انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: به نظر می‌رسد تلگرام مسدود شده است ، به کدام پیام‌رسان مهاجرت کنیم؟  (دفعات بازدید: 19859 بار)

0 کاربر و 16 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4856
  • masoft قدیم
وگرنه تو این کشور آزادی بیان داریم. و کسی را بخاطر اظهار عقیده دادگاهی و حبس نمیکنند. اگر هم اتفاق افتاده، به دور از چشم بوده و حتما از قدرت و آزادی سو استفاده شده.
بله، حرفش راحته که بگید آزادی بیان داریم (بعد نتونید یک کتاب بدون مجوز ارشاد انتشار بدید)، ولی این که این موضوع دائما داره اتفاق میفته و افراد بخاطر اظهار عقیده، چه دینی چه سیاسی چه اجتماعی، به زندان میرن، نشون میده که آزادی بیان توی اون کشور نیست :)

ولی اگه پیرمردی رهبر یک کشتار انسانی یا ظلم به مردم باشه، نباید محاکمه بشه؟ کی جز دادگاه و … تشخیص می‌ده ظلم کرده یا نه؟
خب خیلی‌ها محاکمهٔ چنین افرادی رو می‌خوان، ولی خب محاکمهٔ چنین دیکتاتورهایی با داشتن مقام‌های بسیار بالای دولتی احتمالا به راحتی امکان‌پذیر نیست  ;D

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
ما نخوردیم نون گندم ولی دیدیم دست مردم ---- برادر توی کشورهای جهان اول مثلا همین آمریکا هم قبل از نشر یک کتاب باید مجوز بگیره من موندم یا شما سرتون رو مثل کبک کردین تو برف و فقط میخوایین بگین این بده و جیزه یا نه واقعا بده
مثل گالیه که توی دادگاه عقاید زمان خودش گفت زمین گرد نیست ولی وقتی میامد بیرون به زمین زد و گفت زمین من میدونم تو گردی
شما دقیقا همون دادگاه عقاید قرون وسطی هستین ](*,)

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
این نظام کامل نیست ولی بیش از بقیهٔ موجود قبولش دارم.
خیلی هم خوب و عالی. من واقعا به نظری که داری احترام می‌ذارم. چون حس می‌کنم، جفتمون از یه حق برابر در اظهار نظر برخورداریم. ولی آیا شما فکر می‌کنی کسانی که همنظر با تو نیستن رو باید چیکار کرد؟ باید ریختشون توی دریا و از دستشون راحت شد؟ یا اینکه اون‌ها هم می‌تونن اگه نظرشون غیرخشونت‌طلبانه باشه بیان کنن؟ بله اینکه یکی بیاد بکه فلان جا رو منفجر کنید، همه باهاش مخالفن و کسی نگفته بذارید این‌جور آدم‌ها راحت هرکاری دلشون خواست بکنن.

حرف من اینه که همه باید حق برابر در اظهار نظر داشته باشن، اگه روزی تلگرام اومد و نظر تو رو سانسور کرد، مطمئن باش من هم در حمایت از آزادی بیان تو صحبت خواهم کرد. من کاری به محتوای نظر تو که در مخالفت یا موافقت با x هست ندارم، این حق رو برای همه قایلم که بتونن حرفشون رو بزنن، حتی اگه صد در صد با من مخالف باشن.

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
بله، حرفش راحته که بگید آزادی بیان داریم (بعد نتونید یک کتاب بدون مجوز ارشاد انتشار بدید)، ولی این که این موضوع دائما داره اتفاق میفته و افراد بخاطر اظهار عقیده، چه دینی چه سیاسی چه اجتماعی، به زندان میرن، نشون میده که آزادی بیان توی اون کشور نیست :)

بالاخره باید مرجعی مثلا برای انتشار کتاب باشه یا نه؟! قانون گذار داریم. و مستقیم با رای همین مردم داره قانون گذاری میکنه. پس ایرادی نمیشه گرفت.
اینی هم که میگید افراد بخاطر اظهار عقیده میرن زندان، اصلا درست نیست. ما تو کشوری داریم زندگی میکنیم که رودرو از شخص اول این کشور انتقاد شد. و گفت نظرم در تضاد با برخی نظرات شما است. و هیچ مخالفتی نشد، تحسین هم شد(منبع دارم).  همین کافیه که مطمعن بشیم تو این کشور آزادی بیان هست.
« آخرین ویرایش: 22 دی 1396، 06:47 ب‌ظ توسط Fadaei.a »

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
معین و سلمان!
از صحبت شما چنین برداشت کردم که نظامی خوبه که همه بتونن آزادانه نظر بدن و به هر شکلی (انتشار کتاب و …).
ولی:
۱. قبلاً با توضیح کامل و مثال گفتم که چنین نظامی اکنون هیچ‌جا وجود نداره. مثال از ملکه و … زدم.
۲. اگر به وجود بیاد، نقاط خطرناکی داره که توضیح دادم قبلاً. مثلاً گفتم که پخش اندیشه نادرست از پخش داعش خطرناک‌تره و بی‌اخلاقی و ظلم همه‌جا را می‌گیره تا نابودی.
یا مثلاً ما با عقل به این رسیدیم که فیزیک و پزشکی و دین‌پژوهی و اخلاق‌پژوهی و … را به افراد سپردیم و از یافتهٔ این‌ها به این نتیجه رسیدیم که فلان کار جنسی آسیب فراوان داره و در عین حال، تبلیغش باعث ترویجش می‌شه. آیا آزادی بیان به این‌ها هم بدیم؟ یعنی خلاف عقل عمل کنیم؟
:) :)

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
معین و سلمان!
از صحبت شما چنین برداشت کردم که نظامی خوبه که همه بتونن آزادانه نظر بدن و به هر شکلی (انتشار کتاب و …).
نظر من دقیقن همینه.

۱. قبلاً با توضیح کامل و مثال گفتم که چنین نظامی اکنون هیچ‌جا وجود نداره. مثال از ملکه و … زدم.
صفر و صد نیست که ما بگیم یا هست یا نیست. یه طیف هست، یکی بیشتر داره یکی کمتر داره، که ما هم مطابق معمول ته جدول قرار داریم!

۲. اگر به وجود بیاد، نقاط خطرناکی داره که توضیح دادم قبلاً. مثلاً گفتم که پخش اندیشه نادرست از پخش داعش خطرناک‌تره و بی‌اخلاقی و ظلم همه‌جا را می‌گیره تا نابودی.
منم دقیقن مخالف بی اخلاقی و ظلم هستم ولی راه حلش چیه؟ راه حلش این نیست که اگه در مورد نهنگ و فلان پیامبر حرف زدی برن اعدامت کنن. تا برآیند دیدگاه‌ها نباشه کسی پیشرفت نمی‌کنه. اگه همه موافق باشن که دیگه کاری نداره، تو یه چیزی میگی، من می‌گم آفرین، به به، بعد من یک چیزی می‌گم، تو می‌گی آفرین، به به. این شد پیشرفت؟

باز هم میگن باید دید که روش «کم‌ضررتر» چیه و نه روش بی‌ضرر. روش بی‌ضرر وجود نداره. همون انتخاب بین بد و بدتر هست.

یا مثلاً ما با عقل به این رسیدیم که فیزیک و پزشکی و دین‌پژوهی و اخلاق‌پژوهی و … را به افراد سپردیم و از یافتهٔ این‌ها به این نتیجه رسیدیم که فلان کار جنسی آسیب فراوان داره و در عین حال، تبلیغش باعث ترویجش می‌شه. آیا آزادی بیان به این‌ها هم بدیم؟ یعنی خلاف عقل عمل کنیم؟
نخیر. من فرض می‌گیرم که داریم در مورد انسان‌های بالای ۱۸ سال حرف می‌زنیم و نه بچه‌ها. باید «آزادی همراه با اختیار» داد. باید آگاهی داد که آقا یا خانم فلانی، این کار رو کنی،‌ بدبخت میشی، نکن این کار رو. دیگه انتخاب با خودش هست، که بره خودش رو بدبخت کنه یا راه درست رو بره.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
نقل‌قول از: دانیال بهزادی
ایقدر که ما بی در و پیکر نیستیم که هر که هر کاری خواست انجام بده و به اطلاعات ما دست درازی کنه
اتّفاقاً خیلی بیش‌تر از اینقدر هم هستیم. همین چند ماه پیش بود که یک نفر رو به خاطر مطالبی که تو دفترچه خاطرات شخصیش نوشته بود، زندانی کردن!
در تکمیل حرفات باید بگم دوستان یه نگاه به تبلیغات ایرانسل بندازید.
نقل‌قول از: دانیال بهزادی
* مقایسهٔ یک نظام جدا از دین، با یک نظام دینی دربارهٔ مرزهای این نوع آزادی، غیر منطقیه. اگه مرزهای آزادی بیان دربارهٔ دین در ایران و آمریکا یکی باشه، باید ایران را زیر سؤال برد.
واقعاً فکر می‌کنید این نظام،‌ دینیه؟ ;D بعید می‌دونم در رده‌های بالای حکومتی، یک نفرشون هم مادی‌گرا نباشه. فقط از اسم دین به عنوان اسم رمز سرکوب استفاده می‌شه. کدوم نظام دینی، یه پیرمرد رو هشت سال توی یه اتاق زندانی می‌کنه و حتا پنجرهٔ اتاقش رو هم جوش می‌ده که نه نور آفتاب ببینه، نه هوای تازه بخوره؟
خخخخ بانک داریی اسلامی رو توی این دولت ببینی این چیزا پیشش اصلا مدرک نیست. :lolflag: :-({|=
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
ولی اگه پیرمردی رهبر یک کشتار انسانی یا ظلم به مردم باشه، نباید محاکمه بشه؟ کی جز دادگاه و … تشخیص می‌ده ظلم کرده یا نه؟
چرا، باید محاکمه بشه. ولی این حکومت حتا از محاکمه کردن افراد هم می‌ترسه. چون مرد محاکمه‌شونده حق دفاع از خودش رو داره و حکومت می‌دونه بنا بر اصل هدایت تکوینی، حرف حق به صورت ذاتی در دل همهٔ انسان‌ها نفوذ می‌کنه. ترس حکومت هم از نفوذ حرف حقه! برای همینه که می‌خوان با فیلترینگ تلگرام و امثالش، جلوی انتشار حرف حق رو بگیرن.

ما نخوردیم نون گندم ولی دیدیم دست مردم ---- برادر توی کشورهای جهان اول مثلا همین آمریکا هم قبل از نشر یک کتاب باید مجوز بگیره من موندم یا شما سرتون رو مثل کبک کردین تو برف و فقط میخوایین بگین این بده و جیزه یا نه واقعا بده
من قبل از این که بیام تو کار رایانه، تو کار نشر کتاب بودم و هم تو ایران بودم و هم تو آلمان. لااقل آلمان هیچ‌چیزی شبیه به مجوّز انتشار هم نداره. هرکسی آزاده هرچیزی رو منتشر کنه و اگه کسی ازش شکایت کرد، دادگاه در موردش تصمیم می‌گیره. در ایران ما تعداد زیادی از کتاب‌هامون حتا بعد از گرفتن مجوّز نشر، بدون دلیل و بدون دادگاه توقیف شدن. حتا یکی از کتاب‌هامون در چاپ بیست و ششم توقیف شد!

اینی هم که میگید افراد بخاطر اظهار عقیده میرن زندان، اصلا درست نیست. ما تو کشوری داریم زندگی میکنیم که رودرو از شخص اول این کشور انتقاد شد. و گفت نظرم در تضاد با برخی نظرات شما است. و هیچ مخالفتی نشد، تحسین هم شد(منبع دارم).  همین کافیه که مطمعن بشیم تو این کشور آزادی بیان هست.
لابد ستّار بهشتی هم مننژیت گرفت؟

حتا اگه حرفت درست باشه هم باید به‌وجودش آورد، نه که ازش دور شد!

مثلاً ما با عقل به این رسیدیم که فیزیک و پزشکی و دین‌پژوهی و اخلاق‌پژوهی و … را به افراد سپردیم و از یافتهٔ این‌ها به این نتیجه رسیدیم که فلان کار جنسی آسیب فراوان داره و در عین حال، تبلیغش باعث ترویجش می‌شه. آیا آزادی بیان به این‌ها هم بدیم؟ یعنی خلاف عقل عمل کنیم؟
بله. نه شما و نه هیچ‌کس دیگه‌ای قیّم مردم نیست. شما نهایتاً حق داری تا وقتی مزاحم مردم نشدی، اطّلاع‌رسانی انجام بدی در موردش! مردم خودشون می‌تونن تصمیم بگیرن اون کار رو انجام بدن یا ندن! دیگه تصمیمات مردم به شما و هیچ‌کس دیگه‌ای مربوط نیست!

« آخرین ویرایش: 22 دی 1396، 09:12 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *

لابد ستّار بهشتی هم مننژیت گرفت؟

شما از کجا میدنی واقعا منژیت نگرفت؟!
درضمن، اینجا اینقدری زرنگ هستند که به خاطر یک وبلاگ نویس (حتی باسواد و سطح بالا و پر مخاطب) خودشونو نبرن زیر سوال. شما خیلی ساده انگارانه به قضیه نگاه میکنید.
اگه اینقدری که میگم زرنگ نبودند، که تا الآن سر کار نبودن، با این همه هجمه هایی که از طرف کل دنیا بهشون وارد میشه!

البته من برای شما تعبیر زرنگ روش گذاشتم. واسه اونایی که در جریانند بگم که بهش میگن حق. که در هر شرایطی بازنده نیست.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4856
  • masoft قدیم
ما نخوردیم نون گندم ولی دیدیم دست مردم ---- برادر توی کشورهای جهان اول مثلا همین آمریکا هم قبل از نشر یک کتاب باید مجوز بگیره
می‌دونم، برای فردی که توی قفسه و هر روز توی تلویزیون ملی براش از خوبی‌های قفس و بدی‌های آزادی تعریف میشه و به صورت پیش‌فرض دسترسی به اینترنت آزاد یا تلویزیون‌های آزاد در ماهواره نداره (و حتا دسترسی به اون‌ها جرم محسوب میشه)، باورش سخته، ولی خیر، در کشورهای جهان اول مثل آمریکا، آلمان، سوئد، نوروژ یا فنلاند (و خیلی‌های دیگه، فقط اون‌هایی رو گفتم که می‌دونم) شما برای انتشار کتاب نیاز به مجوز نداری، شما برای فیلم‌برداری نیاز به مجوز نداری (غیر از اینکه بخوای مثلا یک خیابون رو براش ببندی، اونم مجوز فیلم‌برداری نیست، مجوز بستن خیابونه)، شما برای پخش فیلم، نیاز به مجوز نداری، شما برای پخش یک موسیقی، نیاز به مجوز نداری، توی تلویزیون جلوی ساز موسیقی گلدون نمیذارن که دیده نشه، دولت روزنامه‌ها رو برای اینکه حرفی زدن که خوششون نیومده، نمیبنده، افراد می‌تونن ملیت‌شون رو پس بدن (ملیت ایرانی رو نمیشه پس داد!)، مردم توی پاسپورتشون ننوشته که فلان کشور اجازه ندارند برن، افراد به دلیل دینی که دارند یا ندارند از رفتن به دانشگاه منع نمیشن، پلیس نمیاد با باتوم یکی رو بزنه چون پرسیده این خانوم کیه، گفته خواهرمه، فکر کرده دروغ میگه در حالی که دروغ نگفته (که حتا اگر دروغ گفته باشه هم به پلیس ربطی نداره آدم‌های بالغ با کی بیرون میرن)، ...

توی تلویزیون یا سایت‌های ملی هم دست مردم ندیدم که دروغ باشه، خودم دارم توی یکی از کشورها زندگی می‌کنم :)

همین کافیه که مطمعن بشیم تو این کشور آزادی بیان هست.
یارو توی سایت شخصی خودش هم چیزی می‌نویسه که به مذاق دولت خوش نمیاد فیلتر میشه (چرا راه دور، همین جادی :)‌ )، بعد آزادی بیان هست؟ ;D

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
چون بر خلاف اون‌هایی که شما بهشون می‌گی زرنگ، احمق نیستم!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
همین کافیه که مطمعن بشیم تو این کشور آزادی بیان هست.
یارو توی سایت شخصی خودش هم چیزی می‌نویسه که به مذاق دولت خوش نمیاد فیلتر میشه (چرا راه دور، همین جادی :)‌ )، بعد آزادی بیان هست؟ ;D
قبول کن تو وبلاگ جادی یه چیزایی هست که واسه جامعه ما که از خیلی از جهات نوپاست، میتونه مضر باشه... بنظر شخصی خودم مطالب وبلاگ جادی تو جامعه ما که والدین کنترلی روی شبکه اینترنت ندارند(واقعا سوادش نیست)، میتونه برای نوجوانان خسارات های جبران ناپذیری داشته باشه... من واقعا از نظر آزادی بیان محددیتی نمیبینم.

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
چون بر خلاف اون‌هایی که شما بهشون می‌گی زرنگ، احمق نیستم!
من همچین جسارتی نه به شما و نه به کس دیگری نکردم...
چیزایی که گفتم غیر از واقعیت نیست. اگر هست شما منو روشن کنید. تشنه شنیدنم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
قبول کن تو وبلاگ جادی یه چیزایی هست که واسه جامعه ما که از خیلی از جهات نوپاست، میتونه مضر باشه... بنظر شخصی خودم مطالب وبلاگ جادی تو جامعه ما که والدین کنترلی روی شبکه اینترنت ندارند(واقعا سوادش نیست)، میتونه برای نوجوانان خسارات های جبران ناپذیری داشته باشه...
ممکنه یک مورد از این موارد مضر رو نام ببری. از ده دوازده سال پیش، وبلاگ جادی رو می‌خونم و تا به حال جز مطالب مفید، چیزی توش ندیدم.

من واقعا از نظر آزادی بیان محددیتی نمیبینم.
این که وبلاگ یک نفر رو فیلتر می‌کنن، محدود کردن آزادی بیان نیست؟

چیزایی که گفتم غیر از واقعیت نیست. اگر هست شما منو روشن کنید. تشنه شنیدنم.
شما می‌فرمایید آزادی بیان هست. من هم می‌گم نیست، چون اگه بود، نه ستّار بهشتی کشته می‌شد، نه وبلاگ جادی فیلتر می‌شد، نه تلگرام بسته می‌شد!

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
می‌دونم، برای فردی که توی قفسه و هر روز توی تلویزیون ملی براش از خوبی‌های قفس و بدی‌های آزادی تعریف میشه و به صورت پیش‌فرض دسترسی به اینترنت آزاد یا تلویزیون‌های آزاد در ماهواره نداره (و حتا دسترسی به اون‌ها جرم محسوب میشه)، باورش سخته، ولی خیر، در کشورهای جهان اول مثل آمریکا، آلمان، سوئد، نوروژ یا فنلاند (و خیلی‌های دیگه، فقط اون‌هایی رو گفتم که می‌دونم) شما برای انتشار کتاب نیاز به مجوز نداری، شما برای فیلم‌برداری نیاز به مجوز نداری (غیر از اینکه بخوای مثلا یک خیابون رو براش ببندی، اونم مجوز فیلم‌برداری نیست، مجوز بستن خیابونه)، شما برای پخش فیلم، نیاز به مجوز نداری، شما برای پخش یک موسیقی، نیاز به مجوز نداری، توی تلویزیون جلوی ساز موسیقی گلدون نمیذارن که دیده نشه، دولت روزنامه‌ها رو برای اینکه حرفی زدن که خوششون نیومده، نمیبنده، افراد می‌تونن ملیت‌شون رو پس بدن (ملیت ایرانی رو نمیشه پس داد!)، مردم توی پاسپورتشون ننوشته که فلان کشور اجازه ندارند برن، افراد به دلیل دینی که دارند یا ندارند از رفتن به دانشگاه منع نمیشن، پلیس نمیاد با باتوم یکی رو بزنه چون پرسیده این خانوم کیه، گفته خواهرمه، فکر کرده دروغ میگه در حالی که دروغ نگفته (که حتا اگر دروغ گفته باشه هم به پلیس ربطی نداره آدم‌های بالغ با کی بیرون میرن)، ...

توی تلویزیون یا سایت‌های ملی هم دست مردم ندیدم که دروغ باشه، خودم دارم توی یکی از کشورها زندگی می‌کنم :)
در انجا شما تا وقتی پا روی دمشان نگذاشتید ازادید هر کار دیگری خواستید بکنید .  میتوانید نتایج مناسب ازادی کوکاین و ماریجوانا را ببینید .  و یکی از عکس ها هم مربوط به تعطیلی یک مغتزه و برخورد با یک مغازه دار فقط به دلیل عدم فروش شراب و خوک است .  با جنبش سیاهان و ...
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .