انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا شما با «شبکه ملی اطلاعات» ایران، موافق یا مخالف هستید. چرا؟ (نظر سنجی)

به صورت دقیق نمی‌دونم چی هست، ولی باهاش مخالف هستم
15 (11.5%)
به صورت دقیق نمی‌دونم چی هست، ولی باهاش موافق هستم
14 (10.7%)
دقیقن می‌دونم چی هست و باهاش مخالفم
53 (40.5%)
دقیقن می‌دونم چی هست و باهاش موافقم
27 (20.6%)
چون نظرم تاثیری در تصمیم‌گیری نداره، نظر نمی‌دم
22 (16.8%)

مجموع آرای اعضا: 131

نویسنده موضوع: آیا شما با «شبکه ملی اطلاعات» ایران، موافق یا مخالف هستید. چرا؟ (نظر سنجی)  (دفعات بازدید: 43561 بار)

0 کاربر و 13 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
فعلا که به برکت اینترنت ملی داریم فیلم آنلاین میبینیم یا دانلود میکنم با نصف قیمت جدیدا هم که تصویب شده داستان فروش حجم یا همون ترافیک کلا از سایتهای داخلی برداشته بشه و دیگه برای سایتهای داخلی از حجم شما کم نشه مثلا شما توی فیلیمو یا آپارت بچرخید و دانلود کنید بدون هیچ مشکلی یکی دیگه از حسن هاش اینه که مثلا اگر اینترنت شاتل داشته باشید  که فعلا برای شانل فعاله نمیدونم بقیه isp ها هم دسترسی بهش دارند یا نه شاتل یک فایل آپلودر داره که شما لینک بهش میدین و برای شما به سرور ایران آپلود میکنه و شما رایگان اقدام به دانلود میکنید \\:D/
بله. فیلم‌ها رو از آپارات و فیلیمو ببینیم که هرجور دوست دارن، داستانش رو تغییر بدن و فیلم ۱۳۰ دقیقه‌ای رو برامون در ۸۰ دقیقه خلاصه کنن!

شبکه اینتر نت جهانی در امریکا دایره و ایران مجبوره براش پول زیادی پرداخت کنه
بگو که داری شوخی می‌کنی ;D
راستش شما مجردی و فرزند نداری محتملا ولی من به شخصه موافق سانسور هستم و این فیلم هم ماشالله این قدر صحنه های خاص داره که به نظر درست ترین کار ممکن هست
بعضی چیزها به فرهنگ ما نمیخوره و کاره درستیه
حالا اگر شما منظورت از ازادی دیدن یک فیلم بدون صحنه با س-ک-.....س ه هست که داستانش جداست و باید به شما کمی مشکوک بود چون به قول اون یارو فروید بود فکر کنم نمیشه به این جور ادمها اعتماد کرد

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
راستش شما مجردی و فرزند نداری محتملا ولی من به شخصه موافق سانسور هستم و این فیلم هم ماشالله این قدر صحنه های خاص داره که به نظر درست ترین کار ممکن هست
من با حرفت موافقم. برای کسی که بچه دارن نباید همه‌چیز به صورت آزاد در اختیارشون باشه، تا موقعی که به سن ۱۸ سال برسن.

در کشورهای غربی، این وظیفه بر عهده پدر و مادر هست که اینترنت فرزندشون رو کنترل کنن و نه وظیفه دولت. پدر و مادر با تنظیم خود سیستم عامل یا نصب نرم‌افزارهای parental control جلوی دسترسی فرزندانشون رو باید بگیرن. (که البته پدر و مادرها توی این زمینه خیلی هم موفق نیستن)

سیستم غربی بر مبنای آزادی فردی هست، سیستم ایرانی بر مبنای فرستادن به بهشت هست. یا به زبون خوش، یا اگه نشد، به زور می‌خوان ببرنت بهشت.

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
تربیت و آموزش صحیح بیشترین اثر رو خواهد داشت. همین الان خیلی چیزا فیلتره ولی کلی راه برای دور زدن هم هست. از اونا بگذریم نرم افزارهای دیگه هم هست (مثل تلگرام) که همین بچه می تونه از طریقش به محتوای مورد نظر دسترسی پیدا کنه. به فرض کل نرم افزار های ارتباطی فیلتر بشن و یا اصلا کل ارتباط ایران با خارج قطع بشه ، میتونه با قرض گرفتن فلش دوستش و ... چیزی رو ببینه که اصلا مناسب اش نیس. دهه ی ۷۰ که خیلی ها به اینترنت دسترسی نداشتن ولی جامعه ی رونده به سوی بهشت هم نداشتیم! بهترین روش ، افزایش درک (صحیح) همین کودک نسبت به محتوایی است که نباید بره سمتش تا وقتی در موقعی هم شرایطی براش پیش اومد توانایی رد اش رو هم داشته باشه. البته همین الان هم میشه یه اکانت برای فرد مورد نظر باز کرد و مشخص کرد که توانایی مشاهده ی چه سایتی هایی رو داره (بدون نیاز به دخالت حکومت) ولی مطمينا کافی نیست.

مشکل دوم سلیقه ای سانسور کردنه ، خیلی چیزا هست که اشتباه فیلتر شدن و هیچ چیز بدی هم ندارن و متاسفانه پیگیری ها هم نتیجه بخش نیس.

در مورد فیلم هم ، توانایی انتخاب هست و هیچ کس مجبور نیس حتما حتما اونو ببینه ، افرادی میتونن اون فیلم رو سانسور کنن و کاربران خودشونو خواهند داشت.

===== ویرایش =====
ولی مجبور کردن بقیه به این که شما هم باید مثل من فکر کنید اشتباهه.

یوتوپ هم به لطف سشبکه ملی قرار هست برای دانشجوها کلا باز بشه
چنین چیزی نشنیدم و چنین هم فکر نمی کنم. اگر قراره باز کنن همین الان باز کنن دیگه! به گمونم منظور آپارات بوده! شاید هم شوخی بود.
« آخرین ویرایش: 25 تیر 1396، 12:02 ب‌ظ توسط آقای مهران »

آفلاین alipg

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
حالا اگر شما منظورت از ازادی دیدن یک فیلم بدون صحنه با س-ک-.....س ه هست که داستانش جداست و باید به شما کمی مشکوک بود چون به قول اون یارو فروید بود فکر کنم نمیشه به این جور ادمها اعتماد کرد
اگر این فیلم حاوی صحنه‌هایی هست که مناسب بچه‌ها نیست، خُب نباید ببینه، فیلم رده بندی سنی داره وقتی میگن فیلم برای زیر ۱۶ سال نیست، یعنی هیچ بچه زیر ۱۶ سالی در هیچ کجای دنیا نباید ببینه( چیزی که توی ایران اصلاً اهمیتی بهش داده نمی‌شه)
اگر هم کسی فکر می‌کنه فیلمی مناسب فرهنگ ما نیست خودش نبینه نه اینکه این حق رو هم از بقیه بگیره.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
توی ایران (بقیه دنیا را نمی‌دونم) حتی سخت‌ترین کنترل‌ها را هم روی بچه داشته باشی، می‌ره بیرون و خراب می‌شه (خصوصاً مدرسه).
دلایل زیادی هم داره:
۱. پدر و مادرای زیادی بی‌سوادن و بدتر از اون جوری بزرگ شدند که توان تمرکز لازم برای یادگیری و اندیشیدن ندارند.
۲. تضاد فرهنگی و طبقاتی بالایی وجود داره که بر روان بچه‌ها (حتی با صرف دیدن دیگران) تأثیرهای منفی زیادی می‌گذاره.
۳. مواردی هستند که مردم وجودشونا برنمی‌تابند، مثل داعش، یا خطر زیادی دارند، مثل اسلحه. خود مردم اینا را تشخیص می‌دن و از همه می‌خوان که در هر جایگاهی هستند کنترلشون کنند تا نشر عمومی هم پیدا نکنن، این موارد برای خانواده‌ها و مردم کشورهای مختلف فرق داره، یه کشوری ممکنه مردمش بگن لباس اهمیتی نداره ولی مردم یه کشوری ممکنه بی‌لباسی را برنتابند.
نتیجه: نمی‌شه همه‌چیز را الآن برعهدهٔ خانواده‌ها گذاشت، به دلیل ضعف خانواده‌ها یا خواست خود اون‌ها.
البته سلمان گفت غربی‌ها هم خیلی موفق نبودند.

سیستم غربی برمبنای آزادی در-برای چارچوب سیاست و نفع عده‌ای هست و حسابی هم پخته شده، ولی سیستم ایرانی برمبنای آزادی برای بهشت رسوندن بیشتر مردمه ولی ناپخته مونده و در حد چارتا کتاب و شخص باقی مونده!
« آخرین ویرایش: 25 تیر 1396، 01:00 ب‌ظ توسط دفترچه »
:) :)

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
البته سلمان گفت غربی‌ها هم خیلی موفق نبودند.
تجربه شخصی من، این هست که پدر و مادرهای زیادی رو دیدم، که نگرانی دارن از حضور آنلاین بچه‌هاشون توی اینترنت (پدر و مادرهایی که فرهنگ غربی دارن و نه فرهنگ شرقی). چون فقط مثلا سایت‌های چیز نیست که باعث نگرانی پدر و مادرها هست، حتی خود یوتیوب هم، پر از فیلم‌هایی هست که برای بچه‌های کم سن و سال نامناسب هست. چون چیزی مثل rating که برای فیلم‌های سینمایی هست، یوتیوب نداره.

طبق چیزی که «انجمن روان‌شناسی آمریکا» توی یک مقاله در رابطه با تاثیر مدیا بر روی دختران منتشر کرده، sexualization کودکان (آشناسازی زودهنگام کودکان با مسایل جنسی)، باعث خراب شدن self-image (دید فرد نسبت به خود) و همچنین healthy development (توسعه توانمندی‌های فردی به صورت درست) میشه. یعنی بر اساس روان شناسی مدرن، بچه نباید خیلی زود با این مسایل آشنا بشه.

http://www.apa.org/pi/women/programs/girls/report-full.pdf

وجود نگرانی پدر و مادرها یک مساله هست، ولی اینکه دولت بخواد برای همه دسترسی رو ببنده یک مساله دیگه. بنظر من این مساله، مثلا فیلم‌هایی که برای بچه‌ها مناسب نیستن، جزوی از فرآیند تربیت بچه هست و بر عهده پدر و مادر هست و نه دولت.

آیا دولت میاد چک کنه، که فلان بچه توی خیابون فحش می‌ده یا نه؟ دولت می‌یاد توی مدرسه میگه، بچه، فحش دادن کار درستی نیست، همین. دیگه نمی‌یاد بگه، هرکی خواست حرف بزنه باید قبلش از دولت اجازه بگیره تا دولت چک کنه توش فحش هست یا نیست.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
بله، جای آموزش اخلاق را نباید فقه و قانون اشغال کنه که متأسفانه در ایران …!
اینم هست که منبع علم، صرفاً علوم تجربی نیست و منابع مختلف، حتی با فرض یکسان‌بودن منطق، لزوماً سیاست و اخلاق و اقتصاد و هنر یکسانی را هم نتیجه نمی‌دن.
اول این تصور نشه که غرب نشر هرچیزی را آزاد گذاشته. و این هم تصور نشه که مخالفت من با راهکار بخاطر مخالفتم با غربه، من کلی نگاه می‌کنم.
دوم برای بدزبانی و کارهای جنسی و خشونت و دزدی و … نسخهٔ یکسانی نمی‌شه پیچید و وظیفهٔ دولت هم متفاوته.
سوم همون چیزی که باعث شکل‌گیری کشورها شده، باعث می‌شه که برخوردشون با هر پدیده‌ای مانند داعش، شراب، هم‌جنس‌بازی، محتوای مختلف کتاب و فیلم و … هم گوناگون باشه، پس مسأله‌های ما با مبانی ما بررسی بشه و نه در یک جهان ایده‌آل.
همون منابع علم و شرایط جغرافیایی و … مختلف، سبک زندگی مختلف می‌سازه، من تنها ایرادم به بعضی حرفای بعضی دوستان اینه که راهکارتون به درد مردم ایران نمی‌خوره، با فکر و نیاز عموم نمی‌سازه، هیچ‌یک از آدما خالص نیستند.

راستی سلمان، بابت پی‌دی‌اف و منابع دیگه‌ای که می‌ذاری خیلی ممنون.
« آخرین ویرایش: 26 تیر 1396، 07:47 ب‌ظ توسط دفترچه »

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
من تنها ایرادم به بعضی حرفای بعضی دوستان اینه که راهکارتون به درد مردم ایران نمی‌خوره، با فکر و نیاز عموم نمی‌سازه
من در چند مورد با شما تفاوت در عقیده (دیدگاه) دارم. اینکه چه کسی فکر مردم رو میدونه ، چه زمانی نیاز مردم رو سنجید و چرا باید همه ی مردم از این راه کار استفاده کنن ، مگر همه ی مردم به یک شیوه فکر می کنن و میخورن و کار می کنن و زندگی می کنن؟

دومین مشکل اینکه چرا عده ای فکر می کنن که بهترین شیوه ی زندگی ، همونی هست که اونا میگن و بقیه هم باید راه اونا رو برن؟

سومین مشکل هم اینکه نباید توجه به رای اکثریت ، موجب ضایع شدن حقوق اقلیت بشه (که البته در مورد فضای مجازی به گمانم هواداران مسدود نکردن بیشتر هستن ، مثلا طبق بعضی آمار بیش از ۵۰ درصد افرادی که سیمکارت خریدن در تلگرام عضو هستن) برای مثال اگر در جامعه ای ۷۵ درصد مردم سفید پوست باشن نمی تونن و نباید قانونی رو وضع کنن که به موجب اون ،‌ سیاه پوستان نتونن از خدمات درمانی و بیمه استفاده کنن ، مثل همون فردی که گفته بود ۷۵ درصد مردم این استان به کنسرت نیاز ندارن! به نظر من (نظر شخصی) حق دسترسی آزاد به اطلاعات و حریم خصوصی از نیاز های اولیه و حیاتی هر انسانی است و باید به این حق احترام گذاشته بشه ، بدست آوردن اطلاعات به صورت آزاد ، هم تراز با نیاز به غذا و آب کافی ایه ، چرا که فردی که به اطلاعات نمی تونه دسترسی داشته باشه با مرده ها (زامبی البته) فرقی نمی کنه ، همان گونه که فردی که غذا و آب نخوره میمیره.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
من در چند مورد با شما تفاوت در عقیده (دیدگاه) دارم.
عزیزی، من در این نوشته تفاوت عقیده نمی‌بینم، پرسش می‌بینم و گاهی تفاوت اطلاعات.
اولی: همون‌جور که نیاز و سلیقه درمورد خوراک و پوشاک را می‌سنجیم، باید راه‌هایی در علوم انسانی (با کمک مهندسی) برای تشخیص فکر و نیاز عموم مردم و اکثریت و اقلیتشون پیدا کنیم که فکر می‌کنم هست و اگه نباشه، مسأله‌وار بررسی می‌شه.
و اتفاقاً چون یک‌جور فکر نمی‌کنیم باید بهترین شیوه را برای کشف معنی زندگی و حرکت پیدا کنیم.

دومی: نباید کسی در زندگی اجتماعی مطلق‌بین باشه، اما هرکی شیوه‌ای را انتخاب می‌کنه که بهتر بدونه دیگه، با تحقیق و گفت‌وشنود و … بهش می‌رسه، کاری که ما اینجا داریم می‌کنیم.

سومی: موافقم. نه میشه جامعه را جوری مدیریت کرد که تک‌تک افراد به حداقلی مشترک برسند و نه می‌شه کاملاً مطابق با خواست اکثریت رفتار کرد و نه حد وسط و خط روشن و ایده‌آلی وجود داره. تنها می‌شه متناسب با زمان و مکان و ویژگی‌های بسیار دیگه با هم هم‌فکری کرد و بین راه‌های شناخته‌شده (نه موجود) یکی را برگزید.

پی‌نوشت:
چند تن با اندیشهٔ گوناگون و زندگی وابسته داریم، اینکه حداقل‌های (خط قرمزهای) این افراد باعث درگیری می‌شه را دارم می‌بینم و فرض گفته‌های قبلیمه.
« آخرین ویرایش: 26 تیر 1396، 07:46 ب‌ظ توسط دفترچه »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
فرهنگ ما یعنی چی؟ اول ثابت کن فرهنگ من و شما یکیه، بعد بحث رو ادامه بدیم. در ضمن من اگه بچّه داشتم، نمی‌ذاشتم این فیلم رو ببینه اصلاً که بخواد سانسور بشه براش یا نه. این فیلم رتبه‌بندیش مشخّثه و برای یک سنّی به بالاست. سانسور چنین فیلمی، فقط توهین به کسیه که داره اون رو می‌بینه و هیچ‌گونه نفعی توش نیست. من می خوام فیلم رو اون‌جوری که ساخته شده ببینم. من خودم عقل و درک دارم و می‌فهمم این فیلم بده یا خوبه. هیچ منطق غیرمریضی بستن دسترسی تمام آدم‌ها به یه چیزی رو به هر دلیلی نمی‌پذیره!
« آخرین ویرایش: 27 تیر 1396، 02:23 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
نقل‌قول

به شما و همهٔ کسانی که دیدگاه مشابه شما دارن پیشنهاد می‌کنم کتاب «پرسیدن مهم‌تر از پاسخ دادن است» رو مطالعه کنید. شاید بهتون کمک کنه تا دیدگاه جدیدی نسبت به زندگی پیدا کنید :)

آفلاین vahidenglish

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
سلام . من دقیقا نمیدانم جزئیات شبکه ملی اطلاعات چیست ولی حدس می زنم که در آینده دچار مشکلات فراوان شویم . مثلا بسیاری از سیستم عاملها و زبانهای برنامه نویسی رایگان و متن باز  فقط در سایتهای خارجی وجود دارند مثلا چندین سیستم عامل رایگان متن باز که با زبان اسمبلی نوشته شده اند  در سایت اسمبلر Fasm  وجود دارند که بهترین گزینه برای پروژه های دانشجویی و علاقمندان به زبان اسمبلی می باشد و می تواند بسیاری از تصورات غلط که علیه زبان اسمبلی در ایران رایج شده است را از بین ببرد  و خیلی منابع ارزشمند دیگر که درصورت اجرای این طرح از دست می روند . مثلا سایت اسمبلر رایگان و متن باز و جی پی الی   Rosasm   سالهاست که فیلتر شده است و من هرچه مکاتبه کردم مسئولین حاضر نشدند فیلتر را از روی این سایت بردارند . حقیقتا چیز ارزشمندی بود که از دست رفت . طراح اسمبلر  Rosasm   از مخالفان سرسخت ویندوز  و مایکروسافت بود . شاید دلیل فیلترینگ این سایت همین بوده .

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
شاید دلیل فیلترینگ این سایت همین بوده
نه عزیزم این مورد با فرهنگ ایران سازگار نیست و باعث میشه بچه هامون بد تربیت بشن. چرا باید بچه هامون با دنیای متن باز یا نرم افزار آزاد آشنا بشن؟ بعضی چیزها به فرهنگ ما نمیخوره و کاره درستیه.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
اقا اشتباه نظر دادم من مخالفم  ;D ...

درسته که دوستانمون نباید پیج ها رو چیلتر کنن (من خودم مخالفم) اما وقتی شرایط فراهم باشه اون فکر بد ممکنه به سرت بزنه ...

اگر چیلتر اختیاری بود خیلی بهتر بود , طرف به ISP ش زنگ میزد و درخواست میداد ...

در کل کار درستی نیست ...
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
رسما با اینترنت باید خداحافطی کنیم.

http://www.zoomit.ir/2017/7/31/189890/new-internet-supply-details

اگه کسی نحوه درسته راه انداختن اینترنت ستلایتو میدونه لطفا بمن پیام بده.ممنون