انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

برای کار با محیط KDE کدام توزیع را بهترین می دانید؟

Arch 2010.05
20 (19.2%)
Chakra
25 (24%)
Fedora 13
8 (7.7%)
Kubuntu 10.04
21 (20.2%)
Mandriva 2010.1
2 (1.9%)
openSUSE 11.3
24 (23.1%)
Sabayon 5.3
4 (3.8%)

مجموع آرای اعضا: 104

نویسنده موضوع: بهترین توزیع KDE  (دفعات بازدید: 67473 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین فرهاد فرامرزی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 764
  • آزادی در لینوکس(فرهاد فرامرزی)
    • مطالبی متفاوت در مورد فدورا
پاسخ به: بهترین توزیع KDE
« پاسخ #90 : 19 فروردین 1389، 11:15 ق‌ظ »
همه می دونن من فدورا کار می کنم ولی شاید تعجب کنید از این حرفم که بگم . KDE در فدورا فوق العاده افتضاحه . مخصوصا نسخه ی 12 که با کرش های پی در پی مواجه بودم به طوری برای کار با میزکار KDE مجبور شدم به openSUSE رو بیارم .( از باب تجربه گفتم )

من نمی دونم چرا فدورا فقط روی میزکار Gnome خوب پیش میره و اصلا نگاهی به KDE نداره . شاید این رو از پدرش ردهت ارث برده ](*,)

از بین دیگر توزیع ها مثل اوپن سوزه وچاکرا و مندریوا و کوبونتو من بیشترین رای رو به خوده اوپن سوزه می دم به خاطره بیشترین هماهنگی با میزکار KDE ( این رو از باب خوده سایت KDE میگم که از این توزیع برای نسخه های جدیدشون استفاده می کنن ) . کوبونتو هم خوبه ولی فکر کنم در نسخه ی 10.04 ش خوب باشه . مخصوصا سرعتش در Kpackagekit که واقعا نسبت به فدورا خوب عمل کرد بروی سیستم من .

این ها رو از روی تجربه با این توزیع گفتم . به هر حال آخر حرف رو بگم اوپن سوزه توی KDE خیلی خوب پیش رفته . البته چاکرا رو هم امتحان کردم ولی نصابش فوق العاده ضعیف بود روی سیستم من نسبت به اوپن سوزه و کوبونتو  و فدورا . شاید اول راه هست اینجوری هست مخصوصا قسمت پارتیشن بندی که خیلی کنده به طوری که در دیگر توزیع ها به سرعت عمل پارتیشن بندی انجام میشه . ( همه ی این توزیع هایی که گفتم روی یک سیستم امتحان شده و از این باب مقایسه کردم )

دبیان رو نمی دونم چون امتحانش نکردم . شاید به خاطر راحت بودم در اوپن سوزه .
در کل فدورا فقط برای گنوم خوبه و عالیه نه برای KDE

www.fedora1.wordpress.com
==================================
فرهاد فرامرزی

آفلاین پیام ابراهیمی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1123
    • پلت ولگ
« پاسخ #91 : 19 فروردین 1389، 01:00 ب‌ظ »
همه می دونن من فدورا کار می کنم ولی شاید تعجب کنید از این حرفم که بگم . KDE در فدورا فوق العاده افتضاحه . مخصوصا نسخه ی 12 که با کرش های پی در پی مواجه بودم به طوری برای کار با میزکار KDE مجبور شدم به openSUSE رو بیارم .( از باب تجربه گفتم )

من نمی دونم چرا فدورا فقط روی میزکار Gnome خوب پیش میره و اصلا نگاهی به KDE نداره . شاید این رو از پدرش ردهت ارث برده ](*,)

از بین دیگر توزیع ها مثل اوپن سوزه وچاکرا و مندریوا و کوبونتو من بیشترین رای رو به خوده اوپن سوزه می دم به خاطره بیشترین هماهنگی با میزکار KDE ( این رو از باب خوده سایت KDE میگم که از این توزیع برای نسخه های جدیدشون استفاده می کنن ) . کوبونتو هم خوبه ولی فکر کنم در نسخه ی 10.04 ش خوب باشه . مخصوصا سرعتش در Kpackagekit که واقعا نسبت به فدورا خوب عمل کرد بروی سیستم من .

این ها رو از روی تجربه با این توزیع گفتم . به هر حال آخر حرف رو بگم اوپن سوزه توی KDE خیلی خوب پیش رفته . البته چاکرا رو هم امتحان کردم ولی نصابش فوق العاده ضعیف بود روی سیستم من نسبت به اوپن سوزه و کوبونتو  و فدورا . شاید اول راه هست اینجوری هست مخصوصا قسمت پارتیشن بندی که خیلی کنده به طوری که در دیگر توزیع ها به سرعت عمل پارتیشن بندی انجام میشه . ( همه ی این توزیع هایی که گفتم روی یک سیستم امتحان شده و از این باب مقایسه کردم )

درسته... نصاب چاکرا هنوز در مرحله ی آلفاست! توی چاکرای آلفا ۵ نصابش خیلی بهتر شده... اما هنوز تا ورژن نهایی راه زیادی باقی مونده!
http://www.palatvalg.com اینم وبلاگ جدید منه...

آفلاین فرهاد فرامرزی

• Hero Member
  • *
« پاسخ #92 : 19 فروردین 1389، 02:53 ب‌ظ »

درسته... نصاب چاکرا هنوز در مرحله ی آلفاست! توی چاکرای آلفا ۵ نصابش خیلی بهتر شده... اما هنوز تا ورژن نهایی راه زیادی باقی مونده!

به امید اون روز \\:D/

فرهاد فرامرزی

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
« پاسخ #93 : 19 فروردین 1389، 03:07 ب‌ظ »
بعضی از توزیع هایی هستن که تو ایران ازش استفاده می کنند وتو لیست نظر سنجی نمی بینم . مثل پارسیکس - شبدیکس - دبیان - کارآمد - مینت و ...
این نظر سنجی به نظرم انحصاریه

آفلاین فرهاد فرامرزی

• Hero Member
  • *
« پاسخ #94 : 19 فروردین 1389، 03:44 ب‌ظ »
بعضی از توزیع هایی هستن که تو ایران ازش استفاده می کنند وتو لیست نظر سنجی نمی بینم . مثل پارسیکس - شبدیکس - دبیان - کارآمد - مینت و ...

خوب از نظر سنجی من توی وبلاگم استفاده کنید یا اینکه یک نظرسنجی خودتون که فکر می کنید کاملا تر استفاده کنید مهدی جان

فرهاد فرامرزی

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • یــاد بـاد
« پاسخ #95 : 19 فروردین 1389، 05:54 ب‌ظ »

پست اول تاپیک را مطالعه بفرمایید.
ضمنا هیچکدام از سه توزیع پارسیکس ، شبدیکس و کارآمد در زمینه میزکار KDE حرفی برای گفتن ندارند.
« آخرین ویرایش: 19 فروردین 1389، 05:56 ب‌ظ توسط Tahmooreth »

آفلاین محمد باقر اهتمام

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 661
  • محمد باقر حمایت می کند از : Ogre3D , CrystalSpace
    • کتاب و انجمن فارسی گیمپ
« پاسخ #96 : 19 فروردین 1389، 06:24 ب‌ظ »
نقل‌قول
یزکار KDE حرفی برای گفتن ندارند.
مخالفم بهتره بگیم تلاشی نشده تا حرفی برای گفتن ندارند .قبلا روی پارسیکس کی دی ای نصب کردم واقعا عالی بود .

آفلاین امیر و

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • Google is your friend
« پاسخ #97 : 19 فروردین 1389، 11:51 ب‌ظ »
آقا الان تو چاکرا مثلا اگه ورژن جدید KDE بیاد ، نمیشه آپدیت کرد ؟ باید ورژن جدید KDEmod بیاد تا بشه آپدیت کرد؟
« آخرین ویرایش: 20 فروردین 1389، 12:07 ق‌ظ توسط امیـر وارسـته »

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
پاسخ به: پاسخ به: بهترین توزیع KDE
« پاسخ #98 : 20 فروردین 1389، 12:39 ق‌ظ »
آقا الان تو چاکرا مثلا اگه ورژن جدید KDE بیاد ، نمیشه آپدیت کرد ؟ باید ورژن جدید KDEmod بیاد تا بشه آپدیت کرد؟

نسخه جدید kdemod چند ساعت بعد از انتشاز kde میاد تو مخازن !
حتی بعضب وقتا همزمان...
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین فرهاد فرامرزی

• Hero Member
  • *
« پاسخ #99 : 06 اردیبهشت 1389، 06:58 ب‌ظ »
من خیلی وقته یک نظر سنجی برای انتخاب بهترین توزیع برای میزکار KDE گذاشتم که نتیجه جالبی گرفتم . از 31 نفر تا الان رای گیری شده و بهتره خودتون جواب رو ببینید .

http://fedora1.wordpress.com/

فرهاد فرامرزی

آفلاین امیر و

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • Google is your friend
« پاسخ #100 : 06 اردیبهشت 1389، 10:38 ب‌ظ »
آقا من اشتباه میکردم.

رای من رو پاک کنین. :D

از سوزه یکی کم کنین به چاکرا اضافه کنین  \\:D/ :oops:

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #101 : 09 اردیبهشت 1389، 10:29 ق‌ظ »
من خیلی وقته یک نظر سنجی برای انتخاب بهترین توزیع برای میزکار KDE گذاشتم که نتیجه جالبی گرفتم . از 31 نفر تا الان رای گیری شده و بهتره خودتون جواب رو ببینید .
http://fedora1.wordpress.com/
ظاهرا این نظر سنجی تحت تاثیر احساسات کاربران فدورا است چرا که همه می دانیم فدورا به هیچ وجه توزیع مناسبی برای KDE نیست اما توانسته ۲۴ درصد رای بیاورد!!!
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین مهدی...

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
  • http://Mearaji.ir
    • وبلاگم
« پاسخ #102 : 09 اردیبهشت 1389، 10:42 ق‌ظ »
سلام
ظاهرا این نظر سنجی تحت تاثیر احساسات کاربران فدورا است چرا که همه می دانیم فدورا به هیچ وجه توزیع مناسبی برای KDE نیست اما توانسته ۲۴ درصد رای بیاورد!!!
منم موافقم!
من قبلا به كوبونتو راي دادم اما در حال حاضر نظرم Arch+KdeMode=Chakra... پس يكي از كوبي كم كن به چاكرا بده :دي

آفلاین فرهاد فرامرزی

• Hero Member
  • *
« پاسخ #103 : 09 اردیبهشت 1389، 11:38 ق‌ظ »
ولی من فکر نمی کنم تحت تاثیر کاربران فدورا قرار گرفته باشه . چون این یک وبلاگ هست نه یک فروم برای فدورا کار ها . جالب اینکه اکثر کسانی که به وبلاگ من سر می زنن فدورا کار نیستند ( تا اونجایی که من می دونم و اونایی که نظر می دن رو می گم ) . به هر حال یک نظر سنجی هست دوست من ;) . من خودم به اوپن سوزه رای میدم ولی این که فدورا رای آورده دیگه باید دید دیگر کاربرانی که فدورا کار می کنن ولی توی فروم اوبونتو نیستند و خبر از رای گیری در اینجا ندارند یا تمایل نداشتن که رای بدن چرا به فدورا رای دادن .  

به هر حال من خوشحال می شم کسی بیاد و رای خودش رو بذاره که هر کسی فقط یک رای می تونه بده با توجه به IP سیستم طرف .

این رای گیری هم یک رای گیری دولتی نیست  :-X که تقلبی در اون باشه  :-X

این نظر شخصی بنده است و ناراحت نشین . ولی من فدورا که کار می کردم توی میزکار KDE بسیار ناپایدار بود ولی چاکرا که اینقدر طرفدار داره وقتی من نصب کردم از فدورا ناپایدار تر بود نسخه ی آلفای 4 رو دارم با فدورا 12 مقایسه می کنم . به طوری که وقتی 5 بار با برنامه ی گیمپ طرحی رو ذخیره می کردم بار 6 یا 7 توم میزکار برای خودش ریستارت می شد و یکدفعه وارد صفحه ی لاگین می شد و غیره . خوب با این وضع من ترجیح میدم به همون فدورا برگردم تا چاکرا .
بحث روی توزیع خاصی نیست . بحث پایداری هست که روی سیستم من چاکرا فوق العاده ناپایدار بود . حالا ممکنه شما این مشکل رو نداشته باشین و چاکرا برای شما پایدار بوده ولی اینکه میگین همه می گن فدورا ناپایداره شما هم یک بار نصب کن و تجربه کن . من دفاع از فدورا نمی کنم چون به نسبت اوپن سوزه ناپایداره روی سیستم من . و چاکرا از همه بدتر .

حالا شاید توی آلف 5 خوب شده باشه که باید آلفای 5 رو با فدورا 13 که داره میاد مقایسه کنیم .

موفق باشین
« آخرین ویرایش: 09 اردیبهشت 1389، 11:51 ق‌ظ توسط فرهاد فرامرزی »

فرهاد فرامرزی

آفلاین بهزاد (beh7)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 274
  • یک نفر با کلی آرزو
« پاسخ #104 : 10 اردیبهشت 1389، 01:54 ب‌ظ »
صاحب فروم به جای 9.10 >10.04 رو جایگزاری کنه که رقمش به شدت افزایش پیدا کنه ;)
فقط> کوبونتو 10.04 LTS
اوبونتو یعنی زندگی