انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حرفه ای ها و توسعه دهنده های دنیای گنو/لینوکس چگونه با مبتدی ها رفتار میکنند؟  (دفعات بازدید: 7348 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19699
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
سرعت IRC هم بالاست .
دقیقاً و برای همینه که اون‌جا هم برخوردهای تند و زننده زیاد دیده می‌شه.

ببخشید دانیال جان، سرعت بالای چی؟  ??? میشه این قسمت از جمله رو بازش کنی؟ متوجه نشدم. اگه منظور سرعت بالای برنامس، خب چه ربطی داره!؟  :o
یعنی اگه سرعت یه نرم افزار زیاد بود باید به هم بپریم؟  :-| یا من بد متوجه شدم...
برنامه نه. سرعت بالای روند انجام کار. کسی که می‌آد توی فروم این ایده رو داره که ممکنه موضوعش تا یک دو هفته هیچ پاسخی نگیره و منتظر می‌مونه. این زمان کمک می‌:نه تا کسی که در اون موضوع واقعاً نظری داره، اون رو ببینه و نظرش رو بده و خب از اون‌جا که همه‌چیز در فروم ثبت می‌شه، یه سری از این مزه ریختن‌ها اجازهٔ بروز پیدا نمی‌کنن. ولی وقتی کسی می‌آد توی گروه تلگرام، انتظار داره همون لحظه جواب بگیره و طبق تجربه هم خودش با لحن بدتری صحبت می‌کنه و هم بقیه ممکنه جواب‌های بی‌خود و بی‌جهت بهش بدن.

در کل تلگرام جای پرسش و پاسخ نیست و بهتره توش به همون هم‌رسانی پیوندهای جالب و صحبت‌های عمومی بسنده کرد و صحبت‌های جدی‌تر همه به فروم انتفال پیدا کنن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Victor

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 256
سرعت IRC هم بالاست .

ببخشید دانیال جان، سرعت بالای چی؟  ??? میشه این قسمت از جمله رو بازش کنی؟ متوجه نشدم. اگه منظور سرعت بالای برنامس، خب چه ربطی داره!؟  :o
یعنی اگه سرعت یه نرم افزار زیاد بود باید به هم بپریم؟  :-| یا من بد متوجه شدم...
برنامه نه. سرعت بالای روند انجام کار. کسی که می‌آد توی فروم این ایده رو داره که ممکنه موضوعش تا یک دو هفته هیچ پاسخی نگیره و منتظر می‌مونه. این زمان کمک می‌:نه تا کسی که در اون موضوع واقعاً نظری داره، اون رو ببینه و نظرش رو بده و خب از اون‌جا که همه‌چیز در فروم ثبت می‌شه، یه سری از این مزه ریختن‌ها اجازهٔ بروز پیدا نمی‌کنن. ولی وقتی کسی می‌آد توی گروه تلگرام، انتظار داره همون لحظه جواب بگیره و طبق تجربه هم خودش با لحن بدتری صحبت می‌کنه و هم بقیه ممکنه جواب‌های بی‌خود و بی‌جهت بهش بدن.

در کل تلگرام جای پرسش و پاسخ نیست و بهتره توش به همون هم‌رسانی پیوندهای جالب و صحبت‌های عمومی بسنده کرد و صحبت‌های جدی‌تر همه به فروم انتفال پیدا کنن.
دانيال جان در جوابت اونوقت چرا گروه تلگرام انجمن ساخته شده و بيشتر كاربران همونجا سوال مي كنن و شما هم جواب ميديد من به تمام كاربران احترام مي زارم
و استدلال تون درست نيست
شايد  مشكل از كاربران قديمي
انجمن يا هر جا كه وقتي باهشون تند رفتار ميشه اونم ميخاد خالي كنه جواب كل كاربران در يك جمله مشكل از گذشتست رفتار كاربران است
« آخرین ویرایش: 12 بهمن 1395، 11:08 ق‌ظ توسط thrall »
Hacking is not easy.Enjoy the virtual world in the real world of sleep

آفلاین j-akbari

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
درود بر همه عزیزان
با تشکر از استاد امیرصمیمی عزیز بابت مطرح کردن این موضوع
بنده نظرات همه عزیزان رو مطالعه کردم اکثر عزیزان نظرشون صحیح هستش
دانیال جان فرمودند که سرعت در تلگرام زیاده و این درسته اما سرعت پاسخگویی در انجمن هم خیلی کمه پس باید به کاربری که تازه کار هست ( البته خودم هم تازه کار و آماتور هستم )‌حق بدید که دستپاچه بشه و برای دریافت پاسخ عجله داشته باشه .
بنده خودم هم انجمن و هم گروه تلگرام دارم اما برای تلگرام قوانین خاص خودش رو وضع کردیم که کسی پاسخ سوال نده و هرکسی مشکلی داشت در انجمن مطرح کنه و برای دریافت سریعتر پاسخ لینک تاپیک و شرح مختصری از مشکل رو در گروه تلگرام ارسال کنه تا دوستانی که در اون موضوع تخصص دارن در انجمن پاسخگو باشن که با اینکار هم کمک در دریافت سریعتر پاسخ میشه هم اینکه پاسخ ها در انجمن آرشیو میشه تا دوستان دیگه هم بعدها بتونن استفاده کنن و به همین دلیل در ادبیات استفاده شده بیشتر دقت میشه
البته هستن دوستان تازه واردی که بخوان مشکلشون رو در گروه مطرح کنن یا از ادبیات مناسبی استفاده نمیکنن که ناظر های متعددی هم در گروه حاضر هستند که بدون پرداختن به حاشیه به این عزیزان تذکر میدن که در انجمن مطرح کنند .
به نظر من با این روش میشه از گروه تلگرام برای رسیدن به پاسخ در انجمن استفاده کرد
بازم نظر اساتید و بزرگان انجمن که تجربه بیشتری در این خصوص دارن مقدمتره ، این فقط یه پیشنهاد بود
من برای کسانی که از من متنفر هستند وقت ندارم؛ چون درگیر دوست داشتن کسانی هستم که دوستم دارند

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19699
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دانيال جان در جوابت اونوقت چرا گروه تلگرام انجمن ساخته شده
برای با خبر بودن از حال هم و هم‌رسانی پیوندهای جالب و گفتن و خندیدن دورهمی

و بيشتر كاربران همونجا سوال مي كنن
اشتباه می‌کنن

و شما هم جواب ميديد
اشتباه می‌کنیم
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین QMA

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 75
از نظر من مشکل اساسی خوده مدیرها هستن (البته نه همشون). با طرز برخورد بد و خودخواهانه با افراد (اخراج کردن‌ها و بلاک کردن‌های خود سرانه) باعث شده باقی کاربرای نیمه حرفه‌ایی هم از اونا یاد بگیرن و عقده‌هایی که از مدیران قبلی به سرشون آورده به سره تازه کارها بیارن. این مورد هیچ وقت حل نمیشه تا زمانی که مدیرای فعلی یا برکنار بشن یا در رفتارشون تجدید نظر کنند.  :)
« آخرین ویرایش: 12 بهمن 1395، 03:54 ب‌ظ توسط QMA »

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
از نظر من مشکل اساسی خوده مدیرها هستن (البته نه همشون). با طرز برخود بد و خودخواهانه با افراد (اخراج کردن‌ها و بلاک کردن‌های خود سرانه) باعث شده باقی کاربرای نیمه حرفه‌ایی هم از اونا یاد بگیرن و عقده‌هایی که از مدیران قبلی به سرشون آورده به سره تازه کارها بیارن. این مورد هیچ وقت حل نمیشه تا زمانی که مدیرای فعلی یا برکنار بشن یا در رفتارشون تجدید نظر کنند.  :)
در بین انجمن های فارسی زبان فکر کنم انجمن اوبونتو که الان دارم مینویسم بهترین برخورد رو نسبت به بقیه داشتن.
اون اخراج کردن ها و بلاک کردن هایی رو که گفتید فقط در انجمن های ویندوز بیشتر دیده میشه.
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین ®️ Mostafa Asadi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 91
  • اللهم عجل لولیک الفرج
    • صفحه شخصی
شاید بهتر باشه کمی مهربون‌تر باشیم و بیشتر به جای بحث کردن سعی کنیم کمک کنیم و اگر انتقادی هست بطور ملایمی بگیم.
شاید بهتر باشه تو رفتارم و رفتارمون تجدید نظر کنیم، ممکنه هم برای خودمون بهتر باشه و جامعه آزادمون...
آفرین پسر :)
Ubuntu 16.10

www.ma73.ir

آفلاین anonym

• Full Member
  • *
  • ارسال: 107
  • My Operating System LINUX
از نظر من مشکل اساسی خوده مدیرها هستن (البته نه همشون)
1+

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
IRC های انگلیسی زبان جو های خیلی خوبی دارند و من برخورد های تند داخلشون ندیدم . اکثرا هم خیلی اوقات خلوت هستند علی رغم اینکه موضوعات مهمی دارند .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
IRC های انگلیسی زبان جو های خیلی خوبی دارند و من برخورد های تند داخلشون ندیدم . اکثرا هم خیلی اوقات خلوت هستند علی رغم اینکه موضوعات مهمی دارند .
آی آر سی های فارسی زبان هم جو ندارن که بخواد خوب یا بد باشه، اما در مورد انگلیسی زبان من خودم داخل ۸۰ درصد مواقع یا بیشتر بر خورد های خوبی دیدم و داخل اون ۲۰ درصد بافی یا کمتر هم برخورد تند توی حافظه ام نیست الآن. البته هستند کسایی که اسپم میفرستن یا ترول بازی در میارن و ... که خیلی راحت کیک بن میشن!
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین Victor

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 256
آی آر سی های فارسی زبان هم جو ندارن که بخواد خوب یا بد باشه، اما در مورد انگلیسی زبان من خودم داخل ۸۰ درصد مواقع یا بیشتر بر خورد های خوبی دیدم و داخل اون ۲۰ درصد بافی یا کمتر هم برخورد تند توی حافظه ام نیست الآن. البته هستند کسایی که اسپم میفرستن یا ترول بازی در میارن و ... که خیلی راحت کیک بن میشن!
خب اینکه نشد راه حل حالا باید چیکار کرد برای این موضوع
حرفتون رو هم درست بود
Hacking is not easy.Enjoy the virtual world in the real world of sleep

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
هیچی ، فقط به جای حاشیه علممون رو بالا ببریم تا جو ، جو حرفه ای باشه .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
خب اینکه نشد راه حل حالا باید چیکار کرد برای این موضوع
حرفتون رو هم درست بود

به نظر من راه حل (توی فروم و توی تلگرام) این هست که
۱- صبور باشیم

۲- صبور باشیم

۳- اگه حوصله نداریم ، جواب ندیم و بگذاریم بقیه جواب بدند . مثلا لازم نیست جواب بدیم سوال نکن یا برو توی داک داک گو یا گوگل سرچ کن . اگه بلد هستیم جواب بدیم و اگر هم حوصله نداریم اصلا جواب ندیم

۴- اگه هم بلد نیستیم باز هم جواب ندیم (قرار نیست که هر کس در هر مسئله ای تخصص داشته باشه)

۵ - تحت هر شرایطی احترام طرف مقابلمون رو (با هر سن و عقیده ای) رعایت کنیم

۶- قوانین گروه و انجمن رو همگی رعایت کنیم

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
البته این ارجاع دادن به داک داک گو یا گوگل امر معمولیه . در واقع اکثر اوقات گروه های حرفه ای اینکار رو میکنند . یا جواب نمیدن یا به گوگل ، مستندات و ... ارجاع میدند .
موارد ۵ و ۴ ، عدم رعایتشون شدیدا دیده میشه .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM