انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در قوانین فدورا  (دفعات بازدید: 1950 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
پاسخ : مشکل در قوانین فدورا
« پاسخ #15 : 11 تیر 1399، 01:37 ق‌ظ »
ولی فک کنم دبیان مجوز گنو داره و اینکه دبیان خب پس از کجاست  از امریکا نیستش ؟ و اینکه خیلی مسخرس  که و اینکه این قوانین امریکا ممکن مثلا  امریکا بگه کسی همین  قوانینی که ما گفتیم داخل ایران زیر پا گذاشت مثلا اطلاعاتش به ما بده یا محدودش کن یا ... خب بالاخره کشک نیست که یه قوانینی بگن و کسی هم زیر پا گذاشت متوجه شدن بگن اشکالی نداره ؟  یا میتونن این جاسوسی و اینارو خیلی مخفیانه انجام بدن البته من زیاد وارد نیستم اگه حرفام مشکلی داره ببخشید
من نمیدونم اصطلاح جاسوسی رو از کجا آوردید، تحریم بودن به این معنا نیست که هر کسی استفاده کرد جاسوسه یا باید ازش جاسوسی کنیم،
به این معناست که ما نمیتونیم به یه سری کشور که از دید ما یه جای کارشون میلنگه و یا به دنیا آسیب میزنن سرویس بدیم.
به نظر میاد فدورا این قانون رو درج کرده تا مسئولیتش رو از گردنش برداره و فقط خواسته تا کاربر این رو بدونه، چون عملا هیچگونه دسترسی‌ای رو محدود نکرده و شما میتونید به راحتی اون رو دانلود و ازش استفاده کنید.
دبین یه توزیع با مجموعه ای از ابزار ها و مجوز هاست، با این حال از دید وبسایت گنو، دبین هم جایی تو لیست چند توزیع آزاد مورد تاییدش نداره.
درباره مورد آخر هم ما از نرم افزار آزاد استفاده میکنیم که این مسائل رخ نده، فدورا آزاد هست، اما علت این که تو لیست گنو اسمش نیست وجود مخازن غیر آزاد هستش.
همونطور که قبلا هم گفتم، این قوانین تو کشور خودمون هم وجود داره.

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #16 : 11 تیر 1399، 02:49 ق‌ظ »
نقل‌قول
اینکه دبیان خب پس از کجاست  از امریکا نیستش ؟

خیر. Debian یک توزیع Global هست. و شرکت تجاریی هم پشتش نیست که بشه اون رو Sue کرد یا به دادگاه کشوند.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #17 : 11 تیر 1399، 03:24 ق‌ظ »
پس بنظر چیز خوبی

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #18 : 11 تیر 1399، 03:29 ق‌ظ »
ولی فک کنم دبیان مجوز گنو داره و اینکه دبیان خب پس از کجاست  از امریکا نیستش ؟ و اینکه خیلی مسخرس  که و اینکه این قوانین امریکا ممکن مثلا  امریکا بگه کسی همین  قوانینی که ما گفتیم داخل ایران زیر پا گذاشت مثلا اطلاعاتش به ما بده یا محدودش کن یا ... خب بالاخره کشک نیست که یه قوانینی بگن و کسی هم زیر پا گذاشت متوجه شدن بگن اشکالی نداره ؟  یا میتونن این جاسوسی و اینارو خیلی مخفیانه انجام بدن البته من زیاد وارد نیستم اگه حرفام مشکلی داره ببخشید
من نمیدونم اصطلاح جاسوسی رو از کجا آوردید، تحریم بودن به این معنا نیست که هر کسی استفاده کرد جاسوسه یا باید ازش جاسوسی کنیم،
به این معناست که ما نمیتونیم به یه سری کشور که از دید ما یه جای کارشون میلنگه و یا به دنیا آسیب میزنن سرویس بدیم.
به نظر میاد فدورا این قانون رو درج کرده تا مسئولیتش رو از گردنش برداره و فقط خواسته تا کاربر این رو بدونه، چون عملا هیچگونه دسترسی‌ای رو محدود نکرده و شما میتونید به راحتی اون رو دانلود و ازش استفاده کنید.
دبین یه توزیع با مجموعه ای از ابزار ها و مجوز هاست، با این حال از دید وبسایت گنو، دبین هم جایی تو لیست چند توزیع آزاد مورد تاییدش نداره.
درباره مورد آخر هم ما از نرم افزار آزاد استفاده میکنیم که این مسائل رخ نده، فدورا آزاد هست، اما علت این که تو لیست گنو اسمش نیست وجود مخازن غیر آزاد هستش.

اینم بگم خب چه توزیعی دقیقا مورد تایید گنو هستش ؟ همین که مجوز گنو دبیان داره کافی نیستش یعنی ؟

اگه هم فدورا فقط این  نوشته رو برای همین چیزی ک شما می فرماید گذاشته باز بدک نیست که انشالله بعدا همینم بر داره  ;D  ممنون از همه دوستانی که پاسخ دادند  :-k
« آخرین ویرایش: 11 تیر 1399، 03:33 ق‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 11 تیر 1399، 03:52 ق‌ظ »
ممنون واقعا از راهنمایی های همه و الان کامل گرفتم چی به چی اگه هم اشتباهاتی کردم یا تند روی کردن بزارید به پای تازه وارد بودنم  :!:

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #20 : 11 تیر 1399، 04:14 ق‌ظ »

اینم بگم خب چه توزیعی دقیقا مورد تایید گنو هستش ؟ همین که مجوز گنو دبیان داره کافی نیستش یعنی ؟

اگه هم فدورا فقط این  نوشته رو برای همین چیزی ک شما می فرماید گذاشته باز بدک نیست که انشالله بعدا همینم بر داره  ;D  ممنون از همه دوستانی که پاسخ دادند  :-k
لیست توزیع هایی که از دید بنیاد گنو میشه بهشون لقب آزاد رو داد:
https://www.gnu.org/distros/free-distros.en.html
این توزیع ها از درایور ها و یا مخازن غیر آزاد استفاده نمیکنن، حباب های باینری ندارن و به آزادی اهمیت ویژه ای میدن، در نتیجه قبل از نصبشون، از متن باز بودن راننده (درایور) سخت افزارتون اطمینان حاصل کنید تا به مشکل نخورید.

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #21 : 11 تیر 1399، 08:20 ق‌ظ »
راستی این متن هم قشنگ بود با اجازه کپی
 خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسشو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
nano world
ممنون ;)
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #22 : 11 تیر 1399، 04:47 ب‌ظ »
مثلا  اوبونتو از بعضی کار های کاربران جاسوسی میکرد یه مدت ولی کسی بهش نمی گفت که  غیر  ازاد ولی خب همه ازش ناراحت شدن
چنین چیزی واقعیت نداره!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 11 تیر 1399، 05:20 ب‌ظ »
منظورم قبلا  بود که میزکار خودش داشت یونیتی مگه داخل اون از بعضی چیز ها اطلاعات کاربر نمی گرفت ؟ که فک کنم به طور پیش فرض هم فعال بود

آفلاین AbOl

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 338
  • Debian
« پاسخ #24 : 11 تیر 1399، 05:24 ب‌ظ »
منظورم قبلا  بود که میزکار خودش داشت یونیتی مگه داخل اون از بعضی چیز ها اطلاعات کاربر نمی گرفت ؟ که فک کنم به طور پیش فرض هم فعال بود
نه جاسوسی نمیکرد فقط هرچی تو سرچ دش تایپ میکردی تو اینترنتم سرچ میکرد که خیلی راحت از تنظیمات خاموش میشد.
welcome to freedom

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 11 تیر 1399، 05:29 ب‌ظ »
بله خیلی راحت از تنظیمات غیر فعال کنی ولی اینم در نظر داشته باشید که بصورت پیش فرض فعال بودش 

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #26 : 11 تیر 1399، 05:49 ب‌ظ »
نه جاسوسی نمیکرد فقط هرچی تو سرچ دش تایپ میکردی تو اینترنتم سرچ میکرد که خیلی راحت از تنظیمات خاموش میشد.

و فک نکنم فقط همینا بوده باشه اطلاعات دادن به امازون و... هم دیدم  میگن انجام می داده

آفلاین AbOl

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 338
  • Debian
« پاسخ #27 : 11 تیر 1399، 09:19 ب‌ظ »

و فک نکنم فقط همینا بوده باشه اطلاعات دادن به امازون و... هم دیدم  میگن انجام می داده
اطلاعات به آمازون نمیداد ولی هر چی تو دش سرچ میکردی تو آمازونم سرچ میکرد
welcome to freedom

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
« پاسخ #28 : 11 تیر 1399، 09:23 ب‌ظ »
با سلام

عجب بابا :o
نقل‌قول
تجاوز به سفارت آمریکا شروع شد

این حرف کاملا بی معنی و از روی نداشتن سواد رسانه ای هست.
نقل‌قول
فدورا هم بیچاره مقصر نیست آمریکا هم مقصر نیست مقصر ماییم و این حقیقت غیر قابل انکاره دولت بجای ما تصمیم های الکی میگیره و ایران رو تبدیل به یک کشور حامی جنگو آشوب توی دنیا کرده بیچاره ها حق دارن ما رو محدود کنن ](*,)

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #29 : 11 تیر 1399، 10:21 ب‌ظ »

اطلاعات به آمازون نمیداد ولی هر چی تو دش سرچ میکردی تو آمازونم سرچ میکرد

اها گرفتم منظورت رو ممنون

خب باز بهتر شد که کلا برداشته شد