (:

تو جاهایی که دوست داریم، خوب کار کنیم و انجمن / ویکی / کشور / دنیای بهتری خواهیم داشت (:

پشتیبانی فنی از ویکی کار کیه؟
مسلما مدیریت فنی! چرا؟ چون من کاربر، دسترسی به اف تی پی انجمن ندارم، یکی از دوستان امروز (یا دیروز) اکانتی رو در ویکی ساخته بود و موقع لاگین با پیغام «نام کاربری یافت نشد» یا یه همچین چیزی مواجه شده بود! یا ارور های پی در پی که در ویکی شاهدش هستیم :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
به نظر من در کل این سایت، خیلی خوبه و فقط به یک مقدار تمیز کاری نیاز داره.

مثلا ویکی آپدیت بشه
در انجمن مطالب تکراری حذف بشه
و یک قسمت به عنوان بخش آموزشی یا سوالات و مشکلات متداول اضافه بشه

به نظر من عوض شدن کامل مدیران اشتباه هست.
از نظر من این سایت به مدیر نیاز نداره، به ناظر و نویسنده نیاز داره.

البته اضافه شدن چند مدیر فعال هم خوبه، مثلا مدیری که بتونه به مشکلات کاربران رسیدگی کنه و مثل آقای حسن پور، پشت گوش نیندازند. ( از آقای حسن پور درخواست کمک برای پس گیری حساب کاربری قبلی داشتم که هک شده، اما ایشون هیچگونه کمکی نکردند. )

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
ممنون از اونایی که رای دادن و نظر خودشون رو ارسال کردن. برای اون‌هایی که با ارسال‌های بی ربط و حمله شخصی سعی داشتن این تاپیک رو به بیراهه بکشن متاسفم.
تنها وقتی میتونیم ادعا کنیم آدم‌های مترقی شدیم که بدون اتهام شخصی و دنبال منفعت‌های پنهان گشتن با هم یک بحث ساده داشته باشیم.
در حال حاضر ۳۵ نفر رای دادن. به نظرم حداقل صد و وپنجاه رای لازم داریم تا بشه به یه تصویر کلی از نظر جامعه کاربری رسید. لطفا لینک این نظرسنجی رو با دوستانتون به اشتراک بگذارید. مدیر هم اگر دوست داشت این تاپیک رو داخل باکس بالای انجمن بزاره تا کاربرای بیشتری ببینن.
به شخصه انتظار داشتم رای‌های بیشتری به گزینه سه و کمتر به گزینه چهار ببینم. حدس میزنم خیلی‌ها این نظرسنجی رو غرض ورزی و بهانه‌ای برای گرفتن مدیریت از دست عده‌ای خاص دونستن که باعث شده چشماشون رو به روی مشکلات سایت ببندن و به گزینه چهار رای بدن. همون طوری که تو عنوان نوشتم، این فقط یه نظر سنحی است. گزینه‌ای که فکر میکنید درسته رو انتخاب کنید.
نقل‌قول
خیلی از موارد مثل به روز شدن ویکی, کار نکردن برخی لینک ها و... بحث شده و مدیران جواب قانع کننده ای دادند.
مثلا چه جواب قانع کننده‌ای؟ توضیح بده لطفا
نقل‌قول
من منظورم توجیه و یا طرفداری نبود بلکه منظورم این بود که با این شرایط که برخی از سایت های گنو/لینوکس تعطیل و یا نیمه تعطیل شدند, انجمن ابونتو خوب سرپا مونده.قبلا هم گفتم الان هم میگم انجمن رو یه روز دست ما بدند نمی تونیم اداره کنیم.
اصولا این وب‌سایت بالاست چون کنونیکال هاستینگ رو محیا میکنه. بود و نبود مدیر هیج فرقی به حال این وب‌سایت نداره.

سلام دوستان، بنظر می‌رسه که دارید چند تا مساله رو با هم قاطی می‌کنید. یک مساله جامعه‌ی راهبران اوبونتو هست و یک مساله نحوه‌ی مدیریت و سامان‌دهی این وب‌گاه (فورم، ویکی، ...) هست. این دو تا به هم یکی نیستند.

به طور مثال آقا مهدی مسوول این نیستند که بیان این‌جا و بخوان عمده‌ی پست‌ها رو بررسی کنن و مثلاً اسپمرها رو بلاک کنن. این کار توسط ناظران انجمن انجام می‌شه. اگر از یک بخش ناراضی هستید دلیل نمی‌شه که کل جامعه‌ی راهبران اوبونتو عوض بشن.

یکی از کارهایی که جامعه‌ی راهبران اوبونتو انجام می‌ده برگزاری همایش‌ها و ... هست. شاید توی فورم گفته نشه ولی برای هر همایش‌، ملاقات‌های حضوری بسیاری بین اعضای جامعه‌ی راهبران اوبونتو برگزار می‌شه و هم ملاقات‌هایی با اسپانسرها و جلب نظر اون‌ها و تهیه‌ی قراردادهایی که برای اسپانسری همایش‌ها هست.
همون  طوری که ۱۷ بار تو عنوان تاپیک و پست اول نوشتم، این نظر سنجی در مورد وب سایت فارسی اوبونتو هست. یعنی وب‌سایتی که با زدن آدرس ubuntu-ir.org توی مرورگر باز میشه. مدیریت این وبسایت با مهدی حسن پور هست. فقط مهدی حسن‌پور میتونه یه آپدیت ساده smf رو تو این وب‌سایت نصب کنه، فقط مهدی حسن‌پور دسترسی کافی برای به روزرسانی نرم‌افزار ویکی این سایت رو داره. اینکه جامعه راهبران اوبونتو چیه و عضوهاش کی هستن ربطی به این تاپیک و موضوعش نداره.. مدیر این وب‌سایت مهدی حسن‌پور هست. و اصلا متوجه نمیشم شما چطور که از یه نظرسنجی در مورد مدیریت وب‌سایت، عوض شدن کل جامعه راهبران اوبونتو رو نتیجه گیری کردی.
و اگر ناظران کار خودشون رو درست انجام ندن بیشتر از همه مدیر کل متوجه سرزنش‌هاست. یه کاربر میتونه بیاد توی این انجمن، یه تاپیک با عنوان «آخ اوبونتو خراب شد، جان عزیزتون کمک کنید» بسازه و میتونی مطمعن باشی تا اخر دنیا عنوان بد این تاپیک ثابت میمونه. ولی کافیه یه کاربری یه تاپیک بزنه و در مورد مشکل لینوکس اوبونتوش بنویسه؛ یک ساعت نشده با ناظری مواجه میشه که به زور میخواد عنوان موهونی رو کنار لینوکس بچسبونه.
نقل‌قول
حالا اگه همشون رو عوض کنیم، کی مثلاً می‌ره با شرکت‌های مختلف صحبت می‌کنه برای اسپانسری؟ فرق هست بین کسی که داره توی جامعه‌ی کاربری به صورت فیزیکی فعالیت می‌کنه با اون‌که ناظر انجمن هست.
اگر این اتفاق در سطح وب‌سایت افتاد، دلیلی داره این افراد که در حال حاضر چنین فعالیتی رو ظاهرا خوب انجام میدن دیگه ادامه ندن؟ من فکر میکردم مردم جشن انتشار میگیرن چون اوبونتو و نرم‌افزارهای آزاد رو دوست دارن نه به خاطر این که اسمشون تو چندتا صفحه مسخره launchpad هست!
نقل‌قول
اگر تا قبل از ارسال این موضوع هدف این جنجال های اخیر مشخص نبود... حالا مشخص شد. هر چند از همون اول هم معلوم بود داستان چیه.
داستان چیه؟ بگید همه بدونیم.
نقل‌قول
ویکی رو هم جامعه کاربری باید گسترش بده و به روز کنه، چه دخلی به مدیرها داره.
چقدر خوبه آدم به نظر خودش عمل کنه. من از شما میخوام بری به ویکی وب‌سایت، یه نام کاربری بسازی، یه مدخل جدید ایجاد کنی یا یه مدخل موجود رو یه تغییر کوچولو بدی. مثلا مدخل اوبونتو چیست رو ویرایش کن و آخرین انتشار اوبونتو رو از ۱۲.۱۰ بکن ۱۴.۱۰ بعد بیا نتیجه رو این جا گزارش بده. منتظرم!
نقل‌قول
به جای اینهمه تایپیک پیرامون مدیرها، یک تایپیک میزدید و همینقدر که پافشاری میکنید برا تغییر مدیرها رو بهبود ویکی تمرکز میکردید الان ۱۰ بار مشکلات ویکی حل شده بود. کسی که بخواد محتوای مفید در اختیار بقیه قرار بده‌،‌ اینکار رو انجام میده. حالا از هر راهی که بتونه.

یا حتما باید مدیر بود تا صفحه اصلی رو Fix‌ کرد؟ همین صفحه رو هم کاربران اگر اشتباه نکنم آماده کردند.
شما کوچکترین اطلاع از چیزی که در موردش حرف میزنی نداری. فقط برای اطلاعت بگم که بله صفحه اول رو فقط مدیر میتونه عوض کنه. من به شخصه سال‌ها برای بهتر کردن این وب‌سایت (و بقیه وب‌سایت‌ها فارسی جامعه کاربری نرم‌افزارهای آزاد) تلاش کردم و میکنم. من برای آپدیت این انجمن به نسخه فعلی چند هزار کد خط SMF خوندم و چند صد کد خط نوشتم و بیشتر از صد ساعت روش وقت گذاشتم. اگر من نبودم الان شما هنوز مجبور بودی به جای ویرایشگر WYSIWYG پست‌هات با BBCODE بنویسی! توهم هم حدی داره.
نقل‌قول
دوستان یک مورد کوچیک در مورد ویکی:
اگر به قدیمی بودن مستندات ویکی اعتراض دارید، مستندات جدید ترجمه کنید.
اگر نمیتونید ترجمه کنید، مطالب این انجمن که قابلیت انتقال به ویکی دارن رو به ویکی انتقال بدید.
اگر میتونید، مقاله‌های قبلی رو به‌روز کنید.
سیستم ویکی به طور کل خرابه. از شما هم دعوت میکنم با یوزر فعلیت یا یه یوزر جدید سعی کنی یک حط از یه مدخل ویکی رو تغییر بدی. لطفا نتیجه رو اینجا بنویس.

من فقط به این بسنده کنم که از نظر من اینکه گروه ما تونست همایشی رو به صورت کاملا رایگان با حداقل ۴۰۰ نفر شرکت‌کننده، کارگاه‌ها و سمینارها و پذیرایی با کیفیتی که دیدید برگزار کنه یک افتخاره بزرگه باید قدر این تیم دونست و از تک تک کسایی که دقیقه‌ای وقت گذاشتن چه به عنوان شرکت‌کننده و چه ارائه دهنده تشکر کرد...
دستتون هم درد نکنه ولی دخل این موضوع به وب‌سایت چیه؟ این‌که تنها دفاع شما از عملکرد خودتون بعد از این همه اعتراض عنوان این هست که ما همایش برگذار کردیم خیلی چیزها رو نشون میده.
نقل‌قول
به نظر من تیمی که می‌تونه همایشی رو با اون کیفیت برگزار کنه قطعا می‌تونه سرویس‌های تحت وب و خدمات شبکه‌های اجتماعی/مجازی که داره ارائه میده رو هم متحول کنه :)
تو ده سال اول که چیزی ندیدیم!
نقل‌قول
امیر خان بنده یه چیزی دیگه رو میشناسم که از دنیای آزاد هم ساده‌تره: از روی باد معده صحبت کردن و تخیل به هم بافتن! من شما رو هم مثل دو دوست دیگه به ساختن یه نام کاربری در ویکی و تغییر یه مدخل دعوت میکنم. منتظر جوابتون هستم.
« آخرین ویرایش: 02 دی 1393، 02:32 ب‌ظ توسط ساسان »
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین M!lad

• *
این هم صفحه ای که فرمودید:

http://wiki.ubuntu.ir/WhatIsUbuntu
ضمن اینکه اگر ویکی مشکل داره یک تایپیک بزنید و به جا پافشاری برای اینکه مدیر عوض بشه، پافشاری کنید ویکی مشکلاتش حل بشه... باور کنید میشه!

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
این هم صفحه ای که فرمودید:

http://wiki.ubuntu.ir/WhatIsUbuntu
ضمن اینکه اگر ویکی مشکل داره یک تایپیک بزنید و به جا پافشاری برای اینکه مدیر عوض بشه، پافشاری کنید ویکی مشکلاتش حل بشه... باور کنید میشه!
ممنون. خوبه حداقل ظاهرا این مشکل رو حل کردن. دست به آسمون بلند کنیم بقیه مشکلات ویکی مثل نرم افزار از رده حارج، قالب و بقیه رو در ده سال آینده حل کردن.
سال‌ها پست نوشتیم، تاپیک زدیم، اعتراض کردیم. فکر میکنی وب‌سایتی که سال ۱۳۸۶ ، بیشتر از ۳۶۰ کاربر آنلاین داشته یه روزه به این وضعیت افتاده؟
برای تماس با من: hello [at] sasan.me