انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا مردم بجای لینوکس از ویندوز استفاده میکنند ؟ بیاید حلش کنیم .  (دفعات بازدید: 51908 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
در قرن بیست و یکم هیچ‌کسی با نوشتن نرم‌افزار و فروختن مستقیمش پول درنیاورده! مدل تجاری فروش نرم‌افزار برای دهه‌ی ۸۰ و ۹۰ میلادی بوده و همون موقع هم تموم شده! الآن حتا ویندوز هم تقریباً رایگان شده!
الان 3ds Max و Auto CAD و After Effects رایگان شدن؟ اصلا اینا رو ول کن. من می خوام یه نرم افزار Text to speech بسازم. یه مدل درآمدزایی معرفی کن.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
الان 3ds Max و Auto CAD و After Effects رایگان شدن؟ اصلا اینا رو ول کن. من می خوام یه نرم افزار Text to speech بسازم. یه مدل درآمدزایی معرفی کن.
اون‌ها هم به زودی می‌شن!
گفتم که! کلّاً ایدهٔ این که نرم‌افزار بنویسم بفروشه پولدار شم از مد افتاده و دیگه جواب نمی‌ده. شما می‌تونی از کسی/جایی که چنین نیازی داره سفارش بگیری و اون رو بنویسی. تا زمانی که نیاز برای نرم‌افزار نباشه، نوشتنش بی‌خوده!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
خب ، مشکل اصلی ای که هست فکر میکنم (همون طور که دوستان هم عرض کردند) این باشه :
خیلی ها نمیدونند لینوکس چیه ==> تبلیغش کنیم ==> چطوری ؟؟ همین که به اطرافیانمون بگیم ، واقعا کافیه ؟؟؟ من فکر نمیکنم .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
زمانی که من محصل بودم یادمه سی‌دی‌های «لینوکس شریف» توی مدرسه‌ی ما پخش شد (فکر کنم یا رایگان بود یا خیلی ارزون) و می‌دونم که توی خیلی از مدارس علامه‌حلی دیگه هم همین اتفاق افتاد. حتی یادمه تامدتی کارگاه‌های روی سیستم‌های کارگاه کامپیوتر مدرسه لینوکس شریف نصب بود. هرچند به نظر خیلی توزیع قوی‌ای نبود، ولی این ایده اگر ادامه پیدا می‌کرد - مثلا سال به سال لینوکس شریف بهتر و کاربرپسندتر می‌شد - به نظرم حرکت خیلی خوبی بود در توسعه‌ی استفاده از لینوکس.
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
سلام دوستان

تا الان که موضوع را خوندم، گفتم پس باید تبلیغ کرد.
اما در چند ارسال قبل یکی از دوستان به نکته خوبی هم اشاره کرد، اینکه فقط تبلیغ کافی نیست. باید به افراد تازه کار آموزش داد.

به طور کلی باید:

۱− تبلیغ کرد.
۲− آموزش داد. که شامل چند وضعیت هست:
      الف) کاربر قبلا با Windows کاره کرده: پس کار یه مقدار سخت میشه، چون همش دوست داره مقایسه کنه. ( مثلا فلان برنامه در Windows خیلی راحت و خوبه ولی اینجا دنگ و فنگ داره، فلان برنامه اونجا هست، اینجا نیست. و... که تا بهش بفهمونی موهات سفید میشه. )

ب) کاربر کاملا تازه کاره و قبلا با هیچ سیستم عاملی کار نکرده، اینجا هم چند وضعیت وجود داره:
            − در اطراف کاربر کسی باشه که با Windows کار کرده باشه.
               کار باز هم سخته، ممکنه اون شخص Windows کار بتونه این کاربر را منحرف کنه.

− در اطراف کاربر کسی باشه که با GNU/Linux کار کرده باشه.
               وضعیت خیلی عالی میشه.

− فقط و فقط خوده کاربر باشه.
               نه عالی و نه بد.

همانطور که می بینید، فقط تبلیغ مهم نیست. نگهداشتن کاربر مهم تر است.

به نظر من اول باید یک توزیع مناسب انتخاب یا درست بشه که محیط کاربر پسندی داشته باشه. بنظرم Ubuntu می تونه بهترین گزینه باشه.

بعدش باید شرایط و برنامه هایی طراحی بشن که کاربر در GNU/Linux بمونه.
مثلا کاربری که IDM را با هیچی عوض نمیکنه، بهتره براش یک برنامه باشه که بتونه با IDM رقابت کنه. ( مثلا ترکیب uGet و PDMT با چند قابلیت بیشتر )

و بعد از اینها تازه باید قدرت ها و برتری های GNU/Linux را به کاربر نشون داد. مثلا امنیت و پایداری و....

وقتی مراحل بالا تموم شد، حالا می توان کاربر را وارد محیط خط فرمان یا همون Terminal , Console و... کرد.

اما برای اینکارها نیاز به سرمایه هست. و بعد از آن کسب درآمد

برای سرمایه اولیه که باید چند حامی پیدا شوند.

اما در مورد کسب در آمد هم چند راه حل وجود داره:
مثلا برنامه ها را در دو نسخه ساخته بشن. یکی با امکانات کم که رایگان باشه. یکی با امکانات بیشتر و پولی.
یا برنامه محدود به زمان بشه و...
و....

به طور کلی میشه از این راه پول درآورد، اما اول باید مشتری باشه تا بشه پول درآورد.

پس بجای اینکه اینجا با هم بحث و جدال کنید که چطور پول در بیاریم و غیره، اول سعی کنید کاربرها را به سمت GNU/Linux جذب کنید و البته مهمتر از اون، نگهشون دارید.
و بعد به فکر پول باشید.

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
سلام دوستان

تا الان که موضوع را خوندم، گفتم پس باید تبلیغ کرد.
اما در چند ارسال قبل یکی از دوستان به نکته خوبی هم اشاره کرد، اینکه فقط تبلیغ کافی نیست. باید به افراد تازه کار آموزش داد.

به طور کلی باید:
...
خب همه‌ی اینا خوبن ولی به قول ترجمه‌‌ای که جادی انجام داده، نمی‌شه پدیده‌ی A از پدیده‌ی B بهتر باشه ولی باش متفاوت نباشه! علاوه‌براین اوبونتو (و اکثر توزیع‌های دیگه) مبتنی برجامعه هستن! یعنی اینجوری نیست که توسعه‌دهنده‌های اوبونتو یه سیستم‌عامل درست کنن برای افرادی که ویندوزی بودن و دوست دارن یه سیستم‌عامل مشابه ویندوز و مجانی و بی‌نیاز به ضدویروس داشته باشن!!! اصلا اگه این طرز تفکر کشنده توی ابونتو هم بیافته به نظر من خیلی زود می‌شه سیستم‌عاملی مشابه ویندوز!

و در کل هرکسی که می‌خواد به مهاجرت به لینوکس فکر کنه، باید حتما ترجمه‌ی «لینوکس ویندوز نیست» جادی رو بخونه!

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
فقط تبلیغ مهم نیست. نگهداشتن کاربر مهم تر است.
اینجا کسی نفعی در بودونبود کاربر نداره چون همینطوری هـــــــــــــــــــــــــــــی داریم میبینیم و میشنویم که افراد میگن : اگه اینطوری باشه دوباره برمیگردم ویندوز .........

هرکسی خواست میمونه هرکسی نخواست میره
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
فقط تبلیغ مهم نیست. نگهداشتن کاربر مهم تر است.
ممنون از نظرتون :‌))
بله ، و منظور من از تبلیغ کلا شناسوندن لینوکس بود که شامل مواردی که فرمودید هم میشه . : )
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
عاقا این بحث ها چیه میکنید!
نمیشه اینقدر کلی گفت که ویندوز بهتره یا لینوکس اینکه از لینوکس باید استفاده کنیم یا از ویندوز اینکه بگیم صرفا باید رو همه ابزارها به لینوکس کوچ کنیم هم اشتباه است!
خوب هر کدوم تو یک زمینه ای بر دیگری برتری دارند و باید دید ما تو چه زمینه ای میخواهیم کار کنیم و متناسب با اون و نیازم هامون از ویندوز با لینوکس استفاده کنیم خوب شکی نیست تو سیستم های دسکتاپ ویندوز برنده بی چون و چرا (البته نه بطور کامل و از هر جنبه ای) هست و یا تو زمینه بازی های کامپیوتری خوب پلتفرم اول بازی است. و شکی نیست برای سرور ها و یا سیستم های توکار و گجت ها و موارد بسیار دیگری لینوکس برتری داره البته چند سالی است که در زمینه سیستم های دسکتاپ هم پیشرفت های قابل ملاحظه ای رو کرده ولی باز با ویندوز فاصله بسیاری داره پس نمیشه گفت چرا مردم بجای لینوکس از ویندوز استفاده میکنند شاید مزایایی که دوستان ذکر میکنند و درست هم هست برای همه مفید نباشه و یا مزایا تلقی نشه همین الان اگه مزایای ویندوز ۱۰ را با لینوکس مقایسه کنیم خوب قاعدتا کف ترازو در سمت ویندوز سنگینی میکنه! حالا ی عده ای متعصبانه از لینوکس پشتیبانی میکنند دلیل بر برتر نبودن ویندوز نمیشه واقعا خیلی ویژگی های خوبی تو ویندوز ۱۰ به چشم میخوره البته فعلا به چشم میخوره !! گند کار مثل ویندوز ۸ درنیاد هم هست
« آخرین ویرایش: 09 امرداد 1394، 01:46 ب‌ظ توسط v.taghavi68 »
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
نمیشه اینقدر کلی گفت که ویندوز بهتره یا لینوکس اینکه از لینوکس باید استفاده کنیم یا از ویندوز اینکه بگیم صرفا باید رو همه ابزارها به لینوکس کوچ کنیم هم اشتباه است!
...
شکی در این نیست که ویندوز برنده‌ست توی سیستم‌های میزکار، کافیه به دور و برمون نگاه کنیم و بشماریم! ولی برنده بودن هم‌ارز با بهتر بودن نیست. :)
در مورد ویندوز ۱۰ هم مشتاقم اینجا یا هرجای دیگه در مورد چیزهای شگفت انگیزی که ازش به چشم می‌آد صحبت کنید. یا اصن بهتره در مورد این بحث کنیم که مایکروسافت از زمان ویندوز ایکس‌پی تا به امروز واقعا چه نوآوری‌های داشته! جز اینکه تم عوض کرده و افکت‌هاش رو تخت کرده و استارت رو یه‌بار تمام صفحه کرده و الان پشیمون شده دیگه چی عرضه کرده!

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
...
شکی در این نیست که ویندوز برنده‌ست توی سیستم‌های میزکار، کافیه به دور و برمون نگاه کنیم و بشماریم! ولی برنده بودن هم‌ارز با بهتر بودن نیست. :)
در مورد ویندوز ۱۰ هم مشتاقم اینجا یا هرجای دیگه در مورد چیزهای شگفت انگیزی که ازش به چشم می‌آد صحبت کنید. یا اصن بهتره در مورد این بحث کنیم که مایکروسافت از زمان ویندوز ایکس‌پی تا به امروز واقعا چه نوآوری‌های داشته! جز اینکه تم عوض کرده و افکت‌هاش رو تخت کرده و استارت رو یه‌بار تمام صفحه کرده و الان پشیمون شده دیگه چی عرضه کرده!
حرفت درسته محمد جان از ویندوز XP تا الان چیز خواستی نداشته ولی ویندوز ۱۰ ویژگی های خوبی داشته از همگرایی بین تجهیزات مایکروسافتی و سیستم continum اش گرفته تا کورتانا و هلولنز و استورش همه ویژگی های مثبتی هست شاید کورتانا و هلولنز خیلی کاربردی نباشه در حال حاضر ولی ی قدم در مسیر آینده است و جزو نوپا ترین تکنولوژی های روز هست که در ویندوز ۱۰ داره پیاده سازی میشه همگرایی بین موبایل و دسکتاپش هم بنظر زودتر از اوبونتو میتونه سر و سامان بگیره همین اوبونتو برای موبایل حالا حالا ها باید کار کنه تا از میزان غنی بودن نرم افزارها به ویندوز فون برسه بماند که همین الان میشه اپلیکیشن های اندرویدی رو روی ویندوز فون هم اجرا کرد  از طرفی همین الان جامعه اوبونتو واقعا نتونسته ی محیط همگرایی خوب برای دسکتاپ و موبایلش ارائه بده و یونیتی ۸ روی دسکتاپ هنوز خیلی خیلی جوون و ضعیف هست و از منظر به بلوغ رسیدن این همگرای و داشتن نرم افزار خیلی عقب تر از ویندوز هست
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
خوب هر کدوم تو یک زمینه ای بر دیگری برتری دارند و باید دید ما تو چه زمینه ای میخواهیم کار کنیم و متناسب با اون و نیازم هامون از ویندوز با لینوکس استفاده کنیم خوب شکی نیست تو سیستم های دسکتاپ ویندوز برنده بی چون و چرا (البته نه بطور کامل و از هر جنبه ای) هست و یا تو زمینه بازی های کامپیوتری خوب پلتفرم اول بازی است. و شکی نیست برای سرور ها و یا سیستم های توکار و گجت ها و موارد بسیار دیگری لینوکس برتری داره البته چند سالی است که در زمینه سیستم های دسکتاپ هم پیشرفت های قابل ملاحظه ای رو کرده ولی باز با ویندوز فاصله بسیاری داره پس نمیشه گفت چرا مردم بجای لینوکس از ویندوز استفاده میکنند شاید مزایایی که دوستان ذکر میکنند و درست هم هست برای همه مفید نباشه و یا مزایا تلقی نشه همین الان اگه مزایای ویندوز ۱۰ را با لینوکس مقایسه کنیم خوب قاعدتا کف ترازو در سمت ویندوز سنگینی میکنه! حالا ی عده ای متعصبانه از لینوکس پشتیبانی میکنند دلیل بر برتر نبودن ویندوز نمیشه واقعا خیلی ویژگی های خوبی تو ویندوز ۱۰ به چشم میخوره البته فعلا به چشم میخوره !! گند کار مثل ویندوز ۸ درنیاد هم هست

من نمیدونم شما چه مشکلی با دسکتاپ های لینوکس دارید !!!!!!
الان مشکل گنوم ، کی دی ای و یا یونیتی چیه ؟؟!!!
بسیار جذاب تر و متنوع تر از ویندوزه !!! این رو از روی تعصب نمیگن ، واقعیته
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
من نمیدونم شما چه مشکلی با دسکتاپ های لینوکس دارید !!!!!!
الان مشکل گنوم ، کی دی ای و یا یونیتی چیه ؟؟!!!
بسیار جذاب تر و متنوع تر از ویندوزه !!! این رو از روی تعصب نمیگن ، واقعیته
در مورد یونیتی ، متفاوت‌تر رو هم اضافه کن که خودم واسهٔ همین پابندش موندم :)
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین saeed_e00

• Full Member
  • *
  • ارسال: 221
مهمترین مشکل ناآگاهی مردمه...
تا زمانی که مردم به گنو/لینوکس میگن ویندوزه لینوکس وضع همینه ...

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
مهمترین مشکل ناآگاهی مردمه...
تا زمانی که مردم به گنو/لینوکس میگن ویندوزه لینوکس وضع همینه ...

بله ، درست می فرمایید .
به عنوان راه حل هم فکر میکنم تبلیغ و آگاهی دادن بهترین گزینش باشه
GNU/Linux
Debian8
I3 WM