انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: توزیع های لینوکس رو به صورت برنامه های ویندوزی استفاده کنید. :o :o :o  (دفعات بازدید: 13726 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین P.G

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 95
  • When you get online,My fingers are stuttering

مایکروسافت در کنفرانس امشب خود که در جریان بیلد ۲۰۱۷ برگزار شد، اعلام کرد که لینوکس فدورا، سوسه و اوبونتو به ویندوز استور اضافه می‌شوند.
](*,) ](*,) ](*,)
مایکروسافت سال گذشته در جریان برگزاری کنفرانس بیلد اعلام کرد که کاربران می‌توانند خط دستورات لینوکس را در Bash Shell ویندوز ۱۰ مورد استفاده قرار دهند. امسال مایکروسافت پا را فراتر نهاده و قابلیت جدیدی را برای کاربرانش رونمایی کرد. ردموندی‌ها در کنفرانس امشب خود اعلام کردند که لینوکس فدورا، سوسه و اوبونتو از طریق ویندوز استور در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد که با دریافت بروزرسانی Creators پاییز، کاربران قادر خواهند بود تا لینوکس فدورا، سوسه و اوبونتو را در قالب اپلیکیشن‌ روی سیستم خود نصب کنند. با بهره‌گیری از این امکان کاربران قادر خواهند بود تا اپلیکیشن‌های ویندوز و لینوکس را در کنار هم بدون نیاز به بوت سیستم مورد استفاده قرار دهند. مایکروسافت اعلام کرده که اوبونتو در مرحله‌ی اول برای کاربران عرضه خواهد شد و پس از آن دو توزیع دیگر لینوکس با نام‌های سوسه و فدورا نیز به فروشگاه ویندوز استور اضافه خواهند شد.

این اقدام مایکروسافت را باید قدمی دیگر در مسیر قبول هر چه بیشتر جامعه‌ی متن باز و محصولات آن خواند. :-X :-X :-X

منبع:
http://www.zoomit.ir/2017/5/12/156247/microsoft-ubuntu-suse-fedora-windows-store/

پ ن:
همه فرار کنید مایکروسافت حمله کرده  ](*,) ](*,) ](*,) فکرشو کنید‌‌‍، توزیع های مختلف رو از ویندوز استور نصب کنید!!! :-X ](*,)
When you get online,My fingers are stuttering
گروه کاربران لینوکس تهران" title="گروه کاربران لینوکس تهران

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پ ن:
همه فرار کنید مایکروسافت حمله کرده  ](*,) ](*,) ](*,) فکرشو کنید‌‌‍، توزیع های مختلف رو از ویندوز استور نصب کنید!!! :-X ](*,)[/shadow]

چه اشکالی داره؟

آفلاین P.G

• Jr. Member
  • *
پ ن:
همه فرار کنید مایکروسافت حمله کرده  ](*,) ](*,) ](*,) فکرشو کنید‌‌‍، توزیع های مختلف رو از ویندوز استور نصب کنید!!! :-X ](*,)[/shadow]

چه اشکالی داره؟

یخوده مسخره میشه  :( هیچوقت نمیتونم درک کنم یکی توزیع های مختلف و مثل برنامه توی ویندوز نصب کنه :(

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پ ن:

چه اشکالی داره؟

یخوده مسخره میشه  :( هیچوقت نمیتونم درک کنم یکی توزیع های مختلف و مثل برنامه توی ویندوز نصب کنه :(
بنظر من که خیلی هم جالب هست.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3485
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
از نظر من دو تئوری مطرح میشه:
1) همون‌طور که می‌دونین، کاربران ویندوزی به این دلیل گنو رو پس میزنن چون تجربه‌ی کار باهاش رو ندارن. یعنی ما نداریم کسیو که گنو استفاده کنه و بگه خوب نیست. غیر از این بگه، مطمئنم که از روی ناآگاهی و بی‌تجرگی این حرف رو زده. این که اوبونتو داخل ویندوز اجرا بشه، باعث میشه اونایی که میترسن اوبونتو روی سیستم امتحان کنن یا حوصله‌ی دوال بوت ندارن و ... اوبونتو رو از داخل ویندوز کم کم یاد میگیرن و بعد که یاد گرفتن، می‌فهمن که تا الآن تو چه منجلابی داشتن دست و پا میزدن، بنابراین راهشون مشخص میشه و مثل آدم میان یه سیستم عامل/توزیع معقول مثل گنو/اوبونتو نصب می‌کنن.
2) و اما تئوری دوم که مشکل‌سازه. این قابلیت برای کسایی که معتقدن مایکروسافت غول نرم افزاری جهانه و روی اسمش قسم میخورن و ویندوز سراسر باگ رو به سیستم عامل معقول گنو ترجیح میدن، با این قابلیت، انتظاراتی که ویندوز براشون برآورده نمی‌کنه و با این قابلیت انجام میدن و کماکان روی ویندوز باقی می‌مونن تا افکار متعصبانه و کوته‌فکرانه‌شون رو ادامه بدن که بگن حالا دیدین ویندوز بهترین سیستم عامله؟ حتی اوبونتو هم داخلش اجرا میشه! به عبارتی علاوه بر یاوه گویی‌های بعضی کاربرای ویندوزی متعصب، سواستفاده از سیستم عامل گنو به عنوان یه نرم افزار (به دور از فلسفه‌ش) هم اضافه میشه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
1) همون‌طور که می‌دونین، کاربران ویندوزی به این دلیل گنو رو پس میزنن چون تجربه‌ی کار باهاش رو ندارن. یعنی ما نداریم کسیو که گنو استفاده کنه و بگه خوب نیست. غیر از این بگه، مطمئنم که از روی ناآگاهی و بی‌تجرگی این حرف رو زده. این که اوبونتو داخل ویندوز اجرا بشه، باعث میشه اونایی که میترسن اوبونتو روی سیستم امتحان کنن یا حوصله‌ی دوال بوت ندارن و ... اوبونتو رو از داخل ویندوز کم کم یاد میگیرن و بعد که یاد گرفتن، می‌فهمن که تا الآن تو چه منجلابی داشتن دست و پا میزدن، بنابراین راهشون مشخص میشه و مثل آدم میان یه سیستم عامل/توزیع معقول مثل گنو/اوبونتو نصب می‌کنن.
2) و اما تئوری دوم که مشکل‌سازه. این قابلیت برای کسایی که معتقدن مایکروسافت غول نرم افزاری جهانه و روی اسمش قسم میخورن و ویندوز سراسر باگ رو به سیستم عامل معقول گنو ترجیح میدن، با این قابلیت، انتظاراتی که ویندوز براشون برآورده نمی‌کنه و با این قابلیت انجام میدن و کماکان روی ویندوز باقی می‌مونن تا افکار متعصبانه و کوته‌فکرانه‌شون رو ادامه بدن که بگن حالا دیدین ویندوز بهترین سیستم عامله؟ حتی اوبونتو هم داخلش اجرا میشه! به عبارتی علاوه بر یاوه گویی‌های بعضی کاربرای ویندوزی متعصب، سواستفاده از سیستم عامل گنو به عنوان یه نرم افزار (به دور از فلسفه‌ش) هم اضافه میشه.
یه فلسفه دیگم هست ماکروسافت می تونه با این ادعا که سیستم عامل من سیستم عامل و توزیع های لینوکس فقط یه
 نرم افزارن که درون اون نصب میشن حسابی لینوکس و جامعه اون رو ببره زیر سوال و قدرتش رو به رخ بکشه.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
یه فلسفه دیگم هست ماکروسافت می تونه با این ادعا که سیستم عامل من سیستم عامل و توزیع های لینوکس فقط یه
 نرم افزارن که درون اون نصب میشن حسابی لینوکس و جامعه اون رو ببره زیر سوال و قدرتش رو به رخ بکشه.

این شد همون تئوری دوم!
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
  • ارسال: 228
دیگه طرفدارای لینوکس کم میشن بخصوص اون نسخه هایی که قراره بعنوان نرم افزار در ویندوز نصب شه. اینطور نیست؟
مایکروسافت داره کم کم لینوکس رو نابود میکنه بنظرم.(بیشتر سمت دسکتا‍پ البته)

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
زیر سوال بردن قدرت گنو لینوکس پیش کی؟ کاربران گنو لینوکس که میدونن دارن چیکار می کنن
میمونه کاربران ماکروشافت که اونو نمی تونم نظر بدم از طرفی میتونه یه تشویق برای این افراد باشه که بیان و از اوبونتو و فدورا استفاده کنن به عنوان سیستم عامل اصلی ، چون می تونن یه شناخت نسبی پیدا کنن ، از طرفی ممکنه هواداران ویندوزد بکوبن سر ما ها تو بحث ها که شما یه نرم افزارید (البته به قول شما) ولی در نظر داشته باشیم که انتظار عملکرد خوب این چرت و پرت های ویندوزد رو نباید داشت انگار میخوایی بوگاتی رو با  پراید وانت بکشی!  مهمترین عامل گنو لینوکسی شدن دو چیزه اول اینکه احساس نیاز به یه چیز بهتر بکنی دوم اینکه علاقه به فلسفه اش داشته باشی ، هر کدوم از این دلایل به تنهایی خیلی محکم اند مثلا تا این لحظه من نمی تونم خیلی از کارایی رو که در اون محیط انجام میدادم اینجا انجام بدم مثلا با گیمپ بلد نیستم کار کنم و باید کلی زحمت بکشم تا بتونم بشناسمش ولی خوبیش اینکه آزاده و به قول استالمن ، در رابطه ی من با اون ، اون نمی تونه به من سلطه پیدا کنه

ولی میشه این مورد رو یه موفقیت هم در نظر گرفت که ماکروشافت دید داره کاربر ازدست میده و اومد یه همچین چیزی ساخت یا اینکه مجبوره گام در دنیای آزاد بزاره چون جامعه ی جهانی درکش رفته بالا

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
دیگه طرفدارای لینوکس کم میشن بخصوص اون نسخه هایی که قراره بعنوان نرم افزار در ویندوز نصب شه. اینطور نیست؟
عزیز یه نرم افزار ویرچوال باکس نصب کن، بعد توش ویندوز نصب کن! الان میشه گفت ویندوز یه نرم افزار اوبونتو است؟ ماکروسافت با افزودن قابلیت هایی مثل ترمینال و استفاده از کد های ترمینال داره ضعف خودش رو بیشتر به رخ میکشه
اصلا نمی خوام تعصبی رفتار کنم ولی اگر کاربر گنو لینوکسی هدفش رو بشناسه که این چیزا تاثیر نداره ، کسی که برای وب گردی و دیدن فیلم از سیستم استفاده میکنه و استفاده زا نرم افزار کرکی براش فرقی نداره و حریم خصوصی و امنیت هم براش مهم نیست به نظرم همون ویندوزد بمونه بهتره

در مورد تاثیر این کار باید نشست و دید که چی میشه ولی نظر شخصیم اینکه نباید این یک بحران باشه!

آفلاین Jasper

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
شاید من خیلی نسبت به لینوکس حساس نیستم ولی به نظرم این خبر حتی در حد meh هم نیست :)
خب اضافه کرده باشه این قابلیت رو. یا چند تا کاربر به سمت لینوکس میان یا اینکه روند قبل ادامه پیدا میکنه و مطمئنا باعث نمیشه لینوکسی ها برگردن سمت ویندوز. فوق فوقش یه دیالوگ اضافه به ویندوزی ها میده توی مناظرات که باز هم در حد meh نیست.

آفلاین P.G

• Jr. Member
  • *

بنظر من که خیلی هم جالب هست.
نظر شما محترمه ;)

دقیقا جفتش انجام میشه...

یعنی یه عده جذب ویندوز میشن یع عده هم جذب گنو لینوکس میشن.

اما مهم اینجاست که کدومش بیشتره؟!؟!! ??? :o

همونطور که گفتم ویندوز داره حمله میکنه ](*,) ](*,) فرار کنید ](*,)

عزیز یه نرم افزار ویرچوال باکس نصب کن، بعد توش ویندوز نصب کن! الان میشه گفت ویندوز یه نرم افزار اوبونتو است؟ ماکروسافت با افزودن قابلیت هایی مثل ترمینال و استفاده از کد های ترمینال داره ضعف خودش رو بیشتر به رخ میکشه
ویرچوال باکس خیلی فرق داره با اینکه به صورت یه برنامه نصب بشه  :(
اصلا نمی خوام تعصبی رفتار کنم ولی اگر کاربر گنو لینوکسی هدفش رو بشناسه که این چیزا تاثیر نداره ، کسی که برای وب گردی و دیدن فیلم از سیستم استفاده میکنه و استفاده زا نرم افزار کرکی براش فرقی نداره و حریم خصوصی و امنیت هم براش مهم نیست به نظرم همون ویندوزد بمونه بهتره

در مورد تاثیر این کار باید نشست و دید که چی میشه ولی نظر شخصیم اینکه نباید این یک بحران باشه!
کلا ویندوز یه بحرانه >:( چه برسه به این کارش

آفلاین P.G

• Jr. Member
  • *
شاید من خیلی نسبت به لینوکس حساس نیستم ولی به نظرم این خبر حتی در حد meh هم نیست :)
خب اضافه کرده باشه این قابلیت رو. یا چند تا کاربر به سمت لینوکس میان یا اینکه روند قبل ادامه پیدا میکنه و مطمئنا باعث نمیشه لینوکسی ها برگردن سمت ویندوز. فوق فوقش یه دیالوگ اضافه به ویندوزی ها میده توی مناظرات که باز هم در حد meh نیست.
برعکسشم اتفاق میفته... از گنو هم میرن سمت ویندوز

](*,) ](*,) ](*,) با همین فرمون پیش بره یهو میبینیم اوبونتو ۱۸٫۰۴ علاوه بر نسخه هایی مثل kubuntu, xubuntu, ubuntu-studio و... یه نسخه ی wubuntu هم داره :P :P :P که با بوت لودر ویندوز کار میکنه و در اصل از ویندوز نشات گرفته

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
طرفدارهای گنو کم نمیشن. چون کاربرای گنو خب گنو استفاده می‌کنن، نه ویندوز!
اون توزیع ها لینوکس نیستن! به عبارتی اصلا لینوکس روی ویندوز اجرا نمیشه! لینوکس یه کرنل هست و اون چیزی که روی ویندوز اجرا میشه، چند ابزار گنو هست مثل شل و ابزارهای خط فرمان. یعنی یه چیزی مثل Cygwin ولی به صورت رسمی منتشر شده توسط مایکروسافت. همین!

گنو قرار نیست نابود بشه. البته هیچ فرقی بین دسکتاپ و سرور و کلاود و اینترنت چیزها و ... نیست. گنو، گنوئه. و کاربرهای خودش رو هم داره.
البته مایکروسافت از قدیم خیلی سعی کرده به گنو و نرم افزارهای آزاد ضربه بزنه ولی خب میشه گفت اصلا توانایی و قدرت این کار رو نداره. مثل یه مورچه که بخواد یه فیل رو جا به جا کنه!

این سیاست جدید، روی کاربران فعلی گنو تأثیری نمی‌ذاره. فقط تأثیرش روی کاربرای ویندوزی هست که ممکنه با این کار، بفهمن گنو سیستم عامل بهتریه و بیان سمتش و یا اینکه نیازهاشون رو داخل همون ویندوز با ابزارهای گنو تأمین کنن و در نهایت با وقاحت تمام سنگ همون ویندوز رو به سینه بزنن. وگرنه یکی مثل من که مثلا 5 ساله سیستم عامل اصلیم گنو هست، چرا باید با این سیاست، برم سمت ویندوز؟ این میشه لقمه دور سر چرخوندن. الآن مثل آدم دارم از یه سیستم عامل خوب و آزاد استفاده می‌کنم. چرا برم یه سیستم عامل بی‌خود نصب کنم که بعد داخل اون ابزارهای آزاد استفاده کنم؟ پس بدونین که کاربرای گنو کم نمیشن. اتفاقا اگه تئوری اول که اون بالا گفتم، درست از آب دربیاد، کاربرای گنو خیلی بیشتر میشن. چون همیشه ویندوز به کاربران دنیا تحمیل شده و با این سیاست، یه جورایی گنو هم حالت تحمیل پیدا میکنه به این افراد و خودشون کم کم میان سمتِ گنو (می‌دونم تحمیل کردن بده ولی یه چیزی هست که در نهایت برای مردم بهتره و باید شناخت مردم رو زیاد کرد که با انتخاب خودشون بیان سمتش)
اگه ویندوز جوری توسعه پیدا کنه که نرم افزارهای آزاد جزو زندگی روزمره‌ی مردم بشه، خب این خبر خوبی برای ما هست. باعث میشه کاربرا متوجه نرم افزار آزاد و خصوصیات و مزایاش بشن و دنبال سیستم عاملی باشن که تمام این مزایا و امکانات رو یک‌جا داشته باشه.

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
نقل‌قول
ویرچوال باکس خیلی فرق داره با اینکه به صورت یه برنامه نصب بشه
مشکل شما همینه دیگه! این پیام بالایی داداش رسول ام رو بخون ، اصلا معنی نداره لینوکس نرم افزار باشه ، لینوکس هسته اس ، یا الان شبیه ساز اش رو ایجاد کرده که خودمون میگیم شبیه ساز دیگه! یا همون ویرچوال باکس رو به صورت شیک بسته بندی کرده!
ویرچوال باکس هم به صورت برنامه نصب میشه! بعد منابع رو تقسیم میکنه و ... ولی تاجایی که من خوندم این یه شبیه سازه و محیط اوبونتو و فدورا رو میخواد شبیه سازی کنه.

اما در مورد نظر شما که میگی از گنو میرن سمت ویندزد ، نظر هر شخص قابل احترامه و شما در دنیا ی آزاد میتونی هر نظر داشته باشی! ممکنه همین اتفاق هم بیوفته! ولی در مخ من نمی گنجه که چرا یه کاربر گنو لینوکس میخواد بره سمت اون! آیا هدفش دیدن ویدیو و وب گردی و چک کردن ایمیله؟ بره کروم بوک بخره به دردش نمیخوره این چیزا ، هزار ما شالله هر روز هم که یه باگ پیدا میشه برای اون ویندزد، اگه امنیت براش مهم نیس بره سمت همون چیز. اما من کاربری که علاقه مند فلسفه ی گنو شدم و بجز مشکل نرم افزار فتوشاپ (که اونم با گیمپ قابله حله) مشکلی ندارم چرا باید برگردم سمت ویندوزد؟ اونایی بر میگردن که اصلا خبر ندارن چرا اومدن این سمت ، احتمالا میخواستن ببینن که ترمینال چیه و کلا یه تجربه ی جدید بدست بیارن. ویندزد همون جا خودشو لو میده که میخواد با فریب یه مدت کاربر خودشو معطل کنه که نمی خواد بری سمت اوبونتو ، بیا من یه کوچولو تجربه ی لینوکسی بهت میدم! تو رو خدا بمون!

من خودم اولین بار در ویرچوال باکس نصب کردم اوبونتو رو و دیدم که بدک نیست! یک سال تمام هم کنار ویندزد نصب کردم ، از طرفی برای کارم نیاز داشتم گنو لینوکس رو و از طرفی عادت کردم به ویندوزد ، هر روز 5 دقیقه زل میزدم به اوبونتو و بعد یه ماه یواش یواش موس رو تکون دادم تا اینکه دستم راه افتاد ، ویندزد فقط میتونه کاربرانی رو بکشه سمتش که استفاده ای رو که باید از گنو لینوکس بکنن رو نمی کنن! ولی این کار ویندزد خیلی ها میکشونه به سمت ما ، حتی همین الانش خیلی ها مشتاق شدن که اوبونتو رو نصب کنن و ببینن اصلا چیه! همین که چنین تصمیمی گرفتن علتش اینکه خواستن به اون جمعیت بزرگی که مشتاق حداقل امتحان گنو لینوکس هستن پاسخی داده باشن!

باور کن الان کلی آدم دارن سرچ می کنن لینوکس چیست؟ در این میان چشمشون میوفته به استالمن ، از اونور جنبش نرم افزار آزاد و کلی آدم قبل اینکه این نرم افزار بیاد بیرون کاربر گنو لینوکس شدن!

نقل‌قول
با همین فرمون پیش بره یهو میبینیم اوبونتو ۱۸٫۰۴ علاوه بر نسخه هایی مثل kubuntu, xubuntu, ubuntu-studio و... یه نسخه ی wubuntu هم داره که با بوت لودر ویندوز کار میکنه و در اصل از ویندوز نشات گرفته
شتر در خواب بیند پنبه دانه! (منظورم از شتر آقای بیل و کلنگ بود)
تا این لحظه که ویندزد احساس نیاز و خطر رو با هم کرده و میخواد طبق عادت قدیمی اش کپی پیست کنه. همه بعد یه مدت ، در کنار اوبونتو یا فدورا ، آرچ هم نصب می کنن تا کسی نتونه بهشون تحمیل کنه از فلان چیز استفاده کن ، دیگه اینکه توضیعی به نام wubuntu بیاد تا سعی کنه کاربران گنو رو نگه داره خنده داره. (که البته در دنیا ی آزاد بعید هم نیس ولی این کار جامعه ی هدف داره و مطمئنا کاربران فعلی اون جامعه ی هدف نیستن)
نقل‌قول
الآن مثل آدم دارم از یه سیستم عامل خوب و آزاد استفاده می‌کنم. چرا برم یه سیستم عامل بی‌خود نصب کنم که بعد داخل اون ابزارهای آزاد استفاده کنم؟
گل گفتی

نقل‌قول
گنو قرار نیست نابود بشه. البته هیچ فرقی بین دسکتاپ و سرور و کلاود و اینترنت چیزها و ... نیست. گنو، گنوئه. و کاربرهای خودش رو هم داره.
البته مایکروسافت از قدیم خیلی سعی کرده به گنو و نرم افزارهای آزاد ضربه بزنه ولی خب میشه گفت اصلا توانایی و قدرت این کار رو نداره. مثل یه مورچه که بخواد یه فیل رو جا به جا کنه!
سی ساله میگن که همین الانه که ویندزد بخوره لینوکسو ، الان هست که بخوره ، ویستا میخواد بخوره گنو لینوکس رو ;D روز به روز هم درصد کاربران ویندزد داره کم میشه.
« آخرین ویرایش: 12 خرداد 1396، 07:50 ب‌ظ توسط آقای مهران »