انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سی شارپ بیماری خطرناک برنامه نویسان ایرانی  (دفعات بازدید: 24637 بار)

0 کاربر و 14 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4862
  • masoft قدیم
پاسخ : سی شارپ بیماری خطرناک برنامه نویسان ایرانی
« پاسخ #75 : 27 فروردین 1394، 11:40 ب‌ظ »
در هر صورت Developer پولی به دست اش نمیرسه.
توی جامعه همیشه نیازهای جدید پیش میاد، مثل امکانات بیشتر، تغییرات خاص، پشتیبانی، ...
اینجا هم بهترین فردی که چنین کارهایی رو می‌تونه انجام بده همون توسعه‌دهنده هستش. در نتیجه به توسعه‌دهنده هم پول می‌رسه و همین الان هم اکثر توسعه‌دهندگان نرم‌افزار آزاد بصورت رایگان کار نمی‌کنند و درآمد دارند :)

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
« پاسخ #76 : 29 فروردین 1394، 09:58 ق‌ظ »
در هر صورت Developer پولی به دست اش نمیرسه.
توی جامعه همیشه نیازهای جدید پیش میاد، مثل امکانات بیشتر، تغییرات خاص، پشتیبانی، ...
اینجا هم بهترین فردی که چنین کارهایی رو می‌تونه انجام بده همون توسعه‌دهنده هستش. در نتیجه به توسعه‌دهنده هم پول می‌رسه و همین الان هم اکثر توسعه‌دهندگان نرم‌افزار آزاد بصورت رایگان کار نمی‌کنند و درآمد دارند :)
بله همین طوره.محیط دائما در حال تغییر.و با تغییر محیط هم نیازها تغییر میکنه.و با تغییر نیازها هم برنامه باید تغییر کنه.
بله میدونم اکثر توسعه دهنده های نرم افزارهای آزاد پولی کار میکنند.ولی به هر حال به donate ها وابسته اند.میزان donate ها هم به عدالت مصرف کننده نرم افزار بستگی داره
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
« پاسخ #77 : 29 فروردین 1394، 06:35 ب‌ظ »
نقل‌قول
اما تعجب من اینه که با وجود قدرتی که نرم افزارهای باز متن دارند چگونه در این دنیای ما که قطعا مدینه فاضله نیست موفق بوده و پنجره های امپراطوری مایکروسافت رو به لرزه درآورده!؟اما دلیل اش چیه؟ من که نمیتونم درک کنم!

توصیه میکنم این کتاب رو بخونین :
http://shop.oreilly.com/product/9780596001087.do
این کتاب درنمایشگاه کتاب نبود.میشه در موردش توضیح بدی و خلاصه ای از کل مطالبش بگی؟ و چه طوری تهیه اش کردی؟
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
« پاسخ #78 : 30 فروردین 1394، 11:45 ب‌ظ »
نقل‌قول
اما تعجب من اینه که با وجود قدرتی که نرم افزارهای باز متن دارند چگونه در این دنیای ما که قطعا مدینه فاضله نیست موفق بوده و پنجره های امپراطوری مایکروسافت رو به لرزه درآورده!؟اما دلیل اش چیه؟ من که نمیتونم درک کنم!

توصیه میکنم این کتاب رو بخونین :
http://shop.oreilly.com/product/9780596001087.do
این کتاب درنمایشگاه کتاب نبود.میشه در موردش توضیح بدی و خلاصه ای از کل مطالبش بگی؟ و چه طوری تهیه اش کردی؟

یک نوشته ی طولانیه از اریک ریموند به نام کلیسا و بازار.با درون مایه ی این مطلب که کلیسا (جامعه ی انحصاری) یجایی به انتها میرسه اما بازار (جامعه ی باز) رو به رشد و توسعه خواهد بود
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub

آفلاین amin_neko

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
« پاسخ #79 : 03 امرداد 1394، 06:44 ب‌ظ »
به نظر من بزرگترین عیبش اینکه اصلا قدرت فکر کردن رو از برنامه نویس میگیره وقتی با #C کد میزنی انگار داری قطعات lego رو میچینی همه چی رو الکی تحت component های از قبل آماده گذاشته که برنامه نویس (البته در اینجا عمله و کارگر) مثل آجر بچیندش کنار هم این باعث تنبلی ذهن و عدم خلاقیت برنامه نویس و انتخاب راه حل های مبتکرانه برنامه نویس میشه بجاش باید از روشی که مهندسای مایکروشافتی گذاشتن استفاده کنه و این باعث بی سوادی برنامه نویسا و معتاد شدن به روش های برنامه نویس های مایکروشافتی میشه! برنامه نویس های معتاد!! نمونش برنامه نویس های ASP.NET رو با برنامه نویس های PHP مقایسه کنین رسما اونایی که ASP.NET کار میکنن با نحوه ی تعامل session های جداگانه صفحات HTTP و هدر هاش و نحوه ی کارش سر در نمیارن و controle session رو مایکروشافت پشت پرده براشون انجام میده پس نیازی نیست بلد باشن این چیزا رو مگه از رو علاقه ی شخصیشون

کاملا با این حرف موافقم سی شارپ فقط چیدن کد هست . برنامه نویس عادت میکنه به استفاده از کتاب خانه های اماده من خودم عادت کرده بودن به سی شارپ اما خدارو شکر ترکش کردم  ;D
زندگی یه مجموعه منظم از بینظمی هاست
    یه مجموعه معقول از بی عقلی ها
      له شده زیر پای عرف اجتماع
            خوب ولی اشتباه

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #80 : 03 امرداد 1394، 08:24 ب‌ظ »
به نظر من بزرگترین عیبش اینکه اصلا قدرت فکر کردن رو از برنامه نویس میگیره وقتی با #C کد میزنی انگار داری قطعات lego رو میچینی همه چی رو الکی تحت component های از قبل آماده گذاشته که برنامه نویس (البته در اینجا عمله و کارگر) مثل آجر بچیندش کنار هم این باعث تنبلی ذهن و عدم خلاقیت برنامه نویس و انتخاب راه حل های مبتکرانه برنامه نویس میشه بجاش باید از روشی که مهندسای مایکروشافتی گذاشتن استفاده کنه و این باعث بی سوادی برنامه نویسا و معتاد شدن به روش های برنامه نویس های مایکروشافتی میشه! برنامه نویس های معتاد!! نمونش برنامه نویس های ASP.NET رو با برنامه نویس های PHP مقایسه کنین رسما اونایی که ASP.NET کار میکنن با نحوه ی تعامل session های جداگانه صفحات HTTP و هدر هاش و نحوه ی کارش سر در نمیارن و controle session رو مایکروشافت پشت پرده براشون انجام میده پس نیازی نیست بلد باشن این چیزا رو مگه از رو علاقه ی شخصیشون

کاملا با این حرف موافقم سی شارپ فقط چیدن کد هست . برنامه نویس عادت میکنه به استفاده از کتاب خانه های اماده من خودم عادت کرده بودن به سی شارپ اما خدارو شکر ترکش کردم  ;D
سلام امین . خوشحالیم از اینکه پاک پاکی  ;D
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 432
  • Life is Good With GNU/Linux
    • Hamidrezakp Web Site
« پاسخ #81 : 03 امرداد 1394، 10:49 ب‌ظ »

سلام امین . خوشحالیم از اینکه پاک پاکی  ;D
منم امروز رفتم کمپ ترک . دارم java کار میکنم. خیلی به بدنم میسازه ;D
HamidRezaKP.ir
Any fool can write code that a computer can understand. Good programmers write code that humans can understand.

آفلاین K-FIVE

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 94
« پاسخ #82 : 04 امرداد 1394، 08:08 ب‌ظ »
طبق شایعات / احتمالا سی شارپ جای گزین بیسک بشه در هنرستان ها
اما در کل همش ی انتخابه
بازار منطق رقابت خودش رو داره
مثل اینکه مسلمانان بگن یهودیان فلان ... هستند یا به عکس
خب مایکروسافت میگه بیا این ماشین روشن کن برو . تمام
لینوکس میگه این ابزارالات ببین میتونی بسازی و بری!!! تازه شروع میشه
به قول دکتر هولاکویی بعضی ها بالشی ن و بعضی ها چالشی
ویندوزی ها سمت بالش رفتن و ...
درکل بهتر هست از 3 تا (ج) فاصله گرفت
1.جدل
2.جبه
3.جهالت
بجای تحقیر سی شارپ و تبلیغ پایتون بیاید منطقی ضعف های سی شارپ و قوت های پایتون رو بگید تا اگر کسی دید بتونه دست به انتخاب بزنه و نه اینکه اون هم قسمتی از جدلی بشه ک شروع شده
ممنون
« آخرین ویرایش: 04 امرداد 1394، 08:21 ب‌ظ توسط K-FIVE »

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
« پاسخ #83 : 04 امرداد 1394، 08:39 ب‌ظ »
طبق شایعات / احتمالا سی شارپ جای گزین بیسک بشه در هنرستان ها
اما در کل همش ی انتخابه
بازار منطق رقابت خودش رو داره
مثل اینکه مسلمانان بگن یهودیان فلان ... هستند یا به عکس
خب مایکروسافت میگه بیا این ماشین روشن کن برو . تمام
لینوکس میگه این ابزارالات ببین میتونی بسازی و بری!!! تازه شروع میشه
به قول دکتر هولاکویی بعضی ها بالشی ن و بعضی ها چالشی
ویندوزی ها سمت بالش رفتن و ...
درکل بهتر هست از 3 تا (ج) فاصله گرفت
1.جدل
2.جبه
3.جهالت
بجای تحقیر سی شارپ و تبلیغ پایتون بیاید منطقی ضعف های سی شارپ و قوت های پایتون رو بگید تا اگر کسی دید بتونه دست به انتخاب بزنه و نه اینکه اون هم قسمتی از جدلی بشه ک شروع شده
ممنون
برای بالشی ها گزینه هایی وجود داره که از هرجهت بگی بهتر از C# هستن
delphi , python , ruby ,.....
خود مایکروسافت همه کاراشو با c++ انجام میده بعد از ما میخواد بریم C# کار کنیم :D