انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مقایسه ویندوز و لینوکس  (دفعات بازدید: 54391 بار)

0 کاربر و 14 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین اکبر خان

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
    • حسابداری
مقایسه ویندوز و لینوکس
« : 04 خرداد 1389، 01:56 ب‌ظ »
درود.داشتم تو نت دنبال چند تا مقاله در مورد مقایسه ویندوز و لینوکس میگشتم.بعضی سایت ها نوشته بودند اینکه لینوکس امنیتش از ویندوز بالاتره کار رقبای مایکروسافت هست و حفره های امنیتی لینوکس بیشتر از ویندوز است.بعضی سایت ها برعکس.بلاخره ما نفهمیدیم امنیت کدوم بالاتره لینوکس یا ویندوز ؟؟؟ از تمامی دوستان میخام یه مقایسه بی طرفانه بین ویندوز و لینوکس اگه ممکنه ارسال کنند تا حداقل بتونم یکی رو توجیه کنم. البته معتبر باشه.ممنون.

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1270
  • درورد بر اوبونتو
پاسخ به: مقایسه ویندوز و لینوکس
« پاسخ #1 : 04 خرداد 1389، 03:19 ب‌ظ »
حفره امنیتی لینوکس رو برای اولین بار می شنوم این رو کجا پیدا کردید؟؟
لینوکس یعنی امنیت
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1270
  • درورد بر اوبونتو
« پاسخ #3 : 04 خرداد 1389، 04:25 ب‌ظ »
البته اینکه که میگن حفره باز داره از بی سواد بیش حد و انتخاب نادرست معیار برای امنیت هست
تو لینوکس سرور اکثر پورت ها بسته هستند و راحت هر پورت رو می تونی ببندی و یا باز کنی
ولی تو ویندوز سرور به جز پورت کلی سرویس و برنامه برای هک باز هستند.
« آخرین ویرایش: 04 خرداد 1389، 04:33 ب‌ظ توسط amir mehri »
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 383
    • A Virtual World for Learninig English
« پاسخ #4 : 04 خرداد 1389، 04:55 ب‌ظ »
http://osprograms.com/default.asp?itemID=2041&itemTitle=%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87%20%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85%20%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%20%D9%88%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B2%20%D9%88%20%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3
سلام عزیز،
صادقانه بهت بگم که کلا چرت‌و‌پرت بود...
این آخر کار رو برات روشن کنم:
95٪ کاربران Desktop از MS-Windows استفاده می‌کنند.
بیشتر از 60٪ Server‌ها از GNU/Linux یا BSD استفاده می‌کنند.
حالا من ویروس‌نویس(!!!) برای Desktop‌های ساده ویروس رو می‌نویسم یا Server‌ها؟!!!

آفلاین اکبر خان

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
    • حسابداری
« پاسخ #5 : 04 خرداد 1389، 08:25 ب‌ظ »
من خودم که با لینوکس موافقم اما وقتی آدم این چیزا رو میخونه به شک میفته که تو همیچین جاهایی چی باید بگیم.مثلا یکی از دوستام لینک zon-h رو بهم داد گفت ببین اکثر سرور هایی که هک میشن لینوکس هستن.و خیلی کم دیدم سرور های ویندوز باشن.اما من میخام یه مقایسه حرفه ای بخونم.تا خیالم راحت بشه ازینکه انتخاب درستی کردم یا نه.چون ضد و نقیض زیاد خوندم.ممنون.

آفلاین سید مرتضی حسینی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 43
« پاسخ #6 : 04 خرداد 1389، 08:48 ب‌ظ »
سرور لینوکس بخاطر باگ سیستم عامل هک میشه یا باگ وب اپلیکیشن ها ؟
الهی ! مست تو را حد نیست ولی دیوانه ات سنگ بسیار خورد !

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
« پاسخ #7 : 04 خرداد 1389، 09:50 ب‌ظ »
اکثر کسایی که لینوکس  رو نقد می کنن از  حرس ناتوانی  در  یادگرفتن و ضعف خوشون این کار رو انجام میدن.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 04 خرداد 1389، 10:52 ب‌ظ »
مثلا یکی از دوستام لینک zon-h رو بهم داد گفت ببین اکثر سرور هایی که هک میشن لینوکس هستن.و خیلی کم دیدم سرور های ویندوز باشن.

خب معموله چون اکثر سرورها لینوکس هستن و خیلی کم دیدم که یه سرور ویندوز باشه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین pooria892

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
« پاسخ #9 : 04 خرداد 1389، 11:19 ب‌ظ »
حالا اين حرفها رو بيخيال!!  :D
منم خيلي اين موضوع برام مهمه. دوستان حرفه اي لطفا يه مقايسه بكنيد ما هم استفاده كنيم ديگه.
مثلا اكثر جاهايي كه گفتن امنيت لينوكس بيشتره منظورشون يه لينوكس سرور بوده كه يه متخصص امنيت هم بالاسرشه. خب قبول كه امنيت اين لينوكس بالاست. ولي در مورد يه توزيع مثل اوبونتو كه كاربرش هيچي از امنيت نمي دونه چي؟ بازم امنيت لينوكس بيشتره؟
يا مثلا ميگن كه آپديت هاي لينوكس خيلي سريع تر از ويندوز بيرون مياد. ولي در واقعيت مي بينيم كه براي يه توزيع مثل اوبونتو همچين سريع هم آپديت ها نمياد! يعني بعضي مواقع آپديت يه برنامه رو سازندش بيرون داده ولي تا تو مخازن اوبونتو بياد خيلي طول ميكشه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 04 خرداد 1389، 11:34 ب‌ظ »
بله امنیت یه سیستم لینوکس که در مصارف خونگی استفاده می‌شه به مراتب از سیستم ویندوزی با همون کارکرد بیش‌تره.
در اصل اون تاخیر زمانی بین انتشار نسخه جدید و قرار گرفتن در مخازن باعث بیش‌تر شدن امنیت می‌شه. چون یه زمان معقولی رو برای تست و رفع باگ سپری می‌کنه. ولی اگه خیلی دوست دارین همه برنامه‌هاتون به روز باشه می‌تونین از مخازن خود برنامه‌ها استفاده کنین
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sasan67

• Full Member
  • *
  • ارسال: 165
« پاسخ #11 : 04 خرداد 1389، 11:41 ب‌ظ »
کسی که این لینک رو نوشته احتمالا از ایادی و گماشته های میکروسفته.

آفلاین -shahram

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
« پاسخ #12 : 04 خرداد 1389، 11:52 ب‌ظ »
http://osprograms.com/default.asp?itemID=2041&itemTitle=%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87%20%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85%20%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%20%D9%88%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B2%20%D9%88%20%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3

مطلبی که منبع نداره و فقط ادعاست اصلا اعتبار نداره.یعنی چی CERT گفته حفره امنیتی داره پس چرا خودش خبر نداره.یاده بعضی اخبارا میافتم
the only way that people could work together and share was with a free operating system.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ

آفلاین ellvllan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 425
« پاسخ #14 : 05 خرداد 1389، 01:03 ق‌ظ »
 این آقایی که این مطلب رو نوشته ببخشید ولی یکم کوته فکر بوده چرا ؟
چون لینوکس رو با ویندوز داخل ایران مقایسه کرده نه دنیا توی ایران ۹۰ درصد برای اجرای بازی و دیدن فیلم از کامپوتر استفاده می کنند و ویندوز ۵۰۰ تومنی رو به لینوکس ترجیح میدن البته مجبورن چون کسی نمیدونه لینوکس چیه !! خب آمار باید رو ۹۲ در صد باشه بحث بحثه قیمت نیست بحث اینه که اصلا اینجا درست لینوکس رو نمیشناسن من چند وقت پیش یه نسخه از اوبونتو رو می خواستم نزدیک به ۲۰ تا مغازه رفتم ۱۹ تا گفتن لینوکس دیگه چیه ۱ دونه هم گفت شرمنده ویندوز لینوکس نداریم   :D !!! در ضمن یه شرکت سخت افزاری که هاب برای usb  میزنه سیستم عامل های پشتیبانی شده رو زده win 98 , win 2000 , win xp , win vista , mac os , win linux
خب خیلی ها زحمت امتحان کردن رو به خودشون نمیدن مشکل اینترنت هم توی کشور یه طرف ( مربوط میشه )
البته بازم توی ایران این آمار مربوط به کاربران خانگی میشه نه سرور ها ( اصلا طرف بغال محل نبود از همونا که به لینوکس میگن ویندوز لینوکس
به هیچ وجه تو کتم نمیره که افرادی که لینوکس رو توسعه میدن و به فلسفه اون اعتقاد دارن بیان واسه ویندوز ویروس بنویسن و اون مایکروسافتی های انحصار طلب دست روی دست بگذارند و بگن این کار بده ما نمیکنیم
همین میشه که من یه ۲ سالی هست فلش بدون ویروسهای ویندوزی ندیدم ُ کار خودشونه نه لینوکسی ها ( واسه هم دیگه میزنن به عبارتی به خودشونم رحم نمیکنن )