انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: انتقاد و پیشنهاد برای بهبود انجمن  (دفعات بازدید: 19283 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
پاسخ به: انتقاد و پیشنهاد برای بهبود انجمن
« پاسخ #15 : 06 شهریور 1389، 02:47 ق‌ظ »
دوستان هرچه بیشتر درعمق این انجمن میرم نکات بسیاری نمایان میشه، من خواهشم از مدیران و کاربران اینه که به این نکات توجه کنن و برخورد قاطع باشه ( چندمین باره دارم به مدیران گوشزد می کنم )!

1- در صورت انحراف از مبحث مورد بحث تاپیک یا قفل بشه ویا به کاربر ( کاربران ) خاطی اخطار داده بشه.

2- الگو سازی کنید توی انجمن تا در صورتی که به کاربری توهین شد، جواب توهین رو نده و فقط به مدیران وب سایت اطلاع بده تا در مورد کاربر خاطی تصمیم بگیرن و در صورتی که مقابله به مثل کرد مدیران با هردو کاربر بر خورد جدی داشته باشند.
پایین هر پست این گزینه رو بزنید و علت رو بنویسید :> گزارش به مدیر انجمن

3- ضعف در نمایش آخرین ارسالها و همینطور تشکر هم از قلم انداخته نشه که این گزینه ها برای کاربران بسیار مفید خواهد بود، حد اقل اینه که با افزونه تشکر کاربران متوجه می شوند که چه کسی بیشترین پست مفید رو قرارداده است!

4- ادغام تاپیک های مشابه، توسط مدیرانی که قدرت این کار رو دارند، این کارهم با استفاده از تنظیمات سیستم انجمن که SMF هست امکانپذیره. همینطور نصب چندتا افزونه فکر نکنم چند دقیقه از وقت مدیران وب سایت رو بگیره.

5- دسته بندی دقیقتر انجمنها و اینکه در انجمن های عمومی خط و مشی نیز مشخص بشه که از ارسال موضوعاتی که از هدف انجمن دور هستند جلوگیری بشه.

دوستان شاید من جسارت کرده باشم و این حرفها رو زده باشم( از دید پیشکسوتان منِ تازه وارد اومدم دارم حرف زیادی می زنم ) ولی خوب، درسته من از لحاظ ارسال مطالب به گرد شما هم نمی رسم ولی به هر حال عمری رو توی لینوکس گذروندم با ردهت 9 شروع کردم و با اومدن فدورا خوشحال شدم، با توزیع سوزه آشنا شدم و خیلی توزیع های دیگه، و در نهایت دیدم که ابونتو می تونه بهترین توزیع هم برای سرورهای شرکت ما و هم دسکتاپ خونه باشه و همینطور هم شد و بعد با انجمن ابونتو آشنا شدم و حدود 1 سال و اندی هست که به این سایت سر می زنم و در آخر خودم رو عضو خانواده ی بزرگ ابونتو می دونم و بر خودم واجب دیدم که اظهار نظر کنم.

با تشکر

محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 198
  • Ubuntu is the way of life
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
« پاسخ #16 : 06 شهریور 1389، 10:51 ق‌ظ »
یکی از واضح ترین نمونه های ارسال مطلب تکراری در اینجا دیده میشود: http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,14997.0.html
با ارساله هر مطلبه تکراری دو حالت وجود دارد. در حالت اول (که در این لینک هم اتفاق افتاده) سوء استفاده کاربر تازه وارد از اشتباهات کاربران قدیمی انجمن (گاهی این اشتباهات حتی به ارساله یک مطلبه تکراری ختم نمیشود که آنرا در دفعات بعدی مفصلا شرح خواهم داد) و در حالت دوم برعکس این پدیده (کاربران قدیمی از اشتباهات تازه وارد ها) اتفاق می‌افتد.  
زمانیکه کسی به نویسنده تاپیک تذکر بدهد (که از مدیران این سایت بعید است)، دیگران اقدام به توجیه این مساله با نمونه قرار دادن ارسال های کاربران قدیمی (در حالت دوم تازه وارد) میکنند. به طوره مثال:
نقل‌قول
تو همین انجمن کم نداریم کاربرهای قدیمی ای رو که کماکان بدون جستجو تاپیک میزنن ...
نتیجه این مساله بروز انواعه تاپیک های تکراری و بی محتوا در سطح انجمن هاست.
اگر کمی دقیق تر مساله را آسیب شناسی کنیم واضح میشود که مدیران به چند دلیل از انجام برخورد با کاربران خاطی در اینجا پرهیز میکنند:
۱. ترس از پایین اومدن محبوبیت خود در سطح انجمن
۲. نداشتن وقت کافی و تعداد کم آنان برای رسیدگی به مشکلات انجمن به دلیل داشتن مشغله های فراوان دیگر
۳. بروز ترس در میان کاربران تازه کار برای ارسال تاپیک یا پاسخ در انجمن
دوستان مدیریت کار هر کسی نیست!!! من به عینه این رو توی این انجمن می بینم!!! برخود قاطع بشه همه سرجاشون می شینن - منظورم با شخص خاصی نیست با همه هستم حتی خودم - والا من چیزی که دیدم اینه که توی انجمنهای ابونتو تا کسی تاپیک میزنه ظرف 30 ثانیه به بیراهه کشیده میشه مثل همینجا !!! بله همین تاپیک - از دوستان می خوام یه آموزش آشپزی هم بذارید تا کاملا منحرف بشه!!!! واقعا که نمی شه کاری کرد جز صبر و زجر و... که شاید این همه بی نظمی روزی تمام شود.
خواهش میکنم از تند روی و خراب کردن همه مشکلات سره مدیران انجمن پرهیز کنید. این مشکلات باید به صورت واضح آسیب شناسی و بعد در صورت لزوم قشر خاصی از کاربران (منظورم دقیقا مدیران) را زیر سوال ببریم
آیا فکر میکنید با سپردن اختیار مدیریت به دیگران این مشکلات برطرف خواهد شد؟؟!! اینجا با یک مشت شورشی و اشرار روبرو نیستیم که با برخورد قاطع و شبیه اونها کسی رو سره جاش بشونیم
این مشکلات تا حده زیادی طبیعی هستن. شما به هر انجمنی یا حتی سایت هایی مثل ویکیپدیا هم که بروید مواردی بد تر از این خواهید دید ولی به خوبی این مشکلات کنترل میشوند و همواره بدانیم استفاده از ابزار قدرت آخرین راه برای ایجاد نظم در سطح انجمن هست.
اما مشکلات خوده انجمن که خودم بیشترش را بار ها گفتم و دوست عزیزمون کاملا واضح شرح دادند، باید هر چه سریعتر برای برطرف کردنش برنامه ریزی و اقدام عملی کرد:
1- در صورت انحراف از مبحث مورد بحث تاپیک یا قفل بشه ویا به کاربر ( کاربران ) خاطی اخطار داده بشه.
2- الگو سازی کنید توی انجمن تا در صورتی که به کاربری توهین شد، جواب توهین رو نده و فقط به مدیران وب سایت اطلاع بده تا در مورد کاربر خاطی تصمیم بگیرن و در صورتی که مقابله به مثل کرد مدیران با هردو کاربر بر خورد جدی داشته باشند.
پایین هر پست این گزینه رو بزنید و علت رو بنویسید :> گزارش به مدیر انجمن
3- ضعف در نمایش آخرین ارسالها و همینطور تشکر هم از قلم انداخته نشه که این گزینه ها برای کاربران بسیار مفید خواهد بود، حد اقل اینه که با افزونه تشکر کاربران متوجه می شوند که چه کسی بیشترین پست مفید رو قرارداده است!
4- ادغام تاپیک های مشابه، توسط مدیرانی که قدرت این کار رو دارند، این کارهم با استفاده از تنظیمات سیستم انجمن که SMF هست امکانپذیره. همینطور نصب چندتا افزونه فکر نکنم چند دقیقه از وقت مدیران وب سایت رو بگیره.
5- دسته بندی دقیقتر انجمنها و اینکه در انجمن های عمومی خط و مشی نیز مشخص بشه که از ارسال موضوعاتی که از هدف انجمن دور هستند جلوگیری بشه.
مشکلات دیگر ماننده حملات کاربران (عمدتا قدیمی ها) به هم در ابتدا مستلزم برطرف شدن مشکلات بالا و پس از آن (در صورت برطرف نشدن این مشکلات) آسیب شناسی این مساله میباشد
« آخرین ویرایش: 06 شهریور 1389، 10:55 ق‌ظ توسط smmsadrnezh »
گنـــــــــــــــــــــودام!            فارسی      انگلیسی

آفلاین heresh

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 968
« پاسخ #17 : 06 شهریور 1389، 01:24 ب‌ظ »
...  ( چندمین باره دارم به مدیران گوشزد می کنم )!
:o

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
« پاسخ #18 : 06 شهریور 1389، 01:56 ب‌ظ »
هم انجمنی های محترم

اگر پستی ویرایش نمیشه در اولین لحظه و اگر ارسالی ار ارسالهای دوستان حذف نمیشه
دلیل بر عدم قاطعیت راهبران در تصمیم گیری نیس

تمامی تلاش ما بر حفظ محیط دوستانه ی انجمن بوده و هست و خواهد بود
اگر جناب ارسال smmsadrnezh صحبت های بنده رو خطاب به یک تازه وارد توجیه تلقی میکنن که حرفی نیست و دفاعی نیس . چون ایشون مختار هستن به برداشت شخصیشون و دلیلی نمی بینم که نظرشون رو تغییر بدم

در مورد حجم تاپیک های ارسالی . تمام تلاش ما این بوده که فرهنگ ویکی نویسی رو به ارسال در انجمن ترجیح بدیم و به کاربرها یاد بدیم که به جای کار توی انجمن اکثریت انرژیشون رو بذارن توی ویکی
اما وقتی این اتفاق نمی افته . دلیلش کم کاریه کاربرهاست نه ناکارآمدی مدیریت در طبقه بندی تاپیک ها

به هر حال امیدوارم حرفهای من رو توجیه کم کاریمون به حساب نیارید . چون اکثریت مدیران به دلیل مشغله ی کاریه زیاد تواناییه اختصاص وقت [بیش از این] رو به انجمن ندارن
منتظر نظراتتون هستیم

بدرود
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #19 : 06 شهریور 1389، 02:16 ب‌ظ »
سلام، دوستان

دوست عزیز smmsadrnezh شما درست می گید من دیشب یکم تند حرف زدم و همینجا عذر خواهی میکنم، به من هم حق بدید چون دلم میسوزه و قتی میبینم تاپیکها از مسیر اصلی منحرف میشن، در جواب گفته های شما باید بگم بله حق با شماست، البته قبول کنیم که خود ما هم بعضی وقتها به همین حرفهایی که می زنیم پای بند نیستیم، مثلا ممکنه دریک تاپیک خطاب به یکی از کاربران حرفی رو گفته باشیم که اصلا با موضوع اون تاپیک همخوانی نداشته،

بهترین نظری که میشه داد در این موقعیت، اینه که باید از خودمون شروع کنیم، من، شما و هرکسی که این مطالب رو می خونه و عضو انجمنه، بیایید اول خودمون قوانین رو رعایت کنیم، مطالب خارج از بحث رو مطرح نکنیم، اگه حرفی با یک کاربر داریم با استفاده از راه های ارتباطی دیگه ای که انجمن در اختیار ما قرار داده، نظراتمون رو راجع به اون فرد به خود فرد بیان کنیم،!!

این تنها کاری هست که از دست کاربران بر می آد و همین کار در صورتی که همه گیر بشه خودش 50 درصد مشکلات رو حل می کنه.

با تشکر از همه شما

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #20 : 06 شهریور 1389، 02:22 ب‌ظ »
همه حرفهای شما درست badjoker ولی من یه سوالی دارم،‌ این انجمن هست و بیشتر از ویکی طرفدار داره. شما کاری نمیتونید بکنید درست، ولی کارهایی رو هم که میتونید انجام نمیدید. مثلا گذاشتن یه دکمه تشکر، کلی از پستهای الکی رو کم میکنه . ولی  شما اصلا اهمیتی نمیدید که پستهای الکی اضافه بشه یا نه.

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
« پاسخ #21 : 06 شهریور 1389، 02:43 ب‌ظ »
اول از همه ۱۰۰۰ تا تشکر به .:. BADJOKER .:. بدهکارم که با وجود مشغله های زیادی که انجمن براش ایجاد میکنه به نظرات من و سایر دوستان احترام و پاسخ میده  [-o<
من مواضع خودم درباره این انجمن را در آخرین ارسال قبلیم در این تاپیک به طور کامل و واضح شرح دادم و تا زمان انجام این اصلاحات به احتمال زیاد چیزه بیشتری برای گفتن نخواهم داشت

و به هیچ وجه از زدن حرف های تکراری خوشم نمیاد

فقط میخوام بگم صحبت های من طرفه .:. BADJOKER .:. یا شخصه خاصی نیست و امیدوارم صریح حرف زدن هام موجب ناراحتی شما و سایرین نشود
ولی سر حرفم هستم و نظره من اینه که اون صحبت شما در اون تاپیک موجبات سو استفاده قشر خاصی از کاربران را ایجاد میکنه (منظورم به هیچ وجه این نیست که شما از روی عمد اقدام به توجیه اون مساله کرده اید). به هر حال بازم میخواستم بگم اینا که گفتم همش مثال بود از طرز فکری که پشت قشر عظیمی از کاربران و مدیران این سایت هست که باعث بروز چنین مشکلاتی میشود و من نه با شما آشنایی داشتم و نه منظور خاصی

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
« پاسخ #22 : 06 شهریور 1389، 02:49 ب‌ظ »
همه حرفهای شما درست badjoker ولی من یه سوالی دارم،‌ این انجمن هست و بیشتر از ویکی طرفدار داره. شما کاری نمیتونید بکنید درست، ولی کارهایی رو هم که میتونید انجام نمیدید. مثلا گذاشتن یه دکمه تشکر، کلی از پستهای الکی رو کم میکنه . ولی  شما اصلا اهمیتی نمیدید که پستهای الکی اضافه بشه یا نه.

بارها این موضوع مطرح شده و بارها پاسخ دادیم که افزونه هایی که از نظر امنیتی مشکل دارن برای ما قابل نصب نیستن :)
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین Samane

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 279
« پاسخ #23 : 06 شهریور 1389، 03:14 ب‌ظ »
اگه اظهار نظری از ما توی این تاپیک ها نمیشنوید دلیلش اینه که این پیشنهادات شما اکثرا با دست خودتون قابله اجراس :)
+1
نقل‌قول
بهترین نظری که میشه داد در این موقعیت، اینه که باید از خودمون شروع کنیم، من، شما و هرکسی که این مطالب رو می خونه و عضو انجمنه، بیایید اول خودمون قوانین رو رعایت کنیم، مطالب خارج از بحث رو مطرح نکنیم، اگه حرفی با یک کاربر داریم با استفاده از راه های ارتباطی دیگه ای که انجمن در اختیار ما قرار داده، نظراتمون رو راجع به اون فرد به خود فرد بیان کنیم،!!

این تنها کاری هست که از دست کاربران بر می آد و همین کار در صورتی که همه گیر بشه خودش 50 درصد مشکلات رو حل می کنه.

+1
و اینکه اگه یه تاپیکی بی راهه می ره بجای اینکه آتیشش رو بیشتر کنیم و تذکر بدیم که دعوا نکنین ، با ارسال یک پست در راستای تاپیک می تونیم جهت تاپیک رو به مسیر اولش هدایت کنیم!
امیدوارم همیشه بروز باشید!

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
« پاسخ #24 : 06 شهریور 1389، 04:25 ب‌ظ »
و اینکه اگه یه تاپیکی بی راهه می ره بجای اینکه آتیشش رو بیشتر کنیم و تذکر بدیم که دعوا نکنین ، با ارسال یک پست در راستای تاپیک می تونیم جهت تاپیک رو به مسیر اولش هدایت کنیم!
با این صحبته شما شدیدا موافقم
اما ....
خوب هر کسی یک قسمته کار رو به عهده بگیره.
لطفا اسمه cms که این سایت باهاش طراحی شده را بدید تا ببینم اگر چیزی بلدم راهنمایی کنم
فکر کنم extension های مناسبی برای اینکار وجود داشته باشه و در غیر اینصورت با هم حلش میکنیم

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #25 : 06 شهریور 1389، 04:38 ب‌ظ »
سیستم این سایت SMF هست، به فوتر سایت و بالای کپی رایت سایت نگاهی بندازی متوجه می شی Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006, Simple Machines LLC

http://www.simplemachines.org/

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
« پاسخ #26 : 09 شهریور 1389، 02:48 ب‌ظ »
متاسفانه با SMF آشنایی ندارم
من در زمینه مدیریت محتوای انجمن با vBulletin و مقداری با phpbb آشنایی دارم

آفلاین Alir3z4

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 750
  • Guess who's back?
« پاسخ #27 : 09 شهریور 1389، 07:14 ب‌ظ »
این بحث ها به هیج وجه نقت رو سفره مردم نمیبره...
حالا مدیرا بهترن با معاون ها خانواده محترمشون میدونن و کسی نمیتونه نظر بده روی اونا...
از طرفی هم افزونه تشکر هم که بزارن یکی میاد میگه آقا من اگه میشه ۱۰ بار تشکر میزدم ولی بجاش +۱۰۰۰۰۰
شلوغی انجمن ها هم از بهارشون پیداست..
اگه ویکی سایت هم از ویکی پدیا معروف هم کاربردی تر و کامل شه باز یکی میاد میگه، ببخشید ویکی سایت کجاس ؟ اصلا ویکی کیه؟خوردنی یا بردنیه ؟

حالا هی ادامه بدین...
یه مرد هیچوقت زمین نمیخوره...

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
« پاسخ #28 : 12 شهریور 1389، 10:41 ب‌ظ »
بیشتر از یک ماه هست که نمیتونم درست به انجمن سر بزنم مشکلم هم در نمایش آخرین پست ها هست
زمانی که روی دکمه ی
(( آخرین ارسالهای انجمن ))‌
http://forum.ubuntu.ir/index.php?action=recent
کلیک میکنم آخرین ارسالها رو پست به پست نمایش میده . نمیشه کاری کرد آخرین جستار ها و تاپیک ها رو نمایش بده و نه اخرین پست ها رو ؟

آفلاین Samane

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 279
« پاسخ #29 : 13 شهریور 1389، 04:39 ب‌ظ »
زمانی که روی دکمه ی
(( آخرین ارسالهای انجمن ))‌
http://forum.ubuntu.ir/index.php?action=recent
کلیک میکنم آخرین ارسالها رو پست به پست نمایش میده . نمیشه کاری کرد آخرین جستار ها و تاپیک ها رو نمایش بده و نه اخرین پست ها رو ؟
سلام!
پیشنهاد می کنم مشکل تون رو به یکی از بچه های انجمن بصورت خصوصی اعلام کنید، تا مشکلتون رو حل کنند. چون من که این مشکل رو ندارم.
امیدوارم همیشه بروز باشید!