انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: در حال مطالعه چه کتابی هستید؟  (دفعات بازدید: 169606 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : در حال مطالعه چه کتابی هستید؟
« پاسخ #345 : 20 دی 1395، 09:49 ق‌ظ »
کلید لینوکس
ابونتو ۹٫۱۰

از بخش کتاب‌های خطّی کتابخونه ملّی گرفتی؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #346 : 20 دی 1395، 12:57 ب‌ظ »
کلید لینوکس
ابونتو ۹٫۱۰

از بخش کتاب‌های خطّی کتابخونه ملّی گرفتی؟

دانیال  ولش کن حالا یه  نفر خواسته تو این انجمن  با تاریخ ئه  اوبونتو آشنا بشه :D خخخخ
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین moeinroid

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #347 : 20 دی 1395، 02:37 ب‌ظ »
مسخ اثر کافکا
ترجمه صادق هدایت
چیزهایی که جالب می‌بینم و یاد می‌گیرم این‌جا می‌نویسم.

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
« پاسخ #348 : 21 دی 1395، 11:35 ق‌ظ »
مسخ اثر کافکا
ترجمه صادق هدایت
کافکا کیه؟ اسمشو زیاد شنیدم

آفلاین moeinroid

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
    • وبلاگ شخصی
چیزهایی که جالب می‌بینم و یاد می‌گیرم این‌جا می‌نویسم.

آفلاین watermelon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 242
« پاسخ #350 : 22 دی 1395، 02:00 ب‌ظ »
بیشعوران ، (محمود فرجامی)
این کتاب مکمل کتاب «بیشعوری» . قبل از مطالعه ، خواندن «بیشعوری» الزامی است :)

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #351 : 20 بهمن 1395، 09:39 ب‌ظ »
سونات کرویتسر و چند داستان کوتاه
لیو تالستوی

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #352 : 22 بهمن 1395، 11:48 ق‌ظ »
انسان ۲۵۰ ساله !

اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
« پاسخ #353 : 01 اسفند 1395، 09:02 ب‌ظ »
بوف کور - صادق هدایت

البته طرح روی جلد اصلیش این نیست :(

آفلاین anonym

• Full Member
  • *
  • ارسال: 107
  • My Operating System LINUX
« پاسخ #354 : 03 اسفند 1395، 02:22 ب‌ظ »
رمان: مزرعهٔ حیوانات (Animal Farm) (که در ایران به نام قلعهٔ حیوانات نیز شناخته شده‌است)
نویسنده: جورج اورول

رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته شد و در سال ۱۹۴۵ میلادی در انگلستان منتشر شد

مزرعه حیوانات با رؤیای عدالت اجتماعی و نوید تحقق آن شروع میشود

این رمان دربارهٔ گروهی از حیوانات است که در اقدامی آرمان گرایانه و انقلابی، صاحب مزرعه (آقای جونز) را از مزرعه اش فراری می‌دهند تا خود ادارهٔ مزرعه را به دست گرفته و «برابری» و «رفاه» را در جامعه خود برقرار سازند. رهبری این جنبش را گروهی از خوک‌ها به‌دست دارند، ولی پس از مدتی این گروه جدید نیز به رهبری خوکی به نام ناپلئون همچون آقای جونز به بهره کشی از حیوانات مزرعه می‌پردازند و هرگونه مخالفتی را سرکوب می‌کنند.

معروفترین جمله این کتاب «همه حیوانات باهم مساویند، اما برخی مساوی ترند»

خلاصه فصل اول:

آقای جونز مالک مزرعه مانر به اندازه ای مست بود که شب وقتی در مرغدانی را قفل کرد از یاد برد که منفذ بالای آنرا هم ببندد. تلو تلو خوران به سمت اتاق خواب رفت .به محض خاموش شدن چراغ اتاق خواب ،جنب وجوشی در مزرعه افتاد. میجر پیر ، خوک نر برنده جایزه نمایشگاه حیوانات شب گذشته خواب عجیبی دیده بود وقصد نقل آن برای سایر حیوانات داشت در این فرصت پیش آمده حیوانات به دور میجر در انبار یکی پس از دیگری تجمع کردند . میجر سخنرانی اش را با این سوال آغازید :رفقا ،ماهیت زندگی از چه قرار است ؟ باید اقرار کرد که حیات ما کوتاه و پر مشقت است ،دنیا می آییم وجز قوت لایموتی نداریم .از بین ما آنها که قادر به کاریم تا آخرین رمق به کار گمارده می شویم. به مجردی که از حیز انتفاع بیفتیم با بی رحمی تمام قربانی می شویم. هیچ حیوانی در انگلستان مزه سعادت و فراغت را از یک سالگی به بالا نچشیده است .هیچ حیوانی در انگلستان آزاد نیست .زندگی یک حیوان فقر و بردگی است . علتش این است که، تقریبا تمام دسترنج ما به دست بشر ربوده می شود .بشر یگان دشمن واقعی ماست.بشر را از صحنه دور سازید ،ریشه گرسنگی و بیگاری برای ابد خشک می شود. چرا که بشر یگانه مخلوقی است که مصرف می کند وتولید ندارد... معذلک ارباب مطلق حیوان است.تمام نکبتی که زندگی ما از ظلم بشر سرچشمه گرفته با از میان برداشتنش تمام می شود و مالک دسترنج خود می شویم .پس از آن است که می توانیم آزاد وثروتمند گردیم .پیامی که من برای شما آورده ام "انقلاب" است. هرگز نباید در شما تردیدی پیدا شود ، هیچ استدلالی نباید شما را گمراه سازد .بشر به منافع هیچ موجودی نمی اندیشد.

در این مبارزه باید بین ما حیوانات رفاقت و اتحاد کامل وجود داشته باشد.بشر جملگی دشمن و حیوانات جملگی دوستند. هر موجودی که روی دو پا راه میرود، دشمن است.هر موجودی که روی چهار پا راه میرود یا بال دارد ،دوست است .در مبارزه علیه بشر هرگز نباید به تشبه کنیم حتی زمانی که بر او پیروز گردید از معایب او بپرهیزید. در خوابی که میجر دیده بود سرود حیوانات انگلیس که در کودکی آموخته بود تداعی شد .و آنرا برای بقیه حیوانات خواند و آنها را سخت به هیجان آورد.آنچنان هیجانی که سر و صدای آنها باعث بیدار شدن آقای جونز گردید .وی با رها کردن گلوله ای در سیاهی حیوانات جمع شده در انبار را پرکنده کرد. سرود چنین آغاز میشود:

حیوان سراسر گیتی  همه خاموش چشم وگوش به من  می دهم مژده ای مسرت بخش  خوشتر از این نبود و نیست سخن  هان به امید آنچنان روزی  کاین بشر محو گردد و نابود  وین همه دشتهای سبز جهان

خاصه ما شود چه دیر و چه زود...

آفلاین aet

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
« پاسخ #355 : 22 دی 1396، 10:10 ب‌ظ »
تاپیک فکر کنم ارزش این رو داشته باشه که قوانین رو بشکنیم و بالا بیاریمش.
همینکه تاپیک داره خاک میخوره خودش تاسف باره ....
--------------------------------------
کتاب بیشعوری. اثر خاوير کرمنت

این کتاب به من آموخت که نباید گول هیجانات ایجاد شده درمورد یک کتاب رو خورد.
نویسنده آمده یک سری مشکلات اخلاقی تابلو رو لیست کرده، یک چندتا سخنان بزرگان از اینترنت پیدا کرده و کپیشون کرده تو کتاب.
و یه عنوان جنجال برانگیز پیدا کرده برای فروش بیشتر و با یک قلم بسیار رُک (‌و گاها اهانت آمیز ) کتاب رو منتشر کرده.

به نظر من، این کتاب به درد کسایی میخوره که میخوان باهوش بنظر بیان و یه چیزی برای گفتن تو بحث های داخل تاکسی ها داشته باشند.
« آخرین ویرایش: 28 دی 1396، 12:57 ب‌ظ توسط aet »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #356 : 22 دی 1396، 10:20 ب‌ظ »
۲۰۱۰: ادیسهٔ دو
آیا ذی‌شعوران کمال‌یافته‌تری در دیگر کرات آسمانی وجود دارند؟ آیا این ذی‌شعوران، اگر هستند، قادر شده‌اند خود را از بند مادهٔ لَخت برهانند و از کهکشان‌ها بگذرند؟ آیا انسان می‌تواند به ماورای ماده عروج کند؟
‫پاسخ دکتر آرتور سی. کلارک، مخترع ماهوارهٔ مخابراتی و برندهٔ جوایز بی‌شمار فیزیک، ریاضی و ادبی، در داستان علمی-تخیلی «۲۰۱۰: ادیسهٔ دو» شگفت‌آور است.
‫دیوید بومن تحت نظارت قدرت‌های فرازمینی از برزخ میان عقل و قوای حسی می‌گذرد، به شعور و وقوف محض می‌رسد و مسیح‌وار، سرشتی آسمانی و قدسی می‌یابد و به اهداف اعلی، یعنی «فنا و جذبه» نایل می‌آید و آن‌چه زمانی دیوید بومن بوده است در بازگشت به زمین، جاودان شده است و…

https://www.goodreads.com/book/show/8492148
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین aet

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
« پاسخ #357 : 22 دی 1396، 10:52 ب‌ظ »
نام کتاب: 1984

خوندن این کتاب رو به تازگی شروع کردم. و چون دارم نسخه زبان اصلیش رو برای فرار از سانسور های احتمالی میخونم، دارم لاکپشتی جلو میرم.

آدم با خوندش فکر میکنه داره یکی از اپیزود های black mirror رو نگاه میکنه ....
« آخرین ویرایش: 22 دی 1396، 10:56 ب‌ظ توسط aet »

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #358 : 23 دی 1396، 01:09 ق‌ظ »
عجب تایپکی تا حالا کشفش نکرده بودم. راستش  من تازگیا شروع کردم کتاب خوندن (8 - 9 ماهی میشه) این تایپک خیلی می‌تونه بهم کمک کنه.
دیروز کتاب صد سال تنهایی از گابریل گارسیا رو شروع کردم که پیشنهاد می‌کنم اگه نخوندین حتما بخونینش...

به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
« پاسخ #359 : 24 دی 1396، 09:17 ب‌ظ »
توحید (جلسات بحث و انتقاد انجمن اسلامی پزشکان)
شهید مرتضی مطهری
یک مدت کاغذیش رو از کتابخونه امانت گرفته بودم و نصفش رو خوندم و بقیه‌ش رو از روی pdf دارم می‌خونم که خود بنیاد مطهری منتشر کرده.