انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نقد‌هایی به سیاست‌های اوبونتو ایران در چندین سال گذشته  (دفعات بازدید: 9157 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
شخصا اصلا دوست نداشتم که بحث، شخصی بشه و امیدوار بودم که شخصی هم نشه، چرا که پاسخ خیلی ها از این کاربران، از بحث های شخصی، بدست نمیاد.
... مدیران بیان و اگر واقعا پاسخی دارن، بگن تا بقیه هم اطلاع داشته باشن، بدون در نظر گرفتن گذشته، بدون در نظر گرفتن افراد، اینکه سوشا این مورد رو مطرح کرده، سوشایی که ممکنه برخی از مدیران باهاش مشکلاتی هم داشته باشن، نباید عاملی باشه که این سوالات بی جواب بمونه.

جناب علینقیان، من به عنوان یه کاربر که طی یک سال اخیر در انجمن و گروه های مختلف بودم، میخوام یه پاسخ واحدی از همین «گروه راهبران اوبونتوی ایران» بشنوم که چرا در این سیستم، افرادی که به نظر نمیرسه فعالیتی داشته باشن، هنوز هم هستن، افرادی که نه در فروم هستن و نه در همایش ها و جشن انتشار ها و نه خبری ازشون نداریم، هر چند همان طور که بالاتر گفته شد، اون افراد اون زمان فعال بودن، الان نیستن، قانونی که خیلی بهش اتکا می کنید، محدودیت زمانی گذاشته و اون عضویت باید تمدید بشه ... خود این سیستم شفاف نیست، موضوعی که بارها در گروه لاگ تهران با دانیال بهزادی مطرح کردیم، چی شد که یه دوره ای، افراد در گروه عضو می شدن و عضویت اشون لغو می شد، اما الان در دوره ای به سر می بندیم که عصر یخبندان به همین گروه حاکم شده، نه ورودی داره، نه خروجی، طبیعتا همین فعالیت ها هست که بگیم سیستم شفاف نیست.

همین الان من انتظار داشتم که همین گروه، پاسخ واحد به سوال ها بده، اما تنها شما، به عنوان یک کاربر که تنها نسبت اتون با اون گروه، عضویت در اون گروه هست، دارید با یه کاربر فقط بحث می کنید.

داوطلب شدند، ولی خب دنبالش رو نگرفتند، چون کار خیلی ساده‌ای هم نیست. کمک مالی‌ای که دوستان کردند، خودش نشون میده که افرادی هستند که بدون اینکه نیاز باشه به گروه خاصی اضافه بشن یا اسم خاصی روشون گذاشته بشه، کمک می‌کنند. دقیقا این‌ها افرادی هستند که تنها حرف نمی‌زنند که «اگر فلان شود»، ما کمک می‌کنیم، بلکه مستقیما کمک می‌کنند و احتمالا در صف اولی قرار دارند به این گروه‌ها دعوت بشن! و ما بسیار قدردان کمک این دوستان هستیم.

من تا به حال هیچ درخواستی مبنی بر عضویت در گروه راهبران نداشتم، اگر خیلی دنبال این چیزا بودم، شانسم رو از اون مسیر امتحان می کردم، بعد میومدم اینجا و اعتراض می کردم. همین موضوع قالب هم، نظر شخصی ام اینکه به همون برخوردهای تندی برمیگرده که قبلا با کاربران شده، هر اعتراضی که میشد در جا می گفتید «این جا گروه تلگرامی اوبونتو ایران هست» و در ادامه اش هم همیشه می شنیدیم که «اگر ناراضی هستید، برید جامعه ی کاربری خودتون رو تشکیل بدید»، آخرشم یکی از این ایموجی ها می گذاشتین:

چرا راه دور، همین خود من سر فرستادن یه مطلب به گروه حذف شدم، دلیل پرسیدم، گفتید بخاطر فرستادن فلان مطلب که طبق قوانین فروم، پست انبوه هست، منی که به عنوان یه علاقه مند در گروه حضور داشتم، بدون هیچ تذکر و اخطاری، در همون بار اول حذف شدم، درحالی که قبل اون هیچ تخلفی هم نکرده بودم. نه مطلبم پورنوگرافی بود که نشه ازش گذشت، نه سیاسی و دینی و نه مربوط به کرک که نشه با یه تذکر به کاربر اطلاع داد. شما اون گروه رو با نام و نشان اوبونتو ایران اداره می کردید و بارها در پیام هاتون هم همین مورد رو آشکارا در گروه ذکر کردید، همین من وقتی چنین رفتاری رو می بینم، چطور انتظار دارید بیام باز به شما پیام بدم که من داوطلب کمک در طراحی قالب جدیدم؟

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
درود،‌

از بحث اینکه کی ترول هست و کی ترول نیست بگذریم، چیزی که مشخصه اینه که یک انسان جاویدان نیست اما پروژه‌های آزاد می‌تونن جاویدان باشند، همون‌طور که سوشا هم گفت باید برنامه ریزی بشه برای انتخاب تیم مدیریتی جدید، همون‌طور که در سیاست‌های هر انجمنی هست مگر اینکه این انجمن خصوصی باشه و هیچ ربطی به کنونیکال نداشته باشه تا هر طور دوست‌ دارید قوانینش را بچینید که در اون صورت دیگه به ما مربوط نیست.
لینک انجمن در هنگام نصب اوبونتو با نصاب فارسی نمایش داده میشه و این یعنی انجمن رسمی هستش.

احتمالا متوجه عرض بنده نشدید،‌ صحبت غیر مستقیم من منوط بر این بود که با وجود اینکه کادر راهبران فقط وظیفه‌ی مشخص شده خودشون را  باید  اجرا کنند، نه اینکه مالک جامعه کاربری پارسی زبان بشن، قاعدتا با اون مطالبی که سوشا پیوندش را ارسال کرد و مطالعه کردید، کاربری که هشت سال هست دیگه وارد انجمن نشده باید از «گروه کاربران اوبونتو ایران» حذف و با عضو جدید جایگزین بشند.
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
درود،‌

از بحث اینکه کی ترول هست و کی ترول نیست بگذریم، چیزی که مشخصه اینه که یک انسان جاویدان نیست اما پروژه‌های آزاد می‌تونن جاویدان باشند، همون‌طور که سوشا هم گفت باید برنامه ریزی بشه برای انتخاب تیم مدیریتی جدید، همون‌طور که در سیاست‌های هر انجمنی هست مگر اینکه این انجمن خصوصی باشه و هیچ ربطی به کنونیکال نداشته باشه تا هر طور دوست‌ دارید قوانینش را بچینید که در اون صورت دیگه به ما مربوط نیست.
لینک انجمن در هنگام نصب اوبونتو با نصاب فارسی نمایش داده میشه و این یعنی انجمن رسمی هستش.

احتمالا متوجه عرض بنده نشدید،‌ صحبت غیر مستقیم من منوط بر این بود که با وجود اینکه کادر راهبران فقط وظیفه‌ی مشخص شده خودشون را  باید  اجرا کنند، نه اینکه مالک جامعه کاربری پارسی زبان بشن، قاعدتا با اون مطالبی که سوشا پیوندش را ارسال کرد و مطالعه کردید، کاربری که هشت سال هست دیگه وارد انجمن نشده باید از «گروه کاربران اوبونتو ایران» حذف و با عضو جدید جایگزین بشند.
خوب بله منم اگه دقت کنید تیکه وار گفتم.
که انوریا چی فکر می کنن اینجا چطوریه.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
این همه بحث فقط راجع به این‌که یه عده می‌خوان بشن عضو گروه راهبران؟
این‌که توی یه انجمن فعالیت کنیم فقط به این دلیل که امتیاز بگیریم، ستاره جمع  کنیم، عضو فلان گروه بشیم، نشون می‌ده که فعالیت ما برای کمک به جامعه نیست! برای بالابردن جایگاه خودمونه!
خیلی‌ها هستن که میان انجمن و فعالیت می‌کنن و کار ملت رو راه می‌اندازن و بعدش هم می‌رن دوباره. نه تقاضای افزایش اون قهوه‌های بالای آواتارشون رو دارن نه تقاضای امتیاز و جایگاه ویژه دارن نه تقاضای عضویت در فلان گروه خاص و ... هدفشون کمک به جامعه‌ هست.

در هر صورت بعضی‌ها اون‌قدر که دوست دارن به نکات حاشیه‌ای بپردازن، اگه به نکات اصلی می‌پرداختن، الآن وضعشون بهتر بود.  :)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
این‌که توی یه انجمن فعالیت کنیم فقط به این دلیل که امتیاز بگیریم، ستاره جمع  کنیم، عضو فلان گروه بشیم، نشون می‌ده که فعالیت ما برای کمک به جامعه نیست! برای بالابردن جایگاه خودمونه!
خیلی‌ها هستن که میان انجمن و فعالیت می‌کنن و کار ملت رو راه می‌اندازن و بعدش هم می‌رن دوباره. نه تقاضای افزایش اون قهوه‌های بالای آواتارشون رو دارن نه تقاضای امتیاز و جایگاه ویژه دارن نه تقاضای عضویت در فلان گروه خاص و ... هدفشون کمک به جامعه‌ هست.

در هر صورت بعضی‌ها اون‌قدر که دوست دارن به نکات حاشیه‌ای بپردازن، اگه به نکات اصلی می‌پرداختن، الآن وضعشون بهتر بود.  :)

شما انگار متوجه حرفای ما نشدی.
بزرگوار، این پست رو ببین(که یحتمل دیدی)
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,147605.0.html

اینجا این دوستمون به خوبی تا حدود زیادی حرفا رو زد:
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,147605.msg1153681.html#msg1153681

حالا من و خیلی‌های دیگه روی مورد سومی زوم کردیم که به نظرمون همه چی برمیگرده بهش.
حالا این که شما فکر می‌کنی کسی که مسولیتی داشته ۷ساله نیومده توی انجمن حتی لاگین کنه چیز کوچیکیه و حاشیه‌ای، خب دیگه مشکل من نیست. بهتره یکم عمیق‌تر فکر کنی که شاید به نتیجه برسی.

البته در مورد سایر اعضای اوبونتو ایران هم همینه. همشون غیرفعالن و از نظر من و خیلیا این غیرفعال بودنشون باعث شده که انجمن سقوط شدیدی داشته باشه. سلمان هم به عنوان یه ناظر توی اون پستش که پیوندش رو دادم متوجه‌ی کاهش فعالیت شده.

مورد بعد هم این که توی جامعه آزاد و اوپن‌سورس این چیز رایجیه که کسی فعالیتی کنه یا کامیتی بده یا هر چیز دیگه‌ای برای بهتر شدن اون سرویس یا برنامه و در برابرش مثلا دنبال کسب اعتباری باشه. چیز عجیب غریبی هم نیست.
یه بازی کاملا برد برد هست برای همه. یکی فعالیتش رو می‌کنه، ارتقا پیدا می‌کنه و به واسطه ارتقا مقامش اعتبار کسب می‌کنه. از اونور اون سرویس یا برنامه بخاطر فعالیت‌های مثبت ایشون پیشرفت می‌کنه و بهتر میشه. جامعه هم از بهتر شدن اون سرویس یا برنامه بهره می‌بره.
کاملا اینا چیز مثبتیه و از قدیم تو انجمن‌ها این رسم بوده که عضو فعال مقامش بره بالاتر.

مورد دیگه هم این که قرار هم نیست افرادی که فعالیت کردن اگه الان شدن ناظر یا راهبر یا هر چیزی تا ابد بمونن که، موقته و اینام میرن کنار تفرات جایگزین با ایده‌های جدید میان جاشون.
مشکل الان ما اینه که حتی قوانین اوبونتو ایران در مورد خیلیا الان اجرا نمیشه. واسه همینه که میبینیم طرف با وجودی که ۷سال هست نیومده، اما هنوز عضو گروه هست. درحالی که نباید باشه...

مشکلات و حرفای ما ایناست، امیدوارم متوجه شده باشی... :)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
افراد می تونن انگیزه های مختلفی از حضور و فعالیت در گروه/سازمان/نهاد و هر چیز دیگه ای داشته باشن، چنین پاسخی به نظرم من پاک کردن صورت مسئله است، چرا که مشکلاتی که خیلی ها دارن بهش آشکارا اشاره می کنن، باقی موندن و هیچ پاسخی بهشون داده نشده. هنوز هم اداره و سیاست های اوبونتو ایران در مورد موضوعات مختلف شفاف نیست، در مورد اعضای گروه، در مورد مدیریت فروم و سایر خدمات این گروه.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
مورد بعد هم این که توی جامعه آزاد و اوپن‌سورس این چیز رایجیه که کسی فعالیتی کنه یا کامیتی بده یا هر چیز دیگه‌ای برای بهتر شدن اون سرویس یا برنامه و در برابرش مثلا دنبال کسب اعتباری باشه. چیز عجیب غریبی هم نیست.
یه بازی کاملا برد برد هست برای همه. یکی فعالیتش رو می‌کنه، ارتقا پیدا می‌کنه و به واسطه ارتقا مقامش اعتبار کسب می‌کنه. از اونور اون سرویس یا برنامه بخاطر فعالیت‌های مثبت ایشون پیشرفت می‌کنه و بهتر میشه. جامعه هم از بهتر شدن اون سرویس یا برنامه بهره می‌بره.
کاملا اینا چیز مثبتیه و از قدیم تو انجمن‌ها این رسم بوده که عضو فعال مقامش بره بالاتر.

خارج از کشور بعضی مواقع برای استخدام به فعالیت شما و رتبه‌ی شما در Q/A‌هایی امسال Stackoverflow هم توجه میشه، حتی فعالیتتون در لانچپد یا گیت‌لب/گیت‌هاب و ریپو‌هاتون، بدیهی هست که فردی دلش بخواد اعتبار کسب کنه تا توسط اون شناخته تر باشه، البته من صحبتم اصلا اعتبار و رتبه نیست،‌ من شاید اصلا برام مهم نباشه که عضو گروه اوبونتو ایران بشم، موضوع اینه که این انجمن توسط جامعه کاربری هدایت نمی‌شه و به صحبت‌های کاربران در تالار انتقادات و پیشنهادات هیچ اهمیتی داده نمیشه، تیم مدیریتی نه تنها خودشون اقدامی نمی‌کنند،‌ بلکه عضو جدید هم نمی‌گیرند تا اونا اقدام کنند.

قاعدتا با وارد کردن ناظر‌های جدید به انجمن و دسترسی دادن بهشون، افراد جوانی که وقت آزاد زیادی دارند، این انگیزه هست که اینجا سرپا بمونه، من صرفا استفاده‌ای از انجمن اوبونتو ندارم ولی یک مورد برایم مهمه، اونم اینه که با تمام مشکلات و سیاست‌های احمقانه‌ی این انجمن، به لطف تلاش‌های گذشته در حال حاضر یه آرشیو فوق‌العاده هست به زبان مادری من و باید حفظ بشه.
« آخرین ویرایش: 21 خرداد 1397، 05:42 ب‌ظ توسط Nelliel »

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780

آقا رسول با تمام احترامی که برای شما و برای ناظران انحمن قائلم ولی نگاه و دیدگاه شما را دیدگاهی نادرست می‌دونم. من به شخصی کاری به انگیزه افراد از فعالیتشون ندارم که حالا برای کسب اعتبار خودش هست یا کمک به جامعه‌اش. در هر دو صورت سودش به جامعه میرسه.
انتقادی به سیستم عضوگیری وارد شده که از نظر من انتقاد به جا و درستی هست. اینکه بگیم شما همینجور که عضو معمولی هستی کارت رو بکن و چیکار به این مسائل داری بسیار غیر منطقی هست. اگر این دیدگاه در جامعه وجود داشته باشه که خیلی اثرات مخربی داره. شما فرض کنید اعضای شورای شهر یک شهری بدون فعالیت عضو این شورا باشن و به بقیه بگن شما چرا حاشیه میسازید اگه راست میگید واسه جامعتون کار کنید. به نظرتون این دیدگاه درستی هست؟
متاسفانه از سوی ناظران انجمن هیچ پاسخی به انتقادات وارد شده داده نشد. وقتی توی جامعه کوچیکی مثل جامعه افراد عضو انجمن ابونتو ایران افراد خودشون رو پاسخگو نمیبینن واقعا ما چه توقعی از جامعه‌ای به بزرگی جامعه ایران داریم که مسئولینش خودشون رو پاسخگو بدونن.
اینکه افرادی میان بدون منت فعالیت میکنن واقعا چه ربطی به مشکلات عضوگیری راهبران و ناظران سایت داره؟
امیدوارم حرف‌های من باعث ناراحتی کسی نشده باشه.

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
سلام به همگی
خیلی وقت هست که دیگه یه این انجمن سر نمیزنم. اون اوایل که تازه شروع به کار با لینوکس (‌گنو/لینوکس) کرده بودم دوتا انجمن به زبان فارسی بود یکی همین انجمن و دیگری انجمن تکنوتاکس که از دست رفت. متاسفانه سایت هایی هم بودند که در دوره ای فعال بودند و بعد از بین رفتند مثل آزاد‌راه ، لینوکس ریویو و ابونتو نیوز الان فقط خاطراتی از اونها باقی مونده. با احترام به همه اساتید و ناظرین و اعضای محترم راهبران به نظرم این انجمن نیاز به یک خانه تکانی داره در همه زمینه‌ها تا با نیروی تازه نفس به کار خودش ادامه بده. جمله آخر نگذارید سرنوشت این انجمن هم مثل انجمن اوپن سوزه بشه.
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • Only Ubuntu <3
من نمی‌دونم اگه این کار معین ترول نیست پس چه؟ بعد بقیه رو به ترول کردن متهم می‌کنه:
لینک پست: https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,148074.msg1156448/boardseen.html#new
عکسش:

با ترول کردن به روی اعصاب یه کاربر فعال میره تا کاربر یه واکنش بد نشون بده و بعد به دلیل توهین مطلب رو ببنده.
دیکتاتوری و ترول شاخ و دم نداره.

برای ایشون این کارا شده فضیلت :)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
بنظر من( وشاید نظر خیلی از دوستان )چرت یا چرند کلمیی نیست که بخواد بخاطرش یه پست قفل بشه.
اونم وقتی پشتش گفته شده با عرض بوزش.
بالاخره چیزی که خیلی ها موافق بودن توی ویکی باشه سانسور شد.
توسط کسی که می گفت روزنامه نگارا آزاد نیستند و این یعنی آزادی کلام نیست.
بنظر من این پست باید بره توی بخش انتقاد و پیشنهاد.
خرما خورده منع خرما کی کند.
معین جان شما ناظر انجمن هستید. باید سعیی کنید بهتر باشید. نه سپر.
سلمان جان و دانیال جان الان کجان؟ این روزا فعالیت خیلی کمی دارن.
این حرف ها برای بهتر شدنه اسمشم انتقاد و کمک باش برخورد نکنید( درست مثل پیر مرد هایی که از تغییر می ترسند )
« آخرین ویرایش: 31 خرداد 1397، 03:02 ق‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • Only Ubuntu <3
بنظر من( وشاید نظر خیلی از دوستان )چرت یا چرند کلمیی نیست که بخواد بخاطرش یه پست قفل بشه.
اونم وقتی پشتش گفته شده با عرض بوزش.
بالاخره چیزی که خیلی ها موافق بودن توی ویکی باشه سانسور شد.
توسط کسی که می گفت روزنامه نگارا آزاد نیستند و این یعنی آزادی کلام نیست.
بنظر من این پست باید بره توی بخش انتقاد و پیشنهاد.
خرما خورده منع خرما کی کند.
معین جان شما ناظر انجمن هستید. باید سعیی کنید بهتر باشید. نه سپر.
سلمان جان و دانیال جان الان کجان؟ این روزا فعالیت خیلی کمی دارن.
این حرف ها برای بهتر شدنه اسمشم انتقاد و کمک باش برخورد نکنید( درست مثل پیر مرد هایی که از تغییر می ترسند )
دیگه کار از پیشنهاد و انتقاد گذشته. چون رسما نظر ما مهم نیست، اگر مهم بودی اینطوری ناظر انجمن ترول نمی‌کرد زیر پست و بعد ببنده پست رو.
قشنگ جلو فعالیت هم میگیرن اینا.
این مطلب هم که باز کردم فقط جهت اتمام حجت بود...

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
طی سال‌ها تاپیک های این دستی زیاد داشتیم. به نظرم چیزی که مدیریت سایت در نظر نمیگیره اینه: وقتی خودت رو «جامعه پارسی زبان اوبونتو» معرفی میکنی، باید کاری رو بکنی که کامیونیتی میخواد حتی اگر اون تصمیم از بین بردن کل سایت باشه.
یه نظر سنجی بزارید صفحه اول که چند درصد میخوان مهدی، معین و بقیه مدیر این وبسایت باقی بمونن.
پیشنهاد به منتقدها:اگر میخواید به جامعه کاریری کمک کنید یه سایت جدید طراحی کنید که مدیریتش کاملا مبتنی بر Open Governance باشه. بُرد برای مدیریت داشته باشید که اعضاش مستقیم با رای کاربرها انتخاب بشه.
موفق باشید!
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
با احترام و سپاس، سوشا جان شاید حدود ۷۰-۸۰ خط متن نوشتی ولی متاسفانه من نتونستم حتی یک پیشنهاد که بتونه کار رو یک قدم جلو ببره از توش پیدا کنم. چقدر حیف که این‌قدر وقت میزاری بدون حتی یک خط خروجی که بتونه گره‌ای رو باز کنه!
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
با احترام و سپاس، سوشا جان شاید حدود ۷۰-۸۰ خط متن نوشتی ولی متاسفانه من نتونستم حتی یک پیشنهاد که بتونه کار رو یک قدم جلو ببره از توش پیدا کنم. چقدر حیف که این‌قدر وقت میزاری بدون حتی یک خط خروجی که بتونه گره‌ای رو باز کنه!

البته گره‌ کار زمانی باز میشه که سوشا جان خودش دسترسی داشته باشه برای انجام تغییرات اساسی روی انجمن،‌ سوشا تلاشش را کرد، بقیش با شما بود که خب طبق سیاست‌های خودتون هم پیش‌ نمی‌رید فعلا.