انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا مردم بجای لینوکس از ویندوز استفاده میکنند ؟ بیاید حلش کنیم .  (دفعات بازدید: 51907 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین QMA

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 75
سلام

خب دلیلش مشخصه.... سطح سواد جامعه
اکثرا سواد کامپیوتر ندارن و فقط نیاز به 4 تا برنامه ساده دارن تا کارای ساده شونو انجام بدن...
همه جامعه دنبال یادگیری علم کامپیوتر نیستن...

اوناییم که یه ذره از کامپیوتر میفهم و از ویندوز استفاده میکنن بازم سطح سوادشون پایینه...
باور نمیکنید؟ فقط کافیه برید تو سایتای اخبار فناوری اطلاعات تو بخش نظرات.... آدم اصلا میمونه چی بگه...
طرف ارور گراب گذاشته توی یک سایت پرسش و پاسخ بعد یکی اومده گفته ویندوزت مشکل پیدا کرده... ](*,) ](*,)

در کل به نظرم هر کسی نیاد تو گنو/لینوکس خیلی بهتره

موفق باشید..
« آخرین ویرایش: 06 امرداد 1394، 10:43 ب‌ظ توسط Aminqm »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
البته دولت داره به ظور کامل مهاجرت می‌کنه از ویندوز. ۴-۵ تا از وزرات‌خونه‌های دویت یازدهم الآن کوچ کردن به گنو/لینوکس و بقیه هم منتظرن که کوچ کنن.
ولی در مورد این که چرا مردم از ویندوز استفاده می‌کنن، پاسخش اینه که چون دوست دارن. نمی‌دونن هیچ انتخاب دیگه‌ای هم دارن. ما که وظیفه نداریم مردم رو به زور به راه راست هدایت کنیم. ما کار خودمون رو می‌کنیم و اون‌قدر خوب این کار رو می‌کنیم که اون‌ها خودشون بیان و ببینن این چیه و مشتاق بشن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
خب مشکل غیر قابل حلی نیست . اول از بخش های کوچیک جامعه شروع میشه و بعد همه گیر میشه . مهم اینکه چه راه هایی میتونه همین بخش های کوچیک رو به سمت لینوکس بکشه

کاربر های مستقل توی ایران خیلی کم هستن که ویندوز استفاده میکنن. همونایی ان که میرن سر کوچه یه ویندوز 1500 تومنی میخرن و نصب میکنن.

ولی اکثر کاربرهای ایرانی که از ویندوز استفاده میکنن، زن دولت و شرکت های خصوصی هستن. تا زمانی که اون شرکت ها و مؤسسات، ویندوز استفاده میکنن، کارمندهاشون که کاربر هم حساب میشن، راهی جز کار کردن با ویندوز ندارن.
شما تصور کن تمام استادهای دانشگاه و معلمان مدارس، همگی لیاقت کار با گنو/لینوکس رو دارن. چون باسواد هستن. ولی آموزش پرورش و نهادهای دانشگاهی این اجازه رو بهشون نمیده. چون باید با برنامه های مایکروسافت زندگی بگذرونن. پس خودسر هیچ کدوم نمیتونن مهاجرت کنن. چون کارشون لنگ می مونه. پس باید نهادهای دولتی و خصوصی، مهاجرت کنن به گنو/لینوکس تا کارمندهاشون (که هم توی اداره سیستم دارن و هم توی خونه سیستم دارن و مسلما هر کدوم دختر و پسر دارن که اونا هم کاربر حساب میشن) به این سمت کشیده بشن و ذره ذره همه بیان این سمت. اونوخ می مونه فقط یه عده ی خیلی ناچیز که دارن برای مایکروسافت توسعه ای چیزی انجام میدن و اون مقدار ناچیزتر که مایکروسافت اعظم رو پرستش میکنن. باقی مردم خیلی راحت میتونن بیان سمت گنو/لینوکس.

هرچند نظر شخصی من اینه که بهتر که هیشکی نمیاد. والا. به نظر خودم کسی میاد سمت لینوکس که میفهمه لینوکس چیه واقعا. و کاملا میدونه لینوکس ویندوز نیست  ;D و بقیه هم از نظر من مهم نیستن. هرکی فهمید خودش مهاجرت میکنه. هرکی هم نفهمید هیچی وللش.  :D
با اینکه خیلی عزیزی و خیلی هم عزیزی ولی :
من دانشجو بودم و استادی داشتیم که اونم خیلی عزیز و محترم بود و همیشه لپتاپش رو میاورد و اخر ساعت رو با عکس و کلیپ لپتاپش میخندیدیم و استراحت میکردیم ولـــــــــــی با اینکه خیلی فهیم بود و لپتاپش هم شخصی بود ولی ویندوز داشت .
من کارمند هستم و در محل کارم از ویندوز استفاده میکنم ولی لپتاپ شخصیم اوبونتو هست .
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین احسان 2

• Jr. Member
  • *
سلام .
خب ، واقعیت این هست که اکثر مردم (بحثم در مورد ایران هست) از ویندوز استفاده میکنند ، با تمام خوبی ها و برتری هایی که لینوکس داره .
هدف من اینه که دلایل استفاده ی مردم از ویندوز رو بشناسیم و برای مشکلات مهاجرت مردم به لینوکس چاره پیدا کنیم . چون همه می دونیم که لینوکس فقط یک سیستم عامل نیست بلکه یک فرهنگ هم هست و چه خوبه که این فرهنگ رو بین مردم جا بندازیم .
ممنون از همه .

مثلا کشورمون اسلامی هست میبینی خدا وکیلی !!!!! >:( >:( >:(

هی میگن اسلام و ویندوز دزدی استفاده میکنن و وقتی خارجی ها میگن ایرانی ها دزدن به درجه ی لباسمون بر میخوره که به ما گفت دزد !!!!! >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

اول از همه برای حل مشکل, زنگ بزن به اون بی پدر و مادری که سایت جادی را فیلتر کرده بگو بازش کنه تا .............. (این نقطه چین را بدترین حرکت ممکن بذار به سلیقه ی خودت)

دوم یه عالمه سایت لینوکسی را بی دلیل زدن فیلتر کردن همچنین دامین وردپرس را بگو ابن ها را هم باز کنن تا بشه لینوکس را اصلا معرفی کرد!

سوم بگو هرچی فیلم لینوکسی هست از توی یوتیوب بذارن توی اپارت یا یوتیوب را باز کنن!

چهارم بگو برن ویندوز را توی ایران پولی کنن تا مردم بفهمن دارن چیکار میکنن و این ویندوزشون مشکل شرعی داره !!!

خــــــــــــــیلی خودم را کنترل کردم و گرنه اگه آزاد بازی در میاوردم فروم فیلتر میشد این را هم فقط به خاطر کاربرانش کردم که آواراه نشن اگه یه سایت بود با آزادی تمام حرف میزدم !

و اما کوشای عزیز :

خیلی ممنون به خاطر راه اندازی این تاپیک امیدوارم پین بشه توی انجمن نمیدونی چقدر این حرف ها توی گلوم بود !!!

سلام آقای حیدری.

اولا که سایت جادی باید فیلتر باشه،آخه توی یه وب که در مورد تکنولوژی و... بحث میکنه،مطالب ***** باید بزاره؟

دوما که چرا همه چیز رو میندازیم گردن این و اون؟؟ایشون گفتن چرا توی ایران کم استفاده میشه،دلیلشم معلومه،چون ما هیچ کدوم هیچ کاری نمی کنیم و فقط حرف میزنیم.خوب به جای حرف باید تبلیغ کرد.البته اینایی هم که شما گفتی تاثیر داره،ولی عمده مسائل به خاطر کوتاهی در اطلاع رسانیه.مثلا یه نمونه اینکه به مردم بگیم دارن اطلاعات شخصی خودشون رو دودستی تقدیم مایکروسافت و... میکنن.

« آخرین ویرایش: 06 امرداد 1394، 11:09 ب‌ظ توسط linux2014 »

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
اولا که اون جادی حقشه که سایتش فیلتر باشه،از بس که مزخرفه،آخه توی یه وب که در مورد تکنولوژی و... بحث میکنه،مطالب ***** باید بزاره؟

یه مقدار آرومتر و مودب‌تر بهتره : حقشه یعنی چی مثلا ؟

فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اولا که اون جادی حقشه که سایتش فیلتر باشه،از بس که مزخرفه،آخه توی یه وب که در مورد تکنولوژی و... بحث میکنه،مطالب ***** باید بزاره؟
خیلی ممنون که برای بقیه مشخّص می‌کنید چی بنویسن و چی ننویسن و خیلی ممنو‌تر از این که سانسور رو، اون هم سانسور مطالب مفید و حیاتی رو تصدیق می‌کنید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین احسان 2

• Jr. Member
  • *

یه مقدار آرومتر و مودب‌تر بهتره : حقشه یعنی چی مثلا ؟

بله درست میگید.اما ببینید من ادب رو بیشتر رعایت کردم یا آقای حیدری،بعدشم هر وبسایتی توی ایران مثله وبسایت جادی باشه فیلتر میشه،چرا لینوکس سیزن فیلتر نمیشه مثلا؟؟جادی هم بیاد اون مطالب رو پاک کنه،وبلاگش خیلی خوب میشه،اونوقت ببین رفع فیلتر میشه یا نه

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« آخرین ویرایش: 03 آذر 1394، 02:52 ب‌ظ توسط حسین حیدری »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین احسان 2

• Jr. Member
  • *
« آخرین ویرایش: 08 شهریور 1398، 06:54 ب‌ظ توسط احسان 2 »

آفلاین sajjadsec

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
به این حرکت linux2014 میگن خود سانسوری قبل از سانسور (از قصه گمنام - رامیار بخونیدش اگه وقت داشتید ) :-|
و اما در مورد ویندوز خوب اصولا وقتی یک سایت دانشگاه واسه انتخاب واحدات مجبورت میکنن از نرم افزار های غیر ازاد استفاده کنی دیگه چه انتظاری داری از ملت
اصلا چرا راه دور - همین دانشگاه علم و صنعت برای کنفرانس pycon امسال رفته بودیم مثلا همه اوپن سورس کار بودن ... اون سیستمی که لیست کارگاه هارو نشون میداد ویندوز بود و دانیال بهزادی هم یادمه دیدش و از جلوش رد شد !! خوب وقتی حتی توی این کنفرانس ها هم وقتی این همه گیک دعوت میکنن و بعد با ویندوز ازشون پذیرایی میکنن دیگه انتظاری از مردم عادی نمیره
اما اوبونتو هم خوب خودشو داره جا میندازه من خودم توی مترو چند بار پشت کیف دانشجو ها پیکسل همایش اوبونتو امسال رو دیدم...

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
بله اون مطالب شاید در مواردی حیاتی باشه،اما با این فیلترینگ و وضع و اوضاعی که ما داریم،بهتره نباشه چون هرکسی بهش دسترسی پیدا میکنه،میشه راه بهتری براش در نظر گرفت،یه جوری که حداقل همه افراد با هر سنی نتونن به هرچیزی دسترسی پیدا کنن.
راه‌حلش اینه که سیستم احمقانهٔ فیلترینگ برچیده بشه، نه که همه خفه‌خون بگیرن!

از اون گذشته،کشورایی مثل آمریکا که ادعای آزادی دارن،خیلی خیلی بدتر عمل میکنن و نظارت های خیلی شدید دارن،حداقل تو ایران از کسی جاسوسی نمیشه توسط سرویس های ایرانی(اینو دیگه همه میدونن اگه یکی نخواد این وسط انکارش کنه)
تو ایران از کسی جاسوسی نمی‌شه؟ ((: کی گفته؟ :D
حداقل تا جایی که خودم در جریان هستم، همهٔ پیامک‌ها و تماس‌های تلفنی در ایران بررسی می‌شه. همهٔ ارتباطات اینترنتی مورد DPI قرار می‌گیره و…

آفلاین Arcush

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
هر جریانی اگر لایق باشه، مسیر خودش رو خودش باز خواهد کرد. به نظر من که اصلا لزومی نداره اجبار کنیم. امّا اگه کسی دلش میخواد توی این قضیه کاتالیزور بشه، باید خیلی مراقب رفتارش و سطح دانشش باشه. چون ممکنه دفاع یا تبلیغش نتیجه عکس بده اگر هنوز خودش به اون سطح آگاهی راجع به چیزی که ازش تبلیغ می کنه، نرسیده باشه.
pacman -Rs ubuntu

آفلاین sajjadsec

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
هر جریانی اگر لایق باشه، مسیر خودش رو خودش باز خواهد کرد. به نظر من که اصلا لزومی نداره اجبار کنیم. امّا اگه کسی دلش میخواد توی این قضیه کاتالیزور بشه، باید خیلی مراقب رفتارش و سطح دانشش باشه. چون ممکنه دفاع یا تبلیغش نتیجه عکس بده اگر هنوز خودش به اون سطح آگاهی راجع به چیزی که ازش تبلیغ می کنه، نرسیده باشه.
+100000  :-|

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
سلام. الکی بحث را به کجا کشوندید! بابا اصلاً بیاید با شرایط فعلی، یه کم بیشتر کار کنیم و شرایط بهتری رقم بزنیم.
در پاسخ به موضوع اصلی:
علت استفادهٔ بیشتر از ویندوز برای هرکس متفاوته ولی همش را دوستان گفتن.
راه حل: همونطور که برخی دانشجویان عزیز، توی سایت دانشکده‌هاشون نرم‌افزارای آزاد نصب کردند مثل گنولینوکس (با زور یا بی‌زور) و یا کلی فیلم با کیفیت و حجیم، توی هاردای بچه‌ها جابجا میشه (با وجود ضعف اینترنت) بیاید همگی بریم سراغ دو کار:
۱. نشر اطلاعات و آموزش‌های مفید به صورت حجیم و هارد به هارد!
۲. آموزش درست رایانه و سیستم‌عامل و مفاهیمشون به بچه‌های ابتدایی!

با این دو کار، چند سال دیگه هیچ‌کسی بهونه‌های فعلی را دست‌کم نداره. مشکلاتی مثل نرم‌افزارای ویندوزی مؤسسات و بقیه هم توسط همون بچه ابتدایی‌ها بعداً حل می‌شه. تأکید من آموزش درست به کودکان. ما هم با همین کتاب و مدرسه و دانشگاه افتضاح اومدیم بالا. تازه برخلاف خیلی شماها دوم دبیرستان اولین کامپیوتر را دیدیم. ولی فقط وجود یک سی‌دی اوبونتو هشت روی لپتاپ داداشم منو تا اینجا کشوند.

بیاید روی بخشایی که با هم موافقیم مثل فعالیت‌های همین انجمن جلو بریم. با گفتن مشکلات فیلترینگ و ... موافقم ولی به شرطی که از حرکتمون از راه‌های دیگه جلوگیری نکنه. بعضی این بحث‌ها فقط بعضی دوستان مستعد را از انجمن دور کرده. طرف مستعد لینوکس بوده حالا ذهنش درگیر برخی جوها هم بوده که من میگم با انعطاف ما حل می‌شد مثل بعضی دوستان خودم.

موفق باشید.
:) :)

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
واقعا تبلیغ موثره . خیلی ها آگاهی لازم در این مورد رو ندارند .
{نظر قبلیم رو ویرایش کردم چون بعضی از دیدگاه های دوستان دیدم رو کاملا عوض کرد. : ))) }
« آخرین ویرایش: 07 امرداد 1394، 01:03 ق‌ظ توسط koosha »
GNU/Linux
Debian8
I3 WM