انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا مردم بجای لینوکس از ویندوز استفاده میکنند ؟ بیاید حلش کنیم .  (دفعات بازدید: 51951 بار)

0 کاربر و 18 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734

صحبت از تونستن و نتونستن نیست. بحث اینه که وقتی کسی احساس نیاز به چیزی نمی‌کنه، طبیعیه که نره سمتش!

حرف شما درسته . ولی اگر براش فرقی نداشته باشه و احساس نیاز نداشته باشه ، باز هم  وقتی ببینه که لینوکس بدبختی های ویندوز رو نداره میاد سمتش . و فکر میکنم این عده که براشون کلا سیستم عامل زیاد فرقی نداشته باشه در اقلیت هستند . اکثرا از امکانات گسترده و آزادی لینوکس استقبال خواهند کرد و راحتی براشون مهمه .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان

صحبت از تونستن و نتونستن نیست. بحث اینه که وقتی کسی احساس نیاز به چیزی نمی‌کنه، طبیعیه که نره سمتش!

حرف شما درسته . ولی اگر براش فرقی نداشته باشه و احساس نیاز نداشته باشه ، باز هم  وقتی ببینه که لینوکس بدبختی های ویندوز رو نداره میاد سمتش . و فکر میکنم این عده که براشون کلا سیستم عامل زیاد فرقی نداشته باشه در اقلیت هستند . اکثرا از امکانات گسترده و آزادی لینوکس استقبال خواهند کرد و راحتی براشون مهمه .
این باز همون احساس نیاز هست.من صرفا برای ارضای حس کنجکاویم اومدم و نتیجه این شد موندگار شدم.
خیلی برای تبلیغش تلاش کردم و در نهایت به همون نتیجه رسیدم که گفتم.
شما تا حالا امتحان کردی؟یبار برو ازمایش کن.پاسخ‌های جالبی میشنوی

آفلاین احسان 2

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 75
به نظر بنده تبلیغ فقط این نیست که شما بیای به یکی بگی درباره لینوکس و امکاناتش و خوبی هاش و از بدی های ویندوز بگی و اون بگه "ok می نصبم" یا اینکه " برو بابا،حوصله داری".ببینید کسی که یه گوشی 2 ملیون تومنی میخره،کلا نیازی نداره در اون حد،نیازش با یه موبایل 500 هزار تومنی هم برطرف میشه.اما این تبلیغاته که باعث میشه طرف بیاد سمت گوشی گرون قیمت و در واقع این احساس نیاز در خیلی از موارد توی شخص ایجاد میشه(یعنی ایجادش میکنن) و شخص از قبل نیاز نداشته.مثلا وقتی از ناامن بودن ویندوز برای مدیر عامل یه شرکت حرف میزنی و اون اطلاعاتش براش مهمه،احساس میکنه که به امنیت بیشتر نیاز داره و این میشه که میاد سمت لینوکس.

وقتی کسی احساس نیاز نمیکنه(در حالی که واقعا نیاز و کمبودی داره) دلیل نمیشه که راهنماییش نکنی.
« آخرین ویرایش: 07 امرداد 1394، 11:03 ب‌ظ توسط linux2014__Ehsan Abedian »

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
کلا اینکه اینجا هی گفته میشه که ویندوز اخه عیبه بده استفاده نکنید کار جالبی نیست با وجود اینکه خودم چشم دیدین ویندوز رو ندارم ولی باید قبول کنیم مایکروسافت (بطور خاص نادلا) داره خوب پیشرفت میکنه و رو به جلو میره واقعا در حال حاضر مایکروسافت چه در xbox و چه در سیستم های دسکتاپ و موبایل داره تکنولوژی های بسیار های تکی رو تجاری و عمومی میکنه از کینت و هولولنز و کورتانا بگیر تا رابط های گرافیکی پیشرفته و امکانات دیگه و افزایش سرعت و کارایی محصولاتش
بنظر من مایکروسافت و ویندوز داره جهش بزرگی میکنه
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
به نظر بنده تبلیق فقط این نیست که شما بیای به یکی بگی درباره لینوکس و امکاناتش و خوبی هاش و از بدی های ویندوز بگی و اون بگه "ok می نصبم" یا اینکه " برو بابا،حوصله داری".ببینید کسی که یه گوشی 2 ملیون تومنی میخره،کلا نیازی نداره در اون حد،نیازش با یه موبایل 500 هزار تومنی هم برطرف میشه.اما این تبلیغاته که باعث میشه طرف بیاد سمت گوشی گرون قیمت و در واقع این احساس نیاز در خیلی از موارد توی شخص ایجاد میشه(یعنی ایجادش میکنن) و شخص از قبل نیاز نداشته.مثلا وقتی از ناامن بودن ویندوز برای مدیر عامل یه شرکت حرف میزنی و اون اطلاعاتش براش مهمه،احساس میکنه که به امنیت بیشتر نیاز داره و این میشه که میاد سمت لینوکس.

وقتی کسی احساس نیاز نمیکنه(در حالی که واقعا نیاز و کمبودی داره) دلیل نمیشه که راهنماییش نکنی.
نکات زیبایی رو گفتید ، ممنون از نظرتون : ))
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
به نظر بنده تبلیق فقط این نیست که شما بیای به یکی بگی درباره لینوکس و امکاناتش و خوبی هاش و از بدی های ویندوز بگی و اون بگه "ok می نصبم" یا اینکه " برو بابا،حوصله داری".ببینید کسی که یه گوشی 2 ملیون تومنی میخره،کلا نیازی نداره در اون حد،نیازش با یه موبایل 500 هزار تومنی هم برطرف میشه.اما این تبلیغاته که باعث میشه طرف بیاد سمت گوشی گرون قیمت و در واقع این احساس نیاز در خیلی از موارد توی شخص ایجاد میشه(یعنی ایجادش میکنن) و شخص از قبل نیاز نداشته.......
اون افرادی گرون دوست چندنفرن ؟ تاحالا اونارو شمردی ؟ خیلی کم خیلی خیلی کم...
حالا ارزون دوست‌ها چند نفرن ؟ خیلی زیاد خیلی خیلی زیاد...
حالا فکر کردی چرا ارزون دوستها اینقدر زیادن ؟ چون بعضیاشون بودجهٔ مالی کمی دارن و بعضیاشون معقول فکر میکنن ...

این آخریه خیلی مهمه که آدما در کاراشون معقول برخورد کنن
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین saeed_e00

• Full Member
  • *
  • ارسال: 221
سلام
خب واقعیت اینه که اصلا خیلیا از وجود لینوکس خبر ندارن ، اصلا نمیدونن چیه
وقت اسم لینوکس رو میشنون فک میکنن اون صفحه سیاهس که مخصوص هکراس  ;D

وقتی سیستم انتخاب واحد دانشگا های کشور گلستانه که فقط با IE باز میشه ... وقتی سایت تامین اجتماعی و 99درصد سایتای دولتی asp نوشته شده خود به خود لینوکس کنار میره...

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
وقتی سیستم انتخاب واحد دانشگا های کشور گلستانه که فقط با IE باز میشه ... وقتی سایت تامین اجتماعی و 99درصد سایتای دولتی asp نوشته شده خود به خود لینوکس کنار میره...
وقتی عموم مردم روی بیارن به لینوکس ، نرم افزار ها هم معادل سازی میشه .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
کلا اینکه اینجا هی گفته میشه که ویندوز اخه عیبه بده استفاده نکنید کار جالبی نیست با وجود اینکه خودم چشم دیدین ویندوز رو ندارم ولی باید قبول کنیم مایکروسافت (بطور خاص نادلا) داره خوب پیشرفت میکنه و رو به جلو میره واقعا در حال حاضر مایکروسافت چه در xbox و چه در سیستم های دسکتاپ و موبایل داره تکنولوژی های بسیار های تکی رو تجاری و عمومی میکنه از کینت و هولولنز و کورتانا بگیر تا رابط های گرافیکی پیشرفته و امکانات دیگه و افزایش سرعت و کارایی محصولاتش
بله. با این ویندوز۱۰ آخری معلوم شد جهشش  ;D ;D ;D
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
;D ;D چطور مگه ؟! بشکاف قضیه رو  :D
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
;D ;D چطور مگه ؟! بشکاف قضیه رو  :D
بی‌خیال، جاش این‌جا نیست و موضوع هم حسّاسیت‌زاست!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
به قول جادی لینوکس اولش سخته.

ورود به لینوکس معمولا با اوبونتو یا مینته. مراحل نصب که خیلی ساده هست هر چند برای بار اول چیز هایی مثل swap یا تصمیم گیری در مورد جدا کردن /boot برای یه تازه وارد گیج کنندست. حالا فرض کنیم نصب تموم شد. اولین سوال فک کنم در مورد نرم افزار های جایگزین باشه. این ها رو هم پیدا میکنه. بعد دنبال چیزی میگرده به اسم "سایت دانلود نرم افزار" که برای ویندوزی ها مرسومه. درصورتی که لینوکسی ها اصلا نیازی به همچین چیزی ندارند. شما که N ساله از لینوکس استفاده میکنی به این قضیه می خندی ولی برای یه تازه وارد یکم سخته طرز فکرش رو تغییر بده. میره و نرم افزاری رو که می خواد از اینترنت دانلود میکنه با این تفکر که الان که روش کلیک کنه یه wizard باز میشه و ... .

یه بحث دیگه پاسخ گو بودن یا نبودن نرم افزار ها به نیاز های کاربره. مثالش نرم افزار دانلود منیجر هست که همه دنبال یه چیزی مثل IDM هستن. خب من دو سالی هست که زیاد سراغ کامپیوتر نیومدم و نمیدونم چقدر توی این مورد پیشرفت داشتیم. جبهه هم نگیرید که ما aria2 و wget و ... رو داریم. بحث من در مورد یه کاربر تازه وارده که با IDM زندگی میکرده.

مورد بعدی زشت بودن رابط کاربری بعضی نرم افزار ها هست. بعضی هاشون واقعا قشنگ هستن و عالی ولی یه چیزی مثل libreoffice ازش انتظار میره یکم قشنگ تر بشه بعد از این همه سال

بریم سراغ game. وضع واقعا جالب نیست. با اومدن استیم یکم بهتر شده ولی یه گیمر دوست داره به راحتی بتونه بازی هایی مثل witcher و GTA و ... رو بازی کنه. بدون هیچ دردسری.

و اما میرسیم به برنامه نویس ها. من که هنوز قانع نشدم یه نرم افزار آزاد رو بنویسم تا باهاش پول در بیارم. ایده هایی هست برای پول در آوردن ولی این ایده ها همه نرم افزار ها رو پوشش نمیدن. یه چیزی رو دو سال پیش نوشتم میذارمش اینجا:
نقل‌قول
۱− فروش پشتیبانی: اینو دیگه همه می دونن. نمونه این گونه تجارت رو redhat, novel, enterpriseDB و صدها شرکت دیگه.

۲− درآمد از زایی از طریق Cloud:
۱−۲− SaaS: مخفف Software As A Service هست و طبق اون شوما پول رو واسه خود نرم افزار نمی گیری. پول می گیری که اون نرم افزار رو تو سرور های خودت پیاده سازی کنی. مثلا فرض کن یه شرکت ایرانی بیاد نرم افزار حساب داری رو بجای اینکه دونه دونه بفرشوه به صورت تحت وب بنویسه(در ضمن سورس نرم افزار هم منتشر بشه) و فقط پول بگیره از شرکت ها تا برای اونها عملیات هاستینگ رو انجام بده. تو این حالت رقابت فوق سنگین هست. چون سورس نرم افزار موجوده و کسی که بهترین سرویس رو به مشتری بده اون برنده میشه.
۲−۲− PaaS: مخفف Platform As A Service هست. یه شرکت میاد و یه محصول (عمدتا محصول زیر ساخت)‌ رو به مشتری ارایه میده. به عنوان مثال یه شرکت میاد و یه کلاستر خفن از MySQL می سازه. بعدش میاد میگه هر شرکتی می خواد دیتابیسش رو ما مدیریت کنیم بیاد از ما خدمات بخره. این مدل یه لایه بالاتر از SaaS هست.
۳−۲− IaaS: مخفف Infrastructure As A Service هست و بالاترین لایه تو Cloud حساب میشه. تو این حالت همه امکانات زیر ساخت اعم از شبکه− سرورها− نرم افزار− سیستم عامل رو سرویس دهنده به مشتری تحویل میده. نکته اصلی تو این مدل Virtualization هست. باز تو این مدل سورس نرم افزارها از قبل موجوده و فقط شرکتی برنده میشه که بهترین کیفیت رو به مشتری بده.

۳− مدل سوم هم باز همه میشناسن: خدمات سفارشی سازی و ترجمه و از این کارها انجام بده.

فرض کنیم می می خوام یه بازی بسازم. ببینیم کدوم مدل به دردم می خوره:
۱-  :)
۲-  :D
۳-  ;D
اگه مدل دیگه ای هست بگید.

حالا فرض کنیم می خوام یه نرم افزار تشخیص صدا بسازم:
۱- از چی پشتیبانی کنم؟
۲- کلا این مدلهای سری دوم از اون مدلهاست. طرف اینهمه زحمت کشیده نرم افزار نوشته بیاد با هاستینگ و مدیریت دیتابیس و ... پول در بیاره. خب از همون اول هاستینگ راه مینداختی. در ضمن چرا افراد باید نمونه همون نرم افزار که تحت وب نیست رو نخرن؟
۳- مثلا سفارشی سازی کنی سفید برفی بهت جواب بده...
یه مدل ۴ رو خودم می گم. ساختن پلاگین که البته همه جا کاربرد نداره و یه مشکل هم داره. خب من برای این سیستم تشخیص صدا یه پلاگین می نویسم که اگه شنید "Where is name-of-a-place" گوگل مپ یا اپن مپس رو باز کنه و اون مکان رو نشون بده. اما این پلاگین نباید آزاد باشه و سورسش منتشر بشه؟ اگه آره پس  دوباره بر میگردیم به نقطه اول که کی میاد برای این کارمون بهمون پول بده. میره سورسش رو بر میداره.
-----------------------------------------------
حالا برداشت من از کل این قضایا. برنامه نویسی که برای یه شرکت بنویسه و نیاز یه شرکت رو برطرف کنه پولشو در میاره اما این موضوع برای برنامه نویسی که برای کاربر می نویسه صدق نمی کنه که نمونه واضحش رو توی بازی ها می تونید ببینید.

بعد میدونید چی میشه؟ اون کاربر تازه وارد که بخاطر تعریف هایی که از لینوکس شنیده واردش شده با یه وضع بد ترکش میکنه. که معمولا به هر کسی هم که میرسه میگه لینوکس چرته.

به هر حال من تا الان مشکلی با لینوکس نداشتم و بجز بحث game توی قسمت های دیگه ترجیحش دادم به ویندوز و مک. اما در آینده اگه ببینم نیاز دارم که به ویندوز یا مک سوییچ کنم به راحتی این کار رو میکنم. الان هم یه برنامه دارم برای آموزش ورود به دنیای لینوکس که امیدوارم همین تابستون تموم بشه. تا یکم از مشکلات کم بشه. اما دیگه برای بحث هایی مثل زشت بودن بعضی نرم افزار ها یا بحث Game به تنهایی کاری از دستم بر نمیاد.

در ضمن اگه خواستید تبلیغ کنید میتونید به telegram هم اشاره کنید. مردم واقعا فهمیدن که این نرم افزار چقدر از رقباش سره ولی نمیدونن بیشترش به خاطر متن باز بودنش هست.

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
و اما میرسیم به برنامه نویس ها. من که هنوز قانع نشدم یه نرم افزار آزاد رو بنویسم تا باهاش پول در بیارم. ایده هایی هست برای پول در آوردن ولی این ایده ها همه نرم افزار ها رو پوشش نمیدن. یه چیزی رو دو سال پیش نوشتم میذارمش اینجا:
شما فکر میکنید توروالدز پولدار نیست ؟؟
همونطور که جادی میگه : 
«  اگر شما فقط ده خط برنامه داشته باشید که به جایی از کرنل لینوکس اضافه شده باشد، بدون شک رزومه شما - برای یک شغل مرتبط - بهتر از روزمه هر کسی است که در ده دوره برنامه نویسی C شرکت کرده باشد و بیست و پنج مدرک برنامه نویسی گرفته باشد. »
وقتی که توی توسعه برنامه های آزاد مشارکت داشته باشین براتون رزومه میشه و شرکت ها نظرشون جلب خواهد شد . بعد برنامه نویسی فقط این نیست که شما یه نرم افزار بنویسید و از فروش اون پول دربیارید . شما میرین تو یه شرکتی برای مصارف مختلف برنامه مینویسین .
موضوع اینه که کار ها راحت تر انجام میشه .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
شما فکر میکنید توروالدز پولدار نیست ؟؟
همونطور که جادی میگه : 
«  اگر شما فقط ده خط برنامه داشته باشید که به جایی از کرنل لینوکس اضافه شده باشد، بدون شک رزومه شما - برای یک شغل مرتبط - بهتر از روزمه هر کسی است که در ده دوره برنامه نویسی C شرکت کرده باشد و بیست و پنج مدرک برنامه نویسی گرفته باشد. »
وقتی که توی توسعه برنامه های آزاد مشارکت داشته باشین براتون رزومه میشه و شرکت ها نظرشون جلب خواهد شد . بعد برنامه نویسی فقط این نیست که شما یه نرم افزار بنویسید و از فروش اون پول دربیارید . شما میرین تو یه شرکتی برای مصارف مختلف برنامه مینویسین .
موضوع اینه که کار ها راحت تر انجام میشه .
من میگم می خوام برای گنو/لینوکس برنامه بنویسم و مستقیما پول هم در بیارم شما رفتی سراغ رزومه و ... . چه ربطی داره! ولش کنید اصلا موضوع این تاپیک یه چیز دیگس. جواب سوال من رو هم کسی نمی دونه وگرنه همون دو سال پیش جوابم رو میدادن. باید خودم یه جوابی پیدا کنم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
در قرن بیست و یکم هیچ‌کسی با نوشتن نرم‌افزار و فروختن مستقیمش پول درنیاورده! مدل تجاری فروش نرم‌افزار برای دهه‌ی ۸۰ و ۹۰ میلادی بوده و همون موقع هم تموم شده! الآن حتا ویندوز هم تقریباً رایگان شده!