انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: به نظر می‌رسد تلگرام مسدود شده است ، به کدام پیام‌رسان مهاجرت کنیم؟  (دفعات بازدید: 19872 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین TheWizardOfYendor

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
  • ببخشید. من عذر میخوام.
    • NetHack
@Mmjafari
گیت رو نمیدونم ربطش چیه ولی تورنت اگه بخواد تورنت باشه یک ترکر واحد میخواد وگرنه خوب همینجوری از تو سیم اطلاعات بفرستی سریع تره p2p هم هست.
بعد این کارا چرا؟ اگه اینجوریه خوب من از تو تور SSH میکنم به تو، تو هم از تور SSH بکن به من! سریع و قابل شخصی سازی!
@malmal2694
جمهوری فعلی چند بار حتی قانون اساسی رو زیر پا گذاشته، ما نهاد های بالاتر از قانون داریم و به امنیت فیزیکی اطلاعات سرور ها حتی از طریق قانون ایران اطمینانی نیست.استراق سمع در صورت حکم دادگاه کاملا قانونیه و مسئله اینجاست که فرمانده رسمی استراق کنندگان همون شخص بالای دادگاه هاست(کمی بالاتر). در ضمن نهاد های اطلاعاتی با اراده ای پولادین به دنبال دسترسی به اطلاعات یا محدود کردن اونها بوده و هستند و در هر صورت پیام رسان های ایرانی مجبور به دادن اطلاعات برای محدود کردن محتوای مجرمانه یا تعقیب عوامل تکفیری-صهیونیستی خواهند شد.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3500
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
رای دادگاه که توی همهٔ کشورها منجر به استراق سمع یا دادن اطلاعات می‌شه!
یاهو چندسال پیش چندین هزار درخواست از دادگاه برای دادن اطلاعات دریافت کرد که چندهزارتاش رو هم گوش کرد و اطلاعات داد!!
نمی‌تونی توی یه کشور فعالیت کنی بدون درنظر گرفتن قوانینش!
تو یه گروه تلگرام عضو می‌شی قوانینی داره که باید رعایت کنی. کشور که جای خود داره!
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن

البته نوع برخورد با خطا کننده، از کشوری به کشور دیگه فرق داره.
و یا اینکه سیستم اطلاعاتی اون کشور چقدر قوی باشه که اطلاعات رو غلط نگیره و کسی رو قربانی عمل انجام نشده نکنه.
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو

نخیر نمی‌شه. توی کشورهای راست و درست نمی‌شه.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
میشه یه ارتباط ترکیبی از گیت،‌تورنت و بلاک چین ساخت؟ بدون سرور و کاربر به کاربر؟ اگه میشه میتونید روششو بگید؟
گیت رو نمی دونم به چه کار اینجا می یاد ولی اگر جاواسکریپت و html بلدی می تونی با zeronet هرچی می خوای درست کنی ( zeronet بر پایه تورنت کار می کنه)

پس اینکه می گن fbi بعضی ها رو رصد می کنه قضیه اش چیه؟

درسته ولی  به احتمال خیلی زیاد دادگاه مثلا آفریقای جنوبی بر علیه من یا تو حکمی صادر نمی کنه. می کنه؟!

نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین malmal2694

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 43

یعنی توی کشور هایی مثل امریکا منجر به استراق سمع یا دادن اطلاعات نمیشه!؟

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
نظرات بیشتر دوستان رو خوندم و خیلیا بنظرم جالب بود.
من خودم شخصا خیلی ساله از فیسبوک برای ارتباط با دوستانم استفاده می‌کنم و تلگرام رو هم بیشتر برای مسائل کاری نصب کردم و شماره‌ی تلگرامم رو هم کسی نداره که بخواد از اونجا باهام چت کنه چون واقعا فکر می‌کنم وقت ارزشش بیشتر از این حرفاس.
توی صحبتا دیدم که حرف از پیام رسان ایرانی بود و این حرفا... واقعا اگه امنیت براتون مهمه توصیه می‌کنم حتی به سایت‌های ایرانی هم نرید ;D شاید امنیت پیام رسان‌های خارجی مثل همین تلگرام یا شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک چندان بالا نباشه و حتی ادعا بشه برابر با پیام رسان‌های ایرانیه ولی خب قطعا استفاده‌ش از داخل کشوری مثل ایران به هیچ عنوان نمی‌تونه امن باشه.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3500
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
اونو در جواب اون دوستمون گفتم که می‌گفت برنامه‌های ایرانی موظفن اطلاعات بدن به دادگاه یا حوزه‌های قضایی.
منم گفتم همه‌جای دنیا این کارو می‌کنن. دادگاه ایالتی آمریکا حکم بده که گوگل و یاهو و امثالهم باید اطلاعات یه شخص خاصی رو بهش بدن، فکر می‌کنی نمی‌دن؟ همه‌جای دنیا همین خبره. یکی که تروریست شناخته بشه، برای حفظ امنیت ملی اون کشور، تمام اطلاعاتش درمیاد!
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
پس اینکه می گن fbi بعضی ها رو رصد می کنه قضیه اش چیه؟
سازمان‌های جاسوسی که منتظر من و تو نمی‌شن! خودشون کارهاشون رو انجام می‌دن. ولی من در مورد دادگاه صحبت کردم. این مقاله در مورد سیگنال، میتونی کمک کننده باشه:

https://www.computerworld.com/article/3127135/security/secure-messenger-app-signal-fought-government-and-kept-privacy-promises.html

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
همه‌جای دنیا همین خبره. یکی که تروریست شناخته بشه، برای حفظ امنیت ملی اون کشور، تمام اطلاعاتش درمیاد!

بله موافقم! تروریست کیه؟ کسی که می‌خواد یک عده آدم رو بکشه. در مقابل چنین کسایی باید با تمام امکانات جلوشون ایستاد. ولی واقعن فکر می‌کنی اپلیکشن‌های ایرانی فقط اطلاعات این جور آدم‌ها رو به بقیه میدن؟

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
اونو در جواب اون دوستمون گفتم که می‌گفت برنامه‌های ایرانی موظفن اطلاعات بدن به دادگاه یا حوزه‌های قضایی.
منم گفتم همه‌جای دنیا این کارو می‌کنن. دادگاه ایالتی آمریکا حکم بده که گوگل و یاهو و امثالهم باید اطلاعات یه شخص خاصی رو بهش بدن، فکر می‌کنی نمی‌دن؟ همه‌جای دنیا همین خبره. یکی که تروریست شناخته بشه، برای حفظ امنیت ملی اون کشور، تمام اطلاعاتش درمیاد!
اونکه صد در صد ولی ببین گوگل یا فیسبوک یا یاهو یا حتی همین تلگرام قطعا نمیان اطلاعات کاربرا رو در اختیار دولت‌هایی مثل ایران بزارن.
در مورد تروریست کاملا موافقم ولی همونطور که دوستمون سلمان گفت اپلیکیشن‌های ایرانی فقط اینجور اطلاعات رو به بقیه نمی‌دن اونم با این وضعیتی که الان داریم!
« آخرین ویرایش: 22 دی 1396، 12:07 ب‌ظ توسط مهران :) »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
لطیفهٔ جالبی گفتی سلمان :-)

۱. چنین کشوری وجود ندارد.
۲. اگر فرض کنیم کشوری باشه که شرکت به دادگاه اطلاعات نده، کی گفته این درسته؟ پیام‌رسان جدای از خونه و حساب و … نیست، مسألهٔ مهمی پیش بیاد مجوز می‌گیرند و خونه و زندگی را زیر ذره‌بین می‌برند. درست یا غلطش را هرکس خودش بررسی کنه.
« آخرین ویرایش: 22 دی 1396، 01:19 ب‌ظ توسط اوbوnتو »
:) :)

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
در کل دید منفی ما به محصولات داخلی چیزه جدیدی نیست
جالب اینجاست قوانینی که در ایران حکم فرماست در تمام اون کشورهای جهان اولی هم هست یکی اش همین تمدید جاسوسی از کاربران اینترنت توی همین چند روز پیش در امریکا
در کل چیزه جدیدی نیست
مطمئن باشید اگر شما از اشخاص مخالف دولت یا عرف دولت آمریکا باشید تروریست شناخته میشید چون مخالف منافع آمریکا هستین قانون اساسی آمریکا رو مطالعه کنید  ;D
فرق ما با اونها اینه که امریکا مخالف دولت ایران هست و مسلما اگر از منابع اونها استفاده کنیم ۱۰۰ درصد در اختیار دولت ایران قرار نمیدهند ولی برای منابع خودشون معلوم نیست از اطلاعات شما چطور استفاده میکنند
متاسفانه مدتی هست دوستان از سایفون برای دور زدن قیلتر تلگرام استفاده میکنند و میدونید سایفون مربوط به صدای آمریکاست وقتی وصل میشی اگر یک کوئری بگیرید میبینید چه ارسال اطلاعاتی داره اصلا کپ میکنید
اصلا باور نمیکنید چطور داره توی گوشی و سیستمتون کاوش میکنه متاسفانه الان عکسی ازش ندارم وگرنه ارسال میکردم ببینید سنگ کی رو به سینه میزنید
جالب اینجاست یکی از همین همکارهای بیچاره من به خاطر استفاده از سایفون در حینی که به بانک وصل شده بود حسابش خالی شده بود الان یک دو روزی هست درگیر کارهای اداری اش هست
رفته پلیس فتا گزارشش رو نوشته مبنی بر خالی شدن حسابش حالا نمیدونم امکان ردگیری هست یا نه
« آخرین ویرایش: 22 دی 1396، 12:14 ب‌ظ توسط علیرضا.ج »

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
ببین گوگل یا فیسبوک یا یاهو یا حتی همین تلگرام قطعا نمیان اطلاعات کاربرا رو در اختیار دولت‌هایی مثل ایران بزارن.
در اختیار ایران نمی‌ذارن، ولی در اختیار مخالفان ایران می‌ذارن، کم نیستند ایرانی‌هایی که به دست آمریکا و انگلیس و اسرائیل ترور شدند. اسم خودشون را تروریست نذاریم چی بذاریم؟
مسلمه که پیش‌فرض شما با ما فرق داره. شما فرض می‌گیرید اونا خوب و کار درست! حالا چی می‌شه گفت به شما؟!
:) :)

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
بنظرم بهتره بحث سیاسی رو ادامه ندیم چون اصلا به موضوع این تایپک و کلا این انجمن ربطی نداره.
من کسی رو قضاوت نمی‌کنم هر کسی یه معیارهایی برای خودش داره و از همه مهم‌تر یه طرز فکر و سلیقه‌ی مخصوص به خودش.
من شخصا زیاد آدمی نیستم که بخوام ارتباطات زیاد داشته باشم و فقط دو سه تا دوستامن :) برای ارتباط با اون‌ها هم سعی می‌کنم از شبکه‌های اجتماعی قابل اعتمادتر مثل فیسبوک یا تلگرام استفاده کنم که سال‌هاست دارم استفاده می‌کنمشون و بهشون مطمئنم. اگرم دوستام کوچ کنن به یه پیام رسان ایرانی قطعا مجبور نیستیم باهم ارتباط مجازی داشته باشیم :)
هرگز پیام رسان ایرانی یا کلا چیزی که احساس کنم امنیتش پایینه رو نه خودم استفاده می‌کنم و نه توصیه می‌کنم به اطرافیانم که استفاده کنن ولی در نهایت تصمیم با خودشونه به من و هیچکس دیگه‌ای ربطی نداره که اصلا کی چی استفاده می‌کنه، فقط تبادل نظره. این نظر منه حالا چه منطقی باشه و چه نباشه (که از نظر خودم منطقیه) :)
« آخرین ویرایش: 22 دی 1396، 01:24 ب‌ظ توسط مهران :) »
فریدون فرخزاد