انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عرض تسلیت  (دفعات بازدید: 8502 بار)

0 کاربر و 12 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
پاسخ : عرض تسلیت
« پاسخ #75 : 09 امرداد 1400، 06:11 ق‌ظ »
مثل این‌ که برخی از کاربرا، از یه سیاره، یا یه ایرانِ دیگه که نمی‌دونیم کجاست، یا حتی ایران تو جهان موازی میان اینجا تاپیک می‌ذارن، نه دغدغهٔ اینترنت دارن نه دغدغهٔ آب و نه دغدغهٔ برق.
« آخرین ویرایش: 09 امرداد 1400، 06:19 ق‌ظ توسط mrostd »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19695
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #76 : 09 امرداد 1400، 12:21 ب‌ظ »
این ظرح رو هنوز کامل نخوندم، ولی یه نگاه گذری بهش کافی بود که متوجه شم به قدری جوکه که قابل اجرا نیست. اگه کمیسیون تخصصی به اندازهٔ خیلی پایه‌ای تخصص داشته باشه، لااقل به این شکل فعلی، تصویبش نخواهد کرد.
در مورد قطع اینترنت و این‌ها هم که خب هروقت می‌خواستن، قطعش می‌کردن. ربطی به تصویب شدن یا نشدن این طرح نداره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 250
« پاسخ #77 : 09 امرداد 1400، 01:32 ب‌ظ »
این ظرح رو هنوز کامل نخوندم، ولی یه نگاه گذری بهش کافی بود که متوجه شم به قدری جوکه که قابل اجرا نیست. اگه کمیسیون تخصصی به اندازهٔ خیلی پایه‌ای تخصص داشته باشه، لااقل به این شکل فعلی، تصویبش نخواهد کرد.
در مورد قطع اینترنت و این‌ها هم که خب هروقت می‌خواستن، قطعش می‌کردن. ربطی به تصویب شدن یا نشدن این طرح نداره.
واقعاً؟! یعنی نمیتونند پهنای باند سرویس های خارجی رو کم کنند؟
اگه اجرایی نشه که خیلی عالیه
عاشق کامپیوتر و کار های مرتبط به اون D;

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #78 : 09 امرداد 1400، 02:12 ب‌ظ »
اون رو که همین‌جوریش هم می‌کنن. نیازی به این طرح نداره. تنها چیز جدید این طرح اینه که گفته باید گوگل و فیس‌بوک و… نماینده معرفی کنن که هرچیزی به اون نماینده گفتن، در عرض ۲۴ ساعت اعمال کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #79 : 09 امرداد 1400، 02:24 ب‌ظ »
من خودم طرح رو دقیق نخوندم ولی توی یه تصویر از یکی از بند ها اینو نوشته بود که کسی حق دعوت دیگران به خدمات پایه کاربری های خارجی رو نداره. اینم لینک جایی که خوندم.
https://mas.to/web/statuses/106658225250734791
شاید تو پیشنویسهای قبلی بود.

اما اینکه چیزایی که شما گفتید باعث شد که سرمو بکوبم به دیوار.
شما ماهی چقدر از دولت پول میگیرید. یه کاری هم برا ما خور کن منم دستمال زنیم بد نیست.
راستی کدوم سرویس ها میخوان رفع فیلتر بشن.
۱- بله شاید مال پیشنویس های قبلیه
۲- من از دولت پول نمیگیرم. دولت خودش مخالف طرحه چرا باید به من پول بده؟ من نمی خوام به اعضای این انجمن بی ادبی کنم پس شما هم این کار رو نکنید
۳- رفع فیلتر قطعی نیست و احتمالیه. شاید تلگرام، توییتر و نتفلیکس
این طرح اگه به سود مردمه پس چرا داره غیر علنی (اصل ۸۵) بررسی میشه؟ چه دلیلی می‌تونه داشته باشه؟ چرا اصل ۵۹ نه؟ چون این اصل میگه که «مسائل ضروری و بسیار مهم» باید به همه‌پرسی گذاشته بشن. با توجه به حساسیت‌هایی که در سطح گسترده پیش اومده، این طرح بسیار مهم و تأثیرگذار نیست؟ آیا مردم رو نفهم و بدون درک و شعور فرض می‌کنن و به این علت حق اطلاع داشتن و اظهارنظر کردن در مورد چنین طرح مهمی رو بهمون نمیدن؟ آیا به این دلیله که معاون فرمانده‌ی یک گروه نظامی به خودش اجازه میده در مورد موضوعی که هیچ تخصصی نداره و کمترین ارتباطی بهش نداره اظهارنظر کنه و بگه «نمایندگان از یک مشت منافق کامنت‌گذار نترسند»؟ آیا من و شما یک مشت منافق کامنت‌گذاریم؟
بررسی طرح تحت اصل ۵۹ شرایط خاصی داره و به این راحتی نیست. در ضمن کل این طرح که توی اینترنت هست میتونیم بخونیم.
بدون اینترنت نمیشه ، نه
اینترنت ماهواره ای چطوره ؟
نه نمیشه. برای همین قرار نیست قطع بشه
مثل این‌ که برخی از کاربرا، از یه سیاره، یا یه ایرانِ دیگه که نمی‌دونیم کجاست، یا حتی ایران تو جهان موازی میان اینجا تاپیک می‌ذارن، نه دغدغهٔ اینترنت دارن نه دغدغهٔ آب و نه دغدغهٔ برق.
من هم دغدغه اینترنت دارم، هم آب و هم برق. از حرف هام نتیجه اشتباه برداشت کردید. من برنامه نویس هستم و کاملا به اینترنت وابسته هستم. چرا باید با قطعش موافق باشم؟ با امنیتش موافقم
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #80 : 09 امرداد 1400، 07:59 ب‌ظ »
سلام دوستان
لطفا به حرف های سایت ها و هرچی که نقل میکنن که همه چی بسته میشه و... گوش نکنید
منم نه موافقم نه مخالف فقط تو فکرم باز خراب نکنند! :'(
ولی حالا طرح بدونیم و بگیم خوب نیستش باز منطقی یکم ولی کسی که میگه نت بسته میشه یا فیلتر میکنند و... پس باهاش مخالفم بنظرم بهتره یکم طرح بررسی کنند البته ممکن چیز هایی در پیشنویس های اولیه باشه که اون مهم نیستش  و مهم طرح اصلی بعضیا همون پیشنویس چسبیدن و بزرگ ترش هم میکنند...

https://www.farsnews.ir/news/14000427000328/%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B3%D8%AE%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%B5%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DA%86%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD

نوشته هایی از این ادرس

استفاده از فیلترشکن جرم نیست

در نسخه قبلی طرح دیده شده که در ماده ۳۱- هرگونه اقدام به تولید، تکثیر، توزیع، فروش و انتشار یا در دسترس قرار دادن غیرمجاز هر نوع نرم‌افزار یا ابزار رایانه‌ای الکترونیکی (نظیر وی‌پی‌ان و فیلترشکن) که امکان دسترسی به خدمات غیرمجاز مسدودشده را به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم فراهم کند ممنوع بوده و مجازات مرتکب آن حبس و جزای نقدی درجه شش خواهد بود.

الزام به فیلتر کردن شبکه های خارجی فاقد مجوز، قانون نمی شود

در پیش نویس قبلی دیده شده بود که شبکه هایی که هم اکنون مردم از آنها استفاده می کنند اگر از حاکمیت ایران مجوز نگیرند باید فیلتر شوند.

----------------------------------------
لابد منظورش اینه توی جدیده نیس دیگه :D

به هرحال خدا یه عقلی به همه بده ((:

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #81 : 09 امرداد 1400، 09:02 ب‌ظ »
الزام به فیلتر کردن شبکه های خارجی فاقد مجوز، قانون نمی شودفقط قانون نمیشود، اما بشدت آسون میشود.

نقل‌قول
ماده 20- هرگونه تبلیغ، ترویج و اشاعه خدمات پایه کاربردي خارجی فاقد مجوز از طریق صداوسیما و رسانههاي دولتی و
سایر رسانههایی که به نحوي از انحاء از بودجه عمومی استفاده میکنند، وزارتخانهها، شرکتها و موسسات دولتی و نهادهاي
عمومی غیر دولتی ممنوع است. ترویج و اشاعه خدمات پایه کاربردي خارجی داراي مجوز منوط به تائید کمیسیون است.
تبصره - هرگونه  دعوت یا اجبار اتباع  ایرانی  یا  ساکنان  ایران  به  کاربري  خدمات  پایه  کاربردي  خارجی فاقد  مجوز  توسط
وزارتخانهها، دانشگاهها، مدارس، شرکتها و موسسات دولتی و نهادهاي عمومی غیر دولتی ممنوع است

اینو میتونید برام توضیح بدید، فهم من ازش اینه:
اگه من تو این انجمن ادرس تلگرام خودم رو توی امضا بزارم، کل این انجمن رو میبندن. چون یک نهاد عمومی غیر دولتی(این انجمن) باعث ترویج خدمات پایه کاربری خارجی(تلگرام) شده.؟

نقل‌قول
ماده 17- سهم ترافیک هریک از خدمات پایه کاربردي داخلی در شبکه ملی اطلاعات باید از حداقل مصوب کمیسیون نسبت
به ترافیک کل خدمات پایه کاربردي متناظر در کشور بیشتر باشد.
تبصره1- تنظیم میزان ترافیک هر یک از خدمات پایه کاربردي خارجی صرفا توسط کمیسیون تعیین میشود.
اینم فهمش برام سخته.
اینکه میکه تعیین مقدار ترافیک خدمات پایه کاربری خارجی دست ماست(معنی میتونن سرعتشو هرچقدر دوست دارن تنظیم کنن) رو ولش. مهم نیست.

اونجاش که میگه سهم ترافیک هر کدوم از خدمات پایه کاربری داخلی(مثلا سروش یا گپ) باید از حداقل ترافیک کل خدمات کاربری خارجی متناظر بیشتر باشه رو نمیفهمم.
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #82 : 09 امرداد 1400، 09:24 ب‌ظ »
نقل‌قول
نقل‌قول
ماده 20- هرگونه تبلیغ، ترویج و اشاعه خدمات پایه کاربردي خارجی فاقد مجوز از طریق صداوسیما و رسانههاي دولتی و
سایر رسانههایی که به نحوي از انحاء از بودجه عمومی استفاده میکنند، وزارتخانهها، شرکتها و موسسات دولتی و نهادهاي
عمومی غیر دولتی ممنوع است. ترویج و اشاعه خدمات پایه کاربردي خارجی داراي مجوز منوط به تائید کمیسیون است.
تبصره - هرگونه  دعوت یا اجبار اتباع  ایرانی  یا  ساکنان  ایران  به  کاربري  خدمات  پایه  کاربردي  خارجی فاقد  مجوز  توسط
وزارتخانهها، دانشگاهها، مدارس، شرکتها و موسسات دولتی و نهادهاي عمومی غیر دولتی ممنوع است

اگه من تو این انجمن ادرس تلگرام خودم رو توی امضا بزارم، کل این انجمن رو میبندن. چون یک نهاد عمومی غیر دولتی(این انجمن) باعث ترویج خدمات پایه کاربری خارجی(تلگرام) شده.؟
حالت عادی نه انجمن رو نباید ببندن چون خود این انجمن که این کار رو نکرده ولی مثلا اگه توی صفحه عضویت یکی از موارد ضروریش وجود حساب تلگرام باشه اونطوری میگن باعث ترویج استفاده از تلگرام شده
البته اینی که گفتم حالت عادیه! که معنیش میشه صاحب یه سایت مسئولیتی در قبال چیزی که کاربران میزارن نداره ولی خب همونطور که میدونید قبلا مسئول آپارات رو به خاطر ویدیویی که یکی گذاشته بود گرفتن برای همین نمیشه با اطمینان گفت :|

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #83 : 09 امرداد 1400، 11:07 ب‌ظ »
اسحاق، طبق کدام ماده و قانونی این انجمن را نهاد عمومی غیردولتی حساب کردی؟ «نهاد عمومی غیردولتی» را جست‌وجو کردی ببینی دقیقاً چیه؟
همچنین ممنوع‌بودن با بستن فرق داره. هر ممنوعیتی مجازاتش هم تعریف می‌شه و اجراکنندهٔ اون مجازات هم باید مشخص باشه. مثلاً در این انجمن تبلیغ نرم‌افزار انحصاری و چیزهای دیگه‌ای ممنوعه ولی گاهی مطلب حذف می‌شه، گاهی ویرایش می‌شه، گاهی اخطار داده می‌شه، نه اینکه همون اول حساب شخص بسته بشه. قانون و توافقات تعیین می‌کنند.
:) :)

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #84 : 09 امرداد 1400، 11:23 ب‌ظ »
الان جستجو کردم دیدم که خدارو شکر ما نهاد عمومی غیر دولتی در قوانین ایران محصوب نمیشیم.
بابت اطلاعات نادرستم معذرت میخوام :'(
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #85 : 10 امرداد 1400، 04:25 ق‌ظ »
اره درسته خیلی خیلی خیلی سخت میشه به این طرح حق داد که خوب باشه یا حداقل خیلی بد نباشه :'(
ولی خب منظور کلی این بود حداقل متوجه طرح اصلی شیم 99 درصد افرادی که دیدم یا داشتن نسخه پیشنویس شده طرح میگفتن یا یه چیزی که هیچ جا گفته نشده ولی نمیدونم چرا کانال ها و همه جا دارن میگن حالا کوچیکا شاید اشتباه کنن ولی بزرگ ها نمیدونم...
هرچند خودم از همین الانا استرس گرفته یوقت فاز نگیرن یکاری کنن با نت به فنا بریم از این بیشتر!!... :P (خدا نکنع /:)

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #86 : 10 امرداد 1400، 09:31 ق‌ظ »
اره درسته خیلی خیلی خیلی سخت میشه به این طرح حق داد که خوب باشه یا حداقل خیلی بد نباشه :'(
ولی خب منظور کلی این بود حداقل متوجه طرح اصلی شیم 99 درصد افرادی که دیدم یا داشتن نسخه پیشنویس شده طرح میگفتن یا یه چیزی که هیچ جا گفته نشده ولی نمیدونم چرا کانال ها و همه جا دارن میگن حالا کوچیکا شاید اشتباه کنن ولی بزرگ ها نمیدونم...
هرچند خودم از همین الانا استرس گرفته یوقت فاز نگیرن یکاری کنن با نت به فنا بریم از این بیشتر!!... :P (خدا نکنع /:)
خیلی از این اخبار یا دروغ بوده یا بزرگ نمایی یا حد اقل برداشت اشتباه الان اسم همین طرح رو جستجو کنید می فهمید که چه سایت هایی این اخبار ر و منتشر کردند
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #87 : 10 امرداد 1400، 09:53 ق‌ظ »
الزام به فیلتر کردن شبکه های خارجی فاقد مجوز، قانون نمی شودفقط قانون نمیشود، اما بشدت آسون میشود.

نقل‌قول

نقل‌قول
ماده 17- سهم ترافیک هریک از خدمات پایه کاربردي داخلی در شبکه ملی اطلاعات باید از حداقل مصوب کمیسیون نسبت
به ترافیک کل خدمات پایه کاربردي متناظر در کشور بیشتر باشد.
تبصره1- تنظیم میزان ترافیک هر یک از خدمات پایه کاربردي خارجی صرفا توسط کمیسیون تعیین میشود.
اینم فهمش برام سخته.
اینکه میکه تعیین مقدار ترافیک خدمات پایه کاربری خارجی دست ماست(معنی میتونن سرعتشو هرچقدر دوست دارن تنظیم کنن) رو ولش. مهم نیست.

اونجاش که میگه سهم ترافیک هر کدوم از خدمات پایه کاربری داخلی(مثلا سروش یا گپ) باید از حداقل ترافیک کل خدمات کاربری خارجی متناظر بیشتر باشه رو نمیفهمم.

برای اولی مثلا به مدیر سایت(پشتیبانی یا هر قسمتی که مربوط به اینکاره) پیام میدن و میگن فلان مطلب خلاف قوانین کشوره و اون سایت باید مطلب رو حذف کنه ، پروفایل کاربر رو ویرایش کنه یا از دید مثلا کاربرهای ایرانی مخفی کنه و ...
این کار رو همین حالا هم انجام میدن مثلا سایت های فیلم رو اگر دیده باشید بعضی از صفحه هاش میگه لینک ها به دستور کارگروه مصادیق مجرمانه حذف شد و اون مدیر سایت به صورت داوطلبانه این کار رو انجام میده یعنی پیرو قوانین ایران است و اگر نباشه در صورت اینکه چندین بار این اتفاق بیافته و سایت هم خلاف قوانین رفتار کنه فیلتر میشه

یه مثال دیگه اینکه مثلا اگر من داخل اینستا یه چیزی بزارم که خلاف قوانین آمریکا باشه(چه درست چه غلط) اینستا هم همین کارو میکنه و چون قوانین امریکا یا کشور دیگه ای رو اجرا می کنه میاد اون مطلب رو حذف می کنه و در صورت تکرار حساب کاربری طرف رو مسدود و یا کلا حذف میکنه یا ...

و نه در این سطح که بگن فلان مطلب مخالف قوانین توافق شده است و دو دقیقه دیگه سایت رو ببندن

برای دومی مثلا زمانی که تلگرام داخل کشور اومدش و استفادش زیاد شد پهنای باند زیادی بهش دادن و این یکی از علت هایی بود که خیلی پرسرعت بود ولی پیام رسان های داخلی هیچ و پهنای باند کم و سرعت کمتری داشتن
خوب این یک مانع بود اگر اینطور باشه رقابت نابرابر است و اصلا نمی تونن سرویسشون رو گسترش بدن

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4859
  • masoft قدیم
« پاسخ #88 : 11 امرداد 1400، 01:03 ب‌ظ »
خیلی از این اخبار یا دروغ بوده یا بزرگ نمایی یا حد اقل برداشت اشتباه
حالا یواش یواش نتایجش رو خواهید دید.

بعضی از صفحه هاش میگه لینک ها به دستور کارگروه مصادیق مجرمانه حذف شد و اون مدیر سایت به صورت داوطلبانه این کار رو انجام میده
داوطلبانه؟ :) به صورت اجباری هستش و در صورتی که انجام نشه، بعد از فیلتر شدن، برخورد قضایی انجام میشه. نمونه‌هاش هم به این دلیل دادگاه رفتند، زیاده. وگرنه ما برای مثال هیچ‌کدوم از صفحه‌هامون رو به صورت داوطلبانه حذف نکردیم!

خوب این یک مانع بود اگر اینطور باشه رقابت نابرابر است و اصلا نمی تونن سرویسشون رو گسترش بدن
اون اتفاق نابرابر نبود! اینکه سرویس مقابل رو فیلتر کنی یا سرعتش رو پایین بیاری، بعد مردم رو بخاطر دانشگاه و مدرسه و ... مجبور کنی سرویس داخلی رو مصرف کنند، اتفاق غیرعادلانه و نابرابره. یه مثال مشابهش هم میشه همین خودروهای داخلی! مردم هم قیمت ماشین‌های بین‌المللی هزینه می‌کنند و یک ماشین با کمترین امنیت و کمترین کیفیت ممکن رو تحویل میگیرند.

در پایان، این مردم هستند که ضرر می‌کنند. چه در موضوع اینترنت، چه در موضوع ماشین، ...

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #89 : 11 امرداد 1400، 01:42 ب‌ظ »
مثلا زمانی که تلگرام داخل کشور اومدش و استفادش زیاد شد پهنای باند زیادی بهش دادن و این یکی از علت هایی بود که خیلی پرسرعت بود ولی پیام رسان های داخلی هیچ و پهنای باند کم و سرعت کمتری داشتن
شاید ندونید، ولی پهنای باند، دادنی نیست. در یک شبکهٔ بی‌طرف، همهٔ بسته‌ها به صورت یکسان و با شرایط برابر می‌رن سمت مقصدشون. اتّفاقاً خدمتهای داخلی به خاطر نزدیکی فیریکی مبدأ و مقصد، همیشه سرعتشون به صورت نظری بیش‌تره و اگه سرعتشون پایین بوده، به خاطر ضعف در پیاده‌سازی خودذشون بوده. این که به اسم عدالت بقیه رو کند کنیم که به اون‌ها برسن، مثل اینه که بگیم همهٔ مردم یه کشور باید پاچه‌های شلوارشون رو به هم بدوزن تا با افراد معلولی که فقط یه پا دارن، برابر باشن.