انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: قبل از معرفی GNU/Linux به دیگران، آیا فرق رایگان و پولی را می دانید؟  (دفعات بازدید: 9086 بار)

0 کاربر و 15 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
استفاده غیر قانونی از ویندوز کار پسندیده ای نیست (در این مورد حتی استفاده قانونی هم پسندیده نیست ) اما  پول دادن به مایکرو سافت و بیل گیتس از ان هم بسیار زشت تر و ناپسندیده تر است .
:P

بیل گیتس  جزو  اعضای بیلدربرگ (انجمنی که سازندگان مطرح اسلحه و  جمعی از سیاستمداران (مثل جرج والکر بوش ، باراک اوباما و ... ) عضو هستند) همچنین ایشان جزو انجمن سیصد خاندان ثروتمند هستند (البته هرگز قدرت و نفوذشان به اندازه خاندان های راچیلد ها مندس ها  و امثال رابرت مرداک نیست ) مثلا ایشان تصمیم گرفتند که 2/3  جمعیت کره ی  زمین باید حذف شوند !
منبع؟
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین bigboss

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
استفاده غیر قانونی از ویندوز کار پسندیده ای نیست (در این مورد حتی استفاده قانونی هم پسندیده نیست ) اما  پول دادن به مایکرو سافت و بیل گیتس از ان هم بسیار زشت تر و ناپسندیده تر است . غیر از انچه که همه در مورد محصولات مایکروسافت میدانیم ، بیل گیتس  جزو  اعضای بیلدربرگ (انجمنی که سازندگان مطرح اسلحه و  جمعی از سیاستمداران (مثل جرج والکر بوش ، باراک اوباما و ... ) عضو هستند) همچنین ایشان جزو انجمن سیصد خاندان ثروتمند هستند (البته هرگز قدرت و نفوذشان به اندازه خاندان های راچیلد ها مندس ها  و امثال رابرت مرداک نیست ) مثلا ایشان تصمیم گرفتند که 2/3  جمعیت کره ی  زمین باید حذف شوند ! (مگر بیل گیتس فکر میکند کیست که به خود اجازه ی گرفتن چنین تصمیمی میدهد ؟  در حالی که کره ی زمین در حال حاضر به سادگی میتواند پاسخ گوی نیاز غذایی 90 ملیارد نفر باشد (مثلا همین الان کشورهایی وجود دارند که میزان تولید غذای انها 11 برابر بیشتر از مصرف انهاست ! اما این کشورها  ترجیح میدهند غذای اضافه نیازشان را  تبدیل به سوخت گیاهی بکنند تا هم قیمت غذا را بالا نگه دارند هم قیمت نفت را پایین !! ))   بیلگیتس و مایکروسافت به جز  ضربه زدن به بشریت هیچ کار دیگری انجام نداده اند . مثلا نوکیا و میکروسافت (میتوانید در مستند موبایل کثیف ببینید ) که چگونه این شرکتها از مردم کشورهای افریقایی کار میکشند و به جای پول بین انها سلاح توضیع میکنند تا جنگ و خون ریزی را  رواج دهند (تا بتوانند طبق اهدافشان جمعیت را کاهش دهند ) و به این روش مردم کشورهای افریقایی حتی در مناطقی که حاصلخیزترین ومناسب ترین خاک را برای کشاورزی دارند از گرسنگی میمیرند ! چرا ؟ چون انا درگیر جنگ های قبیله ای و ... هستند و اصلا به فکر کشاورزی و ابادانی نیستند !!! و بعد از ان هم این افراد با پر رویی تمام چند بنیاد خیریه نمایشی راه می اندازند و در ازای ملیاردها دلار غارتی که از کشورهای فقیر داشته اند چند ملیون دلار ناقابل از کیسه ی خلیفه میبخشند و ژست انساندوستی میگیرند !!!  پس وقتی شما به چنین کمپانی کثیفی کمک میکنید(پول میدهید حتی یک ریال ) به بشریت ضربه زده اید .    به نظرم بهتر است ان پولی که قرار بود به مایکروسافت بدهید به موسسات کودکان سرطانی و بیمارهای خاص بدهید (اینطوری وقتی مایکروسافت میخواست از قعر جهنم بیاید و شما را سر پل صراط بگیرد و پولش را طلب کند قبلا دفع بلا کرده اید  :)  ) .
مهم = هرکس میتواند فرق خوب و بد را تشخیص دهد اما عاقل کسی است که از میان دو بدی  ، بدی کوچکتر را برگزیند وانجام دهد و از میان دو کار خوب ، خوبی بزرگتر را برگزیند و ان را انجام دهد .

تابلوعه ک حرف خودت نیس
ولی هرچند همش درسته
لایک

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
واقعا جای تعجب داره واسه من که این دوستمون کجا رو به کجا ربط داده؟؟؟؟
از گرسنگی و سلاح و کشتار جمعی رسیده به اینکه استفاده از ویندوز درست نیست.
اولا که سعی کنید اگه به کسی اتهامی میزنید اثبات شده باشه و منبع موثق ذکر کنید واسش.
ثانیا اگر هم درست باشه حرفاتون به نتیجه ای که ازش گرفتید اصلا ربطی نداره.
یکم منطقی تر کامنت بذارید
« آخرین ویرایش: 01 شهریور 1394، 02:19 ب‌ظ توسط ehsan_faal »
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
یعنی فکر می‌کنید مایکروسافت منتظر پول شماست و با پول ندادن بهش ورشکست می‌شه؟ نه آقا جان! مایکروسافت ثابت کرد که حاضره ویندوزش رو هم مجّانی بده تا افراد بیش‌تری ازش استفاده کنند، چون بدی بزرگ‌تر همون استفاده کردن از ویندوزه.
پول شما برای ویندوز هیچی نیست در برابر پول و منفعت‌های جانبی‌ای که از فروش اطّلاعات شمای کاربرش می‌گیره. اگه واقعاً نگران گرسنگی جهانی و جنگ و… هستید، روش درستش آگاهی دادن به دیگران برای استفاده نکردن از محصولات مایکروسافته، نه دزدیدن ویندوز و فروختن اطّلاعات خودتون به هرقیمتی که شده.
« آخرین ویرایش: 01 شهریور 1394، 05:06 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین bigboss

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
یعنی فکر می‌کنید مایکروسافت منتظر پول شماست و با پول ندادن بهش ورشکست می‌شه؟ نه آقاق جان! مایکروسافت ثابت کرد که حاضره ویندوزش رو هم مجّانی بده تا افراد بیش‌تری ازش استفاده کنند، چون بدی بزرگ‌تر همون استفاده کردن از ویندوزه.
پول شما برای ویندوز هیچی نیست در برابر پول و منفعت‌های جانبی‌ای که از فروش اطّلاعات شمای کاربرش می‌گیره. اگه واقعاً نگران گرسنگی جهانی و جنگ و… هستید، روش درستش آگاهی دادن به دیگران برای استفاده نکردن از محصولات مایکروسافته، نه دزدیدن ویندوز و فروختن اطّلاعات خودتون به هرقیمتی که شده.
یاشا دانیال
حرفتو باید با طلا نوشت

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
یعنی فکر می‌کنید مایکروسافت منتظر پول شماست و با پول ندادن بهش ورشکست می‌شه؟ نه آقاق جان! مایکروسافت ثابت کرد که حاضره ویندوزش رو هم مجّانی بده تا افراد بیش‌تری ازش استفاده کنند، چون بدی بزرگ‌تر همون استفاده کردن از ویندوزه.
مطمئن نیستم منظورتون با من هستش یا نه.
آخه هر چی فکر میکنم میبینم من جایی نگفتم نگران گرسنگی جهانی و جنگ و… هستم.

چیزی که من گفتم اینه که نگران بودن در مورد گرسنگی جهانی و جنگ و…  و صد البته خطاهایی که ممکنه همین آقای خالق ویندوز کرده باشه با "قبل از معرفی GNU/Linux به دیگران، آیا فرق رایگان و پولی را می دانید؟" هیچ سنخیتی نداره.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
مطمئن نیستم منظورتون با من هستش یا نه.
آخه هر چی فکر میکنم میبینم من جایی نگفتم نگران گرسنگی جهانی و جنگ و… هستم.

چیزی که من گفتم اینه که نگران بودن در مورد گرسنگی جهانی و جنگ و…  و صد البته خطاهایی که ممکنه همین آقای خالق ویندوز کرده باشه با "قبل از معرفی GNU/Linux به دیگران، آیا فرق رایگان و پولی را می دانید؟" هیچ سنخیتی نداره.
نه، با آقای محمودی‌فر بودم
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4864
  • masoft قدیم
استفاده غیر قانونی از ویندوز کار پسندیده ای نیست (در این مورد حتی استفاده قانونی هم پسندیده نیست ) اما  پول دادن به مایکرو سافت و بیل گیتس از ان هم بسیار زشت تر و ناپسندیده تر است . غیر از انچه که همه در مورد محصولات مایکروسافت میدانیم ، بیل گیتس  جزو  اعضای بیلدربرگ (انجمنی که سازندگان مطرح اسلحه و  ...
پیشنهاد من اینه که کمتر برنامه‌های رسانه‌ی ملی رو ببینید، می‌تونه تاثیرات مخربی روی ذهنتون داشته باشه :)

آفلاین AHGM

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
ّآزادی در نرم افزار درایران شدیدامرتبط باقانون کپی رایت است البته منظور از آزادی یعنی شماقدرت تغییر در نرم افزار را داشته باشید بدون وابستگی مثال من در هسته ویندوز چه مقدار بتوانم تغییر دهم برای رسیدن به میل واختیارخودم اهمیت دارد نه اینکه چقدر بانرم افزارهای دیگر آن ازادی رادر ویندوز ایجادکنم.درصورتی که شما بدون هیچ نرم افزاری لینوکس راتغییر می دهید چون کد رادردسترس داریدواین یعنی آزادی کامل

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
ّآزادی در نرم افزار درایران شدیدامرتبط باقانون کپی رایت است البته منظور از آزادی یعنی شماقدرت تغییر در نرم افزار را داشته باشید بدون وابستگی مثال من در هسته ویندوز چه مقدار بتوانم تغییر دهم برای رسیدن به میل واختیارخودم اهمیت دارد نه اینکه چقدر بانرم افزارهای دیگر آن ازادی رادر ویندوز ایجادکنم.درصورتی که شما بدون هیچ نرم افزاری لینوکس راتغییر می دهید چون کد رادردسترس داریدواین یعنی آزادی کامل
فقط در اختیار داشتن کد، آزادی کامل رو ایجاد نمی‌کنه. آزادی بازتوزیع نرم‌افزار، آزادی ایجاد تغییر در اون و آزادی انتشار نگارش‌های تغییر یافته هم جزو آزادی‌ها محیوب می‌شه که لزوماُ در دسترس بودن کد، اون‌ها رو بهتون نمی‌ده.

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
یکی از دوستان درخواست منبع کرده بود  (برای عضویت بیل گیتس در بیلدربرگ )   
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bilderberg_participants
حتما شما توقع ندارید که یکی از مهمترین محفل های ماسونی جهان که بانفوذ ترین و قدرتمند ترین افراد از سراسر جهان در ان شرکت میکنند فعالیت هایش را بصورت شفاف انجام دهد و یا اسناد زیادی به بیرون درز کند !!!!
اما پرسده بودند اینها چه ربطی به گرسنگی جهانی داشت ؟؟؟     ارطباتش با این موضوع  فعالیت های بنیاد  gatesfoundation  و  rockefellerfoundation  است که یکی از این فعالیت ها پروژه بذر روز مبادا است !   http://www.gatesfoundation.org/How-We-Work/Quick-Links/Grants-Database/Grants/2007/01/OPP45782      بنیاد راکفلر (خاندان خبیث و بانفوذ معروف https://en.wikipedia.org/wiki/Rockefeller_family و http://illuminatimindcontrol.com/category/rockefellers/ )   و  بیل گیتس در حال حاضر دارند همزمان  با تولید بذر های جهش یافته ژنتیکی و تشویق& وادار کردن کشاورزان به استفاده از انها و  ایجاد بانک بذر بسیار بزرگ و مستحکم دارند عملا  هم تنوع بذرهای در اختیار کشاورزان را از بین میبرند  و بذرهای جهش یافته را جایگزین میکنند (بذر های جهش یافته ای که نمیدانیم چه تغییراتی ژنتیکی داشته اند و چه بیماریهایی را باعث میشوند حتی ممکن برنامه ریزی شده باشند که پس از مدت زمانی یا با یک آفت خاص به طور سراسری از بین بروند !!! ) و هم دارند یک بانک بذر بسیار غنی و محافظت شده برای خود میسازند . که این به وضوح  به معنی انحصار بذر در اینده خواهد بود (که به معنی انحصار غذاست !!! ) و بسیار خطرناکتر و حشتناکتر از انحصار در نرم افزار و سخت افزار است ! . این یکی از فعالیت های انها بود ) .

دانیال عزیز گفته بود که انها چه نیازی به پول ما دارند !    بله انها از همان ابتدا نیازی به فروش نرم افزارهایشان یا هر گونه حمایت مالی مردم نداشتند ! بیل گیتس که از همان ابتدا حمایت مالی امثال Warren Buffett و خاندان راکفلر را داشت و دوستان بسیار  بسیار بانفوذ و ثروتمندی در بیلدربرگ داشته و دارد از همان ابتدا نیازمند فروش محصولاتش نبوده و نیست . اما منظور من ای بود که اگر واقعا مجبور به استفاده از ویندوز بودیم بهتر است پول اضافه ای در جیب او نفرستیم و او را به خاطر کارهایش مورد تشویق قرار ندهیم مثلا منظورم این است که اگر شما به یک  قاتل زنجیره ای بدهکار شدید بهتر است پول مورد نظر را به قربانیان ان قاتل زنجیرهای پرداخت کنید (این قسمتی از بدهیی است که ان قاتل به قربانیان داشته ولی قصد پرداخت ان را ندارد ) .مثلا اگر به کمپانی های بزرگ ساخت گاز خردل یا عامل اعصاب در المان بدهکار شدید بهتر است انرا به مردم حلبچه و جانبازان شیمیایی پرداخت کنید یا اگر به کمپانی داسو ( کمپانی سازنده نرم افزار سالیدورک و هواپمای میراژ و موشک اکزوست و ...  همان کمپانی که هواپیمای میراژ و موشک و سوخت رایگان بعلاوه اموزش رایگان در اختیار صدام گذاشت تا مردم شهرهای ایران بمباران شوند) بدهکار شدید بهتر است بدهیتان را به قربانیان بمباران ها بپردازید .
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
ویکیپدیا رو هرکسی میتونه ویرایش بکنه
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
دوست عزیز خوبه خودتون هم میگید نباید انتظار داشت چنین کارها(توهماتی) رو به صورت علنی انجام بدن و شما هم خیلی راحت ازشون مدرک بگیری.
خب پس با این حساب شما حرفای خودتون رو نقض میکنید که.بالاخره یا منبعی دارید(موثق نه ویکیپدیا) و یه بحثی بی ربط به موضوع تاپیک میکنید و ما هم قبول میکنیم.یا اینکه مدرک ندارید و فقط تصورات خودتون رو از بیل گیتس میگید دیگه.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4864
  • masoft قدیم
مثلا اگر به کمپانی های بزرگ ساخت گاز خردل یا عامل اعصاب در المان بدهکار شدید بهتر است انرا به مردم حلبچه و جانبازان شیمیایی پرداخت کنید یا اگر به کمپانی داسو ( کمپانی سازنده نرم افزار سالیدورک و هواپمای میراژ و موشک اکزوست و ...  همان کمپانی که هواپیمای میراژ و موشک و سوخت رایگان بعلاوه اموزش رایگان در اختیار صدام گذاشت تا مردم شهرهای ایران بمباران شوند) بدهکار شدید بهتر است بدهیتان را به قربانیان بمباران ها بپردازید .
خوشبختانه دنیا با تفکر شما پیش نمیره، وگرنه دلایل زیادی هست که پول تمام حساب‌های بلوکه‌شده ایران رو به این و اون ببخشند :) همینطور بقیه پول‌هایی که به من بدهکارند رو نپردازند و ...

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
یکی از دوستان درخواست منبع کرده بود  (برای عضویت بیل گیتس در بیلدربرگ )   
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bilderberg_participants
حتما شما توقع ندارید که یکی از مهمترین محفل های ماسونی جهان که بانفوذ ترین و قدرتمند ترین افراد از سراسر جهان در ان شرکت میکنند فعالیت هایش را بصورت شفاف انجام دهد و یا اسناد زیادی به بیرون درز کند !!!!
تشکر بابت ارائه منبع اما
ویکیپدیا رو هرکسی میتونه ویرایش بکنه
و
دوست عزیز خوبه خودتون هم میگید نباید انتظار داشت چنین کارها… رو به صورت علنی انجام بدن و شما هم خیلی راحت ازشون مدرک بگیری.
خب پس با این حساب شما حرفای خودتون رو نقض میکنید که.

این بحثی که شما باز کردید و واردش شدید
یا منبعی دارید(موثق نه ویکیپدیا) و یه بحثی بی ربط به موضوع تاپیک میکنید و ما هم قبول میکنیم.یا اینکه مدرک ندارید

و بحثی که قبلا مطرح شده بود
استفاده از Crack و Patch و... همان وسوسه شیطان هست.
کسی که ادعا میکنه که حرام نمی خوره و... و از Windows استفاده میکنه، در صورتی می تونه بگه مال حرام ندارم که بابت Windows پول پرداخت کرده باشه.

من هرچه فکر می‌کنم جدای از درست بودن یا نادرست بودن مباحث مطرح شده، ربطی به این انجمن نداره
اینجا نه انجمن سیاسی هست که بخوایم بحث کنیم راجع به اینکه بیل گیتس تصمیم گرفته ۲/۳ جمعیت جهان حذف بشه
اینجا نه انجمن ویندوزی هست که بخوایم بحث کنیم راجع به اینکه کرک کردن ویندوز و برنامه‌هاش به سازنده ضرر مب‌رسونه
اینجا نه انجمن مذهبی هست که بخوایم بحث کنیم راجع به اینکه کرک کردن حلاله یا حرام

نظر شخصی کسی که عضو کوچکی از این جامعه و این انجمن هست: لطفا این مباحث رو ادامه ندیم، بیاییم با کمک هم دیگه گنو/لینوکس رو بیشتر یاد بگیریم تا نیازی به استفاده از ویندوز نداشته باشیم
برای شروع، یه برنامه برای bookmark کذاشتن در فایل‌های pdf (آزاد و رایگان) به من معرفی کنید (هر چه گشتم پیدا نکردم)
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.