انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سی شارپ بیماری خطرناک برنامه نویسان ایرانی  (دفعات بازدید: 24628 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 67
پاسخ : سی شارپ بیماری خطرناک برنامه نویسان ایرانی
« پاسخ #30 : 20 فروردین 1394، 06:15 ب‌ظ »
نقل‌قول
قابلیت اتو کامپلیت و شناسایی خودکار کلاسها و توابعی که ساختمم نداره

Gedit، Kate, Bluefish و براکت، قابلیت های اتوکامپلیت و شناسایی خودکار کلاس های css (فرضا بر طبق نیازم) رو دارن. کافیه خروجی فایل شما قبل از نوشتن برنامه، روی زبون مدنظر شما تنظیم شده باشه. اون موقع حل میشه  ;)
(البته من واسه ی همه ی زبون ها تست نکردم. فقط html,css چون دارم کار میکنم، توی این برنامه ها مشکلی ندارم و خودشون تشخیص میدن  ;). باقی زبون ها رو خبر ندارم)
Big Like!
آقا دمت گرم . من نمیدونستم واقعا
میشه بگی توی gedit چجوری این قابلیت رو فعال کنم ؟ البته اگر تاپیکی در این باره هست بگی ممنونت میشم . من با ++C  برنامه مینویسم .
توی vi  هم داریم همچین چیزی ؟

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #31 : 20 فروردین 1394، 06:32 ب‌ظ »
Big Like!
میشه بگی توی gedit چجوری این قابلیت رو فعال کنم ؟ البته اگر تاپیکی در این باره هست بگی ممنونت میشم . من با ++C  برنامه مینویسم .

خواهش می کنم  ;)
شما اول یه فایل جدید درست می کنی. پسوندش رو همون زبونی که داری برنامه می نویسی تنظیم می کنی. بعد توی جی ادیت از قسمت View، هایلایت مود (آخرین گزینه) رو انتخاب می کنی و اونجا زبون مورد علاقه ت رو پیدا می کنی. دیگه هر کدی که بزنی بر اساس اون پسوندی که انتخاب کردی، هایلایت میشه.
اتوکامپلیتش رو خبر ندارم چجوریه. ولی توی kate (تکست ادیتور KDE) یا همون Bluefish این قابلیت ها هست.  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین M3

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
« پاسخ #32 : 20 فروردین 1394، 08:07 ب‌ظ »
Big Like!

خواهش می کنم  ;)
شما اول یه فایل جدید درست می کنی. پسوندش رو همون زبونی که داری برنامه می نویسی تنظیم می کنی. بعد توی جی ادیت از قسمت View، هایلایت مود (آخرین گزینه) رو انتخاب می کنی و اونجا زبون مورد علاقه ت رو پیدا می کنی. دیگه هر کدی که بزنی بر اساس اون پسوندی که انتخاب کردی، هایلایت میشه.
اتوکامپلیتش رو خبر ندارم چجوریه. ولی توی kate (تکست ادیتور KDE) یا همون Bluefish این قابلیت ها هست.  ;)

برای اتوکامپلیتش برو به edit > preferences > plugins و تیک کنار external tools رو بزن
من نه عاشق هستم و نه محتاج نگاهی که بلغزد بر من
من خودم هستم و آن حس غریب که به صد عشق و هوس می ارزد

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #33 : 20 فروردین 1394، 08:11 ب‌ظ »
نقل‌قول
برای اتوکامپلیتش برو به edit > preferences > plugins و تیک کنار external tools رو بزن

من خودم Gedit استفاده نمی کنم. فقط دیدم که میشه  ;)
برای کد زدن از بلوفیش استفاده می کنم. ولی اتوکامپلیت رو توی kate هم دیدم.
vi و nano و .. هم به احتمال زیاد باید داشته باشن (برای nano یه لینک دیده بودم ولی vi رو خبر ندارم)
« آخرین ویرایش: 20 فروردین 1394، 08:26 ب‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Pirates

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
« پاسخ #34 : 20 فروردین 1394، 08:22 ب‌ظ »
clion از jetbrains.com و
qt creator  از qt.io هم خوبه

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
تعصب، بیماری متخصصین جهان!! :))
« پاسخ #35 : 20 فروردین 1394، 08:37 ب‌ظ »
ویرایش: و البته به نظرم بد نیست افرادی که میان توی یه خط و بی هیچ ذکر دلیلی میگن دات‌نت چرته و مسخره‌ست و مایکروشافتیه و از این حرفا، دلایلشون رو ارائه بدن ببینیم آیا ممکنه یه چیز مسخره‌ی مایکروشافتی تا این حد اقبال کسب کنه؟ «موفقیت بی دلیل نیست» ;)
خیلی حرف زدم!
دلیلش انحصاره! آیا در یک جامعه‌ی بدون انحصار، ممکنه پراید با قیمت ۲۰ میلیون تومن تا این حد اقبال کسب کنه؟ ولی کافیه تعداد ماشین‌ها در خیابون‌های تهران رو بشمری. حالا باید به این پرسش فکر کرد که آیا تعداد بالای پراید در خیابان‌های تهران نشونه‌ی موفقیتشه و می‌شه عبارت «موفقیت بی دلیل نیست» رو براش به کار برد یا نه؟
همونطوری که دوستان هم‌ گفتن، هم‌ارز دونستن دات‌نت با پراید و مایکروسافت با وضعیت اقتصادی ایران یه شوخی کم‌مزه‌ست!
همه‌ی برنامه‌نویسان دنیا از جمله برنامه‌نویسان ایران آزادن فریمورک برنامه‌نویسیشون رو انتخاب کنن و اتفاقا خیلی از ابزارهای برنامه‌نویسی متن‌باز و مجانی هم هستن!! اما بازم خیلی‌ها دات‌نت رو به یه دلیلی انتخاب می‌کنن.
منظورم از «خیلی‌ها» نمی‌دونم می‌شه چقدر ولی مسلما سهم قابل توجهیه و اون «دلیل» باعث و بانی انتخاب هم هرچیزی می‌تونه باشه، مثلا هلو برو تو گلو بودنش، یا یکپارچه بودن محصولات مایکروسافت در کنارهم، یا هرچیز دیگه‌ای.

به‌هرحال اینکه درصد قابل توجهی از برنامه‌نویسا با آزادی و نه با زور می‌رن سمت دات‌نت یعنی دات‌نت موفقه و قابل احترام.
و به قول دوستمون:
... اتفاقا به نظر من ابزارها و محیطی که مایکروسافت برای برنامه نویسی فراهم کرده بسیار خوش دست و اصلا عالیه ، اما با چیزی که من بهش اعتقاد دارم ناسازگاره ! به همین دلیل هم من ازش استفاده نمیکنم ...
« آخرین ویرایش: 20 فروردین 1394، 08:39 ب‌ظ توسط محمد فدوی »
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #36 : 20 فروردین 1394، 09:14 ب‌ظ »
نقل‌قول
به‌هرحال اینکه درصد قابل توجهی از برنامه‌نویسا با آزادی و نه با زور می‌رن سمت دات‌نت یعنی دات‌نت موفقه و قابل احترام.
عزیزم اینایی که NET. کارند توفیق اجباری بوده که تو دانشگاه نصیبشون شده نه بنا بر مزایا و معایب اون !!!
منم دقیقا بازیچه همین بازی و دسیسه کثیف شدم  ;D ولی برگشتم و ایمان آوردم و الان یکی دو سال هست که پاکم  ;D
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
« پاسخ #37 : 20 فروردین 1394، 09:41 ب‌ظ »
نقل‌قول
عزیزم اینایی که NET. کارند توفیق اجباری بوده که تو دانشگاه نصیبشون شده نه بنا بر مزایا و معایب اون !!!
منم دقیقا بازیچه همین بازی و دسیسه کثیف شدم  ;D ولی برگشتم و ایمان آوردم و الان یکی دو سال هست که پاکم  ;D
برای خیلی از بچه های نرم افزار توفیق اجباری بوده.من هم توبه کردم ](*,)الان یک و نیم ساله که پاکم \\:D/
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4862
  • masoft قدیم
« پاسخ #38 : 21 فروردین 1394، 03:15 ق‌ظ »
انحصار گاهی به افراد توهم آزادی می‌ده :)

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
« پاسخ #39 : 21 فروردین 1394، 09:44 ق‌ظ »
انحصار گاهی به افراد توهم آزادی می‌ده :)
و تعصب چشم بسته هم گاهی به افراد توهم برتری مطلق می‌ده ;)
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #40 : 21 فروردین 1394، 10:56 ق‌ظ »
و تعصب چشم بسته هم گاهی به افراد توهم برتری مطلق می‌ده ;)
و کسی که خودش رو به خواب زده باشه رو هم نمی‌شه هرگز بیدار کرد
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین samis

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
« پاسخ #41 : 21 فروردین 1394، 02:58 ب‌ظ »
و کسی که خودش رو به خواب زده باشه رو هم نمی‌شه هرگز بیدار کرد

خوشبختانه یکی از چیزای خیلی خوبی که از زیکانف پارسال یاد گرفتم این بود که تفکر آزادی درحالی که تماما داریم از سخت افزار غیرآزاد استفاده میکنیم بیشتر شبیه به یک توهمه.خوشبختانه شما دانیال جان اونجا بودین و ارئه رو دیدین پس نیازی به لینک چیزی نمیبینم.
من از شما تعجب میکنم چطور با این وضع هنوز مخالفانتون رو اینجوری خطاب میکنین؟؟؟؟؟
شما اگه تا ابد هم سعی داشته باشین نرم افزارهای آزاد رو در بستر سخت افزارهای کاملا انحصاری اجرا کنین هیچوقت آزاد نخواهید بود و به نظر من این دقیقا منظور حرف معین خان هست.یعنی انحصار شرکت های سخت افزاری به خوبی تونسته به شما توهم آزادی بده.
هروقت شما از سخت افزار و نرم افزار کاملا آزاد استفاده کردین من از این حرفام خجالت زده میشم ولی تا اون زمان به خودم برای همچین حرفایی حق میدم.بنده معتقدم کسی که هر روز خرما میخوره نباید کسی رو از خوردن خرما منع کنه.با اون اطلاعی که بنده دارم شما از سخت افزار کاملا انحصاری و سیستم عامل نچندان آزاد اوبونتو با کرنل بسیار مشکوک لینوکس استفاده میکنین که امیدوارم اینارو به عنوان شاهد حرفای من بپذیرید.
من هیچوقت از نصیحت های کسی مث استالمن نمیتونم کوچکترین ایرادی بگیرم چون هیچکدوم از دلایل بالا رو در اختیار ندارم.و باید عرض کنم که ما هنوز خیلی کار داریم که بخواییم حرفای ایشون رو از زبون خودمون بزنیم.
صرفا جهت اطلاع!!!!
به گمانم در هیچ جای دنیا دو الف مست را پیدا نخواهید کرد! البته بجز در سردابه های الف های سیاه بیشه!

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #42 : 21 فروردین 1394، 03:57 ب‌ظ »
خوب مشکلی نیست دوستانی که فکر میکنن رویکرد انحصاری بهتره ازش استفاده کنن کسانی که فکر میکنن ویندوز بهتره خوب برن ویندوز استفاده کنن و کسانی هم که فکر میکنن #C بهتره بازم حق انتخاب دارن میتونن #C استفاده کنن
دوشواری نداره  :D
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین محمد علی صدرایی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 314
  • میزکار kde سیستم عامل فدورا
    • وبگاه محمد علی صدرایی
« پاسخ #43 : 21 فروردین 1394، 04:12 ب‌ظ »
نقل‌قول
یه جوری جملتو به کار می بری که انگار همه برنامه نویس ها را رفتی بررسی کردی که چرا .NET کار می کنند
من .NET را با انتخاب خودم انتخاب کردم به چند دلیل :
1- (این دلیل واسه انتخاب ماکروسافت آفیسم هست) چون که همه جاهایی که قراره برنامم را اجرا کنم ویندوز دارند سازگار تر از C#.NET واسه ویندوز نمی شناسم
2- کار با زبونش ساده تر از یه سری زبوناست به خصوص C++ و سریع تر به نتیجه سمی رسی
3- به آینده اش امید دارم این لینک را ببینید
http://www.zoomit.ir/software/15272-microsoft-net-now-open-source-project

بعدم علت این تعصب های بی جای جامعه ی آزاد را نمی فهمم هر چیزی که آزاد یا اپن سورس نباشه یا اسم ماکروسافت که دلیلی بر بد بودنش نیست
بعدم هر زبان را بهر کاری ساختن C# واسه کارایی که رو پلتفرمه ویندوزه و نیاز به دسترسی بالایی برای کنتری نداره زبان مناسبیست
« آخرین ویرایش: 21 فروردین 1394، 04:21 ب‌ظ توسط محمد علی صدرایی »

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 419
« پاسخ #44 : 21 فروردین 1394، 04:32 ب‌ظ »
نقل‌قول
یه جوری جملتو به کار می بری که انگار همه برنامه نویس ها را رفتی بررسی کردی که چرا .NET کار می کنند
من .NET را با انتخاب خودم انتخاب کردم به چند دلیل :
1- (این دلیل واسه انتخاب ماکروسافت آفیسم هست) چون که همه جاهایی که قراره برنامم را اجرا کنم ویندوز دارند سازگار تر از C#.NET واسه ویندوز نمی شناسم
2- کار با زبونش ساده تر از یه سری زبوناست به خصوص C++ و سریع تر به نتیجه سمی رسی
3- به آینده اش امید دارم این لینک را ببینید
http://www.zoomit.ir/software/15272-microsoft-net-now-open-source-project

بعدم علت این تعصب های بی جای جامعه ی آزاد را نمی فهمم هر چیزی که آزاد یا اپن سورس نباشه یا اسم ماکروسافت که دلیلی بر بد بودنش نیست
بعدم هر زبان را بهر کاری ساختن C# واسه کارایی که رو پلتفرمه ویندوزه و نیاز به دسترسی بالایی برای کنتری نداره زبان مناسبیست

بخدا جامعه ازاد هیچ جای اینطوری نیست ! فقط ایرانه ! ابونتو دات ای ار  ;)

هرتاپیکی که به ضررشون باشه رو حذف و قفل میکنند خخخخ