انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا مردم بجای لینوکس از ویندوز استفاده میکنند ؟ بیاید حلش کنیم .  (دفعات بازدید: 51989 بار)

0 کاربر و 12 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
خدایش برنامه نویسی توش خیلی راحته با هرچی دم دستته میتونی بنویسی و ...

ولی بیشتر کاربران فقط به این فکر میکنن وقتی الان داره سیستم کار میکنه و مشکلی هم نداره چرا باید برن روی چیز دیگه.این براشون توجیه نداره.
حالا شما بیا دوتا سیستم رو کنار هم نصب کن تا اگه دلش خخواست تستش کنه.فکر میکنیم اصلا روی لینوکس لاگین می‌کنه؟احتمالش قلیله خیلی.

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
خدایش برنامه نویسی توش خیلی راحته با هرچی دم دستته میتونی بنویسی و ...

ولی بیشتر کاربران فقط به این فکر میکنن وقتی الان داره سیستم کار میکنه و مشکلی هم نداره چرا باید برن روی چیز دیگه.این براشون توجیه نداره.
حالا شما بیا دوتا سیستم رو کنار هم نصب کن تا اگه دلش خخواست تستش کنه.فکر میکنیم اصلا روی لینوکس لاگین می‌کنه؟احتمالش قلیله خیلی.
آره ، خیلی ها این طرز فکر رو دارند . اما وقتی طعم آزادی لینوکس رو بچشند ، اینکه بدون درگیر شدن با اون همه مشکل های ویندوز میتونند همون کار ها رو انجام بدن و فرهنگش رو تا حدودی درک کنند ، فکر میکنند راه موثری باشه .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
نقل‌قول
طعم آزادی لینوکس

طعم آزادی لینوکس را قرار نیست ویندوزی ها درک کنن فقط یه برنامه نویس میتونه درک کنه  :)

نقل‌قول
ولی بیشتر کاربران فقط به این فکر میکنن وقتی الان داره سیستم کار میکنه و مشکلی هم نداره چرا باید برن روی چیز دیگه

من بگم چرا ;D؟؟

چون همه چیز را حداقل یک بار باید تجربه کرد و زیبایی لینوکس فوق العاده هست این باید دلیل کافی باشه (بهتره بگم زیبایی گنو/لینوکس)
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین alih_net

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 596
    • سیدعلی حسینی
استفاده از ویندوز مشکلی نیست که احتیاج به حل شدن داشته باشه . هرکسی بسته به نیازش ابزار کارشو انتخاب میکنه . استفاده از ابزار جدید احتیاج به صرف هزینه داره (وقت گذاشتن و ...) و اکثرا حاضر نیستن این هزینه رو بکنن .

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
استفاده از ویندوز مشکلی نیست که احتیاج به حل شدن داشته باشه .
واقعا این طور فکر میکنید ؟؟؟
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین alih_net

• High Sr. Member
  • *
    • سیدعلی حسینی
استفاده از ویندوز مشکلی نیست که احتیاج به حل شدن داشته باشه .
واقعا این طور فکر میکنید ؟؟؟

مگه میشه غیر از این فکر کرد ؟ هر آدمی حق داره در مورد انتخاب سیستم عاملش (و هر چیز دیگه اش ) خودش تصمیم بگیره . ما گنو/لینوکسی ها هم میتونیم تبلیغ کنیم و تلاش کنیم تا به آدمای بیشتری به این فرهنگ بپیوندند .

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
مگه میشه غیر از این فکر کرد ؟ هر آدمی حق داره در مورد انتخاب سیستم عاملش (و هر چیز دیگه اش ) خودش تصمیم بگیره . ما گنو/لینوکسی ها هم میتونیم تبلیغ کنیم و تلاش کنیم تا به آدمای بیشتری به این فرهنگ بپیوندند .
من نگفتم مردم رو زور کنیم که حتما لینوکس استفاده بکنند . بله ، حق انتخاب دارند .
شما گفتید ویندوز مشکلی نیست !!!!
ویندوز تماما ایراد و مشکله . ما داریم صحبت از یک فرهنگ صحیح میکنیم . بگذریم که همین فرهنگ درست نتیج بسیاری مثل امنیت و ... داره .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین alih_net

• High Sr. Member
  • *
    • سیدعلی حسینی
من نگفتم مردم رو زور کنیم که حتما لینوکس استفاده بکنند . بله ، حق انتخاب دارند .
ویندوز تماما ایراد و مشکله . ما داریم صحبت از یک فرهنگ صحیح میکنیم . بگذریم که همین فرهنگ درست نتیج بسیاری مثل امنیت و ... داره .

دقت نکردی کوشا جان  :) من نگفتم ویندوز مشکلی نداره . من گفتم استفاده از ویندوز مشکلی نداره . این دو تا با هم فرق دارن

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
به نظرم تازمانی که ما راه حل های قطعی ارایه ندیم فایده نداره !!!
ما دور هم جمع میشیویم و همه چیز رو بررسی میکنیم ، ولی واقعا راه حل خوبی رو انتخاب نمیکنیم .
باید تصمیمات قطعی درمورد مهاجرت مردم له لینوکس گرفته بشه و اگر نه ، نباید توقعی داشت که چرا بقیه ویندوز استفاده نمی کنند .
راه حل شما چیه ؟؟!!! راه حلی بیشتر از اینکه اطرافیان مون رو تشویق کنیم .
بیاید هر چه بیشتر جامعه ی آزادمون رو گسترش بدیم :)

« آخرین ویرایش: 11 امرداد 1394، 08:01 ب‌ظ توسط koosha »
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
   و یادمون هم باشه که همه نمیخوان که برای کاراشون کلی دنگ‌وفنگ داشته باشن و کلی دردسر ببینن و برای هرچیزی چندین سایت رو زیرورو کنن که بالاخره به جواب برسن یا نه ؟ تمام مشخصه‌های لینوکسی ممکنه فقط برای ما ارزش باشه و برای یکی‌دیگه نه ... فرهنگ ، صحیح باشه یا نباشه خیلیها فقط میخوان از طریق کامپیوتر به هدفشون برسن و برن دنبال زندگیشون .......
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
دقت نکردی کوشا جان  :) من نگفتم ویندوز مشکلی نداره . من گفتم استفاده از ویندوز مشکلی نداره . این دو تا با هم فرق دارن
استفاده از ویندوز یعنی دفاع کردن و طرفداری از ایده ، طرز فکر و فرهنگ غلط ویندوز و مایکروسافت و پشت کردن به تمام برتری ها متن باز که از نظر من کار درستی نیست .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
   و یادمون هم باشه که همه نمیخوان که برای کاراشون کلی دنگ‌وفنگ داشته باشن و کلی دردسر ببینن و برای هرچیزی چندین سایت رو زیرورو کنن که بالاخره به جواب برسن یا نه ؟ تمام مشخصه‌های لینوکسی ممکنه فقط برای ما ارزش باشه و برای یکی‌دیگه نه ... فرهنگ ، صحیح باشه یا نباشه خیلیها فقط میخوان از طریق کامپیوتر به هدفشون برسن و برن دنبال زندگیشون .......
این بحث ها تکراریه . خب وقتی هم طرف میخواست سمت ویندوز بیاد باید یه سری چیز ها رو یاد میگرفت . لازم نیست فورا ویندوز رو پاک بکنه . به طور همزمان استفاده میکنه و وقتی که عادت کرد ، خب از ویندوز دل میکنه :)
واقعا خیلی سر این قضیه صحبت کردیم . لینوکس دردسر های قدیم رو نداره !!!!
یکم شخص وقت میگذاره ، و بعد میتونه از مزیت های متن باز بهره ببره . وقتی اینهمه لذت و زندگی بی محدودیت رو ببینه ، قطعا راضی میشه :)
« آخرین ویرایش: 11 امرداد 1394، 08:03 ب‌ظ توسط koosha »
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین alih_net

• High Sr. Member
  • *
    • سیدعلی حسینی
باید تصمیمات قطعی درمورد مهاجرت مردم له لینوکس گرفته بشه و اگر نه ، نباید توقعی داشت که چرا بقیه ویندوز استفاده نمی کنند .
راه حل شما چیه ؟؟!!! راه حلی بیشتر از اینکه اطرافیان مون رو تشویق کنیم .

من بازم تاکید میکنم که این ما نیستیم که باید در مورد مهاجرت دیگران به گنو/لینوکس تصمیم بگیریم . این خودشونن که باید نیاز رو حس کنن و بیان سمتش .
نیاز استفاده از گنو/لینوکس باید در شخص به وجود بیاد . من خودم بعد از 6 سال (از 6 سالگی!) با کامپیوتر و بزرگ شدن با ویندوز به خاطر حس کنجکاوری اومدم سمت اوبونتو و موندگار شدم . اما ممکنه دیگران به خاطر رایگان بودن / امنیت / فرهنگ زیبا و ... جذب دنیای آزاد شن . میشه این چیز ها رو به آدم هایی که میدونیم این چیزها براشون ملاک هست بگیم و حق انتخاب رو با خودشون بذاریم .

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
تاکید میکنم که این ما نیستیم که باید در مورد مهاجرت دیگران به گنو/لینوکس تصمیم بگیریم . این خودشونن که باید نیاز رو حس کنن و بیان سمتش .
نیاز استفاده از گنو/لینوکس باید در شخص به وجود بیاد . من خودم بعد از 6 سال (از 6 سالگی!) با کامپیوتر و بزرگ شدن با ویندوز به خاطر حس کنجکاوری اومدم سمت اوبونتو و موندگار شدم . اما ممکنه دیگران به خاطر رایگان بودن / امنیت / فرهنگ زیبا و ... جذب دنیای آزاد شن . میشه این چیز ها رو به آدم هایی که میدونیم این چیزها براشون ملاک هست بگیم و حق انتخاب رو با خودشون بذاریم .
دوست من اگر بحث های قبلی رو دنبال میکردین ، خیلی ها ، خیلی ها !!! نمیدونند لینوکس چیه !!
وظیفه ما هم هست که این سیستم عامل رو معرفی کنیم . حالا اگر طرف دوست نداشت نمیاد دیگه .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین alih_net

• High Sr. Member
  • *
    • سیدعلی حسینی
استفاده از ویندوز یعنی دفاع کردن و طرفداری از ایده ، طرز فکر و فرهنگ غلط ویندوز و مایکروسافت و پشت کردن به تمام برتری ها متن باز که از نظر من کار درستی نیست .
من تقریبا به مدت یکسان از ویندوز و گنو/لینوکس استفاده کردم و الان دقیقا مشکلات ویندوز رو میدونم اما اینم میدونم که در شرایطی که اکثریت (آمار محمودی) جامعه هنوز مفاهیم اولیه کامپیوتر و اینترنت رو نمیدونن و حاضرهم نیستن برن دنبالش اجبار به استفاده از گنو/لینوکس نه تنها اثر مطلوبی نمیذاره که مخرب هم هست .

نقل‌قول
خیلی ها ، خیلی ها !!! نمیدونند لینوکس چیه !!
وظیفه ما هم هست که این سیستم عامل رو معرفی کنیم . حالا اگر طرف دوست نداشت نمیاد دیگه .

با این حرفت کاملا موافقم  ;)