انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مقایسه ویندوز و لینوکس  (دفعات بازدید: 54400 بار)

0 کاربر و 21 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین pooria892

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
پاسخ به: مقایسه ویندوز و لینوکس
« پاسخ #15 : 05 خرداد 1389، 01:33 ق‌ظ »
یه سواله که خیلی وقته ذهن منو به خودش مشغول کرده! البته شاید ابلهانه باشه ::) ولی حالا که بحث به اینجا رسیده از این تاپیک استفاده می کنم و این سوالو می پرسم:
من تو این چند وقت تجربم از لینوکس دیدم که تو بعضی نرم افزار های لینوکسی بعضی وقتها برای کارهای ساده هم خیلی باگ وجود داره و خیلی هاشون هم تا حل بشن جون ادم رو میگیرن :-X
حالا چطوریه که این مشکلات در زمینه امنیت وجود نداره. یعنی فقط این مشکلات تو ظاهره امره و اون جاهایی که ما سر در نمیاریم مشکل نیست!!

آفلاین sasan67

• Full Member
  • *
  • ارسال: 165
« پاسخ #16 : 05 خرداد 1389، 01:33 ق‌ظ »
این مطلبی که شما میگید نها مربوط به ایران نیست، اینجا (اروپا) هم همینه.طبق آماری که تو این شهری که من زندگی میکنم تنها 200 نفر از لینوکس استفاده میکنند :( و شاید90% هم نام لینوکس رو نشنیده باشند.

آفلاین اکبر خان

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
    • حسابداری
« پاسخ #17 : 05 خرداد 1389، 09:57 ق‌ظ »
http://osprograms.com/default.asp?itemID=2041&itemTitle=%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87%20%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85%20%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%20%D9%88%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B2%20%D9%88%20%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3

این آقا احتمالا مدیر بخش آی‌تی خبرگذاری فارس نیست؟ :D

منظورتون من هستم یا  مدیر اون سایته؟؟ اگه منه نه داداش ما رو چه به وب سایت خبر گذاری فارس.من اسمم اکبره بچه خراسان جنوبی شهرستان بشرویه. دانشجوی رشته حسابداری.منو چه به فارس برادر.امیدوارم منظورت من نبوده باشه.اتفاقا من حالم از وب سایت های خبری به هم میخوره و هیچ وقت دوست نداشتم و ندارم مدیر یه وب سایت خبری باشم.فقط قصدم از این ارسال این بود که باورم بشه که درست انتخاب کردم همین.تو فلسفه یه بحثی هست که میگن من قال و ما قال الان شما نیگاه نکردی ببینی من چی گفتم (البته من نه) میگی این فلانی نیست؟؟؟ امیدوارم فلسفه خونده باشید.

آفلاین ellvllan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 425
« پاسخ #18 : 05 خرداد 1389، 10:01 ق‌ظ »
http://osprograms.com/default.asp?itemID=2041&itemTitle=%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87%20%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85%20%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%20%D9%88%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B2%20%D9%88%20%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3

این آقا احتمالا مدیر بخش آی‌تی خبرگذاری فارس نیست؟ :D

منظورتون من هستم یا  مدیر اون سایته؟؟ اگه منه نه داداش ما رو چه به وب سایت خبر گذاری فارس.من اسمم اکبره بچه خراسان جنوبی شهرستان بشرویه. دانشجوی رشته حسابداری.منو چه به فارس برادر.امیدوارم منظورت من نبوده باشه.اتفاقا من حالم از وب سایت های خبری به هم میخوره و هیچ وقت دوست نداشتم و ندارم مدیر یه وب سایت خبری باشم.فقط قصدم از این ارسال این بود که باورم بشه که درست انتخاب کردم همین.تو فلسفه یه بحثی هست که میگن من قال و ما قال الان شما نیگاه نکردی ببینی من چی گفتم (البته من نه) میگی این فلانی نیست؟؟؟ امیدوارم فلسفه خونده باشید.
فکر نکنم منظور دوستمون شما بوده باشید
منظورش از این آقا همون ارسال کننده پست بوده چون اگه دقت کنی لینک خبر رو گذاشته و به این موضوع اشاره کرده
موفق باشی
« آخرین ویرایش: 05 خرداد 1389، 10:04 ق‌ظ توسط eMan »

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 383
    • A Virtual World for Learninig English
« پاسخ #19 : 05 خرداد 1389، 12:21 ب‌ظ »
این مطلبی که شما میگید نها مربوط به ایران نیست، اینجا (اروپا) هم همینه.طبق آماری که تو این شهری که من زندگی میکنم تنها 200 نفر از لینوکس استفاده میکنند :( و شاید90% هم نام لینوکس رو نشنیده باشند.
مگه قراره غیر از این باشه؟!؟!؟!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #20 : 05 خرداد 1389، 02:36 ب‌ظ »

نه آقا. منورم مدیر اون سایتی بود که مطلب رو گذاشته. ما به هم‌فارومی‌هامون فحش نمی‌دیم ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین EMoshiri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 127
« پاسخ #21 : 05 خرداد 1389، 07:56 ب‌ظ »
من یه تجربه مینویسم. خودتون قضاوت کنین:
فکر کنم دو سال پیش ما توی ادارمون اینترنت با پهنای باند یک مگ داشتیم. با سه چهارتا سرور و یه چهل پنجاه تا کلاینت. آنتی ویروس هم کاسپرسکی بود. تحت سرور و به روز.
من اون موقع برای آزمایش روی یه دستگاه یه اوبونتوی فکر کنم ۸.۰۴ گذاشته بودم و شاید بگم بعضی روزا به دلیل نیاز به دانلود ۲۴ ساعته روشن بود.
خلاصه اینکه یه روز شستمون خبردار شد که تمام سرورها و کلاینتها با وجود آنتی ویروس و فایروالش آلوده به نوعی کرم شدن که باعث میشد هر کامپیوتر مثل یک هکر به تمام کامپیوترهای دیگه حمله کنه.
دو هفته طول کشید تا تمام کامپیوترها رو Zero format کردند و از اول همه چی رو روشون نصب کنن. تازه با کمک چند نفر از نمایندگی کاسپرسکی در ایران.
تنها سیستم سالم - سیستم لینوکس من بود  :D

آفلاین Comboy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
« پاسخ #22 : 06 خرداد 1389، 11:14 ق‌ظ »
من یه تجربه مینویسم. خودتون قضاوت کنین:
فکر کنم دو سال پیش ما توی ادارمون اینترنت با پهنای باند یک مگ داشتیم. با سه چهارتا سرور و یه چهل پنجاه تا کلاینت. آنتی ویروس هم کاسپرسکی بود. تحت سرور و به روز.
من اون موقع برای آزمایش روی یه دستگاه یه اوبونتوی فکر کنم ۸.۰۴ گذاشته بودم و شاید بگم بعضی روزا به دلیل نیاز به دانلود ۲۴ ساعته روشن بود.
خلاصه اینکه یه روز شستمون خبردار شد که تمام سرورها و کلاینتها با وجود آنتی ویروس و فایروالش آلوده به نوعی کرم شدن که باعث میشد هر کامپیوتر مثل یک هکر به تمام کامپیوترهای دیگه حمله کنه.
دو هفته طول کشید تا تمام کامپیوترها رو Zero format کردند و از اول همه چی رو روشون نصب کنن. تازه با کمک چند نفر از نمایندگی کاسپرسکی در ایران.
تنها سیستم سالم - سیستم لینوکس من بود  :D

فقط می تونم بگم wow

آفلاین Keivan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
« پاسخ #23 : 06 خرداد 1389، 03:10 ب‌ظ »
که چی؟ چون یک درصد مردم دنیا از لینوکس استفاده می کنن کسیم نمیاد براش ویروس بنویسه؟ این شد دلیل برتری سیستم عامل.

البته من لینوکس رو به عنوان نوزادی که در آینده رستم می تونه بشه قبول دارم.

اگه یه روزی 90 درصد کامپیوترهای دنیا هم لینوکس بودن و این ادعاهای توخالی رو تونستین بکنین اون وقت بیاین اینجا از این حرف ها بزنین.

من یه سیستم عامل میشناسم که هیچ کس جز خودم از اون استفاده نمی کنه چون خودم نوشتم. اصولا ویروسم نداره. این میشه دلیل برتری سیستم عامل من؟ واقعا که خدا یکم به شما ها ... بده.

آفلاین Bersam

• Full Member
  • *
  • برسام
« پاسخ #24 : 06 خرداد 1389، 03:48 ب‌ظ »
من به یک موضوعی اعتقاد پیدا کردم ! یک اصلی توی ویکی پدیا هستش که می گه "ادعاهای بزرگ منابع قوی می‌طلبند"لینک به ویکی پدیا
این نوشته هیچ منبعی نداره ...
وقتی این مستر اومده نوشته :
نقل‌قول
بنابراین طبق نظریه این موسسه معتبر جهانی امنیت ویندوز بسیار بالاتر از لینوکس است.
یعنی این که می خواد نظر خودش رو طوری القا کنه که مطلبش با استفاده از منابع معتبر هستش ....
و حالا یه سری بزنیم به این که این سایت اصلا چی کارس :
نقل‌قول
خب پس کارش هیچ ربطی به خبری که گذاشته نداره ! حدسی که من میزنم اینه که این شرکت سرور هایی که ارائه می ده روی ویندوز هستن ... توی یه صفحه ی دیگه هم نوشته :
نقل‌قول
كه Windows به مراتب داراي كيفيت بهتري نسبت به نوع Linux آن است.صفحه ی مربوطه !
خیلی ساده هست ! طرف برای فروش بیشتر و توجیه خریدار و مصرف کننده با درج این مطالب عملا می خواد ذهنیت مثبت در ذهن خریدار نسبت به خدمتی که ارائه می ده ایجاد کنه .

همه ی ما با هم برابریم ... لیکن برخی برابر ترند .

آفلاین ellvllan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 425
« پاسخ #25 : 06 خرداد 1389، 03:56 ب‌ظ »
من به یک موضوعی اعتقاد پیدا کردم ! یک اصلی توی ویکی پدیا هستش که می گه "ادعاهای بزرگ منابع قوی می‌طلبند"لینک به ویکی پدیا
این نوشته هیچ منبعی نداره ...
وقتی این مستر اومده نوشته :
نقل‌قول
بنابراین طبق نظریه این موسسه معتبر جهانی امنیت ویندوز بسیار بالاتر از لینوکس است.
یعنی این که می خواد نظر خودش رو طوری القا کنه که مطلبش با استفاده از منابع معتبر هستش ....
و حالا یه سری بزنیم به این که این سایت اصلا چی کارس :
نقل‌قول
خب پس کارش هیچ ربطی به خبری که گذاشته نداره ! حدسی که من میزنم اینه که این شرکت سرور هایی که ارائه می ده روی ویندوز هستن ... توی یه صفحه ی دیگه هم نوشته :
نقل‌قول
كه Windows به مراتب داراي كيفيت بهتري نسبت به نوع Linux آن است.صفحه ی مربوطه !
خیلی ساده هست ! طرف برای فروش بیشتر و توجیه خریدار و مصرف کننده با درج این مطالب عملا می خواد ذهنیت مثبت در ذهن خریدار نسبت به خدمتی که ارائه می ده ایجاد کنه .

+1

آفلاین Comboy

• Full Member
  • *
« پاسخ #26 : 06 خرداد 1389، 04:17 ب‌ظ »
که چی؟ چون یک درصد مردم دنیا از لینوکس استفاده می کنن کسیم نمیاد براش ویروس بنویسه؟ این شد دلیل برتری سیستم عامل.

اگه یه روزی 90 درصد کامپیوترهای دنیا هم لینوکس بودن و این ادعاهای توخالی رو تونستین بکنین اون وقت بیاین اینجا از این حرف ها بزنین.

من یه سیستم عامل میشناسم که هیچ کس جز خودم از اون استفاده نمی کنه چون خودم نوشتم. اصولا ویروسم نداره. این میشه دلیل برتری سیستم عامل من؟ واقعا که خدا یکم به شما ها ... بده.

وقتی لاینوس توروالدس کرنل سیستم عامل خودش را نوشت، اونرا تحت لیسانس gpl منتشر کرد و تا امروز هم می گه بهترین کار زندگیم این بود که لینوکس را gpl کردم.
نرم افزارهایی که شما در لینوکس استفاده می کنید اکثرا اوپن سورس هستند و تحت لیسانس gpl. این لیسانس کاری از ریچارد استالمن بوده و خود این شخص سالهاست داره روی کرنل hurd کار می کنه.
قطعا اگر کاری که لینوس کرده بود
۱- gpl نبود
۲- در زمان خودش بهتر از hurd نبود
الان ما نمی گفتیم لینوکس و اون سیستم عامل آزاد و امنیت بالای لینوکس چیزی متفاوت با آنچه امروز هست می بود.

بنابراین شما بهتره کمی عمقی تر مطالب را بررسی کنید. ویروسی نبودن لینوکس به خاطر یک درصد (چهار درصد) بودن کاربری اون نیست. شما چطور انتظار دارید کسی بیاد ویروس اوپن سورس بسازه و هزاران نفر اون را اجرا کنن و با هم به اشتراک بذارن؟
برنامه های لینوکس اکثرا سایتهایی دارن که پروژه کامل در آنها قابل دانلود و تکامل هست. هیچ چیز مرموزی وجود نداره و اگه کدی برای تخریب کامپیوتر وجود داشته باشه، برای همه قابل رویت هست. و دیگه بدتر اینکه کسی ویروس را در لیست منابع لینوکس خود قرار نمی ده.
همه مردم دنیا هر کدوم ۵ تا کامپیوتر با ۵ تا لینوکس داشته باشن باز هم ویروس جایی نداره.

*با تشکر از freeman برای گوشزد کردن شکل صحیح نوشتن hurd
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1389، 04:49 ب‌ظ توسط Comboy »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #27 : 06 خرداد 1389، 09:55 ب‌ظ »

متوجه منظورت نشدم. احتمالا نمی‌خوای بگی که ویروس نداشتن لینوکس به خاطر کاربران کم‌تره که؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین EMoshiri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 127
« پاسخ #28 : 06 خرداد 1389، 10:00 ب‌ظ »

دوست عزیز - کیوان جان
مسله این نیست که از لینوکس کم استفاده میشه. مشکل ساختار ویندوزه که مایکروسافت داره هی سعی میکنه به لینوکس نزدیکترش کنه. در ویستا و ۷ میتونی نمونه هاشو ببینی. ویندوز سورس باز نیست و حفره هایی داره که دیر توسط عموم کشف میشه و اگر یه هکر یا ویروس نویس پیداشون کنه قبل از اینکه خود مایکرو سافت بفهمه میتون پدر همه رو دراره.
و یه ویروس میتونه به کل سیستم عامل ویندوزو داغون کنه ولی تو لینوکس به دلیل ساختارش نمیتونه خیلی راحت این کارو بکنه. البته اساتید لینوکس بیشتر میتونن در این مورد صحبت کنن.
توجه کن که تعداد سرورها از کلاینتها خیلی کمتره ولی مهمترین سرورهای دنیا از لینوکس به عنوان سیستم عامل استفاده میکنند. فکر میکنی برای چی ؟ تا همین چند سال پیش مایکرو سافت اعتراف کرد از یونیکس روی سروراش استفاده میکنه!
من هم با شما هم عقیده هستم. لینوکس به نظر من هنوز برای کلاینتها یه بچه است ولی چیزایی داره که آدمو جذب میکنه.
خیلی هم رو سیستم عامل حساس نیستم. الان رو سیستم خونه و یه نوت بوک  Windows XP, Vista, 7 و Ubuntu دارم.
حتی به نظرم تو ویندوز برنامه ها سریعتر اجرا میشن.
ولی فعلا من با این لینوکس خیلی حال میکنم.  \\:D/
هر کی دوست داره میتونه از هر سیستم عاملی استفاده کنه. انحصار باید از بین بره  8)

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #29 : 07 خرداد 1389، 12:17 ق‌ظ »

دلیل امنیت گنو لینوکس سطح دسترسیهای تعریف شده و همچنین باز بودنش هست :)

در ضمن Comboy جان اسم درست کرنل استالمن اینه Hurd اینم سایتشه

http://www.gnu.org/software/hurd/hurd.html

اینم پروژه عجیب ساخت Arch بدون لینوکس با اون کرنل !!!

http://www.archhurd.org

موفق باشید
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1389، 12:18 ق‌ظ توسط Freeman »