انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا از اینترنت غیرحجمی استفاده می‌کنید؟

بله
19 (50%)
خیر
19 (50%)

مجموع آرای اعضا: 38

نویسنده موضوع: [نظرسنجی]: اینترنت غیرحجمی  (دفعات بازدید: 6691 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
پاسخ : [نظرسنجی]: اینترنت غیرحجمی
« پاسخ #15 : 07 دی 1396، 06:45 ق‌ظ »
چرا می شه تمدید کرد خخخ
شاتل زنگ زدم یه سری سوال بپرسم برگشت بهم گفت می دونستید تمدید این سرویسی که دارید برای دوره بعد رایگانه ؟!
الان یه نت ۱ ساله دارم که حجم بالایی نداره و گفتن اگه خواستید می تونیم مدت زمان این سرویستون رو تا ۲ سال دیگه تمدید کنیم و شما فقط حجم بخرید :)
حالا دارم روی فک و فامیل تست می کنم ببینم که سرعت های مختلف با شرایط مختلف چجوریه اگه اون چیزی که می خوام باشه ماه بعد می رم سراغ همین سرویس های جدید :)
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
« پاسخ #16 : 08 دی 1396، 10:21 ب‌ظ »
بحث حجم و اینا به کنار... ولی از وقتی این سرویس جدید رو فعال کردم، دسترسیم به خیلی از سایت‌های درست و درمون دچار مشکل شده!
یعنی بگیر، نگیر داره... یهو می‌بینی یه سایت علمی (مثلا ncbi) به‌راحتی باز میشه، اما ۱۰ ثانیه بعد ارتباط قطع میشه. اما وقتی با تور صفحات رو مرور می‌کنم هیچ مشکلی نیست. برای اطمینان روی سیستم عامل‌های دیگه هم چک کردم... روی وین، اندروید و اوبونتو این مشکل هست.

من کلاً به اینا شک دارم. شما کجا دیدی سی >:( ا >:( ست اینا کمک به حال و روز مردم باشه... یه نقشه‌هایی زیر سر دارن. معلوم نیست چه آشی دارن می‌پزن :'(

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #17 : 25 بهمن 1396، 01:59 ب‌ظ »
 ](*,) ](*,) ](*,)
واقعاً گیر چه آشغال‌هایی افتادیم، بله دقیقا آشغال، البته تو یه کشور درست و درمون همون آشغال هم با ارزشه و میشه ازش چیز تولید کرد! اما این‌ها حتی اندازهٔ آشغال هم ارزش ندارن، شاید بهترین توصیف براشون «انگل» باشه. در ابتدا گفتن برای ترافیک داخلی (که اونم تنها یه سری سایت درپیت هستن) به ازای هر مگابایت ۱ مگابایت براتون محاسبه می‌کنیم و برای بین‌الملل  ;D به ازای هر مگابایت ۲ مگ، اما الان ظاهراً دیدین براشون صرف نداره به ازای هر مگابایت بین الملل (بازم اسمایلی  ;D ;D ;D) چهار مگابایت از حسابمون کم می‌کنن!

واقعاً نمی‌دونم اسم این کشور رو چی باید گذاشت؟
تف به ذاتتون ](*,)

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #18 : 25 بهمن 1396، 02:02 ب‌ظ »
اینم یه تصویر از پنل کاربریم در شرکت بی شرف مخابرات، واقعاً چقدر آدم میتونه بی‌شعور باشه؟
منصفانه؟؟؟ ??? ???
گاو پیش اینا پروفسور محسوب میشه.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3500
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #19 : 25 بهمن 1396، 03:12 ب‌ظ »
ببین اگه ترافیک رو به صورت داخلی نوشته باشن (مثلا برای من ۵۰۰ گیگ):
هر ۱ گیگ از سایت‌های داخلی، ۱ گیگ از اون ۵۰۰ تا کم می‌کنه
و هر ۱ گیگ از سایت‌های خارجی، ۴ گیگ از اون ۵۰۰ گیگ کم می‌کنه

حالا اگه ترافیک رو به صورت بین الملل نوشته باشن (مثلا برای من ۱۳۰ گیگ)
هر ۱ گیگ از سایت خارجی، ۱ گیگ از ۱۳۰ گیگ کم می‌کنه
هر ۱ گیگ از سایت داخلی، ۲۵۰ مگ از ۱۳۰ گیگ کم می‌کنه.

درستش اینه.

حالا باید ببینی الآن چجوری برات حساب شده.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 25 بهمن 1396، 03:19 ب‌ظ »
من ۲ گیگ مصرف کردم، ازم ۸ گیگ کم کرده!

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 25 بهمن 1396، 03:25 ب‌ظ »

درسته.
۲ گیگ از سایت‌های خارجی استفاده کردی و ۸ گیگ از مجموع ترافیکت کم شده.
می‌تونستی به جاش ۸ گیگ داخلی استفاده کنی که همون ۸ گیگ در مجموع کم می‌شده

حالا باید ببینی از چه عددی ۸ گیگ کم کرده!
از نمایش ترافیک داخلی
یا از نمایش ترافیک بین‌الملل

مثلاً برای سرویس من که ۱۳۰ گیگ بین الملله اگه ۲ گیگ ببینی ۸ گیگ کم کنه، این خلافه
ولی اگه ۵۰۰ گیگ رو زده باشه بعد ۸ گیگ ازش کم کرده باشه، درسته.  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #22 : 25 بهمن 1396، 03:49 ب‌ظ »

درسته.
۲ گیگ از سایت‌های خارجی استفاده کردی و ۸ گیگ از مجموع ترافیکت کم شده.

این عملا دزدی هست :)
محتوای سایت‌های ایرانی که برای اکثر افراد چرنده, حداقل تا جایی که من دیدم/می‌شناسم, هیچ کسی نبوده که به صورت کامل از سرویس‌های جایگزین داخلی استفاده کنه, هر چند افراد زیادی را می‌شناسم که هیچ استفاده‌ای از سرویس‌های داخلی ندارند و کلا از سرویس‌های خارجی استفاده می‌کنند.

اینایی که گفتم نظر شخصی بود و چیزایی که اطراف خودم دیدم, هر طور حساب می‌کنم این سرویس‌های غیر حجمی به سود کاربران نیست! البته جای تعجبی هم نیست, قرار هم نبوده به سود ما باشه, با همون اینترنتی حجمی که شب تا صبح هم رایگانه, راحت‌ترم :)
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 25 بهمن 1396، 03:59 ب‌ظ »
نه دزدی حساب نمی‌شه.
کاربری که سرویس مثلاً ۱۳۰ گیگی می‌خره، دقیقاً داره پول همون ۱۳۰ گیگ رو می‌ده. ولی اگه داخلی استفاده کنه، می‌تونه ۵۰۰ گیگ استفاده کنه.
اگه هم داخلی استفاده نکنه، همون ۱۳۰ گیگ رو استفاده می‌کنه.

این بحث‌ها به خاطر اینه که شرکت‌ها اومدن ترافیک داخلی رو به عنوان ترافیک سرویس معرفی کردن! بعد همه فکر می‌کنن مثلاً ۵۰۰ گیگ ترافیک دارن! در صورتی که ۱۳۰ گیگ بیش‌تر نیست و کاربر هم پول همون ۱۳۰ گیگ رو داده. مثلا ۱۳۰ گیگ ۵۰ تومن. که از گذشته هم قیمتش بهتر شده. قبلاً من ۵۰ تومن می‌دادم و ۴۰ گیگ داشتم. ولی الآن سه برابر نسبت به قبل می‌تونم با همون پول استفاده کنم.
حالا اگه داخلی استفاده کنم دیگه بهتر. می‌شه ۵۰۰ گیگ استفاده کرد.

پس دزدی نیست. فقط با سطح آگاهی جامعه بازی شده! که اونم دیگه الآن شرکت‌ها موظفن ترافیک بین الملل رو نشون بدن. مثلاً های‌وب دیگه ۵۰۰ گیگ نمی‌نویسه و همون ۱۳۰ گیگ می‌نویسه.

می‌دونی در چه حالت دزدی می‌‌شه؟
در این حالت که یه شرکت بیاد ترافیک بین الملل رو نشون بده (مثلاً همین ۱۳۰ گیگ به جای ۵۰۰ گیگ) بعد باز ۴ برابر کم کنه! آره این می‌شه دزدی.
چون ۱۳۰ گیگ می‌شه بین الملل که باید هر ۱ گیگ، ۱ گیگ کسر بشه و هر ۱ گیگ داخلی، ۲۵۰ مگ کسر بشه.

فرقی نداره. اگه داخلی رو حساب کردی، بین الملل رو ضربدر ۴ کن کم کن
اگه بین الملل حساب کردی، داخلی رو تقسیم بر ۴ کن کسر کن.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #24 : 25 بهمن 1396، 04:21 ب‌ظ »
خب اگه به این صورت باشه که مشکلی نیست, یا برای من بد توضیح دادند یا من بد متوجه شدم, درکم دقیقا عکس صحبت‌های شما بود به طوری که به شما ۱۰۰ گیگ ترافیک نشون می‌دن و شما ۲۵ گیگ مصرف میکنی, در صورتی که در واقع اگه از ترافیک داخلی استفاده کنی می‌تونی به جای ۱۰۰ گیگ چهار برابرش یعنی ۴۰۰ گیگ مصرف داشته باشی!
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 25 بهمن 1396، 04:38 ب‌ظ »
خب اگه به این صورت باشه که مشکلی نیست, یا برای من بد توضیح دادند یا من بد متوجه شدم, درکم دقیقا عکس صحبت‌های شما بود به طوری که به شما ۱۰۰ گیگ ترافیک نشون می‌دن و شما ۲۵ گیگ مصرف میکنی, در صورتی که در واقع اگه از ترافیک داخلی استفاده کنی می‌تونی به جای ۱۰۰ گیگ چهار برابرش یعنی ۴۰۰ گیگ مصرف داشته باشی!

احتمالاً بد متوجه شدی.
من سرویس ۸ مگابیت های‌وب دارم. ماهیانه ۵۰ تومن
روی این سرویس من می‌تونم ۱۳۰ گیگ مصرف بین‌الملل داشته باشم.
یا ۵۰۰ گیگ مصرف داخلی.
حالا بخوام از هر دو استفاده کنم، یه ضریب ۴ میاد وسط.
برای محاسبه باید یا ۱۳۰ گیگ رو در نظر بگیری. یا ۵۰۰ گیگ رو. بخوای هر دو رو در نظر بگیری، به مشکل می‌خوری.
ما ۱۳۰ گیگ رو در نظر می‌گیریم. این ۱۳۰ گیگ یعنی می‌شه ۱۳۰ گیگ از سایت‌های خارجی استفاده کرد. خب مثلاً من می‌رم یوتیوب ۱ گیگ فیلم می‌بینم، ۱ گیگ باید کسر کنه. حالا اگه بخوام اپارات ببینم چی؟ اگه ۱ گیگ از آپارات ببینم، ۲۵۰ مگ کم شده. پس هر ۱ گیگ خارجی، ۱ گیگ و هر ۱ گیگ داخلی یک/چهارم گیگ خارجی!

این عدد رو در نظر بگیری به نظر میاد که گیگ داخلی ارزون‌تر از گیگ خارجی هست.

حالا اگه بیایی ۵۰۰ گیگ رو در نظر بگیری
خب میایی ۱ گیگ از آپارات می‌بینی، ۱ گیگ ازش کم می‌شه. ولی میایی ۱ گیگ از یوتیوب می‌بینی، به جاش ۴ گیگ کم می‌شه.
اینجا حس می‌کنی گیگ خارجی گرون‌تره!

من الآن از یوتیوب استفاده می‌کنم، به ازای هر ۱ گیگ که می‌بینم، ۱ گیگ از ۱۳۰ گیگ کم می‌کنه. اگه بخوام خودم ضربدر ۴ کنم و ۵۰۰ گیگ رو در نظر بگیرم، هر ۱ گیگ یوتیوب داره ۴ گیگ کم می‌کنه.
این دزدی نیست.
ولی اگه از همون ۱۳۰ گیگ به ازای هر ۱ گیگ ۴ گیگ کم کنه، این دزدی هست. و باید شکایت کرد.

درکل برای این‌که قاطی نکنی و گیج نشی، کلاً سرویس رو به صورت بین‌الملل حساب کن. (۱۳۰ گیگ) دیگه مثل سابق استفاده کن!
قبل از این تعرفه‌ها هم به همین شکل بود. اگه ۴۰ گیگ ترافیک داشتی، می‌تونستی ۸۰ گیگ داخلی استفاده کنی (کسی دقت نمی‌کرد!) الآن هم مثل همون موقع‌هاس. فقط مقدار گیگ و ضریب رو بیشتر از قبل کردن.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #26 : 26 بهمن 1396، 12:05 ب‌ظ »
خب من دیگه صبرم تموم شد + مصرف خانواده خیلی زیاد شده بود یه سرویس ۴ مگ با 80 گیگ حجم بین الملل گرفتم ( شاتل )
سرعتش پایینه ولی پینگش خوبه !
از موقعی که گرفتم چون ترافیک زیاد دارم نشستم بازی می کنم D: ( دوتا۲ )
توی مرور سایتا مشکلی نداشتم انچنان تغییر سرعت حس نمی شه که بگم سرعت لود سایت کاهش پیدا کرده ولی خب سرعت دانلودم که سرویس قبل ۲ مگ بود الان شده 500 کیلو

خوبه ولی می خوام دو - سه روز اخر یه تستی بزنم ببینم اگه حجم منصفانه تموم شه سرعتم چجوری میشه !
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین رسول صفری

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
    • رسول صفری |‌Rasool Safari
« پاسخ #27 : 26 بهمن 1396، 05:09 ب‌ظ »
خب من دیگه صبرم تموم شد + مصرف خانواده خیلی زیاد شده بود یه سرویس ۴ مگ با 80 گیگ حجم بین الملل گرفتم ( شاتل )
سرعتش پایینه ولی پینگش خوبه !
از موقعی که گرفتم چون ترافیک زیاد دارم نشستم بازی می کنم D: ( دوتا۲ )
توی مرور سایتا مشکلی نداشتم انچنان تغییر سرعت حس نمی شه که بگم سرعت لود سایت کاهش پیدا کرده ولی خب سرعت دانلودم که سرویس قبل ۲ مگ بود الان شده 500 کیلو

خوبه ولی می خوام دو - سه روز اخر یه تستی بزنم ببینم اگه حجم منصفانه تموم شه سرعتم چجوری میشه !
طبق چیزی که اعلام شده اگر شما حجم مصرف منصفانه خودتون رو تموم کنید سرعتتون روی ۱۲۸ کیلوبیت تنظیم میشه یعنی سرعت دانلود تقریبا ۱۶ کیلوبایت.
Arch + KDE Plasma 5.9 :)

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 26 بهمن 1396، 07:10 ب‌ظ »
نقل‌قول
طبق چیزی که اعلام شده اگر شما حجم مصرف منصفانه خودتون رو تموم کنید سرعتتون روی ۱۲۸ کیلوبیت تنظیم میشه یعنی سرعت دانلود تقریبا ۱۶ کیلوبایت.
قانون رگولاتوری هست یا اینکه هر ISP قانون خاص خودشو تو این مورد داره؟
تا جایی که می‌دونم، مخابرات چنین امکانی رو به کاربر نمیده و باید ترافیک اضافی خرید (۲۰ گیگ به قیمت ۱۰۰۰۰ تومان که عملاً فقط ۵ گیگش رو میشه استفاده کرد!).

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #29 : 26 بهمن 1396، 07:29 ب‌ظ »
قانون رگولاتوری هست یا اینکه هر ISP قانون خاص خودشو تو این مورد داره؟
تا جایی که می‌دونم، مخابرات چنین امکانی رو به کاربر نمیده و باید ترافیک اضافی خرید (۲۰ گیگ به قیمت ۱۰۰۰۰ تومان که عملاً فقط ۵ گیگش رو میشه استفاده کرد!).

الآن تمام ISP ها بعد از اتمام ترافیک، اینترنت رو قطع نمی‌کنن (قبلاً قطع می‌کردن) و سرعت رو فقط پایین میارن.
حداقل سرعت هم همون ۱۲۸ کیلوبیت هست و بعضی از ISP ها بیش‌ترش هم کردن. مثلاً سرویس ۵۰ تومنی های‌وب بعد از اتمام ترافیک سرعتش میاد روی ۲۵۶ کیلوبیت. یا سرویس ۸۰ تومنیش بعد از اتمام ترافیک میاد روی ۵۱۲ کیلوبیت.

در هر صورت بعد از اتمام ترافیک، اینترنت مثل سابق دیگه قطع نمی‌شه و نامحدود می‌شه (با سرعت کم‌تر)

اگه شما ۲۰ گیگ ۱۰ هزارتومن می‌خری رو به اسم داخلی بخری، همون ۵گیگ درسته.
یعنی ۵ گیگ رو خریدی ۱۰ هزارتومن که درستش هم همینه. گیگی ۲ تومنه.