انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

برای کار با محیط KDE کدام توزیع را بهترین می دانید؟

Arch 2010.05
20 (19.2%)
Chakra
25 (24%)
Fedora 13
8 (7.7%)
Kubuntu 10.04
21 (20.2%)
Mandriva 2010.1
2 (1.9%)
openSUSE 11.3
24 (23.1%)
Sabayon 5.3
4 (3.8%)

مجموع آرای اعضا: 104

نویسنده موضوع: بهترین توزیع KDE  (دفعات بازدید: 67457 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ™SaMaN

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
پاسخ به: بهترین توزیع KDE
« پاسخ #45 : 10 دی 1388، 11:30 ق‌ظ »
من در حال حاضر کوبونتو 9.10 دارم و اون رو از طریق wubi نصب کردم (ویندوز من سونه و wubi به صورت پیشفرض روی CD بود)
میخوام ببینم میتونم sabayon رو هم اینطوری نصب کنم؟! مشکلی نداره؟!
این sabayon کارت گرافیک رو راحت میشناسه و با پورت DVI که مشکلی نداره؟!(ATI4670 samsung 22500)
همین رو باید دانلود کرد؟!! چرا اینقدر زیاده این!!! 1.8 گیگ!!!!
ftp://mirror.aarnet.edu.au/pub/SabayonLinux/Sabayon_Linux_5.1-r1_x86_K.iso
« آخرین ویرایش: 10 دی 1388، 11:42 ق‌ظ توسط ™SaMaN »

آفلاین بهزاد (beh7)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 274
  • یک نفر با کلی آرزو
« پاسخ #46 : 10 دی 1388، 11:38 ق‌ظ »
به نظر من کوبونتو خوب بود    سوسمار عالی      اما چکرا میگن عالی تره
« آخرین ویرایش: 10 دی 1388، 12:44 ب‌ظ توسط beh7 »
اوبونتو یعنی زندگی

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • یــاد بـاد
« پاسخ #47 : 10 دی 1388، 12:39 ب‌ظ »
چند هفته ای میشه که openSUSE 11.2 رو نصب کردم.
باید اعتراف کنم بهترین توزیعی بوده که تا به حال کار کرده ام.همه چیز خوب و دوست داشتنی. \\:D/
ضمنا کوبونتو 9.10 رو هم تست کردم . هیچ حرفی برای گفتن نداره متاسفانه.

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #48 : 10 دی 1388، 05:58 ب‌ظ »
من توی این مدت روی سیستم اصلی ام سابایون (۵.۲) و بعد مندریوا وان (۲۰۱۰) رو هم امتحان کردم. هر دو کاملا خوب و کاربردی. کی.دی.ای.  هنوز نقص هایی داره (مثلا در برنامه نتورک منیجر برای اتصال به شبکه های مختلف)‌ و تا جایی که من دیدم به جز کوبونتو که واقعا بده، بقیه توزیع‌های کی دی ای  تا حدی مشابه هستن. اما این مساله در مورد مندریوا (که من الان دارم) صدق نمی کنه. مندریوا از ابزارهای مدیریتی خودش استفاده می کنه (مثلا برای آپدیت کردن سیستم یا اتصال به شبکه یا ..) و در نتیجه از  بقیه کی دی ای ها کاملا کاربردی تره (:
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 300
    • Persian Xoops Project
« پاسخ #49 : 12 دی 1388، 10:37 ب‌ظ »
من الان چاکرا دارم ! ولی تقریبا به این نتیجه رسیدم که برگردم به کوبونتو ( چه پیشرفتی!!!!! ) ! برای کاربری مثل من که تخصص زیادی نداره کوبونتو بهترین انتخابه چون ساپورت فارسی مناسبتری داره نسبت به بقیه !

من توی چاکرا چند تا مشکل پیش پا افتاده مسخره دارم که هنوز نتونستم حلش کنم ولی تقریبا کار منو مختل کرده ! یه چیز دیگه هم اینه که به من میگه ۷۰۰ مگ برای آپدیت سیستم باید داانلود کنم !!!!!!!

آفلاین Moshtaghi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 123
    • وبلاگ شخصی مهدی مشتاقی
« پاسخ #50 : 12 دی 1388، 11:16 ب‌ظ »
من الان چاکرا دارم ! ولی تقریبا به این نتیجه رسیدم که برگردم به کوبونتو ( چه پیشرفتی!!!!! ) ! برای کاربری مثل من که تخصص زیادی نداره کوبونتو بهترین انتخابه چون ساپورت فارسی مناسبتری داره نسبت به بقیه !

من توی چاکرا چند تا مشکل پیش پا افتاده مسخره دارم که هنوز نتونستم حلش کنم ولی تقریبا کار منو مختل کرده ! یه چیز دیگه هم اینه که به من میگه ۷۰۰ مگ برای آپدیت سیستم باید داانلود کنم !!!!!!!
چرا openSUSE  یا mandriva استفاده نمی‌کنی؟ چه خیری از کوبی دیدی که می‌خوای برگردی به اون؟
در مورد پشتیبانی فارسی هم تو زمینه openSUSE همه چیز مهیاس!!! حالا یا تو انجمن forum.openSUSE.ir یا هر جای دیگه!!! البته انقدر داکیومنت تکمیلی داره که کارت به انجمن و کانال و ... نمی‌رسه! به یه بار امتحانش میارزه!!! ;)

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • یــاد بـاد
« پاسخ #51 : 13 دی 1388، 12:15 ق‌ظ »

چرا openSUSE  یا mandriva استفاده نمی‌کنی؟ چه خیری از کوبی دیدی که می‌خوای برگردی به اون؟
در مورد پشتیبانی فارسی هم تو زمینه openSUSE همه چیز مهیاس!!! حالا یا تو انجمن forum.openSUSE.ir یا هر جای دیگه!!! البته انقدر داکیومنت تکمیلی داره که کارت به انجمن و کانال و ... نمی‌رسه! به یه بار امتحانش میارزه!!! ;)

سلام
واقعا جناب مشتاقی درست میفرمان.
من از موقعی که openSUSE 11.2 رو نصب کردم تازه فهمیدم KDE یعنی چی! کاربری راحت سیستم یعنی چی!مستندات کامل(البته انگلیسی) یعنی چی!.........
فقط همینو بگم که من کوبونتو 9.10 رو live یه بار بالا آوردم حالم به هم خورد و حقیقتا بالا آوردم! :o

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
    • Persian Xoops Project
« پاسخ #52 : 02 بهمن 1388، 08:26 ب‌ظ »
امروز مندریوا رو نصب کردم . و تقریبا بدون مشکل داره کار میکنه . فقط من سی دیش رو دانلود کرده بودم و مجبور شدم نزدیک ۵۰ ۶۰ مگ پکیج اضافی هم روش نصب کنم ولی تا الان هر چی میخواستم روش نصب کردم و فعلا مشکلی ندارم

آفلاین h4x0r

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
    • h4x0r's homepage
« پاسخ #53 : 03 بهمن 1388، 12:23 ق‌ظ »
مندریوا، کارشون قابل تامله واقعا  ;)
تا تیرماه ۱۳۸۹ نیستم

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #54 : 03 بهمن 1388، 12:45 ق‌ظ »
مندریوا رو قبلانا با kde 3.5 تست کردم عالی بود !  ;D
ولی نسخه ۲۰۱۰ چندان به دلم نچسبید...
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
    • Persian Xoops Project
« پاسخ #55 : 03 بهمن 1388، 01:38 ب‌ظ »
تو مندریوا کنترل پنلش خوبه ( البته مال اوپن سوزه خیلی بهتره ) و مدیریت شبکش . من هم یکم توی شناسایی بعضی کول دیسک ها مشکل دارم . ولی سرعت سیستم خوبه و هنوز ندیدم جایی کرش کنه .

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • یــاد بـاد
« پاسخ #56 : 13 بهمن 1388، 03:35 ب‌ظ »
درود بر دوستان
بالاخره این Chakra کی از alpha در میاد؟نسخه نهایی اش کی میاد؟
دق کردیم به خدا!

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • Be Free
« پاسخ #57 : 13 بهمن 1388، 03:52 ب‌ظ »
روز ۱۵ مارچ نسخه بتا ۱ منتشر می شه که تقریبا می شه گفت نسخه قابل قبول واسه کار کردنِ کاربرانی هستش که می خوان مهاجرت کنن...
نسخه نهایی هم ۱۰ اکتوبر ۲۰۱۰ منتشر می شه...
یعنی 10/10/10

:D

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • یــاد بـاد
« پاسخ #58 : 13 بهمن 1388، 04:01 ب‌ظ »
چرا اینقدر توسعه اش کنده؟
9 ماه مونده به انتشار نسخه نهایی!!!!
تا اون موقع openSUSE 11.3 هم منتشر شده. ](*,)

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • Be Free
« پاسخ #59 : 14 بهمن 1388، 12:58 ق‌ظ »
نمی شه اینجوری قضاوت کرد که چرا اینقدر دیر منتشر می شه یا تا اون موقغ فلان توزیع منتشر می شه و ...
چاکرا هم مثل پدر خودش آرچ لینوکس به صورت rolling release یا "انتشار غلطان" منتشر می شه ! یعنی همیشه با گرفتن آخرین فایل iso (حتی نسخه چند سال پیش) و نصب آن و آپدیت سیستم همیشه آخرین نسخه را خواهید داشت و انتشاری مثل انتشار توزیع هایی مثل اوبونتو ٫ فدورا ٫ اوپن زوزه و... ندارد !

اگر هم می گیم نسخه آلفا ٫ بتا و... نه اینکه سیستم ناپایدار باشه ! این جور نام گذاری آلفا و بتا فقط به خاطر ابزار Tribe و Shaman و Chase هست که حتی بدون اینها هم می تونید چاکرای خود را داشته باشید . Tribe نصاب سیستم است و بعد از نصب دیگه باهاش کاری ندارید ! shaman هم پکیج منیجر تازه متولد شده کی دی ای هست که برای اولین بار توسط چاکرا داره تست می شه و توسط توسعه دهندگان چاکرا و آرچ داره توسعه داده می شه ! همچنین chase هم آپدیت منیجر چاکرا هست که بدون وجود اون هم از طریق دستورات pacman هم می تونید سیستم خودتون رو به روز نگه دارید... خلاصه از نظر من چاکرا در هر زمانی آماده برای نصب و استفاده هستش... و نیازی نیست که منتظر نسخه نهایی باشید ! ولی اگر از این ۳ برنامه کمی مشکل داشت به دل نگیرید  ;)

در ضمن این رو هم یادتون نره :

آرچ + کی دی ای مود + ابزار اختصاصی + لایو سی دی = چاکرا