انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تماشای ویندوز 10 (لینک در پست اول)  (دفعات بازدید: 21739 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 299
پاسخ : تماشای ویندوز 10
« پاسخ #30 : 22 امرداد 1394، 04:35 ب‌ظ »
راست میگن دیگه بچه ها شمام شدید عین بچه های ویندوزی از بس که با اونا کل کل کردین شمام...

یه چیزی هست بهش میگن نرم افزار آزاد.
اوبونتو اگه نرم افزار آزاد حساب میشه، پس اندروید رو اگه اجرا کنه میشه غیرآزاد.
اندروید سیستم عامل بدی نیست. ولی دربرابر اوبونتو هیچ قدرتی نداره.
مشکل اینه شما دارین اندروید رو با اوبونتو مقایسه میکنین. اوبونتو یه سیستم عامل دسکتاپ و کامله. ولی اندروید اینجوری نیست. اگه کسی فکر میکنه اندروید از اوبونتو قوی تره... من دیگه حرفی ندارم  :-X
اوبونتو بهتره شکست بخوره تا اینکه بخواد از اندروید برای اجرای برنامه ها استفاده کنه.
خدایی چند نفر تو این انجمن، به خاطر فلسفه گنو/لینوکس اومدن سمتش؟
دوست عزیز این حرفت که میگی اوبونتو بهتره شکست بخوره تا اینکه بخواد از اندروید برای اجرای برنامه ها استفاده کنه. واقعا متاسفم چه اشکالی داره لینوکس نه فقط اوبنتو قابلیت اجرای نرم افزارهای آندروید رو داشته باشن یه حسن هستش که فعلا با تلاشی که میکنن نتونستن این کار رو لینوکس انجام بدن شما فقط بلدین بگین همینه که هست میخوای بخوا نمیخوای برو سیستم عامل ویندوز با طرز تفکر لینوکس به جایی نمیرسه البته نظر شخصی بود
لینوکس مورد استفاده مینیت

آفلاین samanparsi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 122
  • کامپیوتر همان ویندوز نیست !
پاسخ : تماشای ویندوز 10 (لینک در پست اول)
« پاسخ #31 : 22 امرداد 1394، 06:47 ب‌ظ »
تجربه بلک بری نشون میده وقتی شما برنامه های یه سیستم عامل دیگه رو تو سیستم عامل خودتون اجرا کنید کاربرها نمیان طرف شما !‌میدونید چرا ؟

چون کاربر میگه از خودش استفاده میکنم که برنامه ها واسش تولید شدن و دوم این که اصولا برنامه نویس ها نمیان واسه شما برنامه بنویسن !

مثلا تو همین مورد بلک بری برنامه نویس ها میرن واسه اندروید برنامه می نویسن تا سود بیشتری کسب کنن
اما چرا اندروید روی ابونتو نه ! به نظر من اگر اوبونتو برنامه های اندروید رو اجرا کنه در وهله اول رابط کاربری برنامه ها واسه صفحه نمایش های غیر لمسی بهینه نیست . دوم نیازمند ساختار اضافی برای نصب برنامه هاست که یا باید خودش استور ایجاد کنه که با فلسفه آزادی لینوکس در تضاد قرار میگیره یا باید اجازه بده هر نرم افزاری نصب بشه که اون وقت هرج و مرج میشه و ریسک نرم افزار غیر استاندار رو داره یا باید بره سراغ مارکت گوگل که اون وقت باید به گوگل پول بده
به نظر من کار احمقانه ایه که بیایم نرم افزار های اندروید رو روی اوبونتو اجرا کنیم (میزبانی فرق داره الان جنی موشن هست باهاش کلش هم بازی میشه کرد!) ضمنا استفاده از سرویس های گوگل مثل گوگل پلی یا گوگل پلی گیمز و ... هزینه داره و گوگل پولش رو از سازنده میگیره
Open source for ever

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #32 : 22 امرداد 1394، 07:25 ب‌ظ »
دوست عزیز این حرفت که میگی اوبونتو بهتره شکست بخوره ...

دوست عزیز. نگرفتی چی شد.
من میگم نره تو میگی بدوش؟
نرم افزار آزاد میدونی چیه؟
اوبونتو یه سیستم عامل/نرم افزار آزاد هست. اگه اندروید رو اجرا کنه دیگه میشه غیرآزاد.
خیلی راحت بود. نه؟
نمیدونم چرا اینقدر پیچیده ش میکنین.
توسعه دهنده های اوبونتو بیشتر از من و شما حالیشونه. سه سوت کار داره براشون که بیان اندروید رو بیارن به اوبونتو. ولی چرا اینکارو نمی کنن؟ چون اوبونتو سیستم عامل آزاده. شما دوست نداری استفاده نکن. سیستم عامل های بسته بیشتر به کارت میان لابد.

وقتی یکی بدون اینکه بدونه فرهنگ گنو/لینوکس چیه و میاد این سمت، بایدم همچین طرزفکرهایی پیدا کنه.
اوبونتو با همین تفکر و فرهنگ و فلسفه، تا اینجا اومده بالا و زنده مونده. شما جوشش رو نزن.
اوبونتو با اضافه کردن برنامه های اندروید، کاربراش بیشتر نمیشه. کمتر میشه. چون سیستم عامل غیرآزاد از نظر من مفت نمی ارزه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
« پاسخ #33 : 22 امرداد 1394، 07:26 ب‌ظ »
همین چند وقته که با لینوکس کار میکنم هی مجبورم 6 ماه 1 بار لینوکس جدید رو بریزم از اول روش آپدیت کنم
تا حالا سعی کردید یاد بگیرید که چه طور باید نسخه قبلی رو به نسخه جدید به روز رسانی کنید؟
باید از فایلهام پشتیبان بگیرم هر بار که واقعا رو مخم راه میره
حدس من اینه که شما /home رو داخل درایو / دارید، خوب اون رو جدا کنید.
این رو قبول کن راحتی و سادگی ویندوز رو لینوکس نداره
دو جور می‌شه به این قضیه نگاه کرد
۱- ویندوز بدون هیچ برنامه اضافه‌ای مقایسه بشه با اوبونتو بدون هیچ برنامه اضافه‌ای (منظور از نرم افزار اضافه، نرم افزاری که کاربر بعد از نصب سیستم‌عامل نصب می‌کنه که می‌تونه شامل راه اندازهای سخت افزاری و مرورگر و دانلود منیجر … می‌تونه بشه)
پاسخ، به نظر من اوبونتو آماده به کاره و ویندوز آماده نیست، و قطعا کار کردن با سیستم آماده راحت‌تر با سیستم آماده نشده هست.
البته این نکته هم خوبه توجه بشه که اصلا اجباری نیست من برای استفاده از اوبونتو پولی بپردازم ولی برای ویندوز باید بپردازم
قبل از بیان مورد ۲ باید بگم که، مقایسه به شکلی که در مورد ۲ انجام بشه به نظر من اشتباهه، چون قرار ویندوز و اوبونتو مقایسه بشن نه برنامه‌های اون‌ها
۲- بعد از نصب برنامه‌های مورد نیاز با هم مقایسه بشن که این هم باید دید اون برنامه‌های مورد نیاز پولی هستن یا مجانی
یعنی من ویندوز + فتوشاپ رو بیام با اوبونتو + گیمپ مقایسه کنم، این بی انصافی هست یه طرف پولی و یک طرف مجانیه
پس
۲- الف- ویندوز + برنامه‌های مورد نیاز (مجانی) مقایسه بشه با اوبونتو + برنامه‌های مورد نیاز (مجانی)
پاسخ: به نظر من باز هم کار کردن با اوبونتو راحت‌تره.
۲- ب- ویندوز + برنامه‌های مورد نیاز (اعم از پولی و مجانی) مقایسه بشه با اوبونتو + برنامه‌های مورد نیاز (اعم از پولی و مجانی)
پاسخ: به نظر من بستگی به کاری که قراره انجام بگیره داره، و با توجه به اون کار، افرادی که در هر دو، اون کار خاص رو انجام دادن، باید نظر بدن. مثلا ویرایش حرفه‌ای فیلم با شرایط ۲- ب در ویندوز راحت‌تره یا اوبونتو؟ افرادی که در هر دو این کار رو انجام دادن، باید نظر بدن.
اما نظر من: من برای کارهای خودم باز هم اوبونتو رو ترجیح می‌دم و اون رو راحت‌تر و ساده‌تر می‌دونم.

توجه: فرض بر اینه که فتوشاپ از گیمپ قوی‌تر، ساده‌تر و راحت‌تر هست
به نظر من این ربطی به ویندوز و اوبونتو نداره بلکه به تیم توسعه دهنده فتوشاپ و گیمپ ربط داره + پولی که برای هر کدوم هزینه می‌شه
و نکته آخر اینه که آیا واقعا کار کردن با ویندوز راحت‌تر و ساده‌تر هست یا چون بهش عادت شده و برنامه‌های ویندوزی برای فلان کار شناخته‌تر (در سطح عام) هستند، گفته می‌شه که کار کردن با ویندوز راحت‌تر و ساده‌تره؟

پ.ن.تلاش من بر این بوده، که در پاسخ، ورود به فلسفه نرم‌افزار آزاد، انجام نگیره، و اگر قرار باشه این مورد هم، بهش توجه بشه، به نظر من بحث سالبه به انتفاء موضوع هست.
« آخرین ویرایش: 22 امرداد 1394، 07:33 ب‌ظ توسط Sadrolla »
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #34 : 22 امرداد 1394، 08:03 ب‌ظ »
یک ویژگی دیگه ایی که داره اینکه برنامه anroid را بدون هیچ simulator میتونی اجرا کنی و اینکه من شنیدم ubuntu میخواسته همچین قابلیتی بزاره که شکست خورده.
نه ویندوز ۱۰ این ویژگی رو داره و نه اوبونتو می‌خواسته این ویژگی رو بذاره. اتّفاقاً قبول این که برنامه‌هایی که برای یه سیستم‌عامل دیگه نوشته شده رو توی سیستم‌عامل خودت اجرا کنی، یعنی شکست رو پذیرفتی. اوبونتو و سیل‌فیش دقیقاً یه سیستم‌عامل هستن (گنو/لینوکس) و وقتی سیل‌فیش می‌تونه برنامه‌های اندروید رو اجرا کنه، یعنی اوبونتو هم بدون نوشتن هیچ کد اضافه‌ای می‌تونه دقیقاً با همون برنامه این کار رو بکنه، ولی سیاستش اینه که این کار رو نکنه. چون اوبونتو HIG خودش رو داره و با اومدن برنامه‌های اندرویدی روش، سیستم‌عاملت هرجاش یه شکل می‌شه و تجربهٔ کاربری یکسانی نداری توش،‌درست مثل افتضاحی که ویندوز نه نه با نرم‌افزارهای اندروید که با برنامه‌های خودش به بار آورد. بله، اگه شما خودت دوست داشته باشی، می‌تونی RE اندروید رو به اوبونتوت اضافه کنی و apkها رو روش اجرا کنی، ولی اوبونتو در این باره بهت کمکی نمی‌کنه. هم‌چنین استفاده از زیرساخت‌هایی مثل Google play services و… که وابسته به گوگل و انحصاریه، با سیاست‌ها اوبونتو در تضاده.

همین چند وقته که با لینوکس کار میکنم هی مجبورم 6 ماه 1 بار لینوکس جدید رو بریزم از اول روش آپدیت کنم مکافات هستش باید از فایلهام پشتیبان بگیرم هر بار که واقعا رو مخم راه میره این رو قبول کن راحتی و سادگی ویندوز رو لینوکس نداره و اینکه میگین آندروید داغونه و ویندوز داغونه یه تعصب بیجاست که مانع پیشرفت لینوکس میشه که شده تا الان چند نفر از دوستانت رو میشناسی که سادگی و راحتی ویندوز رو ول کنن بیان لینوکس کار کنن برای کاربرای متوسط رایانه هم کار با لینوکس راحت نیست فعلا چه برسه به کاربر مبتدی
این که تو بلد نیستی با اوبونتو کار کنی و برات از ویندوز(!) هم سخت‌تره کار کردن باهاش به اوبونتو ربطی نداره ها :D
در حالت عادی کار کردن با یونیکس خیل خیلی راحت‌تر از ویندوزه. این رو همهٔ اون‌هایی که به اندازهٔ کافی با هردوتا کار کردن اذعان می‌کنن. به نظرم بگرد ببین مشکلت از کجاست که فکر می‌کنی ویندوز راحته!
در ضمن اندروید هم مثل اوبونتو کرنلش لینوکسه، ولی بقیهٔ اجرای سیستم‌عاملش واقعاً بده! سیستمی که انسان رو فرستاد در مدار زمین و برگردوند قدرتش نصف این موبایل‌های امروزی ما هم نبود، ولی اندروید روی همین سیستم‌ها لگ می‌زنه!
« آخرین ویرایش: 22 امرداد 1394، 08:12 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #35 : 22 امرداد 1394، 08:51 ب‌ظ »
دوست عزیز این حرفت که میگی اوبونتو بهتره شکست بخوره ...

دوست عزیز. نگرفتی چی شد.
من میگم نره تو میگی بدوش؟
نرم افزار آزاد میدونی چیه؟
اوبونتو یه سیستم عامل/نرم افزار آزاد هست. اگه اندروید رو اجرا کنه دیگه میشه غیرآزاد.
خیلی راحت بود. نه؟
نمیدونم چرا اینقدر پیچیده ش میکنین.
توسعه دهنده های اوبونتو بیشتر از من و شما حالیشونه. سه سوت کار داره براشون که بیان اندروید رو بیارن به اوبونتو. ولی چرا اینکارو نمی کنن؟ چون اوبونتو سیستم عامل آزاده. شما دوست نداری استفاده نکن. سیستم عامل های بسته بیشتر به کارت میان لابد.

وقتی یکی بدون اینکه بدونه فرهنگ گنو/لینوکس چیه و میاد این سمت، بایدم همچین طرزفکرهایی پیدا کنه.
اوبونتو با همین تفکر و فرهنگ و فلسفه، تا اینجا اومده بالا و زنده مونده. شما جوشش رو نزن.
اوبونتو با اضافه کردن برنامه های اندروید، کاربراش بیشتر نمیشه. کمتر میشه. چون سیستم عامل غیرآزاد از نظر من مفت نمی ارزه.
واقعا متاسفم که اوبنتو کاربرای مثل تو داره دوست عزیز حرف من رو انگار نگرفتی من اوبنتو و لینوکس رو مثال زدم که بهتر میشد برنامه های اندروید روش اجرا بشه حالا با واسطه برنامه دیگه یا بی واسطه اینقدر هم نگو آزاده آزاده آزادی زیاد از حد هم عقب موندگی میاره شما هم نمیخواد جوش بیاری من از چه سیستم عاملهایی باید استفاده کنم هر کس خود داند
« آخرین ویرایش: 22 امرداد 1394، 08:53 ب‌ظ توسط shahramlok »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #36 : 22 امرداد 1394، 09:07 ب‌ظ »
نقل‌قول
واقعا متاسفم که اوبنتو کاربرای مثل تو داره دوست عزیز حرف من رو انگار نگرفتی من اوبنتو و لینوکس رو مثال زدم که بهتر میشد برنامه های اندروید روش اجرا بشه حالا با واسطه برنامه دیگه یا بی واسطه اینقدر هم نگو آزاده آزاده آزادی زیاد از حد هم عقب موندگی میاره شما هم نمیخواد جوش بیاری من از چه سیستم عاملهایی باید استفاده کنم هر کس خود داند

شما نمیخواد از قول جامعه ی اوبونتو متاسف باشی.
شما کلا نمیگیری من چی میگم.
من میگم اوبونتو اگه اندروید رو اضافه کنه دیگه آزاد نیست. دوباره میگی اگه اضافه کنه بهتره؟
آزادی عقب موندگی میاره؟ اونوخ با چه دلیل و منطقی؟
من جوش نیاوردم. شما مثل اینکه اوبونتو رو بدون درک فرهنگش نصب کردی. واسه همین این طرزفکرها ازت بعید نیست. طبیعیه.
شما دنبال ویندوز بدون ویروس بودی. من دنبال نرم افزار آزاد.
شما فکر میکنی برنامه های بی کیفیت و غیرآزاد اندروید قوی تر از اوبونتو هست و مسلما هم حس میکنی نرم افزار غیرآزاد بهتر از آزاد هست. و این یعنی هنوز فلسفه و فرهنگ گنو رو درک نکردی. فقط داری به گنو/لینوکس به چشم سیستم عامل نگاه میکنی. و مسلما بحث با شما هیچ خروجی مفیدی نداره.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #37 : 22 امرداد 1394، 09:39 ب‌ظ »
نقل‌قول

من میگم اوبونتو اگه اندروید رو اضافه کنه دیگه آزاد نیست. دوباره میگی اگه اضافه کنه بهتره؟
من جوش نیاوردم. شما مثل اینکه اوبونتو رو بدون درک فرهنگش نصب کردی. واسه همین این طرزفکرها ازت بعید نیست. طبیعیه.
شما فکر میکنی برنامه های بی کیفیت و غیرآزاد اندروید قوی تر از اوبونتو هست و مسلما هم حس میکنی نرم افزار غیرآزاد بهتر از آزاد هست. و این یعنی هنوز فلسفه و فرهنگ گنو رو درک نکردی. فقط داری به گنو/لینوکس به چشم سیستم عامل نگاه میکنی. و مسلما بحث با شما هیچ خروجی مفیدی نداره.
دوست عزیز من میگم اگه اوبنتو یا لینوکس های دیگه این قابلیت رو داشته باشن بهتر هستش مطمعنا موافقای حرف من بیشتر از شما هستش که میگین نداشته باشه من خودم لینوکس مینیت رو استفاده میکنم که فلش پلیر و کدیکها رو خودش نصب میکنه نه از اوبنتو میبینی تو رتبه بندی هم مینیت که مشتق از اوبنتو هستش جلو زده و چیزی هم ازش کم نشده

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 285
« پاسخ #38 : 22 امرداد 1394، 10:16 ب‌ظ »
اگه از زاویه‌ی فرهنگ (نرم‌افزار آزاد) نگاه کنید، منطقی‌تر اینه که خوب نیست. و مشخصه که زاویه‌ی دید شما متفاوته (از تأسف و دیدتون درباره‌ی عقب‌موندگی مشخصه).

BTW: اوبونتو و مینت (نه اوبنتو و مینیت)

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #39 : 22 امرداد 1394، 10:37 ب‌ظ »
نقل‌قول

دوست عزیز من میگم اگه اوبنتو یا لینوکس های دیگه این قابلیت رو داشته باشن بهتر هستش مطمعنا موافقای حرف من بیشتر از شما هستش که میگین نداشته باشه من خودم لینوکس مینیت رو استفاده میکنم که فلش پلیر و کدیکها رو خودش نصب میکنه نه از اوبنتو میبینی تو رتبه بندی هم مینیت که مشتق از اوبنتو هستش جلو زده و چیزی هم ازش کم نشده
چطور مطمئنی موافقات بیشترن؟ تو همین موضوع چند نفر موافقند و چند نفر مخالف؟ بعد هم مگه آزادی نرم‌افزار به خواست اکثریت و اقلیت ربطی داره؟ مینت را طبق چه ملاکی می‌گی بالاتر از اوبونتو قرار داره؟ دیستروواچ مثلاً یکی از ملاکاش بازدید از سایت رسمی توزیع هست؟ خب اینکه هرچی توزیع‌های مادرتر (!) استفاده می‌شه، کاربر کمتر به سایت سر می‌زنه و این جوجه توزیع‌ها هستن که بازدید بیشتری دارند، البته منظورم این نیست که اصلاً این ملاک نیست، بلکه یک ملاک در کنار بسیاری دیگره.
تو همین انجمن بحث فلش بارها پیش اومده، برو بخون ببین چند نفر بدشون اومده و دارن ترکش می‌کنند. نمونه‌اش خودم که از ۱۴.۱۰ فلش را کم‌تر استفاده کردم و الآن توی ۱۵.۱۰ نصبش نکردم. کلا یک نرم‌افزار غیرآزاد دارم اونم خود سیستم بخاطر cpu نصبید و چاره‌ای نداشته حتما. مشکل از اینتله.
:) :)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #40 : 22 امرداد 1394، 10:39 ب‌ظ »

کی گفته بهتر هست؟
نه خداوکیلی با چه منطق و دلیلی؟
موافقای حرف تو بیشترن؟ کو نام ببر...
مینت تو گور خودش میخوابه. چکار به اوبونتو داره؟
بعد هم کی گفته مینت محبوب تر از اوبونتو هست؟
اوبونتو نباشه، مینت چجوری به زندگی ادامه بده؟
اون آمار دیستروواچ ربطی به توزیع ها نداره. اون فقط نشون میده که پیج فلان توزیع توی دیستروواچ چقدر بازدید داشته. نمیگه که چقدر کاربر دارن اونا.
90 درصد کاربرایی که تو همین انجمن هستن، به خاطر فلسفه و فرهنگ اوبونتو اومدن. دقیقا یعنی موافقای نظر من. اوبونتو سیستم عامل آزاده و هیچ وخ خودشو با اجرا کردن برنامه های اندروید، ضعیف و غیرآزاد نمی کنه. شما هم خیلی دوست داری، برو ویندوز و اندروید استفاده کن. کسی جلوت رو نگرفته.

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #41 : 22 امرداد 1394، 10:51 ب‌ظ »

کی گفته بهتر هست؟
نه خداوکیلی با چه منطق و دلیلی؟
موافقای حرف تو بیشترن؟ کو نام ببر...
مینت تو گور خودش میخوابه. چکار به اوبونتو داره؟
بعد هم کی گفته مینت محبوب تر از اوبونتو هست؟
اوبونتو نباشه، مینت چجوری به زندگی ادامه بده؟
اون آمار دیستروواچ ربطی به توزیع ها نداره. اون فقط نشون میده که پیج فلان توزیع توی دیستروواچ چقدر بازدید داشته. نمیگه که چقدر کاربر دارن اونا.
90 درصد کاربرایی که تو همین انجمن هستن، به خاطر فلسفه و فرهنگ اوبونتو اومدن. دقیقا یعنی موافقای نظر من. اوبونتو سیستم عامل آزاده و هیچ وخ خودشو با اجرا کردن برنامه های اندروید، ضعیف و غیرآزاد نمی کنه. شما هم خیلی دوست داری، برو ویندوز و اندروید استفاده کن. کسی جلوت رو نگرفته.
من نگفتم بهتر هستش گفتم بعضی از کارها رو خودش انجام میده و گرنه بعد نصب اوبنتو همون کارها رو تو 20 دقیقه یا کمتر میشه انجام داد کاربرهای تازه کار هم بیشتر مینیت استفاده میکنن این رو که قبول داری مینیت بهترین توزیعی هستش که من باهاش آشنا شدم که از اوبنتو هم جلو زده این نظر من هستش حالا هر کس هر توزیعی دوست داره استفاده کنه

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #42 : 22 امرداد 1394، 10:57 ب‌ظ »
کاربرای تازه کار بیشتر مینت استفاده میکنن؟ از کجا آوردی؟
کجا نوشته تلفظ مینت، مینیت هست؟
مینت آزاد نیست. همین بسته های غیرآزادی که توش پیشفرض نصب هست، اونو غیرآزاد کرده. جامعه ی آزاد، مطمئنا ازش استفاده نمی کنن.
آره اینکه مینت از نظر تو از اوبونتو بهتره، حرفی توش نیست. نظر هر کسی محترمه
ولی اینکه اوبونتو برای اینکه جلو بیفته باید نرم افزار غیرآزاد داشته باشه، جک سال محسوب میشه.
و پیشنهاد من به تو اینه که بیایی سمت فرهنگ و فلسفه ی آزاد. هیچ کس تا حالا از غیرآزاد سودی نبرده. همگی دارن چوب غیرآزاد بودنشون رو میخورن. تا چند سال دیگه کاملا مشخص میشه که کدوم راه، راه درست تریه. همین طور که الان غیرآزاد ها دارن پاشون رو جای پای آزادها میذارن. فقط این طرفداراشون هستن که هنوز دارن از غیرآزاد طرفداری میکنن. که خب کاریش نمیشه کرد. فقط امیدواریم مردم به راه راست هدایت بشن.

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #43 : 22 امرداد 1394، 11:00 ب‌ظ »
نقل‌قول

چطور مطمئنی موافقات بیشترن؟ تو همین موضوع چند نفر موافقند و چند نفر مخالف؟ بعد هم مگه آزادی نرم‌افزار به خواست اکثریت و اقلیت ربطی داره؟ مینت را طبق چه ملاکی می‌گی بالاتر از اوبونتو قرار داره؟ دیستروواچ مثلاً یکی از ملاکاش بازدید از سایت رسمی توزیع هست؟ خب اینکه هرچی توزیع‌های مادرتر (!) استفاده می‌شه، کاربر کمتر به سایت سر می‌زنه و این جوجه توزیع‌ها هستن که بازدید بیشتری دارند، البته منظورم این نیست که اصلاً این ملاک نیست، بلکه یک ملاک در کنار بسیاری دیگره.
تو همین انجمن بحث فلش بارها پیش اومده، برو بخون ببین چند نفر بدشون اومده و دارن ترکش می‌کنند. نمونه‌اش خودم که از ۱۴.۱۰ فلش را کم‌تر استفاده کردم و الآن توی ۱۵.۱۰ نصبش نکردم. کلا یک نرم‌افزار غیرآزاد دارم اونم خود سیستم بخاطر cpu نصبید و چاره‌ای نداشته حتما. مشکل از اینتله.
تو دانشگاه سر کلاس برای دوستان 2 توزیع بردم مینیت و اوبنتو از 10 نفر 8 نفر مینیت رو برداشتن میگفتن فایلهای تصویری mp3  رو پخش میکنه یا نه رو اون ملاک میگم دوستانی که تازه میان لینوکس کار کنن طبیتا از توزیع راحت تر استفاده میکنن شاید بعدا به توزیع های مثل فدورا یا اوبنتو مهاجرت کنن البته خودم شخصا اوبنتو رو توزیع خوب و راحتی میدونم ولی مینیت همونطور که گفتم موقع نصب بعضی برنامه ها و کدیکها و فلش پلیر و غیره رو نصب میکنه که کار رو برای کاربر راحت میکنه اگه کاربر تازه کاری باشه
« آخرین ویرایش: 22 امرداد 1394، 11:10 ب‌ظ توسط shahramlok »

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #44 : 22 امرداد 1394، 11:04 ب‌ظ »
کاربرای تازه کار بیشتر مینت استفاده میکنن؟ از کجا آوردی؟
کجا نوشته تلفظ مینت، مینیت هست؟
مینت آزاد نیست. همین بسته های غیرآزادی که توش پیشفرض نصب هست، اونو غیرآزاد کرده. جامعه ی آزاد، مطمئنا ازش استفاده نمی کنن.
آره اینکه مینت از نظر تو از اوبونتو بهتره، حرفی توش نیست. نظر هر کسی محترمه
ولی اینکه اوبونتو برای اینکه جلو بیفته باید نرم افزار غیرآزاد داشته باشه، جک سال محسوب میشه.
و پیشنهاد من به تو اینه که بیایی سمت فرهنگ و فلسفه ی آزاد. هیچ کس تا حالا از غیرآزاد سودی نبرده. همگی دارن چوب غیرآزاد بودنشون رو میخورن. تا چند سال دیگه کاملا مشخص میشه که کدوم راه، راه درست تریه. همین طور که الان غیرآزاد ها دارن پاشون رو جای پای آزادها میذارن. فقط این طرفداراشون هستن که هنوز دارن از غیرآزاد طرفداری میکنن. که خب کاریش نمیشه کرد. فقط امیدواریم مردم به راه راست هدایت بشن.
حرف شما درست حالا غلط املایی نگیر دوست من هر کی دوست داشته باشه اوبنتو یا منیت یا ویندوز و مک استفاده میکنن ولی سر حرفم هستم آزادی بیشتر از حد مانع پیشرفت میشه راستی بگذریم 1 برنامه میخوام که برنامه های آندروید رو تو لینوکس اجرا کنه سراغ داری معرفی کن ممنون میشم