انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اتصال به *یلترشکن پروتون از طریق openVPN  (دفعات بازدید: 5485 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
قبلا راهی رو پیدا کرده بودم که با انجام یه‌سری تغییرات تو فایل کانفیگ، می‌تونستیم مسدود بودن API پروتون رو حل کنیم، اما چند روزی که داشتم با اینترنت همراه اول کار می‌کردم، متوجه شدم که این شیوه روی این اپراتور جواب نمی‌ده.
نتیجه‌ش این شد که یه شیوهٔ آسون‌تر از شیوهٔ قبلی پیدا کردم (ممکنه بچه‌های اینجا هم باهاش آشنا شده باشن پیش از من) که شما رو از نصب protonvpn و دستکاری فایل کانفیگش و مسائل این‌چنینی بی‌نیاز می‌کنه و البته روی اکثر اپراتورها از جمله همراه اول هم کار می‌کنه، تنها کافیه که فایل کانفیگ openvpn پروتون رو از وبسایتش دانلود کنید.
نکته: من دسکتاپ گنوم دارم، اما کانفیگش رو دسکتاپ‌های دیگه مثل پلاسما و... نباید کار سختی باشه.
برای این کار وارد اکانت پروتون خودتون بشید و به بخش Downloads برید.
کمی اسکرول کنید تا به بخش "OpenVPN configuration files" برسید، حالا متناسب با سیستم‌عامل خودتون، فایل کانفیگ مورد نظرتون رو دانلود کنید (شما بر روی اندروید و سیستم‌عامل‌های دیگه هم می‌تونید با نصب openVPN از این کانفیگ‌ها استفاده کنید.)، به یاد داشته باشید در صورتی که از سرویس رایگان پروتون استفاده می‌کنید، بخش "Select config file and download" رو روی "Free server configs" تنظیم کنید.
در نهایت فایل کانفیگ یکی از سرورها رو دانلود کنید و وارد تنظیمات شبکهٔ سیستم‌عاملتون شید.
از بخش VPN روی دکمهٔ + کلیک کنید:

و سپس گزینهٔ Import from file رو بزنید و فایل کانفیگ دانلود شده رو انتخاب کنید:

در پنجرهٔ باز شده username و password رو از بخش Account -> OpenVPN / IKEv2 username کپی و درون فیلدهای مورد نظر پیست کنید.

کار تمومه و منبعد می‌تونید بدون نیاز به نصب ابزارهای اضافه، با یک کلیک به پروتون متصل شید:
« آخرین ویرایش: 28 مهر 1400، 01:18 ب‌ظ توسط mrostd »

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
پاسخ : اتصال به *یلترشکن پروتون از طریق openVPN
« پاسخ #1 : 28 مهر 1400، 05:14 ب‌ظ »
من این روش رو در ویندوز قبلا و الان تست کردم ولی نشد
از یه کانفیگ فایل دیگه غیر از پروتون استفاده میکنم

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
« پاسخ #2 : 28 مهر 1400، 05:19 ب‌ظ »
من این روش رو در ویندوز قبلا و الان تست کردم ولی نشد
از یه کانفیگ فایل دیگه غیر از پروتون استفاده میکنم
من دارم بدون مشکل استفاده می‌کنم،
از بچه‌ها اگه کسی حس و حالشو داشت بررسی کنه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 29 مهر 1400، 02:39 ق‌ظ »
من هم چندماهیه بی‌مشکل وصل می‌شم این‌طوری.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #4 : 30 آبان 1400، 03:22 ب‌ظ »
من امتحان کردم، نشد. نه روی موبایل نه روی کامپیوتر. ولی خود برنامه protonvpn که با pip3 نصب کردم درست کار میده.
روی موبایل باید پروتکل رو بذارم روی openvpn تا با اینترنت همراه اول کار بده، برای شاتل باید روی IKEv2 باشه تا وصل بشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
« پاسخ #5 : 30 آبان 1400، 03:30 ب‌ظ »
من امتحان کردم، نشد. نه روی موبایل نه روی کامپیوتر. ولی خود برنامه protonvpn که با pip3 نصب کردم درست کار میده.
روی موبایل باید پروتکل رو بذارم روی openvpn تا با اینترنت همراه اول کار بده، برای شاتل باید روی IKEv2 باشه تا وصل بشه.
روی همراه اول این روش باید بدون مشکل کار کنه، همچنین روی مخابرات.
اما روی ایرانسل کار نمی‌کنه و بهتره از همون کلاینتی که ارائه دادن استفاده بشه.
اگه مقدوره برات با همراه اول بررسی کن.

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
« پاسخ #6 : 30 آبان 1400، 03:34 ب‌ظ »
آره منم ایرانسل دارم کار نمیده
« آخرین ویرایش: 30 آبان 1400، 05:26 ب‌ظ توسط #unknown# »

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #7 : 30 آبان 1400، 04:01 ب‌ظ »
نه روی همراه اول وصل نمیشه. از طریق خود برنامه protonvpn وصل میشه ولی وقتی که فایل کانفیگ رو می‌دم به یه برنامه دیگه، اون برنامه نمی‌تونه وصل بشه. توی هر دوتا برنامه، سروری که می‌خواهم بهش وصل بشم یکی هست. توی protonvpn وصل میشه ولی وقتی دستی فایل کانفیگ رو میدم وصل نمیشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #8 : 11 اسفند 1400، 09:29 ق‌ظ »
نه روی همراه اول وصل نمیشه. از طریق خود برنامه protonvpn وصل میشه ولی وقتی که فایل کانفیگ رو می‌دم به یه برنامه دیگه، اون برنامه نمی‌تونه وصل بشه. توی هر دوتا برنامه، سروری که می‌خواهم بهش وصل بشم یکی هست. توی protonvpn وصل میشه ولی وقتی دستی فایل کانفیگ رو میدم وصل نمیشه.
دقیقا همینطوره

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #9 : 13 اسفند 1400، 01:32 ب‌ظ »
من توی گوشی بدون کانفیگ وصل میشم البته همراه اول رو امتحان نکردم ولی فکر نمیکنم مشکلی باشه بعضی وقت ها فقط سرور اتصال سریعش که فکر کنم روی لندنه کار نمیکنه میزارم روی امریکا وصل میشه
توی کامپیوتر هم یک افزونه برام کافیه برای سایت های تحریم شده خیلی حریم خصوصی بخوام با مرورگر تور میرم
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #10 : 15 اسفند 1400، 11:10 ب‌ظ »
ممنون ، توی گنوم خیلی بکارم اومد ،

چجوری میتونم همین کانفیگ هارو تو گوشی سامسونگ بدون نصب نرم افزار استفاده کنم ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
« پاسخ #11 : 16 اسفند 1400، 12:03 ق‌ظ »
ممنون ، توی گنوم خیلی بکارم اومد ،

چجوری میتونم همین کانفیگ هارو تو گوشی سامسونگ بدون نصب نرم افزار استفاده کنم ؟
من خیلی در مورد one ui اطلاعی ندارم، اما عموما با استفاده از نرم‌افزار openVPN می‌تونی از کانفیگ‌ها تو گوشیت هم استفاده کنی.

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #12 : 21 اسفند 1400، 09:24 ق‌ظ »
قبلا راهی رو پیدا کرده بودم که با انجام یه‌سری تغییرات تو فایل کانفیگ، می‌تونستیم مسدود بودن API پروتون رو حل کنیم، اما چند روزی که داشتم با اینترنت همراه اول کار می‌کردم، متوجه شدم که این شیوه روی این اپراتور جواب نمی‌ده.
نتیجه‌ش این شد که یه شیوهٔ آسون‌تر از شیوهٔ قبلی پیدا کردم (ممکنه بچه‌های اینجا هم باهاش آشنا شده باشن پیش از من) که شما رو از نصب protonvpn و دستکاری فایل کانفیگش و مسائل این‌چنینی بی‌نیاز می‌کنه و البته روی اکثر اپراتورها از جمله همراه اول هم کار می‌کنه، تنها کافیه که فایل کانفیگ openvpn پروتون رو از وبسایتش دانلود کنید.
نکته: من دسکتاپ گنوم دارم، اما کانفیگش رو دسکتاپ‌های دیگه مثل پلاسما و... نباید کار سختی باشه.
برای این کار وارد اکانت پروتون خودتون بشید و به بخش Downloads برید.
کمی اسکرول کنید تا به بخش "OpenVPN configuration files" برسید، حالا متناسب با سیستم‌عامل خودتون، فایل کانفیگ مورد نظرتون رو دانلود کنید (شما بر روی اندروید و سیستم‌عامل‌های دیگه هم می‌تونید با نصب openVPN از این کانفیگ‌ها استفاده کنید.)، به یاد داشته باشید در صورتی که از سرویس رایگان پروتون استفاده می‌کنید، بخش "Select config file and download" رو روی "Free server configs" تنظیم کنید.
در نهایت فایل کانفیگ یکی از سرورها رو دانلود کنید و وارد تنظیمات شبکهٔ سیستم‌عاملتون شید.
از بخش VPN روی دکمهٔ + کلیک کنید:

و سپس گزینهٔ Import from file رو بزنید و فایل کانفیگ دانلود شده رو انتخاب کنید:

در پنجرهٔ باز شده username و password رو از بخش Account -> OpenVPN / IKEv2 username کپی و درون فیلدهای مورد نظر پیست کنید.

کار تمومه و منبعد می‌تونید بدون نیاز به نصب ابزارهای اضافه، با یک کلیک به پروتون متصل شید:

جدی چطوری پروتون VP,N رو نصب کردی؟ ](*,)
من از همون اولش نتونستم نصب کنم ;D
بزار بهت بهترین راه حل رو بگم
یدونه رزبری پای بگیر با لن وصل کن به مودم بعدش روش یه Vp,n وصل کن بعدشم هات اسپات رو روشن کن
من خیلی وقته از این روش استفاده میکنم دیگه شر دردسر وی پی ان خلاص شدم
فقط اگه از نت گوشی استفاده میکنی هنر به خرج نده رو گوشی Vp,n وصل کنی هات اسپات روشن کنی نمیشه ازش نت گرفت

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #13 : 21 اسفند 1400، 01:00 ب‌ظ »
نقل‌قول
فقط اگه از نت گوشی استفاده میکنی هنر به خرج نده رو گوشی Vp,n وصل کنی هات اسپات روشن کنی نمیشه ازش نت گرفت
یه برنامه قبلا دیده بودم برای گوشی  که در یه پورتی کار میکرد،‌که احتمالا با وصل بودن pc و گوشی در یه شبکه اون وقت pc هم میتونست از اون استفاده کنه، البته امتحان نکردمش،‌ولی شدنیه فک کنم؟!
ویرایش: البته حوصله سر هم کردنش که ببینم چجوری توی pc  راه بندازمش نداشتم و امتحان نکردم
« آخرین ویرایش: 21 اسفند 1400، 01:02 ب‌ظ توسط ali-n »

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #14 : 21 اسفند 1400، 01:54 ب‌ظ »
جدی چطوری پروتون VP,N رو نصب کردی؟ ](*,)
من از همون اولش نتونستم نصب کنم ;D
بزار بهت بهترین راه حل رو بگم
یدونه رزبری پای بگیر با لن وصل کن به مودم بعدش روش یه Vp,n وصل کن بعدشم هات اسپات رو روشن کن
من خیلی وقته از این روش استفاده میکنم دیگه شر دردسر وی پی ان خلاص شدم
اول اینکه واسه چی کل پست اونقد طولانی رو نقل‌قول می‌کنی؟
بعد به راحتی میشه انواع روش‌ها از جمله همین وپن رو روی لینوکس اجرا کرد و هیچ مشکلی هم نیست.
سوم، اون چه روش غیر بهینه‌ایه؟ رزبری گذاشتی واسه یه وپن انداختن رو شبکه؟ همین؟ اون برد هزار تا کاربرد مختلف داره. وپن راه انداختن روی هر دستگاه که خیلی ساده‌تره.
چهارم اینکه من الان روی گوشیم و داخل کاستوم رام به راحتی می‌تونم چنین کاری بکنم. داخل رام امکانش بود از اول و ترافیک هات‌سپات از وپن رد میشه.
پنجم، این پراکسی رو هم روی لینوکس و هم داخل اندروید دارمش و پرسرعت و بی‌عیب کار می‌کنه:
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=154575.0
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92