انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

کدام رابط کاربری را می پسندید؟

رابط استاندارد : KDE4 - Windows7 - MacOS10.9
رابط تخت : KDE5 - Windows10 - MacOS10.10
برایم فرقی نمی کند ، همیشه از جدید تر استفاده می کنم
هیچکدام ، دوست دارم رابط کاربری خودم را طراحی کنم

نویسنده موضوع: چرا پیشرفت رابط های کاربری ، به پسرفت تبدیل شد؟  (دفعات بازدید: 7185 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
شما از تم  یا oxygen استفاده کن که توی plasma5 هست(با ویندوز کلا کاری ندارم)
از Oxygen؟  :o از من؟؟  :o :o ;D
تم oxygen نه شما  ;D
شما تو plasma5 تشریف دارین؟

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
Material design
خوبه که.
قشنگه.
ولی مجبور نیستی

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
از نظر من این از همه قشنگ‌تر بود. نه مثل ویندوز ۷ کثیف بود، نه مثل مک مصنوعی بود،‌ نه مثل طرّاحی‌های تخت الآن تیز و خشنه، نه مثل طرّاحی فعلی اوبونتو، بی‌روحه.
« آخرین ویرایش: 29 شهریور 1395، 04:27 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت

این که از همه قشنگ تره. روح مند، چشم نواز و پر اپشن

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 311
احتمالا سوتفاهمی شده و بعضی از دوستان منظور من رو جور دیگه ای متوجه شدن و یکی از دوستان هم ناراحت شد ، این عکس ها رو ببینید :

اگه از ویندوز 98 تا حالا رو برسی کنید ، متوجه پیشرفت در رابط کاربری این سیستم عامل و تاثیرش روی دنیا میشید ، حالا این مسیر پیشرفت موقع رسیدن به تم فلت یهویی برگشت! ببینید آیکن های ویندوز 7 و با 10 مقایسه کنید ، چه از لحاظ ظاهری و چه طراحی خیلی کمتر و پایینتر هست برای ویندوز 10 ، و همچنین بقیه رابط های تخت ، خودتون یه مقایسه بین پلاسما 5 و 4 بکنید ، چیزیه که همه باهاش کار کردیم ، نه اینکه بگم تخت زشته مثلا پلاسما 5 حال به هم زنه نه! اتفاقا خیلی رون هست اما پیشرفت حساب نمیشه نسبت به نسخه قبل! به جایی اینکه کامل تر بشه و مثلا به جای آیکن کامپیوتر رندر شده از یه عکس طبیعی استفاده بشه ، یا مثلا فلان افکت بهش اضافه بشه ، کلا شده دوتا خط تو پر رنگی! ، درضمن دوستانی که نظر خیلی محترمشون اینه که سیستم باید بهینه و سریع باشه بجای زیبا ، پس کامپیز چرا توسعه داده شده ، در رابط های زیبایی مثل پلاسما 4 و آکوآ و آرو ، چرا از ترنسپرنت و بلور و .... استفاده شده ، ضمن تایید نظر کسانی که این مسایل رو سلیقه ای میدونن باید بگم که بحث اینجا فقط تغیر خارج از قاعده و رو به سادگی رفته ی رابط گرافیکی در زمانی که انتظار میرفت جزییات خیلی بیشتر بشن هستش ، و نه اینکه کسانی طبق سلیقه شخصی رابط کاربر رو استفاده کنن یا نکن ، به علاوه اینکه این امکان در گنولینوکس موجوده و کاربر مک و ویندوز انتخاب دیگه ای بجز پیشفرض ها ندارن .

در این مورد واقعا با شما موافقم.. اصن اون آیکون ها کجا.. اون یکی ها کجا.. چش آدم باید زور بزنه عمق رو تشخیص بده..  ;D

دقییییییییییییییییییییییییییییییقا منم همین و میگم ! احسنت!

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
از نظر من این از همه قشنگ‌تر بود. نه مثل ویندوز ۷ کثیف بود، نه مثل مک مصنوعی بود،‌ نه مثل طرّاحی‌های تخت الآن تیز و خشنه، نه مثل طرّاحی فعلی اوبونتو، بی‌روحه.
اتفاقا من هنوز ایزوی اوبونتو 8.10 و 10.10 رو دارم ، چند وقت پیش 10.10 رو نصب کردم و به سه سرور های old وصلش کردم و استفادش کردم ، کار با 10.10 هیچوقت از یادم نمیره فوق العاده بود. همین مسایل و بحث ها روی تغیرات عجیب گنوم 2 به 3 هم بود که نهایتا Mate مشکل و تقریبا حل کرد ، اما ظاهرا KDE اونجور طرفدارایی نداره که بخوان....

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *

این که از همه قشنگ تره. روح مند، چشم نواز و پر اپشن
دقیقا آخر عاقبت این مد رو به تخت همین میشه حالا ببین!

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه

خب اصلشم همینه! در نهایت باید همین شکلی بشه همه چیز!
یه مدت همه تمرکز کردن روی یه سری چیزای دیگه و دور شدن از فلسفه و واقعیت ها و ... ذره ذره برمیگرده سر جاش!
دیدی بعضیا میگن: بازگشت همه به سوی اوبونتوس؟  ;D
اینم همین جوریه. بازگشت همه به سوی همین عکسیه که الان می بینی! حالا اگه لینوکس کار کرده باشی، میفهمی من چی میگم  :D
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
شما از تم  یا oxygen استفاده کن که توی plasma5 هست(با ویندوز کلا کاری ندارم)
از Oxygen؟  :o از من؟؟  :o :o ;D
تم oxygen نه شما  ;D
شما تو plasma5 تشریف دارین؟
خخخ
والا من از پیشفرض اوبونتو استفاده میکنم، دیگه ایناشو نمیدونم (زیاد وارد نیستم محیط ها رو)

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت

خب اصلشم همینه! در نهایت باید همین شکلی بشه همه چیز!
یه مدت همه تمرکز کردن روی یه سری چیزای دیگه و دور شدن از فلسفه و واقعیت ها و ... ذره ذره برمیگرده سر جاش!
دیدی بعضیا میگن: بازگشت همه به سوی اوبونتوس؟  ;D
اینم همین جوریه. بازگشت همه به سوی همین عکسیه که الان می بینی! حالا اگه لینوکس کار کرده باشی، میفهمی من چی میگم  :D
ما ز دبیانیم و اسلک می رویم.

آفلاین liniolon

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 69
  • برنامه‌نویس و علاقه‌مند به دنیای آزاد
نظر منم شبیه به نظر آقای امیرصمیمی هست  :D

برای زیبایی میزکارم وقت میزارم و تا اونجا که امکان داره برای خودم دلپذیرش میکنم :P

با نظر رسول هم موافقم  ;D ;D

هم رابط گرافیکی رو سعی میکنم داشته باشم هم با ترمینال کارامو انجام بدم \\:D/
وبلاگ من :
http://amirkouhkan.ir
برنامه نویس و علاقه مند به دنیای آزاد

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
انسان های اولیه شکل می کشیدن، بعد خط اختراع شد، بعد آروم دوباره داریم می ریم سمت ایموجی ها.
اوایل هر چیزی رو هرکس میتونست یاد بگیره ، بعد انحصار بوجود اومد، بعد دوباره در هر مورد جنبش آزادی طلب بوجود اومده.
تو یه سیر دایره ای گیر افتادیم.

آفلاین bestos

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
به نظر من اینترفیس فلت خیلی خوبه. هم قشنگه هم بسیاری از افکتهای اضافه رو حذف کرده.

یه نکته رو هم یادآوری کنم؛
اگه قراره آیکنها رو بصورت سه بعدی طراحی کنیم، خب تکلیف مشخصه، تصویر آیکن ما سه بعد خواهد داشت (x y z). اما وقتی قرار شد فلت طراحی کنیم، باید به همون دو بعد x و y وفادار بمونیم و نبایستی تصویر آیکن ما یواشکی یه محور z توی خودش داشته باشه! به تصویری که دوستمون از ویندوز گذاشته دقت کنید...  توی وین 7 تکلیف آیکنها مشخصه، سه بعدی طراحی شدن و ادعای فلت بودن ندارن. ولی تو ویندوز 10 آیکنها مثلاً تخت طراحی شدن ولی اگه دقت کنید یه تیکه از تصویر تو محور z افتاده و طراحی رو کلاً زیر سوال برده و زشت کرده.

در مورد طراحی مینیمال که آقای بهزادی تو پست اولش یه تصویر ازش گذاشت کاملاً موافقم و معتقدم طراحی مینیمال با حالت تخت (که خودش نوعی طراحی مینیماله) هماهنگی بیشتری داره تا طراحی سه بعدی. در ضمن اون تصویری که آقای بهزادی گذاشته، برای آیکنها نمادهای درستی انتخاب نشده؛ آیکنها گنگه، گویا نیست. مثلاً آیکنی که برای مدیا پلیر انتخاب شده میتونست یه مثلث rotate شده که برای همه نماد پلیر هست باشه. یا مثلاً آیکن نرم افزار پخش موسیقی میتونست همون علامت معروف نوت موسیقی که نماد آهنگ هست باشه. البته این تصاویری که ایشان گذاشته نوعی کانسپت پیش نمایش هست و هنوز تکمیل نشده. ولی عکسی که از اوبونتوی قدیمی گزاشت رو نمیپستدم، درسته که مینیماله ولی طراحی آیکنها ایراد داره! طراحیشون تخته ولی افکتهای سه بعدی دارن که به نظر من خرابش کرده.

ضمناً برخلاف حرف آقای رسول، سنگینترین محیط کاربری (مثل kde)  با سبکترین محیط کاربری (مثل i3)  تفاوتش جمعا 100 mhz از cpu و 300 مگابایت از حافظه گرافیکیه! پس روی پرفورمنس سیستمای امروزی که مثلاً کارت گرافیکش 4 گیگ یا بیشتر مموری داره هیچ تاثیری نداره. سیستمای قدیمی و ضعیف بحثشون جداست.
« آخرین ویرایش: 02 مهر 1395، 12:37 ب‌ظ توسط bestos »

آفلاین Reza Banivakil

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 52
  • KArch
اما ظاهرا KDE اونجور طرفدارایی نداره که بخوان....

مطمئن هستید؟ من اولین بار طبق آموزش علیرضاامیرصمیمی عزیز kwin رو روی xfce امتحان کردم و واقعا لذت بخش بود! الان هم که اومدم روی اوپن‌سوزه واقعا میزکار KDE خیلی میزکار ردیفی هست! هم زیباست و هم کارآمد!! کلی برنامه هم وجود داره که برای این میزکار طراحی شدند، هر چند که روی هر میزکار دیگه ای هم میشه ازشون استفاده کرد، مثلا krita .
توی شبیه ساز ترمینال konsole که به راحتی میشه توش فارسی نوشت!

البته قصد ندارم جنگ بین توزیعی یا جنگ بین میزکاری یا ... رو روشن کنم، ولی لازم دونستم که بگم میزکار kde طرفداران خیلی زیادی داره. ;)

در مورد موضوع تاپیک هم باید بگم که بنظر من پسرفت نیست، آیکن های فلت زیبا هم وجود دارند.
« آخرین ویرایش: 02 مهر 1395، 09:17 ب‌ظ توسط Reza Banivakil »
We do "What we do" not because they are easy but because they are hard

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
اما ظاهرا KDE اونجور طرفدارایی نداره که بخوان....

مطمئن هستید؟ من اولین بار طبق آموزش علیرضاامیرصمیمی عزیز kwin رو روی xfce امتحان کردم و واقعا لذت بخش بود! الان هم که اومدم روی اوپن‌سوزه واقعا میزکار KDE خیلی میزکار ردیفی هست! هم زیباست و هم کارآمد!! کلی برنامه هم وجود داره که برای این میزکار طراحی شدند، هر چند که روی هر میزکار دیگه ای هم میشه ازشون استفاده کرد، مثلا krita .
توی شبیه ساز ترمینال konsole که به راحتی میشه توش فارسی نوشت!

البته قصد ندارم جنگ بین توزیعی یا جنگ بین میزکاری یا ... رو روشن کنم، ولی لازم دونستم که بگم میزکار kde طرفداران خیلی زیادی داره. ;)

در مورد موضوع تاپیک هم باید بگم که بنظر من پسرفت نیست، آیکن های فلت زیبا هم وجود دارند.
منظور من رو اشتباه متوجه شدید ، منظورم این بود که ظاهرا KDE طرفدارهایی مثل طرفدارای گنوم نداره که بعد از اومدن گنوم سه ، گنوم دو رو با پروژه Mate زنده نگه داشتن ، اگه داشته باشه Plasma 4 هم بعد از اومدن نسخه 5 باز فعال باقی میمونه.