انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا مردم بجای لینوکس از ویندوز استفاده میکنند ؟ بیاید حلش کنیم .  (دفعات بازدید: 51943 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Arcush

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
درمورد "دنگ و فنگ" و سختی، بشخصه دلیل اصلی دور انداختن ویندوزم سختی کار باهاش بود. گنو/لینوکس برای من خیلی راحت تر و انعطاف پذیر تر از ویندوزه. من اعتقاد دارم اگه کسی رو که تاحالا هیچ سیستم عاملی رو ندیده، یه اوبونتو و یه ویندوز یک هفته در اختیارش قرار بدیم، اوبونتو رو انتخاب می کنه. یه مقدار دلیل هم واسش میشه آورد. منتها شاید دلیل اصلی کم بودن کاربرای گنو/لینوکس نسبت به ویندوز، "تبدیل شدن ویندوز به یک معیار و محک در ذهن کاربر هست". دراینصورت با این منطق خیلی هم طبیعیه که گنو/لینوکس در این مقایسه انتخاب نشه. "چون مثل ویندوز نیست".
این مشکل اصلیه.
pacman -Rs ubuntu

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
1+

دقیقا.

کسی که برای اولین بار میخواد با کامپیوتر روبرو بشه، هیچ فرقی نداره جلوش ویندوز بذارین یا گنو/لینوکس یا مک. چون برای اولین بار میخواد کار کنه، همه چیز در اول کار سخت و مشکل به نظر میرسه و نیاز به یادگیری داره. منتها کاری که توی لینوکس انجام میشه به مرور زمان خلاصه و وقت کاربر کمتر به هدر میره. ولی همون کارها توی ویندوز و مک سیر ثابتی رو طی میکنن و از اول تا آخر عمر وقت کاربر رو تلف میکنن.
مثالش میشه گفت:
اگه من وقتی که سال 2007، PCم رو خریده بودم در صورتی که روش یه توزیع گنو/لینوکسی نصب بود، پیشرفتم رو به جای 8 سال (وقت تلف کردن در سیستم عامل ناقص الخلقه ی ویندوز) توی 1 سال طی میکردم. همین طور که الان بعد از 3 سال کار کردن با اوبونتو، به اندازه ی 24 سال کار با ویندوز، تو زندگیم پیشرفت داشتم و به دانش کامپیوتریم اضافه شده.
اینکه استفاده از گنو/لینوکس توی دنیا خیلی بیشتر از ویندوز هست. اون تعداد کم مربوط به دسکتاپ میشه که اونم فقط به دلیل اینه که ویندوز مختص آدمایی با نیازهای ناچیزه و متاسفانه اکثریت جمعیت جهان رو چنین افرادی تشکیل دادن.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
خب ، خیلی از دوستان نظر دادند . ممنون از همه : )))
مشکلات تا حدودی شناسایی شد . وقت راه حله : )) (هر چند کماکان مشکلات رو بررسی می کنیم )
به نظرم بخش مهم کار تبلیغات هست !! خب ، خیلی ها واقعا نمی دونند جز ویندوز هم وجود داره !! و به قول دوستان اگر از اول مردم با لینوکس مواجه بشن دیگه خیلی راحت سیستم عامل رو می پذیرند .
چه راه هایی برای تبلیغ انتخاب کنیم ؟؟ من مطمینم اگر مردم این همه برتری های لینوکس رو ببینند حتما آماده ی مهاجرت میشن . لینوکس ساده است و قطعا کاربرای عادی باهاش مشکلی نخواهند داشت . (ضمن اینکه پشتیبانی قوی ای هم داره)
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین احسان 2

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 75
سلام به همه دوستان

ببخشید پریدم وسط تاپیک،میخوام یه چیزی رو بگم که دیشب دیگه وقت نشد در موردش حرف بزنم.من قبول دارم که جمله اولم که درباره جادی بود رو با لحن تندی گفتم و یکم زیاده روی کردم.منظورم کلا این بود که این جور سایت ها حتی اگه اطلاعات خیلی مفید دیگه ای هم داشته باشند،فیلتر میشن توی ایران.و دلیلش هم قانونیه که ایران داره.خب با عصبانیت و تند حرف زدن که چیزی درست نمیشه،فیلترینگ توی همه کشور ها حتی کشور های غربی وجود داره و هر کشور و جامعه ای بنا بر نیاز و اعتقاد یا منافعی که دارن،یه سری چیزا رو فیلتر میکنن که بعضا در کشور های دیگه خیلی سفت و سخت تر از ایران فیلترینگ انجام میشه،مثل چین و اونجور که شنیدم امریکا(گفتم شنیدم،مطمئن نیستم).

در مورد راه حل هم با کوشا موافقم و از اول هم گفتم تبلیغات و اطلاع رسانی خیلی مهمه.به نظر من کلا تبلیغات تصویری تاثیر چندین برابر داره،به خصوص اگه با سرگرمی همراه بشه در ابتدای کار،مثل ترول هایی که گیک ها درباره سیستم عامل ها و نرم افزار ها می سازن
« آخرین ویرایش: 07 امرداد 1394، 02:40 ب‌ظ توسط linux2014 »

آفلاین احسان 2

• Jr. Member
  • *
اینو هم بگم که متاسفانه اطلاعات بعضی مردم خیلی پایینه،جوری که به جای سیستم عامل میگن ویندوز!! من خودم با یکی از دوستام حرف میزدم درباره لینوکس و گفتم که من الان لینوکس نصب کردم،برگشت بهم گفت: " یعنی الان ویندوزت لینوکسه؟" خب تازه فهمیدم اصن مفهوم ها رو نگرفته،بنابر این کار تبلیغات و جا انداختن لینوکس ممکنه کمی سخت تر بشه.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
نقل‌قول
اونجور که شنیدم امریکا(گفتم شنیدم،مطمئن نیستم).
سلام
من روی آمریکا فوق العاده تعصبیم و حاضرم جونم را برای این کشور بدم و اما شما :

آمریکا نماد چیه ؟؟؟ میدونی ؟؟؟؟

چین نماد قدمت
ژاپن نماد تکنولوژی
آلمان نماد سرسختی و خشک بودن
فرانسه نماد دوستی و شکلاتی و شوخ بودن هست

و آمریکا نماد آزادیه !!!!! آمریکا سخت تر از ایران فیلتر میکه ؟؟در آمریکا اصلا فیلتر بی معنی هست !!!!!

تعریف آمریکا از آزادی :

Freedom by the definition of liberalism

آزادی با تعریف رهایی

یعنی چی ؟؟؟

یعنی تا شما به کسی ضربه وارد نکنی آزادی.

خب رفتن توی یوتیوب به کسی ضربه وارد نمیکه پس بازه !!!!!!!
توی یه فیلم ایرانی اگه کارگردان حرف سیاسی بزنه چی میشه ؟؟؟؟؟
جواب :.......

حالا من بار ها و بار ها فیلم هالیودی هایی دیدم که نسبت به دولت آمریکا خوش آیند نباشه اما مجوز میگیرن و پخش میشن چون آسیب نمیزنن

حالا اگه من برم توی سایت جادی یا برم توی یوتیوب یا ..... به کسی آسیب میزنم ؟؟؟؟

جواب : نه, اما اگر به خودم هم آسیب بزنم که چرته, خودم اختیار خودم را دارم .
« آخرین ویرایش: 07 امرداد 1394، 02:54 ب‌ظ توسط حسین حیدری »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
اینو هم بگم که متاسفانه اطلاعات بعضی مردم خیلی پایینه،جوری که به جای سیستم عامل میگن ویندوز!! من خودم با یکی از دوستام حرف میزدم درباره لینوکس و گفتم که من الان لینوکس نصب کردم،برگشت بهم گفت: " یعنی الان ویندوزت لینوکسه؟" خب تازه فهمیدم اصن مفهوم ها رو نگرفته،بنابر این کار تبلیغات و جا انداختن لینوکس ممکنه کمی سخت تر بشه.
دقیقا ، این طرز فکری هست که خیلی ها دارن . اما باز هم میشه بهشون توضیح داد . لازم نیست خیلی ریز و دقیق وضایف سیستم عامل رو براشون بشماریم . در یک حد ساده ای هم بدونند کفایت میکنه
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
نقل‌قول
اونجور که شنیدم امریکا(گفتم شنیدم،مطمئن نیستم).
سلام
من روی آمریکا فوق العاده تعصبیم و حاضرم جونم را برای این کشور بدم و اما شما :

آمریکا نماد چیه ؟؟؟ میدونی ؟؟؟؟

چین نماد قدمت
ژاپن نماد تکنولوژی
آلمان نماد سرسختی و خشک بودن
فرانسه نماد دوستی و شکلاتی و شوخ بودن هست

و آمریکا نماد آزادیه !!!!! آمریکا سخت تر از ایران فیلتر میکه ؟؟در آمریکا اصلا فیلتر بی معنی هست !!!!!

تعریف آمریکا از آزادی :

Freedom by the definition of liberalism

آزادی با تعریف رهایی

یعنی چی :

یعنی تا شما به کسی ضربه وارد نکنی آزادی.

خب رفتن توی یوتیوب به کسی ضربه وارد نمیکه پس بازه !!!!!!!
توی یه فیلم ایرانی اگه کارگردان حرف سیاسی بزنه چی میشه ؟؟؟؟؟
جواب :.......

حالا من بار ها و بار ها فیلم هالیودی هایی دیدم که نسبت به دولت آمریکا خوش آیند نباشه اما مجوز میگیرن و پخش میشن چون آسیب نمیزنن

حالا اگه من برم توی سایت جادی یا برم توی یوتیوب یا ..... به کسی آسیب میزنم ؟؟؟؟

جواب : نه, اما اگر به خودم هم آسیب بزنم که چرته, خودم اختیار خودم را دارم .

نگاه کنید دوست عزیز این طور تند حرف زدن و عصبانی بودن فقط باعث درگیری بین اعضا و کشیده شدن بحث به مسایل جنبی میشه . ایشون هم گفتند که اطمینان ندارند . اینکه آمریکا چطوری اداره میشه موضوع بحث ما نیست .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
نقل‌قول
نگاه کنید دوست عزیز این طور تند حرف زدن و عصبانی بودن فقط باعث درگیری بین اعضا و کشیده شدن بحث به مسایل جنبی میشه . ایشون هم گفتند که اطمینان ندارند . اینکه آمریکا چطوری اداره میشه موضوع بحث ما نیست .

شاید متن اینجوری نشون میده اما خودم خیلی آروم بودم اصلا حرفی نبود که من عصبانی بشم دوما دوست عزیزمون که گفت معذرت میخواد به خاطر جریان جادی نیازی به عصبانیت نیست دیگه !!!

میگی نه ؟؟؟

D ;D ;D ;D ;D ;D
نقل‌قول
نقل‌قول

دقیقا ، این طرز فکری هست که خیلی ها دارن . اما باز هم میشه بهشون توضیح داد . لازم نیست خیلی ریز و دقیق وضایف سیستم عامل رو براشون بشماریم . در یک حد ساده ای هم بدونند کفایت میکنه

برای من هم 1000 بار اتفاق افتاده "یندوزت لینوکسه" تلویزیون راه فوق العاده ای هست اما کو پول ؟؟؟

نظر :

از سعید زبردست کمک میگیرم توی شبکه ی آموزش یکبار دیدمش میتونه بره توی شبکه ی 3 که زیاد دیده میشه و یک آموزش بذاره !!!!
« آخرین ویرایش: 07 امرداد 1394، 03:00 ب‌ظ توسط حسین حیدری »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین احسان 2

• Jr. Member
  • *
نقل‌قول

شاید متن اینجوری نشون میده اما خودم خیلی آروم بودم اصلا حرفی نبود که من عصبانی بشم دوما دوست عزیزمون که گفت معذرت میخواد به خاطر جریان جادی نیازی به عصبانیت نیست دیگه !!!

میگی نه ؟؟؟

;D ;D ;D ;D ;D ;D

من گفتم لحن تندی داشتم درباره جادی،ولی عقیده من هنوز همونه.

آقای حیدری داریم باعث به هم ریختن تاپیک میشیم،بهتون پیام خصوصی میدم تا درباره این موضوع حرف بزنیم

آفلاین ابراهیم مشهدی تفرشی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 336
  • همیشه یک راه بهتر هست.
جوابش خیلی سادس:
چون نمی دونن غیر از ویندوز چیز دیگه ای هم هست؟ :o :o
آره ماکروسافت یه غول بی شاخ و دمه که که خیلی خوب تبلیغات میکنه ولی لینوکس از یه همچین بوق رسانه ای بی بهره ست

از طرفی ماکروسافت - و همینطور اپل - از اول هدفگیری کرده برای احمقها
قبل از شروع به کار هر روز میگن «برنامه می نویسم برای احمق ها یه جوری که احساس حماقت نکنن ... قربتا الی الله» بعد شروع به کار می کنند
ولی لینوکس برای نابغه ها طراحی شده هر روز می گن «بهترین برنامه رو می نویسم برای کسایی که بیشترین کارایی رو می خوان ... قربتا الی الله»
دقیقا به خاطر همینه که
وقتی که با ویندوز کار میکنی احساس می کنی که یه نابغه یه نابغه هستی در حالی که می تونی همه کار با کامپیوترت بکنی ولی در واقع نمی دونی که خیلی کار های هستند که توی روحت هم خبر نداره که می تونستی بکنی ماکروسافت از دسترست خارج کرده که مبادا کامپیوترت رو خراب نکنی
وقتیکه با لینوکس کار میکنی مرتب احساس حماقت می کنی - مخصوصا خود من - از دیدن این همه امکانات که داره و من ازش بی خبر بودم و هستم بعضی وقتها احساس میکنی که هیچ کاری از دستت بر نمی آد در حالی وقتی بعد از کلی جستوجو راه حل رو پیدا میکنی می فهمی که هزار مرتبه از راه ویندوزیش راحت تر بوده به یک خط فرمان

البته این رو هم بگم این فقط توی ایران نیست همه جای دنیا یه همچین وضعی هست تقریبا

به نظر من برای کمک به مهاجرت مردم باید در دو سطح کار کرد:
در سطح عوام : باید براشون توضیح داد که اصلا ممکن هست که یه کامپیوتر رو روشن کنی ویندوز نداشته باشه باید براشون روشن کرد که مفهوم سیستم عامل با ویندوز دوتا مفهوم جدا از هم هستند و مترادف نیستند باید برای اینها از امنیت و سلامت و رایگان بودن و کارآیی و پشتیبانی انجمن های لینوکسی گفت

در سطح خواص : من شنیدم که لینوکس بهشت برنامه نویس هاست بهترین کار اینکه برنامه نویس هایی رو که توی شرکت های برنامه نویسی کار می کنند رو جذب لینوکس کرد وقتیکه به این درک برسن که با لینوکس بهتر می تونن کار کنن و با مسائل فنی و حقوقی و مالی این کار آشنا بشن با مفاهیمی مثل گنو و اپن سورس و ... آشنا بشن اون وقته که حداقل برنامه هایی سازگار با لینوکس هم تولید می کنند

ولی در عمل کاری که ما انجام میدیم یه جوری قاطی پاطی شده ما میایم مفهومی رو که باید برای خواص بگیم برای عوام می گیم اونها هم نمی فهمن فقط می ترسن میگن این چیزها بدرد من نمی خوره من همون ویندوزم رو روشن کنم هنر کردم دیگه اوپن سرس و گنو و اینها پیشکش
ET

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
: )))))
آره این توضیح خیلی مهم هست که فرق ویندوز و سیستم عامل احساس بشه .

اونها هم نمی فهمن فقط می ترسن میگن این چیزها بدرد من نمی خوره من همون ویندوزم رو روشن کنم هنر کردم دیگه اوپن سرس و گنو و اینها پیشکش
این چیزیه که من خیلی بهش برخوردم و واقعا نکته ی مهمیه
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
من به شخصه دیگه راجب گنولینوکس تبلیغ نمی‌کنم.تجربیات خوبی ندارم.
فقط کسانیکه میبینن و میپرسن از من که چطور ویندوز رو اینطور کردی براشون توضیح می‌دم که چیه. و بعدش ممکنه سوالای بعدی رو بپرسن و در نهایت بخوان نصبش کنن
تا حالا فقط یه مورد به نصب کشید و طرف هم راضی هست.
وقتی احساس نیاز نباشه شما نمی‌تونید چیزی رو برای رفع نیاز کسیکه بهش نیازی نداره ارائه بدید.

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
وقتی احساس نیاز نباشه شما نمی‌تونید چیزی رو برای رفع نیاز کسیکه بهش نیازی نداره ارائه بدید.
این حرف شما یعنی اینکه کاربرا نیازی دارند که فقط ویندوز برطرفش میکنه ، در صورتی که این طور نیست .
هر کاری رو که ویندوز میکنه لینوکس  چند برابر بهتر از پسش برمیاد .
« آخرین ویرایش: 07 امرداد 1394، 07:36 ب‌ظ توسط koosha »
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
این حرف شما یعنی اینکه کاربرا نیازی دارند که فقط ویندوز برطفرش میکنه ، در صورتی که این طور نیست .
هر کاری رو که ویندوز میکنه لینوکس  چند برابر بهتر از پسش برمیاد .

صحبت از تونستن و نتونستن نیست. بحث اینه که وقتی کسی احساس نیاز به چیزی نمی‌کنه، طبیعیه که نره سمتش!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن