انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

با رنگ قرمز در نام  پروژه موافق هستید؟ اپدیت:مجوز پروژه چی باشه؟

آره خیلی خوبه
11 (25.6%)
نه!!!  این رنگ به درد لوگوی ویندوز می خوره
4 (9.3%)
من پیشنهاد بهتری دارم؛ پیشنهادم رو اعلام می کنم
1 (2.3%)
کلا نام پروژه خوب نیست...به فکر یه اسم بهتر باش...
2 (4.7%)
این همه حجم سرور رو پر کردی که این نظرسنجی رو بذاری؟!
4 (9.3%)
مجوز پروژه:BSD
1 (2.3%)
مجوز پروژه:GPLv2
1 (2.3%)
مجوز پروژه:GPLV3
14 (32.6%)
مجوز پروژه:به مجوز پروژه چیکار داری؟ تو بازی رو بساز... :|
5 (11.6%)

مجموع آرای اعضا: 25

نویسنده موضوع: پروژه red gnu  (دفعات بازدید: 10816 بار)

0 کاربر و 16 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
پاسخ : پروژه red gnu
« پاسخ #15 : 16 شهریور 1396، 03:21 ق‌ظ »
تا جایی که من دیدم دو انتخاب داریم هاااا
علی جون
الان شما به یکیشون رای بدین ببینین می تونین به اون یکی هم رای بدین؟
من در مورد رنگ نظر دادم دیگه نمی تونم در مورد مجوز نظر بدم
تا جایی که من اطلاع دارم تو هر تاپیک بیشتر از یک نظرسنجی نمی شه گذاشت
دوست من زمانی که مخواستی رای بدی قبل از ارسال نظر باید دوتا تیک‌ میزدی
همون طور که دیدی تیک بود نه انتخاب اجباری برای یک مورد.
ولی این که نمیشه نظر رو تغییر داد رو دیگه نمی دونم چراست.
خخخخ
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #16 : 16 شهریور 1396، 03:25 ق‌ظ »
دوست من زمانی که مخواستی رای بدی قبل از ارسال نظر باید دوتا تیک‌ میزدی
همون طور که دیدی تیک بود نه انتخاب اجباری برای یک مورد.
ولی این که نمیشه نظر رو تغییر داد رو دیگه نمی دونم چراست.
خخخخ
والا علی جان اون موقع که من نظر داده بودم گزینه های مجوز اضافه نشده بودن که انتخابشون کنم
این گزینه ها جدید اضافه شدن

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
« پاسخ #17 : 16 شهریور 1396، 09:26 ق‌ظ »
یه مشکل وجود داره...اگر نظرسنجی مجوز رو به تاپیک دیگه منتقل کنم این 5 تا نظری که به gplv3 داده شده از بین میره :( ...اگر کسی با نظردادن مشکل داشت همین جا بگه من توی پست اول قرار میدم و در نهایت با نتیجه نظرسنجی جمع می کنم...
قرار هم شد پروژه رو یکم باز تر کنیم و هوش مصنوعی وار بازی بسازیم و نه جواب های از پیش انتخاب شده (تا الان بیش از ۱۰۰ چالش و ۴۰۰ جواب وجود داره که تازه قدم اول برای شروع بازی هست)...
نظرسنجی هم تا روز قبل از انتشار اولین نسخه (با این شرایط چند ماه دیگه) باز هست...
خیلی هم ممنون میشم اگر نام بهتری برای پروژه( یه جوری میگم پروژه انگار دارم روی کرنل هرد کار می کنم) در نظر دارید توی همین تاپیک اعلام کنید..

آفلاین MamaliMeti

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
  • Arch fan but Ubuntu user
« پاسخ #18 : 16 شهریور 1396، 10:59 ق‌ظ »
اگر اطلاع داشته باشید توی گروه تلگرام بحث بازی blue whale شد و داستان های مربوط به خودش...
من سوال کردم این بازی معادل ازاد داره که با خط مشی گنو بمیریم  :)
و طبق معمول که سوال های من جواب نداره ،کسی جواب منو نداد...من هم زنگ زدم به دوست قدیمی خودم ریچارد(درسته ریچارد استالمن رو میگم) که بپرسم ایا نسخه ازادی از این نرم افزار وجود داره یا نه...
بله متوجه شدم معادل ازادی وجود نداره و در نهایت با هم فکری ریچارد قرار شد نسخه ازادی از اون ساخته بشه  :D

اهداف:
ابتدا قرار بود هدف اصلی بازی نصب کالی لینوکس باشه اما خب بعد از تفکر فراوان به این نتیجه رسیدیم که بازی ای ساخته بشه که در نهایت فرد بازی کننده قانع بشه که از نرم افزار ازاد استفاده کنه و از نرم افزار غیر ازاد و انحصاری دوری کنه :)

مجوز:
در نهایت لینوس هم وارد جریان شد و متاسفانه دعوای لفظی بین ریچارد و لینوس بوجود اومد...ریچارد می گفت بازی رو با gplv3 منتشر کنیم و لینوس هم می گفت با gplv2 (حالا هنوز یک خط کد هم ننوشتیم ،دارن سرش دعوا می کنند) و در نهایت من برای پایان دادن به این دعوا ها بازی رو با مجوز BSD منتشر خواهم کرد

جوایز:
گفتیم که بازی برای ترویج نرم افزار ازاد هست و در نهایت فرار از نرم افزار غیر ازاد و انحصاری.
پس حتما ورود به دنیای گنو به یک جایزه نیاز داره
جایزه اولین فردی که بازی رو کامل تموم کنه ،یک دستگاه nano pi هست...(با donate به افراد بیشتری هم جایزه خواهیم داد)
 اپدیت: به سه نفر اول تموم کننده بازی nano pi m1 جایزه خواهم داد و به ۱۰۰ نفر بعدی پیکسل با لوگوی بازی(اون هم هنوز طراحی نشده  ;D )

پی نوشت(ها):
-قصد اسپم ندارم و حتما این بازی رو خواهم ساخت...می خواستم با بیان طنزگونه این بروژه رو معرفی کنم تا با روند چالش های بازی که با همین شیوه بیان خواهد شد اشنا بشید...
-از آن جایی که نوشتن چالش ها وقت گیر هست ،تاریخ دقیقی برای انتشار اون سراغ ندارم...برای سرعت بخشیدن به روند تولید و انتشار بازی می تونید با من همکاری کنید :)

سلام.
منم بازیسازم میتونم کمک کنمت
Just keep moving...

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #19 : 16 شهریور 1396، 12:23 ب‌ظ »
بیکاریا واقعا!! ولش کن بابا این پروژه مسخره رو! جدی میگم! وقت و انرژیت رو بزار رو یه چیز دیگه، چنین بازی‌ای حداقل باید به زبان انگلیسی باشه تا جامعه کاربر و توسعه دهنده کافی پیدا کنه.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
« پاسخ #20 : 16 شهریور 1396، 01:23 ب‌ظ »
بیکاریا واقعا!! ولش کن بابا این پروژه مسخره رو! جدی میگم! وقت و انرژیت رو بزار رو یه چیز دیگه، چنین بازی‌ای حداقل باید به زبان انگلیسی باشه تا جامعه کاربر و توسعه دهنده کافی پیدا کنه.
خب نکته همین جاست...جامعه کاربری انگلیسی زبان (کلا کشور هایی که کپی رایت دارن رو میگم)دلیل های خودشو برای دعوت از کاربر ها داره (ویندوز خریدنی و نه کرکی شاید مهم ترین دلیل باشه)...همین نکته باعث میشه خیلی ها به سمت نرم افزار ازاد بیان...اما توی ایران یه هارد یک ترابایتی رو ببر پیش یه فروشنده نرم افزار بگو "بازی و نرم افزار ویندوز می خوام"...کل یه ترابایت از نرم افزار کرکی پر میشه و در نهایت یک درصد از پولی که برای هر نرم افزار باید پرداخت کنی رو به فروشنده میدی، برای همین دعوت از کاربر ویندوزی ایرانی خیلی خیلی سخت تر از دعوت از یه کاربر ویندوزی انگلیسی زبان هست...

پی نوشت :توی ایران بجز نرم افزار ازاد خیلی خوبه فکر نکنم دلیل دیگه ای وجود داشته باشه پس مجبوریم به روش دیگه ای دعوت کنیم
« آخرین ویرایش: 16 شهریور 1396، 01:29 ب‌ظ توسط arkidie »

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
« پاسخ #21 : 16 شهریور 1396، 01:25 ب‌ظ »
اگر اطلاع داشته باشید توی گروه تلگرام بحث بازی blue whale شد و داستان های مربوط به خودش...
من سوال کردم این بازی معادل ازاد داره که با خط مشی گنو بمیریم  :)
و طبق معمول که سوال های من جواب نداره ،کسی جواب منو نداد...من هم زنگ زدم به دوست قدیمی خودم ریچارد(درسته ریچارد استالمن رو میگم) که بپرسم ایا نسخه ازادی از این نرم افزار وجود داره یا نه...
بله متوجه شدم معادل ازادی وجود نداره و در نهایت با هم فکری ریچارد قرار شد نسخه ازادی از اون ساخته بشه  :D

اهداف:
ابتدا قرار بود هدف اصلی بازی نصب کالی لینوکس باشه اما خب بعد از تفکر فراوان به این نتیجه رسیدیم که بازی ای ساخته بشه که در نهایت فرد بازی کننده قانع بشه که از نرم افزار ازاد استفاده کنه و از نرم افزار غیر ازاد و انحصاری دوری کنه :)

مجوز:
در نهایت لینوس هم وارد جریان شد و متاسفانه دعوای لفظی بین ریچارد و لینوس بوجود اومد...ریچارد می گفت بازی رو با gplv3 منتشر کنیم و لینوس هم می گفت با gplv2 (حالا هنوز یک خط کد هم ننوشتیم ،دارن سرش دعوا می کنند) و در نهایت من برای پایان دادن به این دعوا ها بازی رو با مجوز BSD منتشر خواهم کرد

جوایز:
گفتیم که بازی برای ترویج نرم افزار ازاد هست و در نهایت فرار از نرم افزار غیر ازاد و انحصاری.
پس حتما ورود به دنیای گنو به یک جایزه نیاز داره
جایزه اولین فردی که بازی رو کامل تموم کنه ،یک دستگاه nano pi هست...(با donate به افراد بیشتری هم جایزه خواهیم داد)
 اپدیت: به سه نفر اول تموم کننده بازی nano pi m1 جایزه خواهم داد و به ۱۰۰ نفر بعدی پیکسل با لوگوی بازی(اون هم هنوز طراحی نشده  ;D )

پی نوشت(ها):
-قصد اسپم ندارم و حتما این بازی رو خواهم ساخت...می خواستم با بیان طنزگونه این بروژه رو معرفی کنم تا با روند چالش های بازی که با همین شیوه بیان خواهد شد اشنا بشید...
-از آن جایی که نوشتن چالش ها وقت گیر هست ،تاریخ دقیقی برای انتشار اون سراغ ندارم...برای سرعت بخشیدن به روند تولید و انتشار بازی می تونید با من همکاری کنید :)

سلام.
منم بازیسازم میتونم کمک کنمت
خوش حال می شم همکاری کنیم...با من تماس بگیرید
arkidie@riseup.net

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
« پاسخ #22 : 16 شهریور 1396، 02:15 ب‌ظ »
کلید gpg من رو اضافه کن تا بهت رایانامه بدم و در تماس باشیم  ;D ;D ;D
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
« پاسخ #23 : 16 شهریور 1396، 04:59 ب‌ظ »
کلید gpg من رو اضافه کن تا بهت رایانامه بدم و در تماس باشیم  ;D ;D ;D
باشه...

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #24 : 16 شهریور 1396، 08:15 ب‌ظ »
خیلی هم عالی :)
به نظرم یه همچین چیزی واقعا نیازه و خیلی مفید خواهد بود. با رنگ قرمز موافقم. دوست دارم تحت GPLv3 باشه، چون چنین پروژه ای، با توجه به هدف اش و حتی اسمش، با GPLv3 همخوانی بیشتری داره.
موفق باشید.

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
« پاسخ #25 : 17 شهریور 1396، 08:40 ق‌ظ »
خیلی هم عالی :)
به نظرم یه همچین چیزی واقعا نیازه و خیلی مفید خواهد بود. با رنگ قرمز موافقم. دوست دارم تحت GPLv3 باشه، چون چنین پروژه ای، با توجه به هدف اش و حتی اسمش، با GPLv3 همخوانی بیشتری داره.
موفق باشید.
ممنونم ... حمایت شما به من انگیزه بیشتری میده :)

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
« پاسخ #26 : 17 شهریور 1396، 09:01 ق‌ظ »
چیزی که مد نظره به صورت دیداری و بازی‌های مرسومه یا به سبک قدیم ماجراجویی نوشتاری؟

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
« پاسخ #27 : 17 شهریور 1396، 09:30 ق‌ظ »
چیزی که مد نظره به صورت دیداری و بازی‌های مرسومه یا به سبک قدیم ماجراجویی نوشتاری؟
ماجراجویی نوشتاری ...
تقریبا مثل bsdgames هست اما کمی متفاوت...

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #28 : 17 شهریور 1396، 11:07 ق‌ظ »
نقل‌قول
اگر جواب کاربر a باشه (و قبلش هم بدونیم روی ویندوز هست)،بازی یک قسمت از کامپیوتر بازیکن رو رمزگذاری می کنه و  میگه "تا وقتی به مرحله n ام نرسیدی،امکان باز شده کامپیوتر شما وجود ندارد"
این کار از لحاظ اخلاقی درست نیست. در کل پروژه بی فایده و مسخره ای به نظر میاد، اصلا از کجا میخواید کاربر ویندوزی پیدا کنید که بازی شما رو امتحان کنه؟ انگیزه اولیه چی باید باشه برای انجام یه همچنین مثلا بازی ای؟
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
« پاسخ #29 : 17 شهریور 1396، 12:22 ب‌ظ »
نقل‌قول
اگر جواب کاربر a باشه (و قبلش هم بدونیم روی ویندوز هست)،بازی یک قسمت از کامپیوتر بازیکن رو رمزگذاری می کنه و  میگه "تا وقتی به مرحله n ام نرسیدی،امکان باز شده کامپیوتر شما وجود ندارد"
این کار از لحاظ اخلاقی درست نیست. در کل پروژه بی فایده و مسخره ای به نظر میاد، اصلا از کجا میخواید کاربر ویندوزی پیدا کنید که بازی شما رو امتحان کنه؟ انگیزه اولیه چی باید باشه برای انجام یه همچنین مثلا بازی ای؟
خودبازی تشخیص میده کاربر ویندوزی هست یا چیز دیگه ای...در واقعیت کامپیوتر رمزگذاری نمیشه فقط کاربر رو می ترسونیم :)...مثل هر چالش  اینترنتی دیگه ای انگیزه مشخصی وجود نداره...اما هدف بازی ورود به دنیای ازاد گنو هست...همان طور که هر کدوم ما یه انگیزه برای ورود به دنیای گنو داشتیم ،کاربر های بازی هم هر کدام انگیزه شخصی برای بازی دارن...اما چیزی که معلومه اینه که هدف ورود به دنیای گنو هست و این بازی یه راهنمای کاربر...