انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: درخواست معرفی نرم افزار برای ذخیره پسورد(حل شد)  (دفعات بازدید: 5259 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
  • میلاد فشی
سلام
من تو فروم سرچ کردم و اینجا یه سری اطلاعات راجب نرم افزارهای ذخیره پسورد (Password Manager) پیدا کردم که خیلی قدیمی شده :‌https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=13620.0
من یه سری User name و پسورد دارم.میخوام برای این که فراموش نشن و دسترسی هم بهشون راحت باشه.یه جای امن ذخیره شون کنم.خودم فکر میکنم Text file از همه راحت تره.بعد بیام این فایل Text‌رو که به صورت plain text هستش با Zip Archive پسورد روش بزارم.البته شنیدم پسورد فایل Zip و rar شکسته میشه.باز فکر میکنم اگر از پسورد طولانی استفاده کنم که به شدت قوی باشه و Complexity داشته باشه احتمال شکسته شدنش شاید خیلی کم باشه.و خوبی این روش اینه که چون فایل text و zip رو همه سیستم عامل ها میخونن.میتونم از همه جا بهش دسترسی داشته باشم.این فایل رو هم اگر توی یه فضای ابری مثل drive شرکت گوگل آپلود کنم از همه جای قابل دسترس هستش.
ولی فکر میکنم دوستان باتجربه این فروم حتما راهکار امن تر و بهتری رو سراغ دارند.به نظرتون روش بالا اشتباهه و باید از Application خاصی استفاده کنم !؟ آیا Password Manager ای رو داریم که امن و Open Source باشه و همه سیستم عامل های ویندوز و لینوکس و اندروید رو پشتیبانی کنه !؟ و مثل روش بالا از هرجای دنیا بشه به User name‌و password های ثبت شده دسترسی داشت !؟ شما چه راهکاری رو پیشنهاد میکنید.البته همیشه بدم میاد وابسته به اپلیکیشن های متنوع باشم.برای همین Notepad + پسورد قوی روی فایل آرشیو رو میپسندم...
باتشکر
« آخرین ویرایش: 04 اسفند 1400، 11:07 ق‌ظ توسط milad.fashi »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
مدیر رمزعبور خود فایرفاکس خوب نیست؟
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
من خود پسورد های فایرفاکس رو ترجیح میدم
اما اگه لازم باشه توی جایی مینویسم که سخت افزاری جدا بشه مثل فلش
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5118
این رو ببینید، شاید کمک کنه. البته یکم طولانیه.
https://m.youtube.com/watch?v=ExX2IsxlFQo
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19654
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
به نظر من بهترین مدیر گذرواژه، خود فایرفاکسه. توی اندروید هم جدیداُ قابلیت پر کردن خودکار گذرواژه در برنامه‌های دیگه رو افزوده که عالیه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
به نظر من بهترین مدیر گذرواژه، خود فایرفاکسه. توی اندروید هم جدیداُ قابلیت پر کردن خودکار گذرواژه در برنامه‌های دیگه رو افزوده که عالیه.

ببخشید اگر سوالم خیلی بدیهی و ابتداییه
فایرفاکس این رو به صورت local ذخیره میکنه!؟ یا میشه کاری کرد اون رو در یه فضای اینترنتی هم ذخیره کنه تا بر روی هر دیوایسی از هرجای دنیا بهش دسترسی داشت !؟ به نظرتون این کار امن هست !؟
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:

ببخشید اگر سوالم خیلی بدیهی و ابتداییه
فایرفاکس این رو به صورت local ذخیره میکنه!؟ یا میشه کاری کرد اون رو در یه فضای اینترنتی هم ذخیره کنه تا بر روی هر دیوایسی از هرجای دنیا بهش دسترسی داشت !؟ به نظرتون این کار امن هست !؟

معلومه که روی اکانتتون ذخیره میشه که روی دستگاه های دیگه بهش دسترسی داشته باشید !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19654
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
نه. روی حسابتون نیست. به صورت محلی ذخیره میشه و هرجا که فایرفاکس رو داشته باشین به صورت امن همگام میشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
نه. روی حسابتون نیست. به صورت محلی ذخیره میشه و هرجا که فایرفاکس رو داشته باشین به صورت امن همگام میشه.
یک سوال. موزیلا مگه میاد کد های سرورش رو منتشر کنه؟ از کجا می دونید شاید اطلاعات رو توی سرورش یه بلایی سرش بیاره.
یا مثلا تلگرام. از کجا می دونید خودشون رمزگشایی نمی کنند و پیامو نمی بینند؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:

پس چجوری من چندین بار بستم اکانتمو روی یه فایرفاکس و بعد از چند روز یه جا دیگه باز کردم و همه چیزم بود سرجاش ؟ نشست دیگه ای نداشتم ک
آرچ و گنوم!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
نه
توی حساب است من پارتیشن رو فرمت کردم توزیع عوض کردم جای دیگه هم فایرفاکس نداشتم دوباره باز نصب کردم و هگام شد محلی نمیتونه باشه اینطوری باشه چطور میتونه وقتی اون کامپیوتر دیگه خاموشه همگام کنه زبانه ها رو ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
یا مثلا تلگرام. از کجا می دونید خودشون رمزگشایی نمی کنند و پیامو نمی بینند؟
در متد رمزگذاری نامتقارن، کلید خصوصی پیش شما می‌مونه و از دستگاه خارج نمیشه. در نتیجه هیچ کس غیر از شما نمی‌تونه پیام‌های دریافتی رو باز کنه. همین اتفاق هم برای مخاطب میفته.
مگر اینکه نرم‌افزار در پشتی داشته باشه و کلیدهای خصوصی رو واسه یه جایی ارسال کنه. که با توجه به بزرگ بودن پیام‌رسانی مثل تلگرام، در صورت وجود در پشتی، تا الان کشف شده بود.
« آخرین ویرایش: 15 بهمن 1400، 04:34 ب‌ظ توسط آرمان اسماعیلی »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
استفاده از فایرفاکس کار رو راحت میکنه و به دلیل اینکه فایرفاکس برای هر دیوایسی app به خصوص خودش رو داره و مشکل cross platform بودن رو هم حل کرده ولی بازم این روش رو نمیپسندم.چون به فرض اگر شما فایرفاکس رو روی PC,laptop,tablet,cell phone داشته باشید.و همه user name و Password ها رو هم توی فایرفاکس ذخیره کرده باشید و فایرفاکس هم به خوبی همه این دستگاه ها رو sync میکنه.و کار خیلی راحت میشه و براحتی بدون حفظ بودن اطلاعات account ها به راحتی میتونید وارد اینترنت بانک و حساب ایمیل و  سایت های دلخواه تون بشید.ولی مشکل اینجاست اگر شما موبایل یا تبلت تون رو گم کنید و سارق بتونه رمز login گوشی رو بکشنه به راحتی میتونه به همه حساب های شما که روی فایرفاکس ذخیره شده دسترسی داشته باشه.به همین دلیل فکر میکنم ذخیره کردن رمزها در فایرفاکس کار درستی نیست.
فکر میکنم حفظ کردن رمز ها بهتر باشه.وبرای اینکه رمزها رو فراموش نکنی بهتره توی یه فایل text اون ها رو ذخیره کنی و فایل رو با zip archive هم encrypt کنی.واگر احیانا یکی از رمزها رو فراموش کردی میتونی به zip archive مراجعه کنی.فقط بدیش اینه باید با هر بار تغییر رمز یادت باشه بری فایل zip رو هم مجددا آپدیت کنی.ولی اینطوری خیالت راحته هم رمزها رو فراموش نمیکنی و هم اگر خدای نکرده گوشی ت رو گم کردی یا سرقت شد ترسی بابت لو رفتن همه اکانت هایی رو که ذخیره کردی نداری.
شاید این روش به دردسرش نمیارزه.نظر شما چیه !؟
« آخرین ویرایش: 15 بهمن 1400، 08:56 ب‌ظ توسط milad.fashi »

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
استفاده از فایرفاکس کار رو راحت میکنه و به دلیل اینکه فایرفاکس برای هر دیوایسی app به خصوص خودش رو داره و مشکل cross platform ....
اون سارقی که چنان سواد فوق خفن کامپیوتری داره که می‌تونه رمز ورود سیستم‌عاملی که توسط یکی از دو تا کمپانی غول و عظیم گوگل یا اپل نوشته شده رو بشکنه، نمی‌تونه یه دونه فایل زیپ رمزدار رو هم باز کنه؟؟ جالبه که اندروید از یه نسخه‌ای به بعد حتی پارتیشن data رو هم encrypt می‌کنه و درنتیجه حتی اگه گوشی آنلاک شده باشه، باز هم نمی‌تونه از داخل کاستوم ریکاوری به فایل‌ها دسترسی پیدا کنه. چه برسه به گوشی‌ای که بوت‌لودرش قفله هنوز.
اگه بخواید رمزها رو یکی یکی بنویسید و ذخیره کنید که قفل گذاشتن روی اپلیکیشن نوت گوشی راه ساده‌تریه. که باز هم همون مشکل بالا پیش میاد.
« آخرین ویرایش: 15 بهمن 1400، 09:35 ب‌ظ توسط آرمان اسماعیلی »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
یک نرم افزار خفنی به نام password safe هست که آزاده و با پروانه gpl۳ ساخته شده که میتونه رمز هارو درون یک فایل رمزگذاری شده (Keepass 2 database) ذخیره کنه. روی این فایل اگه رمز درست حسابی تنظیم نشه، میتونه کرک بشه. پیشنهادم اینه که این فایل رو داخل یک آرشیو (... ,zip, tar) قرار، اون رو رمزنگاری و بعد اون رو توی یه جایی آپلود کنید. در ضمن این نرم افزار میتونه یه key فایل درست کنه که اگه رمز فایل رو فراموش کردید بتونید رمزگشاییش کنید. نرم افزار های زیادی برای باز کردن فایل keepass2 ساخته شدند و میتونید اون رو توی دستگاه های مختلف باز کنید.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@