انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درخواست تشکیل گروه کاربران لینوکس در پیام رسان ایرانی  (دفعات بازدید: 8159 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
  • ارسال: 147
من این جمله رو قبول ندارم من به کسانی که خارج زندگی میکنند کاری ندارم دوستان که در همین ایران زندگی میکنند لطفا اعلام کنند هر کدام توی چه شرکتی کار میکنند و چه بخشی رو در کنترلشون دارند اگر واقعا کسانی که به عنوان غول های تکنولوژی و این انجمن میشناسیمشون بیان و شعلشون رو براتون شرح بدن متوجه میشید بیشترشون توی همون شرکتها کار میکنند و همون استارت آپ رو بدون مشکل استفاده میکنند
من موندم چرا استارت آپهای مقابلشون رو میکوبنند رو هنوز نفهمیدم
من جایی کار نمیکنم، 15 سالم هست.
یک دوستی ایمیل من رو داشت و با اون داخل اسنپ حساب ایجاد کرده بود، من هم به اشتباه ایمیل رو قبول کرده بودم.
و جالب اینجاست وقتی میخواستم حساب رو پاک کنم. ( تلاش کنم که ایمیل من داخل دیتابیس اسنپ نباشد ) گزینه حذف حساب کاربری رو پیدا نکردم.
در این رابطه ایمیل هم زدم و بعد 2 ماه هنوز پاسخی دریافت نکردم.
جدای از اینها، این برنامه دسترسی های اضافی زیادی دارد که موقع نصب باید اونها رو قبول کنیم.
اما این دسترسی ها کجای این برنامه انحصاری استفاده میشود، خدا میداند.  :)
« آخرین ویرایش: 20 دی 1396، 02:36 ب‌ظ توسط AmirZare »

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
  • ارسال: 147
یک توسعه دهنده خوب ایرانی کسی هست که شرکت پشتیبانی برنامش خارج از ایران باشه!
بعضی کشورها شرایط مناسب برای برخی فعالیت‌ها رو ندارند. نمونهٔ اون هم در حوزه حریم شخصی ایران هستش. یک توسعه‌دهنده، حتا اگر فرد خوبی باشه، برای فعالیت توی این زمینه در ایران، یا باید پا روی موارد اخلاقی بذاره، یا مجبوره که یک زمانی کل پروژه رو ترک بکنه.
کاملا قانع شدم.
سپاس. ;)

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
با توجه به اینکه توسعه‌دهنده و شرکت پشتیبانش در ایران قرار دارند، نمی‌تونه به راحتی قابل اطمینان باشه (هم اینکه پایدار ادامه پیدا بکنه، هم اینکه به قوانین حریم شخصی احترام بذاره)، در نتیجه به نظر من گزینهٔ مناسبی برای فعالیت نیست.
اصلا دلیل وجود نرم افزار ازاد و gpl عدم اعتماد به هیچ توسعه دهنده ایست . همچنین ازادی در سمت سرور عملا ربطی به کاریر (فضای ابر )ندارد و ازادی در سمت کاربر (یرای خود کاربر )مهم است .اینکه ما به کدام فرد میتوانیم اعتماد بکنیم که اگر میتوانستیم اعتماد بکنیم که دلیلی برای نرم افزار ازاد نبود .  و اما  اگر قرار به سو استفاده باشد nsa و دارپا در این امر بسیار باتجربه تر و ماهر تر و با امکانات بیشتر هستند .    البته شما از دیر باز استاندارد های دوگانه داشته اید .
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
به نظر من هم افرادی که ترسی از کنترل‌شدن ندارند، هنوز رشد اجتماعی لازم رو پیدا نکردند که بفهمند این موضوع چه صدمه‌ای به جامعه میزنه و بیشتر از دزد و قاچاقچی باعث عقب‌افتادن جامعه هستند :)

سلام
الان سوالی که پیش میاد اینه که چه تضمینی بر کنترل نشده بودن تلگرام وجود داره ؟ (دلیل اینکه تلگرام رو مثال زدم اینه که خود این انجمن تو تلگرام گروه داشت و ظاهراً از نظر دوستان مورد تاييد بوده)

تلگرام و نرم افزار ایرانی igap (که دوستان با تلاش فراوان دارن حتی اسمش رو هم سانسور می کنن) تا جایی که من می دونم (مطمئن نیستم) دقیقاً در یک وضعیت قرار دارن ، هر دو در سمت کلاینت آزاد و در سمت سرور کلوز سورس هستن پس چرا اینقدر حتی روی اسم igap هم حساس هستین ؟

در نهایت دوستان از وضعیت بد حریم شخصی در ایران صحبت می کنن ولی غافل از اینکه تمام عمر ویندوز و اندروید و Mac OS X و iOS و ... رو کوبیدن و هیچ کدوم ایرانی نبودن ! هدف من از گفتن این قضیه اینه که بگم تمام کشورها به لحاظ حریم شخصی یکی هستن و اصلاً مهم نیست شما تو ایران باشید یا آلمان یا آمریکا ...

و سوال آخر اینکه ، می شه توضیح بدین که یک نرم افزار آزاد که E2EE رو روی پیام انجام می ده چطور می تونه قابل شنود باشه و حریم شخصی کاربران رو مختل کنه ؟ (چون E2EE بودن باعث می شه که امکان تکنیک های MITM تا حد زیادی غیر ممکن بشه و اوپن سورس بودن باعث می شه امکان جاگذاری بک دور به صفر برسه.)

ممنون می شم اگه به این سوالات جواب بدین
« آخرین ویرایش: 20 دی 1396، 01:51 ق‌ظ توسط ali76 »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4856
  • masoft قدیم
الان سوالی که پیش میاد اینه که چه تضمینی بر کنترل نشده بودن تلگرام وجود داره ؟
تضمینی نیست، انتخاب بین بد و بدتر بوده (و هست).

تلگرام و نرم افزار ایرانی igap (که دوستان با تلاش فراوان دارن حتی اسمش رو هم سانسور می کنن) تا جایی که من می دونم (مطمئن نیستم) دقیقاً در یک وضعیت قرار دارن ، هر دو در سمت کلاینت آزاد و در سمت سرور کلوز سورس هستن پس چرا اینقدر حتی روی اسم igap هم حساس هستین ؟
ایران قوانین درستی برای حریم شخصی نداره و از اون بدتر، سیستم قضایی درستی حتا برای همون قوانین موجود هم وجود نداره (نمونهٔ اون می‌تونه کاری که باشه که اسنپ به صورت قانونی می‌کنه!). همچنین بدلیل عدم پایدار بودن ایران به تعهدات بین‌المللی، از روش‌های بین‌المللی هم نمیشه موضوع رو پیگیری کرد.

در نهایت دوستان از وضعیت بد حریم شخصی در ایران صحبت می کنن ولی غافل از اینکه تمام عمر ویندوز و اندروید و Mac OS X و iOS و ... رو کوبیدن و هیچ کدوم ایرانی نبودن ! هدف من از گفتن این قضیه اینه که بگم تمام کشورها به لحاظ حریم شخصی یکی هستن و اصلاً مهم نیست شما تو ایران باشید یا آلمان یا آمریکا ...
درسته، وضعیت حریم شخصی در تمام دنیا وضعیت خوبی نداره، ولی اینجا دوباره انتخاب بین خیلی بدتر و بد هستش. و قاعدتا فرق می‌کنه ایران باشه یا آلمان. برای مثال آلمان قوانین جامعی در مورد حریم شخصی داره (BDSG) و همچنین از جنبهٔ قضایی هم شرایط بسیار بهتری نسبت به ایران داره و برای یک شکایت، نیاز نیست سال‌ها دوندگی کنید (شخصا تجربهٔ مسائل قضایی رو در ایران و آلمان دارم!). همزمان باید به قوانین اتحادیهٔ اروپا در مورد قوانین حریم شخصی هم پایبند باشه. این شرایط در ایران وجود نداره (و حتا به صورت قانونی نقض میشه. برای مثال میشه دوباره اسنپ رو نام برد).

و سوال آخر اینکه ، می شه توضیح بدین که یک نرم افزار آزاد که E2EE رو روی پیام انجام می ده چطور می تونه قابل شنود باشه و حریم شخصی کاربران رو مختل کنه ؟ (چون E2EE بودن باعث می شه که امکان تکنیک های MITM تا حد زیادی غیر ممکن بشه و اوپن سورس بودن باعث می شه امکان جاگذاری بک دور به صفر برسه.)
با فراداده‌هایی (Metadata) که دارن هنوز می‌تونن به حریم شخصی کاربران تجاوز کنند. مثلا با فروش شماره تلفن و آی‌دی مرتبط با اون، همراه با اطلاعات دیگه‌ای که در سرورها دارند، به دولت. کارهایی شبیه به این قبلا توسط سرویس‌دهنده‌های دیگه در ایران انجام شده :)
فرض رو هم بر این گذاشتم که آموزش رمزنگاری در ایران جرم نباشه (که جرم بعضی از افرادی که در حال حاضر در زندان هستند آموزش استفاده از رمزنگاریه!) و اون گروه نرم‌افزاری تحت فشار قرار نگیره که مثلا برای افراد خاصی یک فایل اجرایی تغییریافته رو در سایت برای بارگیری بذارند! (کاری که برای بعضی سرویس‌های خارجی دیگه انجام شده ولی خب به دلیل اینکه گواهینامهٔ سایت معتبر نبوده، حداقل برای بعضی کاربرها موضوع مشخص شده).
« آخرین ویرایش: 20 دی 1396، 02:56 ق‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
@nixoeen

اول از همه ممنون بابت توضیحات و وقتی که گذاشتین

ایران قوانین درستی برای حریم شخصی نداره و از اون بدتر، سیستم قضایی درستی حتا برای همون قوانین موجود هم وجود نداره (نمونهٔ اون می‌تونه کاری که باشه که اسنپ به صورت قانونی می‌کنه!). همچنین بدلیل عدم پایدار بودن ایران به تعهدات بین‌المللی، از روش‌های بین‌المللی هم نمیشه موضوع رو پیگیری کرد.
اینکه ایران قوانین درستی کلاً در ضمینه آی تی نداره مطلب کاملاً درستیه ولی واقعیت قضیه اینه که مسئله ی رعایت حریم شخصی توسط شرکت ها(داخلی و خارجی) یه مسئله ی کاملاً گنگیه و عملاً هیچ راهی برای اثباتش وجود نداره (می شه گفت خیلی خیلی سخته). و دقیقاً برای همین قضیه هستش که با وجود افشاگری هایی که توسط امثال اسنودن و ویکی لیکس انجام می شه ، باز هم شکایت از شرکت ها راه به جایی نمی بره و هیچ وقت شرکتی مثل اپل برای عدم رعایت حریم شخصی کاربراش مجازات نمی شه
پس تفاوت ایران با بقیه اینه : ایران قانونی نیست که بهش عمل بشه
بقیه کشورا قانونش رو دارن ولی قابل استفاده نیستش

درسته، وضعیت حریم شخصی در تمام دنیا وضعیت خوبی نداره، ولی اینجا دوباره انتخاب بین خیلی بدتر و بد هستش. و قاعدتا فرق می‌کنه ایران باشه یا آلمان. برای مثال آلمان قوانین جامعی در مورد حریم شخصی داره (BDSG) و همچنین از جنبهٔ قضایی هم شرایط بسیار بهتری نسبت به ایران داره و برای یک شکایت، نیاز نیست سال‌ها دوندگی کنید (شخصا تجربهٔ مسائل قضایی رو در ایران و آلمان دارم!). همزمان باید به قوانین اتحادیهٔ اروپا در مورد قوانین حریم شخصی هم پایبند باشه. این شرایط در ایران وجود نداره (و حتا به صورت قانونی نقض میشه. برای مثال میشه دوباره اسنپ رو نام برد).
بله اگه بین بد و بدتر انتخاب کنیم آلمان قطعاً گزینه ی بهتریه ولی چون انتخابمون بین بد و بدتر بوده پس کوبیدن گزینه ی بدتر زیاد منطقی به نظر نمیاد
در مورد مسائل قضایی هم باید بگم بله حق با شماس سرعت و کیفیت انجام مسائل قضایی توی آلمان خیلی بهتره منتهی مسئله ی حریم شخصی یه مقدار متفاوته ؛ شما اگه توی آلمان بخواین مثلاً بر علیه غولی عین گوگل شکایت کنین (به دلیل نقض حریم شخصی نه مسائل دیگه) با توجه به مدارک ضعیفی که دست شماست و پول و اعتبار و وکیل های درجه یکی که گوگل داره شما راه به جایی نخواهید برد (و عملاً همون قضیه ی بلا استفاده بودن قانون مطرح می شه)

با فراداده‌هایی (Metadata) که دارن هنوز می‌تونن به حریم شخصی کاربران تجاوز کنند. مثلا با فروش شماره تلفن و آی‌دی مرتبط با اون، همراه با اطلاعات دیگه‌ای که در سرورها دارند، به دولت. کارهایی شبیه به این قبلا توسط سرویس‌دهنده‌های دیگه در ایران انجام شده :)
فرض رو هم بر این گذاشتم که آموزش رمزنگاری در ایران جرم نباشه (که جرم بعضی از افرادی که در حال حاضر در زندان هستند آموزش استفاده از رمزنگاریه!) و اون گروه نرم‌افزاری تحت فشار قرار نگیره که مثلا برای افراد خاصی یک فایل اجرایی تغییریافته رو در سایت برای بارگیری بذارند! (کاری که برای بعضی سرویس‌های خارجی دیگه انجام شده ولی خب به دلیل اینکه گواهینامهٔ سایت معتبر نبوده، حداقل برای بعضی کاربرها موضوع مشخص شده).
در مورد Metadata ها با وجود جذابیتی که برای کسب و کار ها و تبلیغات دارن ولی برای دستگاه های امنیتی زیاد جذاب نیستن چون دستگاه امنیتی عموماً به این موارد (به طرق مختلفی که هست) دسترسی داره (مثلا فلان شماره به اسم کی هستش ؟ یا اینکه توی تلگرام اکانت داره یا نه؟ یا اینکه آی دیش چی هستش خیلی راحت قابل به دست آوردنه) و مسئله ی جذاب برای دستگاه های امنیتی متن مکالمه ی طرفین هستش که همون طور که خودتون هم اشاره کردین از دید بقیه پنهان می مونه.
وفروش Metadata ها برای تبلیغ و ... هم با توجه به نوپا بودن شرکت ها و اینکه دارن دست و پا می زنن تا اسمی در کنن زیاد منطقی به نظر نمیاد چون به سرعت فروش این Metadata ها لو می ره و آبروی شرکت خدشه دار می شه

در مورد بارگذاری فایل مخرب یا تغییر یافته توی سایت هم باید بگم در مورد نرم افزار آزاد زیاد منطقی به نظر نمیاد به دلایل مختلفی عین اینکه هر کس بخواد می تونه maintainer اون بشه و یا به راحتی هر تغییری قابل پیگیری هستش و به راحتی می شه با ترفندی عین هش گرفتن از صحت فایل اطمینان حاصل کرد (مشابه این استدلالی که مطرح کردین بارهای بار توسط افراد تازه وارد در مورد اوبونتو و یا کلا نرم افزارهای آزاد توی همین فروم مطرح شده و توسط افرادی عین خود شما این مسئله بارهای بار شفاف شده و غیرممکن بودنش اثبات شده بود و اینکه حالا همین استدلال رو خودتون دارین توی جبهه ی مقابل مطرح می کنین برام یکم عجیب بودش)

در مورد رمزنگاری و آموزشش هم باید بگم که تا جایی که من می دونم جرم نیست چون الان من و چند تا از دوستان توی دانشگاه یه پروژه ی دانش بنیان داریم که هدفش همین رمزنگاریه (در مورد جزئیاتش فعلاً نمی تونم صحبت کنم)
و این پروژه کاملاً ثبت شده و هیچ مشکل قانونی و امنیتی برای هیچ کدوم ما پیش نیومده و اون افرادی که شما می فرمایین به احتمال زیاد جرم های دیگه ای عین نفوذ و خرابکاری و ... رو مرتکب شدن وگرنه الان من هم باید تو زندان بودم

و در نهایت فکر کنم خودتون هم قبول دارین که به لحاظ حریم شخصی و متن باز بودن فرقی بین تلگرام و igap نیست. اگه حریمی نقض می شه توسط هر دوتاشون انجام می شه و اگه نه ، توسط هیچ کدومشون ! پس پیشنهاد من اینه که حداقل عدالت رو رعایت کنیم و همون طور که فرصت بحث و رفع مشکلات تلگرام تو این انجمن داده شده بود این فرصت و پتانسیل برای باقی نرم افزارها با شرایط مشابه هم قرار بگیره و شاهد سانسور اسم igap و هر نرم افزاری که رویه مشابهی رو دنبال می کنه نباشیم.

بازم ممنون از وقتی که می ذارین.
« آخرین ویرایش: 20 دی 1396، 03:49 ق‌ظ توسط ali76 »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
و در نهایت فکر کنم خودتون هم قبول دارین که به لحاظ حریم شخصی و متن باز بودن فرقی بین تلگرام و igap نیست.
این همه توضیح دادم چقدر فرق هست دیگه :)

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
در ضمن من اعتقاد دارم معمولا کسانی از کنترل شدن میترسند که یا سیاسی هستند یا دزد یا قاچاقچی و غیره
به نظر من هم افرادی که ترسی از کنترل‌شدن ندارند، هنوز رشد اجتماعی لازم رو پیدا نکردند که بفهمند این موضوع چه صدمه‌ای به جامعه میزنه و بیشتر از دزد و قاچاقچی باعث عقب‌افتادن جامعه هستند :)

به نظر من هم کسانی که از کنترل‌شدنشون توسط دستگاه‌های امنیتی ایران بیشتر از کنترل‌شدنشون توسط cia و mi6 و … می‌ترسند، رشد فکری و اخلاقی مناسبی نداشته‌اند! اخلاق و تفکر که رشد نکنه زندگی بی‌معنیه.
هیچ سرور و برنامه‌ای بی‌خود و بی‌هزینه در کشورهای اروپایی و آمریکایی فعالیت نمی‌کنه.
« آخرین ویرایش: 20 دی 1396، 11:13 ق‌ظ توسط اوbوnتو »
:) :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
این حرف دوستان رو قبول ندارم در ارتباط با امنیت ---- از دید من وقتی تلگرام به راحتی یک کانال رو حذف میکنه معنیش ازادی یا کنترل نشدن رو نداره
تلگرام ادّعایی نکرده که روی کانال‌ها کنترلی نداره. اتّفاقاً خودش کانالی مثل https://t.me/isiswatch رو داره که توش می‌نویسه در مقابله با داعش چه کارهایی انجام داده.

من توی ایران زندگی میکنم و خرج زندگیم از همین استارت آپهای ایرانی میچرخه اگر بخوام خودم این موضوع رو تحریم بکنم واویلا ست
یک انسان شریف، خرج زندگیش رو از فضولی در کار دیگران نمی‌چرخونه.

در کل اگر دوست دارید در آینده در همین ایران بمونید و شغلی داشته باشید از استارت آپها حمایت کنید حالا با هر کدوم که راحت تر هستید
این مثل همون استدلالیه که می‌گه مردم ماشین ایرانی بخرن تا کارگرها بیکار نشن!

قوانین انحصاری این انجمن با قوانین کره شمالی یکیه ](*,) اگر به آزادی اعتقاد دارید باید به آزادی بیان هم اعتقاد داشته باشید که اینقدر سنگ آزادی رو به سینه میزنید  :-X  ولی افسوس  به ساده ترین تبصره اش اعتقاد ندارید و سریع سانسور میکنید \\:D/ عجب تناقضی >:(
طبق قوانین گروه، تشویق دیگران به استفاده از نرم‌افزار انحصاری ممنوعه. در آزادترین جای جهان هم تشویق به خرابکاری و دزدیدن اموال مردم، بدون پاسخ نیست.

در ضمن من اعتقاد دارم معمولا کسانی از کنترل شدن میترسند که یا سیاسی هستند یا دزد یا قاچاقچی و غیره
با کمال احترام این حرفتون یا از نادانیه، یا از کلاه‌برداری. حریم خصوصی هر فرد، در تمام فرهنگ‌ها یک امر محترمه.

همون تلگرام که همه اینقدر سنگش رو به سینه میزنند تا زمانی که خود کاربر نخواد ارتباطش رمزگذاری نمیشه در نتیجه خیلی راحت به تمام پیام های ما دسترسی داره همانطور که به راحتی میتونست اعضای داعش رو تشخیص بده و کاربریشون رو بن کنه
تمام پیام‌های شخصی در تلگرام رمزگذاری شده است. تلگرام هم اعضای داعش رو تشخیص نمی‌ده، گروه‌ها و کانال‌های مربوط به داعش رو تشخیص می‌ده و حساب گردانندگانشون رو می‌بنده.

به قول یکی از دوستان حریم خصوصی در اینترنت اصلا معنی نمیده یا باید از اینترنت جدا بشی یا کلا حریم خصوصی رو زیاد جدی نگیری
به نظر می‌رسه این دوستتون تعریف درستی از حریم شخصی نداره.

۱. تا جایی که دیدم iGap از رمزگذاری متقارن استفاده می‌کنه. یعنی ممکنه در تبادل کلید، از سمت کارساز که انحصاریه، MATM انجام بشه و از اون‌جایی که این اتّفاق در خود برنامه می‌افته و نه جایی مثل مرورگر، کارساز می‌تونه کلید متقارن ارتباطات هر دو نفری رو داشته باشه.
۲. حتا اگه نتونه ارتبازات رو بخونه، هم‌چنان به فراداده‌ها دسترسی داره که اهمیتش کم‌تر از خود داده‌ها نیست. مثل این که چه کسی در چه زمانی و از کجا برخط بوده و چند تا پیام از چه نوعی به چه کسی فرستاده و اون طرف کی و کجا پیام رو دیده.

به نظر من هم کسانی که از کنترل‌شدنشون توسط دستگاه‌های امنیتی ایران بیشتر از کنترل‌شدنشون توسط cia و mi6 و … می‌ترسند، رشد فکری و اخلاقی مناسبی نداشته‌اند! اخلاق و تفکر که رشد نکنه زندگی بی‌معنیه.
هیچ سرور و برنامه‌ای بی‌خود و بی‌هزینه در کشورهای اروپایی و آمریکایی فعالیت نمی‌کنه.
یه چزی هست به اسم تضاد منافع. طبیعیه که هر کشوری بیش‌تر دنبال اطّلاعات مردم خودشه و حتا اگه دنبال اطّلاعات همه باشه هم، مردم خودش، اون‌هایین که بهشون دسترسی داره. پس منطقیه که هر فردی با رشد فکری مناسب، از افرادی که بیش‌تر و بهتر بهش دسترسی دارن، بیش‌تر بترسه!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
یه چزی هست به اسم تضاد منافع. طبیعیه که هر کشوری بیش‌تر دنبال اطّلاعات مردم خودشه و حتا اگه دنبال اطّلاعات همه باشه هم، مردم خودش، اون‌هایین که بهشون دسترسی داره. پس منطقیه که هر فردی با رشد فکری مناسب، از افرادی که بیش‌تر و بهتر بهش دسترسی دارن، بیش‌تر بترسه!
نه.
یک ملاک بزرگ، رفتار تک‌تک کشورها (فلسفهٔ سیاسی، حکومت و ابزارهای کنترلش) در قبال همهٔ مردمه. مثلاً انگلستان در قبال من، مردم خودش، یمن، ایران، افغانستان، آمریکا و میلیاردها انسانی که تنها درآمدمون به نون شب و کف زندگی مادی می‌رسه، همیشه چه کرده؟ اینجوری انسان از نوع افراد و رفتارها و فکرهایی بیشتر می‌ترسه تا از میزان دسترسی (می‌ذارم داداشم گوشیما برداره و عکساشا ببینه ولی نمی‌خوام همسایمون دست به گوشیم هم بذاره).

حتی با نگاه به ابزارها در رفتار یکسان، باز هم نزدیک‌تر لزوماً دسترسی بیشتر نداره، ایران در برابر بیشتر سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای ارتباطی از هدف‌گذاری تا برنامه‌ریزی و تعیین مجوز و پروتکل‌ها و تولید و انتقالش وابسته و مصرف‌کننده بوده‌ و به همین خاطر تلگرام فیلتر شد یا آمریکا می‌خواد صداوسیما را تحریم کنه، وگرنه مثل قضیهٔ حذف پرس‌تی‌وی از برخی ماهواره‌ها، اونا فیلتر می‌کردند.
برخی خود را بیرون از ماجرای درگیری حکومت‌ها می‌دونند ولی این واقعیت نداره، با هر انتخابمون یکی از این‌ها را بزرگ می‌کنیم. رؤیاهای آنارشیستی را هم بریزید دور.
« آخرین ویرایش: 20 دی 1396، 04:29 ب‌ظ توسط اوbوnتو »
:) :)

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
چند مورد هست خواستم بگم و این صحبت رو تموم کنم
۱. تلگرام بصورت پیش فرض رمزگذاری نمیکنه یا من نمیدونم یا دکمه سکرت چت رو شما ندیدن
۲.جمله بی معنی بودن حریم خصوصی در اینترنت رو اسنودن گفته نه دوست من یک سرچ بکنید ;D اونجا داشتم سریع تایپ میکردم و اسمش دقیق یادم نبود
۳.شما دزدی رو مساوی با نشر نرم افزار انحصاری  میدونید خیلی جای تعجب داره این حرفتون!!!!
۴.پس مدیران گوگل - اپل - مایکروسافت - آمازون - و غیره آدمهای شریفی نیستند و کسانی هم که محصولات اونها رو استفاده میکنند حتما احمق و نادان

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
چند مورد هست خواستم بگم و این صحبت رو تموم کنم
۱. تلگرام بصورت پیش فرض رمزگذاری نمیکنه یا من نمیدونم یا دکمه سکرت چت رو شما ندیدن
۲.جمله بی معنی بودن حریم خصوصی در اینترنت رو اسنودن گفته نه دوست من یک سرچ بکنید ;D اونجا داشتم سریع تایپ میکردم و اسمش دقیق یادم نبود
۳.شما دزدی رو مساوی با نشر نرم افزار انحصاری  میدونید خیلی جای تعجب داره این حرفتون!!!!
۴.پس مدیران گوگل - اپل - مایکروسافت - آمازون - و غیره آدمهای شریفی نیستند و کسانی هم که محصولات اونها رو استفاده میکنند حتما احمق و نادان
۱. فک نمی کنم سیستمی بتونه درست حسابی رمز بذاره.
۲. اسنودن آدمیه که کجاست؟ "روسیه"! روسیه هنوز تو جنگ سرده:) و با این هجمه ها دنبال تخریب آمریکاس. این آدم ایران بود میگفت غیر سروش چیزی امن نیست.:)
۳. الکی تعجب نکنید، دزد دزده. چه کسی که اطلاعات رو میدزده، چه وسایل رو، چه برنامه. این کار تشویق به "دزدیده شدن"ه و کم از اون نیست.
۴. مشخصا. من نیازم به اینارو دارم به صفر میرسونم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
شما نمی‌دونید. فرق گپ عادی و رمزی، در نحوهٔ رمزنگاری اون‌هاست،‌نه رمزنگاری شدن و نشدن! کلید گپ‌های عادی روی کلوده، ولی کلید گپ‌های رمزی روی دستگاه. برای همینه که اگه دستگاهتون رو از دست بدید یا از دستگاه دیگه‌ای وارد بشید،‌ نمی‌تونید گپ رمزی رو ببنید یا ادامه‌اش بدید.

اسودن هم اشتباه می‌کنه. مخصوصاً که با تبلیغش برای سیگنال که ناامنه، خیلی هم زیاد اشتباه می‌کنه.

هر نرم‌افزار انحصاری‌ای، بالذاته دزده.

صددرصد! غیر از این هم نیست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
من بر اساس حدود میگم ولی فکر کنم فقط کسانی که از فیس بوک استفاده میکنند یک نیم میلیارد نفر باشند و استفاده کننده از اپل و مایکروسافت رو بزاریم کنار هم از جمعیت ۶ میلیاردی زمین فکر کنم حداقل میشند ۵ میلیارد - نهصد و نود نه میلیون نفر نادان و احمق  و شما عاقل و همه چیز دان :o :o :o :o :o :o
پس باید به شما تبریک بگم چون رهبر کره شمالی هم همین شکلی فکر میکنه \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/
فقط ببخشید از این به بعد به شما میگم کیم جونگ دوم  ;D حالا اگر واقعا اسم رهبر کره شمالی این باشه
« آخرین ویرایش: 22 دی 1396، 06:03 ب‌ظ توسط علیرضا.ج »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
من بر اساس حدود میگم ولی فکر کنم فقط کسانی که از فیس بوک استفاده میکنند یک نیم میلیارد نفر باشند
والا دولت ایران هم میگه نه تنها این افراد نادان هستند، بلکه مجرم هم هستند. جرم بعضی از افرادی که در زندان هستند همین عضویت در شبکهٔ معاند نظام فیس‌بوک هستش :)
حتا فیلترش کرده که شما یک وقت ناخواسته نادان نشید! یعنی میگید اشتباه میگن و بهتره از سرویس‌هایی که این دولت میده استفاده نکنیم؟ ;D
« آخرین ویرایش: 22 دی 1396، 06:10 ب‌ظ توسط nixoeen »