انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: قبل از معرفی GNU/Linux به دیگران، آیا فرق رایگان و پولی را می دانید؟  (دفعات بازدید: 9066 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
لب کلام اینکه حتی من هم که نرم افزار دزدی استفاده میکنم خودم خوب به این مسئله واقفم که با دینم در تضاده ،از تذکر شما هم ممنون.منتها مجبورم.
کی/چی مجبورت کرده؟ یک آدمی مثل تو اگه شرایط دزدی رو نداشت چه‌کار می‌کرد؟
الان یعنی شما از من میخواید که مثلا بگم فلان نرم افزار واسه کار من لازمه و چند تا مثال بیارم؟
واقعا اگه تا بحال با همچین مشکلاتی برخورد نکردین باید با چشمی بازتر پست های این انجمن رو دنبال کنید.
در ضمن این لحتون برای سوالی که پرسیدین فکر نمیکنم مناسب باشه، این ویژگی رو من توی همه لینوکسیا دیدم، کافیه یک نفر بگه آیا برای فلان نرم افزار معادل پیدا میشه یا چجوری میتونم فلان چیز رو استفاده کنم جوری برخورد میکنید که انگار لینوکس رو توی اتاقتون اختراع کردید.
بنده خودم جون به یادگیری علاقه دارم روزی چند ساعت رو صرف دنبال کردن مباحث آموزشی لینوکس میکنم و اصلا هم نمیگم این بده اون خوب.
کلیت حرف بنده این بود که من کامپیوترم رو گرفتم که باهاش به کارام برسم، بیشترش رو میتونم توی لینوکس انجام بدم و میدم ولی واسه چیزهایی که نمیتونم (حالا یا بحث مالیش مطرحه یا هر چیزه دیگه) میرم سراغ ویندوز.
انقدر خشن موضع نگیرید لطفا
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
لب کلام اینکه حتی من هم که نرم افزار دزدی استفاده میکنم خودم خوب به این مسئله واقفم که با دینم در تضاده ،از تذکر شما هم ممنون.منتها مجبورم.
کی/چی مجبورت کرده؟ یک آدمی مثل تو اگه شرایط دزدی رو نداشت چه‌کار می‌کرد؟
الان یعنی شما از من میخواید که مثلا بگم فلان نرم افزار واسه کار من لازمه و چند تا مثال بیارم؟
واقعا اگه تا بحال با همچین مشکلاتی برخورد نکردین باید با چشمی بازتر پست های این انجمن رو دنبال کنید.
در ضمن این لحتون برای سوالی که پرسیدین فکر نمیکنم مناسب باشه، این ویژگی رو من توی همه لینوکسیا دیدم، کافیه یک نفر بگه آیا برای فلان نرم افزار معادل پیدا میشه یا چجوری میتونم فلان چیز رو استفاده کنم جوری برخورد میکنید که انگار لینوکس رو توی اتاقتون اختراع کردید.
بنده خودم جون به یادگیری علاقه دارم روزی چند ساعت رو صرف دنبال کردن مباحث آموزشی لینوکس میکنم و اصلا هم نمیگم این بده اون خوب.
کلیت حرف بنده این بود که من کامپیوترم رو گرفتم که باهاش به کارام برسم، بیشترش رو میتونم توی لینوکس انجام بدم و میدم ولی واسه چیزهایی که نمیتونم (حالا یا بحث مالیش مطرحه یا هر چیزه دیگه) میرم سراغ ویندوز.
انقدر خشن موضع نگیرید لطفا
از تذکرت به لینوکسیا ممنون.
جواب سؤال چی شد؟ چی «مجبور»ت کرده؟ گفتی منم که نرم‌افزارای دزدی استفاده می‌کنم ...، یه آدمی که نیاز تو را داره ولی شرایط دزدی تو را نداره به‌نظرت چه کار می‌کنه؟ برای رسیدن به راه‌حل‌ها پرسیده‌شد.
:) :)

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
به طور ضمنی بهش اشاره کردم، این کار نیاز به روح جمعی داره.
حتی از اجتماع های کوچیک هم میشه.اگه مثلا توی شرکت همه از یه نرم افزار آزاد استفاده کنیم خب دیگه خیلی راحت و بی دغدغه از لینوکس استفاده میکنیم.
ولی مثلا کار فرما یه طرحیو سفارش میده من انجام میدم باید با توجه به شرایط اون این کار انجام بشه تا بتونه از صحت قطعه نهایی مطمئن بشه.
کلا از این بحث ها هم که بگذریم قدم مهم اینه که پشتیبانی از طرف دولت باشه تا همه بتونن متناسب با کارشون از لینوکس استفاده کنن و همه گیر بشه که من به شخصه آینده روشنی برای حمایت دولت از متن باز نمیبینم.(شایدم اشتباه میکنم!!)

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
به طور ضمنی بهش اشاره کردم، این کار نیاز به روح جمعی داره.
حتی از اجتماع های کوچیک هم میشه.اگه مثلا توی شرکت همه از یه نرم افزار آزاد استفاده کنیم خب دیگه خیلی راحت و بی دغدغه از لینوکس استفاده میکنیم.
ولی مثلا کار فرما یه طرحیو سفارش میده من انجام میدم باید با توجه به شرایط اون این کار انجام بشه تا بتونه از صحت قطعه نهایی مطمئن بشه.
کلا از این بحث ها هم که بگذریم قدم مهم اینه که پشتیبانی از طرف دولت باشه تا همه بتونن متناسب با کارشون از لینوکس استفاده کنن و همه گیر بشه که من به شخصه آینده روشنی برای حمایت دولت از متن باز نمیبینم.(شایدم اشتباه میکنم!!)
موافقم با بحث کارفرما و اینا برای اشخاص.

اما تو جامعهٔ ما طبق پرس‌وجوهای خودم می‌بینم که بالای ۷۰ درصد کاربران چنین شرایط اجباری را ندارند، پس بحث AliReaza که موضوع را ایجاد کرد به نظرم نباید توسط ماها به این سمت کشیده می‌شد.
« آخرین ویرایش: 26 امرداد 1394، 12:08 ق‌ظ توسط اوbوnتو »
:) :)

آفلاین samanparsi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 122
  • کامپیوتر همان ویندوز نیست !
بحث دولت خارج از محدوده انجمنه که چرا امیدی بهش هست یا نیست ! اما به نظر من نمونه های موفق حمایت دولت ها از متن باز (نه الزاما لینوکس) به ما نشون میده که دولت ها میتونن نقش مثبتی در این امر داشته باشن ! اما در مورد روح جمعی ، مدت ها است که همه ما منتظریم تا کسی دیگه شروع کنه یه کاری رو ! این مشکل در مورد آشغال نریختن ، احترام به محیط زیست ، حقوق حیوانات و ... هم دیده میشه که ملت ما به سادگی از کنارشون میگذرن با این که میدونن این کارشون اشتباهه ! راه حل هم اینه : منتظر دیگران نباشید از خودتان شروع کنید !
Open source for ever

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
ببینید جدا از بحث حلال و حرام این را باید در نظر بگیرید که این کار دزدی و اشتباه هست.
در همه کشورها این قانون وجود داره.

مجبور بودن دلیل به اشتباه نمیشه.

مثلا من سرمایه خرید ماشین ندارم، برم ماشین بدزدم مشکلم برطرف میشه؟

بجاش میرم از جایگزین های مناسب استفاده می کنم.
مثل پیاده روی. ( کاملا رایگان )

اما خیلی از راه ها را نمیشه پیاده رفت، پس باید از روش های دیگر استفاده کرد.
مثل اوتوبوس و تاکسی و مترو
این موارد دارای هزینه خیلی خیلی خیلی کمتری نسبت به خرید یک ماشین هستند.

پس میشه بجای اینکه دنبال بهانه آوردن برای اشتباه کردن باشیم، دنبال روش های مناسب باشیم.

مثلا در مورد Compiler. شما اگر نمی تونی بابت Compiler پول خرج کنید دو تا راه دارید:
یا از معادل های رایگان استفاده کنید.
یا زبان برنامه نویسی دیگر انتخاب کنید.

پس اگر نمی تونید هزینه پرداخت کنید، نباید بگین مجبورم که اشتباه کنم. می تونید از روش های دیگر استفاده کنید.

من به شخصه تا الان نبوده که بخوام کاری انجام بدم و مجبور به اشتباه کردن شده باشم.

اگر نمی تونید راهی غیر اشتباه کردن پیدا کنید، خیلی راحت می تونید از دیگران بپرسید.

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
ببینید جدا از بحث حلال و حرام این را باید در نظر بگیرید که این کار دزدی و اشتباه هست.
در همه کشورها این قانون وجود داره.
مجبور بودن دلیل به اشتباه نمیشه.
مثلا من سرمایه خرید ماشین ندارم، برم ماشین بدزدم مشکلم برطرف میشه؟
بجاش میرم از جایگزین های مناسب استفاده می کنم.
مثل پیاده روی. ( کاملا رایگان )
اما خیلی از راه ها را نمیشه پیاده رفت، پس باید از روش های دیگر استفاده کرد.
مثل اوتوبوس و تاکسی و مترو
این موارد دارای هزینه خیلی خیلی خیلی کمتری نسبت به خرید یک ماشین هستند.
پس میشه بجای اینکه دنبال بهانه آوردن برای اشتباه کردن باشیم، دنبال روش های مناسب باشیم.
مثلا در مورد Compiler. شما اگر نمی تونی بابت Compiler پول خرج کنید دو تا راه دارید:
یا از معادل های رایگان استفاده کنید.
یا زبان برنامه نویسی دیگر انتخاب کنید.
پس اگر نمی تونید هزینه پرداخت کنید، نباید بگین مجبورم که اشتباه کنم. می تونید از روش های دیگر استفاده کنید.
من به شخصه تا الان نبوده که بخوام کاری انجام بدم و مجبور به اشتباه کردن شده باشم.

اگر نمی تونید راهی غیر اشتباه کردن پیدا کنید، خیلی راحت می تونید از دیگران بپرسید.
نگرشتون به این قضیه رو تحسین میکنم.
امیدوارم روزی به اون سطح از علم و مهارت برسم که بتونم مثل شما عمل کنم.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
نگرشتون به این قضیه رو تحسین میکنم.
خیلی ممنون

امیدوارم روزی به اون سطح از علم و مهارت برسم که بتونم مثل شما عمل کنم.
خوب مشکل شما الان کجاست که نمی تونید همین الان به سطح علم و مهارتی که نیاز دارید برسید؟

چه چیزهایی نیاز دارید؟

یک موضوع جدید ایجاد کنید و نیازهایتان را بیان کنید، تا راهنمایی بشید.

من خودم به شخصه شاید الان نزدیک به ۴ سال میشه که کلا GNU/Linux هستم و قبلا از این هم با Windows کار میکردم.

یک روز به ذهنم رسید که یک برنامه بنویسم و بذارم برای فروش. قبل از شروع به نوشتن باید بررسی می کردم که آیا خریدار داره یا نه؟
که در جستجوهایی که داشتم، دیدم خیلی راحت میشه همه برنامه ها Crack و... کرد و رایگان استفاده کرد.

این موضوع باعث ناراحتی من شد و همونجا بدونه هیچ معطلی Ubuntu 12.04 LTS را گرفتم و در کنار Windows نصب کردم.
حدود ۱ هفته بعد دیدم بیش از ۹۵٪ کارهام در GNU/Linux هست و تمام.

اون ۵٪ هم برنامه های معادل نبود، مثل IDM. تا این که بلاخره PDMT اومد  \\:D/

من حتی BASH و Shell بلد نیستم، اما یکی از امتیازات GNU/Linux اینه که شما می تونی با هر زبان برنامه نویسی، تقریبا هر نوع برنامه ای بنویسی.

مثلا من خیلی از برنامه ها را با PHP و JavaScript می نویسم. در حالی که ممکنه از این برنامه ها در Windows نشه استفاده کرد.

خوشبختانه GNU/Linux خیلی خوب با همه جور افراد کنار میاد. اما چون خیلی ها اطلاع کافی ندارند، فکر می کنند که نمیشه.

مثلا خیلی ها فکر میکنند که PHP فقط و فقط برای Web هست. در حالی که شاید این موضوع در Windows صادق باشه. اما در GNU/Linux نه.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
نقل‌قول
کافیه یک نفر بگه آیا برای فلان نرم افزار معادل پیدا میشه یا چجوری میتونم فلان چیز رو استفاده کنم جوری برخورد میکنید که انگار لینوکس رو توی اتاقتون اختراع کردید.

این برخورد با ناظر انجمن اصلا درست نیست و اتفاقا دانیال همیشه جواب میده بدون تمسخر.
تعداد پست هاش ثابت میکنه حرفم را که همیشه جواب میده.
نقل‌قول
اه بازم ترول بازی  [-(
آخه کی میخوایین این بحثای ترولی رو بس کنین

+1

هر طور نتیجه بگیری و هر استدلالی داشته باشی مبنی بر اینکه ویندوز دزدی هست درسته پس به قول سمیز بحث الکی ممنوع.

@{alireza}

خیلی عالی بود ممنون !

فقط به نظرت یه ویندوزی میاد اینا را بخونه ؟؟؟؟؟
یا اصلا براش مهه ؟؟؟؟

به نظر شخصیم دیگه زشتی استفاده از ویندوز که حرام است توی ایران از بین رفته چون سال ها و سال ها مردم استفاده کردند و آدم ها را باید طور دیگه عاشق لینوکس کرد ولی این هم خوبه که در حین کار با لینوکس بدونن دزدی نیست.

درکل مقالت عالیه یه نظر کوچولوی دیگه هر چی مطلب اضافه میکنی سر پست اول کن و توی پست ها وسط تاپیک نذار.
« آخرین ویرایش: 28 امرداد 1394، 05:22 ب‌ظ توسط حسین حیدری »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
خیلی عالی بود ممنون !
خواهش میکنم.

فقط به نظرت یه ویندوزی میاد اینا را بخونه ؟؟؟؟؟
یا اصلا براش مهه ؟؟؟؟
این مطلب اصلا برای کسایی که Windows کار می کنند، نیست.

این مطلب برای افرادیه که هنوز فرق GNU/Linux با Windows را نمی دونند.
این مطلب برای افرادیه که فکر می کنند هرچی در Windows هست باید در GNU/Linux باشه.

به نظر شخصیم دیگه زشتی استفاده از ویندوز که حرام است توی ایران از بین رفته چون سال ها و سال ها مردم استفاده کردند و آدم ها را باید طور دیگه عاشق لینوکس کرد ولی این هم خوبه که در حین کار با لینوکس بدونن دزدی نیست.
من به خیلی از افراد و حتی سازمان هایی که رفتم، گفتم شما وقتی به این شکل از Windows استفاده می کنی داری مال حروم وارد شرکت میکنی، پس چطوری میتونی به خودتون و دیگران بگین نمازتون قبوله؟ و...

طرف بجای اینکه بگه راه حل برای این مشکل چیه؟ درجا عصبانی میشه و...

در حالی که خیلی از کارهاشون فقط و فقط در حد باز گردن مرورگر ، Office یا اجرای برنامه های نوشته شده مدارس هست که اکثرشون با Cpp نوشته که میشه راحت برای GNU/Linux هم بهینشون کرد.

بقیه برنامه ها هم میشه وقت گذاشت و برای GNU/Linux نوشت. مثلا با JAVA یا Python و...

درکل مقالت عالیه یه نظر کوچولوی دیگه هر چی مطلب اضافه میکنی سر پست اول کن و توی پست ها وسط تاپیک نذار.
فعلا دارم یه برنامه می نویسم. همین که تموم بشه شروع می کنم به اصلاح و تکمیل کردن ارسال اول.

یکی از دوستان به صورت خصوصی از بنده درمورد یک قسمت از مقاله:
نقل‌قول
اون ۵٪ هم برنامه های معادل نبود، مثل IDM. تا این که بلاخره PDMT اومد  \\:D/

پرسیدن:
نقل‌قول
برای اون ۵٪ تا قبل از اومدن pdmt ویندوز و IDM رو خریده بودید؟
و ازم توضیح خواستند.

در جواب ایشون می گم:
بله، حتی اگر بخواهید می تونید تشریف بیارید و از نزدیک تمام EMailهای دریافتی از Microsoft برای Windows های XP و Seven به همراه رسیدهای انتقال وجه و... را بهتون نشون بدم.

این را هم اضافه کنم که برای Office هم Key خریدم. ( اولین بار زمانی که 2007 اومد. )

نکته جالب اینجاست که تمام Key ها دارای اعتبار مادام العمر هستند.
اما نکته ای که وجود داره فقط در یک Windows میشه ازشون استفاده کرد، و یک بار چون بی دقتی کرده بودم در ۳ تا Windows به صورت همزمان یک Key زده بودم، ناچار به پرداخت جریمه شدم.  :'(

در حال حاضر هم به صورت مجازی از Windows 8 به همراه Office 2013 و Windows XP SP3 استفاده می کنم.

اصل استفاده من از Windows امتحان برنامه هایی که می نویسم هست که در همه جا به درستی کار کنند.

باز هم دوستان تاکید می کنم، این مطلب برای افرادی که Windows استفاده می کنند نیست.
فقط برای افرادی هست که فکر می کنند GNU/Linux هم مثل Windows براش می تونند هر برنامه ای گیر بیارند و شکایت می کنند چرا GNU/Linux برنامه نداره و...

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
این مطلب برای افرادیه که فکر می کنند هرچی در Windows هست باید در GNU/Linux باشه.

خب پس مقالت کاملا بی ایراده.

باورم نمیشه اینا را خریده بودی  :o :o :o :o :o :o :o :o

کلک بلا لو بده ببینم  ;D ;D ویزا کارت یا مستر کارت یا امریکن اکسپرس کارت داری ؟؟؟؟ از کجا اوردی ؟؟؟؟؟ ;D ;D ;D ;D
چطور کلید و ... خریدی ؟؟؟

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
نقل‌قول

خب پس مقالت کاملا بی ایراده.
:oops:

باورم نمیشه اینا را خریده بودی  :o :o :o :o :o :o :o :o

کلک بلا لو بده ببینم  ;D ;D ویزا کارت یا مستر کارت یا امریکن اکسپرس کارت داری ؟؟؟؟ از کجا اوردی ؟؟؟؟؟ ;D ;D ;D ;D
چطور کلید و ... خریدی ؟؟؟
خیر، از افراد واسط برای انتقال وجه استفاده کردم.

شاید خیلی ها بگن که پس گرونتر برام افتاده، اما مطمئن باشید ارزششو داره.

وگرنه نمی تونستم به خودم این اجازه رو بدم و بیام همچین مقاله ای بنویسم.  ;D

البته قصد دارم Yahoo Mail Premium هم بگیرم، تا مشکل از دست دادن EMail دوباره برام پیش نیاد. ( یک بار تمام EMail هام را از دست دادم و هنوز هم که هنوزه، برام مشکل ایجاد میکنه. قبلا براش موضوع ایجاد کردم. )

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
:oops:

از نظر هدف گفتم نه خود محتوا.

یعنی به یه دوستت اون طرف آب شماره ی گیفت کارت دادی اونم برات خرید ؟؟؟؟

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
استفاده غیر قانونی از ویندوز کار پسندیده ای نیست (در این مورد حتی استفاده قانونی هم پسندیده نیست ) اما  پول دادن به مایکرو سافت و بیل گیتس از ان هم بسیار زشت تر و ناپسندیده تر است . غیر از انچه که همه در مورد محصولات مایکروسافت میدانیم ، بیل گیتس  جزو  اعضای بیلدربرگ (انجمنی که سازندگان مطرح اسلحه و  جمعی از سیاستمداران (مثل جرج والکر بوش ، باراک اوباما و ... ) عضو هستند) همچنین ایشان جزو انجمن سیصد خاندان ثروتمند هستند (البته هرگز قدرت و نفوذشان به اندازه خاندان های راچیلد ها مندس ها  و امثال رابرت مرداک نیست ) مثلا ایشان تصمیم گرفتند که 2/3  جمعیت کره ی  زمین باید حذف شوند ! (مگر بیل گیتس فکر میکند کیست که به خود اجازه ی گرفتن چنین تصمیمی میدهد ؟  در حالی که کره ی زمین در حال حاضر به سادگی میتواند پاسخ گوی نیاز غذایی 90 ملیارد نفر باشد (مثلا همین الان کشورهایی وجود دارند که میزان تولید غذای انها 11 برابر بیشتر از مصرف انهاست ! اما این کشورها  ترجیح میدهند غذای اضافه نیازشان را  تبدیل به سوخت گیاهی بکنند تا هم قیمت غذا را بالا نگه دارند هم قیمت نفت را پایین !! ))   بیلگیتس و مایکروسافت به جز  ضربه زدن به بشریت هیچ کار دیگری انجام نداده اند . مثلا نوکیا و میکروسافت (میتوانید در مستند موبایل کثیف ببینید ) که چگونه این شرکتها از مردم کشورهای افریقایی کار میکشند و به جای پول بین انها سلاح توضیع میکنند تا جنگ و خون ریزی را  رواج دهند (تا بتوانند طبق اهدافشان جمعیت را کاهش دهند ) و به این روش مردم کشورهای افریقایی حتی در مناطقی که حاصلخیزترین ومناسب ترین خاک را برای کشاورزی دارند از گرسنگی میمیرند ! چرا ؟ چون انا درگیر جنگ های قبیله ای و ... هستند و اصلا به فکر کشاورزی و ابادانی نیستند !!! و بعد از ان هم این افراد با پر رویی تمام چند بنیاد خیریه نمایشی راه می اندازند و در ازای ملیاردها دلار غارتی که از کشورهای فقیر داشته اند چند ملیون دلار ناقابل از کیسه ی خلیفه میبخشند و ژست انساندوستی میگیرند !!!  پس وقتی شما به چنین کمپانی کثیفی کمک میکنید(پول میدهید حتی یک ریال ) به بشریت ضربه زده اید .    به نظرم بهتر است ان پولی که قرار بود به مایکروسافت بدهید به موسسات کودکان سرطانی و بیمارهای خاص بدهید (اینطوری وقتی مایکروسافت میخواست از قعر جهنم بیاید و شما را سر پل صراط بگیرد و پولش را طلب کند قبلا دفع بلا کرده اید  :)  ) .
مهم = هرکس میتواند فرق خوب و بد را تشخیص دهد اما عاقل کسی است که از میان دو بدی  ، بدی کوچکتر را برگزیند وانجام دهد و از میان دو کار خوب ، خوبی بزرگتر را برگزیند و ان را انجام دهد .
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
استفاده غیر قانونی از ویندوز کار پسندیده ای نیست (در این مورد حتی استفاده قانونی هم پسندیده نیست ) اما  پول دادن به مایکرو سافت و بیل گیتس از ان هم بسیار زشت تر و ناپسندیده تر است .

مهم = هرکس میتواند فرق خوب و بد را تشخیص دهد اما عاقل کسی است که از میان دو بدی  ، بدی کوچکتر را برگزیند وانجام دهد و از میان دو کار خوب ، خوبی بزرگتر را برگزیند و ان را انجام دهد .

این که شد داستان اون بابا که نون می‌دزدید، بعد بین فقرا تقسیم می‌کرد و فکر می‌کرد داره ثواب جمع می‌کنه!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن