انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سی شارپ بیماری خطرناک برنامه نویسان ایرانی  (دفعات بازدید: 24610 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ا م

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
در این تاپیک قصد دارم در باره برنامه نویسی سی شارپ و خطرات ان برای برنامه نویسان وب و سیستم ایران در اینده بحث بشود . متاسفانه حتی نمی توان امنیت سیستم هایی را که بوسیله سی شارپ نوشته می شوند تضمین کرد کلاس های اماده و بسته ای که نمی توان فهمید چه بلایی بر سر داده های ما می اورد و از طرفی کاملا برنامه نویسان ایرانی را با الگوریتم ها و ساختار سیستمی و سخت افزاری بیگانه کرده است و اگر اینطور ادامه بدهیم دیر یازود حتی از نوشتن یک تکه کد برای روشن و خاموش کردن یک چراغ دیود عاجز می شویم اخیرا شنیده ام در برخی دانشکده های برق و الکترونیک به جای کار با مدار با پروتیوس و به جای برنامه نویسی سیستمی از ماژول های اماده سی شارپ استفاده می شود  :o ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
پاسخ : سی شارپ بیماری خطرناک برنامه نویسان ایرانی
« پاسخ #1 : 14 فروردین 1394، 11:41 ب‌ظ »
دوست عزیز فکر نمی کنید زیادی دارید از شکلک " ](*,)"  و محتوی "مرگ بر سی شارپ " استفاده میکنید؟
الان سه تا پست اخیر شما کاملا مثل هم بوده و کل ارسال های شما هم اکنده از ](*,) بوده

لطفا ارامش خود را حفظ کرده و سعی کنید کمتر از این دوتا استفاده کنید

ممنون

آفلاین ا م

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 15 فروردین 1394، 12:00 ق‌ظ »
خوب حالا در مورد سی شارپ چیزی نگفتید

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 419
« پاسخ #3 : 15 فروردین 1394، 12:11 ق‌ظ »
خوب حالا در مورد سی شارپ چیزی نگفتید

سی شارپ به تنهایی اره خیلی مزخرف هست ولی وقتی بیاد کنارasp.net خب چیز بدی هم نیست

به نظر خیلی ها برنامه نویسی تحت دسکتاپ دیگه عمرش تموم شده

برنامه نویس ها نرم افزار های سازمانی رو هم تحت سرور و وب طراحی میکنند از خیلی جهات به صرفه تر هست

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 15 فروردین 1394، 01:44 ق‌ظ »
سی‌شارپ هم شد زبون آخه؟ این آشغالای مایکروشافتی ارزش بحث ندارن!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ا م

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 15 فروردین 1394، 01:46 ق‌ظ »
شما لطف کن یکم سرتان را بالا بیاورید ببینید چه خبر مثلا این جواب فوق لیسانس شریف به استاد است «استاد اصلا این اسمبلی به چه دردی می خورد »  ](*,)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 15 فروردین 1394، 01:49 ق‌ظ »
من خودم دارم فوق لیسانس می‌خونم و می‌دونم که اکثر دانشجویان فوق و دکترا و حتا استادهاشون بسیار بی‌سوادتر از متوسّط جامعه هستن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین samis

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
« پاسخ #7 : 15 فروردین 1394، 12:05 ب‌ظ »
بنده خیلی با NET. مشکل دارم و با چیزایی که ازش میدونم واقعا به خودمم حق میدم. ولی واقعا دلیلی برای گیر الکی به #C نمیبینم. خوشحال میشم اگه کسی واقعا مشکلی باهاش داره بیاد و بگه تا مام بفهمیم چرا بهش میگین آشغال مایکروشافتی؟؟؟
من خودم وقتی که با NET. برنامه نویسی میکنم واقعا اعصابم خورد میشه ولی چیزی که باعث میشه همیشه یکی از گزینه هام برای توسعه ی اپلیکیشن های ویندوزی باشه لذت استفاده از #C برای منه.
درکل اساسا من یکی خیلی با خوده #C مشکلی ندارم. حتی خیلی وقتا ازش خوشم میاد اما تا وقتی که چیزی مث ++C و کیوت دم دستم باشه اصلا دلیلی نمیبینم که بخوام سراغ NET. و #C برم. هرچند وقتی که اصرار کارفرما روی اونا باشه قطعا زیاد ناامید نمیشم چون خوبی های #C ، تا حدی شوخی NET. رو برام قابل تحمل میکنه
به گمانم در هیچ جای دنیا دو الف مست را پیدا نخواهید کرد! البته بجز در سردابه های الف های سیاه بیشه!

آفلاین سید اشرار

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
« پاسخ #8 : 15 فروردین 1394، 12:24 ب‌ظ »
همه چیز متصله به بازار ، توی بازار برنامه نویسی زمان خیلی چیز مهمیه
مشتری عموما براش مهم نیست شما از چی استفاده میکنی ، مهم اینه که برنامه سریع و بی دردسر واسش ران بشه.

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
« پاسخ #9 : 15 فروردین 1394، 01:11 ب‌ظ »
سی# بده غیر سی# خوب؟  :D
خب سی# که یک زبان برنامه نویسیه مثل خیلی از زبانهای دیگه با ویژگی های همون زبان ها و چیز مهملی اگه توش دیدید بگید بی دلیل حرف نزنید.

فکر کنم دوستمون نتونستن منظورشون رو برسونن و از .net دارن بد میگن و حرفشون هیچ ارتباطی به زبان برنامه سازی مورد بحث نداره .

(یه حسی هم میگه چون آشنا نیستن و بر اساس تعصبات بی پایه دارن حرف میزنن اینجوری یک تاپیک خنده دار ایجاد خنده دار میشه. ::) )
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub

آفلاین mehrzadmo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
« پاسخ #10 : 15 فروردین 1394، 02:02 ب‌ظ »
متاسفانه همیشه افراط و تفریط در هر جایی وجود داره . حتی در آزادی ! بحث هایی شبیه این هم هیچ گاه به پایان نمی رسه . چون میدونم بحث به پایان نمی رسه دوست دارم به جای جبهه گرفتن فقط دو مورد رو یاد آوری کنم .
1- نرم افزار و سخت افزار ، صرفا ابزار ه ! و من ترجیخ میدم که از ابزاری استفاده کنم که ساده تر باشه در دسترس تر باشه هزینه اش معقول باشه و کارمو انجام بده ! الباقی مسائل برای من حاشیه است !
شاید برای تفریح یه نفر بشینه Paint رو با اسمبلی بنویسه ! یا یه سیستم عامل رو با اسمبلی از پایه بنویسه و .. .(هر دوی اینها موجوده ! یه جستجو بفرمایید ) اما وقتی بحث یه کار حرفه ای پیش می آد بسته به پلت فرم سعی میشه بهترین ابزار انتخاب و استفاده بشه . مثلا برای نوشتن لینوکس از اسمبلی ، سی و پایتون و پرل و ... استفاده شده !
2- دوم بحث شیرین آزادی ! دوست عزیز کاربر آزاده از هر چیزی که دوست داره استفاده کنه . قرار نیست آزادی اجباری باشه ! قرار نیست کسی رو به زور خوشبخت کرد !!! کسی که اصرار داره به روشی ، بهتره به کارش ادامه بده ! همونطور که شما رو به زور نیاوردن سمت برنامه های آزاد الباقی هم مختارن ! شما مسئول رستگاری انسانها نیستی !  ;D

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #11 : 15 فروردین 1394، 02:26 ب‌ظ »
به نظر من بزرگترین عیبش اینکه اصلا قدرت فکر کردن رو از برنامه نویس میگیره وقتی با #C کد میزنی انگار داری قطعات lego رو میچینی همه چی رو الکی تحت component های از قبل آماده گذاشته که برنامه نویس (البته در اینجا عمله و کارگر) مثل آجر بچیندش کنار هم این باعث تنبلی ذهن و عدم خلاقیت برنامه نویس و انتخاب راه حل های مبتکرانه برنامه نویس میشه بجاش باید از روشی که مهندسای مایکروشافتی گذاشتن استفاده کنه و این باعث بی سوادی برنامه نویسا و معتاد شدن به روش های برنامه نویس های مایکروشافتی میشه! برنامه نویس های معتاد!! نمونش برنامه نویس های ASP.NET رو با برنامه نویس های PHP مقایسه کنین رسما اونایی که ASP.NET کار میکنن با نحوه ی تعامل session های جداگانه صفحات HTTP و هدر هاش و نحوه ی کارش سر در نمیارن و controle session رو مایکروشافت پشت پرده براشون انجام میده پس نیازی نیست بلد باشن این چیزا رو مگه از رو علاقه ی شخصیشون
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین esafb52

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
« پاسخ #12 : 15 فروردین 1394، 03:33 ب‌ظ »
با سلام
من تقریبا سه سال میشه با سی شارپ به صورت نامنظم کار میکنم و برنامه میسازم واقعا از سیتکس این زبان ومسایل شی گرای درونش لذت میبرم در کمترین زمان میشه برنامه باهاش ساخت  درسته با کیوت خیلی از کارها رو میشه انجام داد اما ما همیشه به نیتیو احتیاج نداریم پس دلیلی هم نداره که  با اون کد بزنین ضمنا اگر بحث علاقه باشه که داستان مشخص هست و به نظر فرد بر میگردد ولی اگر بحث کار باشد که مربوط به پلتفرمی و هزینه ای کارفرما هست  در ضمن ما چقدر منابع برای آموزش کیوت و امثالهم در قیاس با سی شارپ داریم من در کمتر از چند دقیقه میتونم مشکلم رو با جسجوی در وب حل کنم اما در بحث نیتیو منابع کمتری هست  و .... یاد بحث  وبی بهتر است  یا دلفی تو فروم برنامه نویس افتادم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #13 : 15 فروردین 1394، 04:39 ب‌ظ »
بزرگ‌ترین مشکل سی‌شارپ اینه که وابسته به سکّوست. در عصر جدید که همه‌چیز داره به سمت همگرایی و یک‌پارچگی می‌ره، این مشکل فاجعه است!

آفلاین Sadeghbakhshi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 79
« پاسخ #14 : 15 فروردین 1394، 07:25 ب‌ظ »
سلام
من هم الکترونیک میخونم
ولی ای کاش 4 خط برنامه نویسی هم تو دانشگاه یاد میدادن
چه سی شارپ چه متلب چه اسمبلی و . . .
ولی افسوس که خبری نیست یا استاد بلد نیست یا نمیخواد توضیح بده و خیلی کم استادی پیدا میشه که
منتشر کننده علم باشه
به هر حال باید دانشجو باشی تا به یه جایی برسی
حالا چه با سی شارپ چه با پایتون به هدفت برسی فرقی نداره
به نظر من این بحث تا اونجایی که بخواد یک نقص رو نشون بده داره
به علاقه ی یک فرد اشاره میکنه
مسلما خیلی از کسانیکه که پایتون کار میکنم سی شارپ رو رد میکنم یا برعکس
یا مثلا کسی که CCS کار کرده میگه که mikroe کامپایلر چرتی هست و بدرد نمیخوره
اینها علایق شخصی هست و نمیشه به عنوان دلیل قابل اتکا بحساب اورد