انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: متاورس، جهانی تخیلی یا اینده اینترنت ؟  (دفعات بازدید: 9705 بار)

0 کاربر و 23 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
پاسخ : متاورس، جهانی تخیلی یا اینده اینترنت ؟
« پاسخ #105 : 22 بهمن 1400، 09:26 ب‌ظ »
جناب بهزادی احساس میکنم وارد هر تاپیک میشین فقط ارسال اخرو بررسی میکنین !

این ارسال من و پرسشش از نگاهتون فرار کرد به گمونم !

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=154427.msg1206483#msg1206483
باید انگلیسیت رو تقویت کنی. در این حوزه‌ها، منابع فارسی درست خیلی کم پیدا می‌شه.
تلاشم رو میکنم ، ممنون بابت راهنمایی هاتون ، یه سوالی برام پیش اومد …
مثلا قانون از انقراض حیوانات در معرضش محافظت نمیکنه ؟ یا نکنه اصلا این یک قانون نیست و اسمش چیز دیگه ایه ؟
خب اگه نباشه که شکارچیا منقرضشون میکنن برای فروشش به پولدار ها یا هر قصد دیگه ای !
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1400، 09:29 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #106 : 22 بهمن 1400، 09:27 ب‌ظ »

بله. و در یک جامعهٔ آنارشیستی،‌همیشه خوب‌ها قوی‌ترن. مثالش؟ به ویکی‌پدیا نگاه کنید. هرکسی حق داره هرچیزی که می‌خواد اون‌چا بنویسه، ولی همیشه اون‌هایی که متن درست می‌نویسن، قوی‌تر از خرابکارهان.

اشتباه میکنین اونهایی که ویرایش به قول خودتون خرابکارها رو برمی گردونند قدرت بیشتری دارن ولی این کارشون لزوما درست کردن نیست معمولا سلیقه ای برخورد میکنن
متنفر از گنو و FSF

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #107 : 22 بهمن 1400، 09:37 ب‌ظ »
مثلا قانون از انقراض حیوانات در معرضش محافظت نمیکنه ؟ یا نکنه اصلا این یک قانون نیست و اسمش چیز دیگه ایه ؟
خب اگه نباشه که شکارچیا منقرضشون میکنن برای فروشش به پولدار ها یا هر قصد دیگه ای !
همین الآنش هم NGOها دارن از محیط زیست حمایت می‌کنن. تنها کاری که حکومت و قانون دارن در این زمینه می‌کنن، دستگیری و کشتن محافظان محیط زیست مثل کاووس سیدامامی و همین‌طور اعدام محیط‌بان‌هایی که با شکارچی‌های غیرقانونی برخورد کردن، به اسم قانون قصاصه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #108 : 22 بهمن 1400، 09:45 ب‌ظ »
همین الآنش هم NGOها دارن از محیط زیست حمایت می‌کنن. تنها کاری که حکومت و قانون دارن در این زمینه می‌کنن، دستگیری و کشتن محافظان محیط زیست مثل کاووس سیدامامی و همین‌طور اعدام محیط‌بان‌هایی که با شکارچی‌های غیرقانونی برخورد کردن، به اسم قانون قصاصه.
حالا فقط منظور ایران نیس ، توی یه کشور درست درمون و بهشت ، اونجا چی ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #109 : 22 بهمن 1400، 09:54 ب‌ظ »
حالا فقط منظور ایران نیس ، توی یه کشور درست درمون و بهشت ، اونجا چی ؟
چرا فکر می‌کنی اون‌جاها بهتره؟ کلاً اساس وجودی حکومت، حمایت از قشر سرمایه‌سالاره.
یه چیزی می‌سازه به اسم دولت که با قانون‌گذاری، همه رو مجبور کنه منافع سرمایه‌سالارها رو تأمین کنن.
یه چیزی می‌سازه به اسم دین و مذهب که افراد رو از درون کنترل کنه و نذاره خلاف قوانین رفتار کنن.
یه چیزی می‌سازه به اسم نیروی نظامی که اگه کسی باز هم ظلم رو نپذیرفت، دخلش رو بیارن.

جاهایی که می‌بینی کمی وضع مردم بهتره، دلیلش اینه که قدرلت مردم و NGOخها اون‌قدر زیاده که قدرت حکومت رو کم می‌کنه.
الآن می‌تونی متوچه بشی که چرا حکومت‌ها همیشه و در همه‌جا، این‌قدر با NGOها بدن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #110 : 22 بهمن 1400، 10:09 ب‌ظ »
پس با این حرفا خودتون میتونین که از خدمات این کشور یا اصلا کشور هایی که قانون ندارن استفاده نکنید می تونید از یه کشور دیگه (یا جنگل)  استفاده کنید.

ساز و کار اعدام هم داره طبق عقیده های خودتون رفتار میکنه دیگه

جالب ترش اینه که از خودتون هم تشکر می کنین
متنفر از گنو و FSF

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #111 : 22 بهمن 1400، 10:15 ب‌ظ »
پس با این حرفا خودتون میتونین که از خدمات این کشور یا اصلا کشور هایی که قانون ندارن استفاده نکنید
من که از خدامه این کشور و تمام کشورهای دیگه از بین برن و از دیگه خدماتشون رو فرو نکنن تومون!

می تونید از یه کشور دیگه (یا جنگل)  استفاده کنید.
نه شما و نه هیچ کس دیگه‌ای حق نداره من رو از محل زندگیم بیرون کنه. هم‌ژمان دارید ۳ تا از اصول حقوق بشر رو زیر پا می‌گذارید با این حرف و نادانسته، یه چنایتکار هستید که می‌شه برای زدن این حرف،‌ازتون شکایت کرد! کشورها می‌تونن  تشریفشون رو از محل زندگی من ببرن بیرون و برن گم شن!

ساز و کار اعدام هم داره طبق عقیده های خودتون رفتار میکنه دیگه
خیر. هیچ‌کسی حق نداره به هیچ دلیلی، جان کسی دیگه‌ای رو بگیره. این هم یه چنایت دیگه است.

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #112 : 22 بهمن 1400، 10:19 ب‌ظ »
خدمتش خود کشوره نه مسئولانش
شما مجبور نیستید توی این کشور زندگی کنید کسی که شما رو مجبور نکرده. صاحب کشور ملت اون کشوره نه حاکمانش
الان از آب برق و گاز یارانه ای و خیلی از خدمات دیگر که مال همه مردم هست استفاده میکنید مردم هم دوست دارن کشورشون یک کشور باشه نه جنگل. اگه می خواهین مثل حیوانات جنگل رفتار کنین میتونین بقیه مردم رو از کشورشون بیرون کنین اون وقت هر کار که خواستید می تونید بکنین
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1400، 10:27 ب‌ظ توسط Aminavy »
متنفر از گنو و FSF

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #113 : 22 بهمن 1400، 10:21 ب‌ظ »
خدمتش خود کشوره نه مسئولانش
خودش رو هم نمی‌خوایم. اصلاً وجود مفهوم نالازم و مضری به اسم کشور رو نمی‌خوایم!

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #114 : 22 بهمن 1400، 10:57 ب‌ظ »
همین طور به نخواستنتون ادامه بدین
متنفر از گنو و FSF

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #115 : 22 بهمن 1400، 11:10 ب‌ظ »
منتظر فتوای شما نبودیم. ادامه می‌دیم و همون‌طور که نظام برده‌داری و ارباب‌رعیتی رو برانداخیم، نظام استاتیسم رو هم از بین خواهیم برد.

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #116 : 22 بهمن 1400، 11:43 ب‌ظ »
حرف های اقای بهزادی جالبه !
بزار برات از انسان بگم ... البته فارغ از هر دین و مذهبی ... فقط منطق میارم واستون چون میدونم تو منطق حرفی برای زدن ندارید
انسان موجود اجتماعی ای هست و برای بقاش به یک جمع هم نوع (جامعه) نیاز داره
اما این وسط برخی انسان ها به دلیل تعارض منافع یا هرچیزی به مشکل میخورن !
خب بینشون اختلاف میوفته و باید حل شه با چی ؟ یهسری قانون برای جرایم مختلف !
شما میگی هر کی قوی تره زنده بمونه (قانون جنگل) و این بد نیست ! اگر کسی بدنش از شما قوی تر باشه اما عقلش در حد شما نباشه باز ایا این قانون قابل قبوله ؟ استیون هاوکینگ فلج بود ... ضعیف بود اما به علم کمک کرد حالا قانون جنگل اگر بود .... همون اول جرش میدادن
ضمنا متن قوی تر توی ویکی پدیا با انسان قوی تر در یک جمع خیلی فرق داره پس مغلطه نکنید ! تمثیل برای اثبات کاربرد نداره و منطقی هم نیست !
ضمنا حقوق بشر رو ما کاری نداریم اصلا مهم نیست ! بیا منطقی عوارض و فواید یه چیز رو بگو و ثابتش کن ! حقوق بشر میاری که چیو ثابت کنی ؟ اون رو هم ته تهش جمعی از سرمایه دارا نوشتن !

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #117 : 22 بهمن 1400، 11:55 ب‌ظ »
میگم جناب بهزادی ، نیازی به مدیریت نمیبینید ؟ نباید سازماندهی بشه اتفاقات ؟ همینجوری بدون قانون نمیشه ک اخه ، بعضی جاها حرفاتون شایسته تامل بود اما بعضی جاها عجیب !
« آخرین ویرایش: 23 بهمن 1400، 12:16 ق‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #118 : 23 بهمن 1400، 12:02 ق‌ظ »
حرف های اقای بهزادی جالبه !
بزار برات از انسان بگم ... البته فارغ از هر دین و مذهبی ... فقط منطق میارم واستون چون میدونم تو منطق حرفی برای زدن ندارید
انسان موجود اجتماعی ای هست و برای بقاش به یک جمع هم نوع (جامعه) نیاز داره
اما این وسط برخی انسان ها به دلیل تعارض منافع یا هرچیزی به مشکل میخورن !
خب بینشون اختلاف میوفته و باید حل شه با چی ؟ یهسری قانون برای جرایم مختلف !
شما میگی هر کی قوی تره زنده بمونه (قانون جنگل) و این بد نیست ! اگر کسی بدنش از شما قوی تر باشه اما عقلش در حد شما نباشه باز ایا این قانون قابل قبوله ؟ استیون هاوکینگ فلج بود ... ضعیف بود اما به علم کمک کرد حالا قانون جنگل اگر بود .... همون اول جرش میدادن
ضمنا متن قوی تر توی ویکی پدیا با انسان قوی تر در یک جمع خیلی فرق داره پس مغلطه نکنید ! تمثیل برای اثبات کاربرد نداره و منطقی هم نیست !
ضمنا حقوق بشر رو ما کاری نداریم اصلا مهم نیست ! بیا منطقی عوارض و فواید یه چیز رو بگو و ثابتش کن ! حقوق بشر میاری که چیو ثابت کنی ؟ اون رو هم ته تهش جمعی از سرمایه دارا نوشتن !

غیر از اینه؟
قانون چیز ترسناکی نیست قانون به خودی خود چیز بدی نیست ولی آزادی به تنهایی معنی میده؟ مثلا آزادی چی ؟
« آخرین ویرایش: 23 بهمن 1400، 12:05 ق‌ظ توسط Aminavy »
متنفر از گنو و FSF

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #119 : 23 بهمن 1400، 01:31 ق‌ظ »
چرافقط حاشیه موضوع و خوبیش میگید؟! و بدی و تاریکی قانون رو؟
الان دیدم گفته شد هرکی اسلحه بخره و... آها باشه قانونی نیست؟ حله پس اگه علم اونقدر پیش‌رفت کرد من برای خودم بمب اتم نگهداری میکنم حقم نداره کسی بهم بگه چرا، خب از شانس شما یه روز دوست دارم این منفجر کنم حالا بعدش که زندگی خیلیا به خاک رفت بیاید جلوم بگیرید! او تازه بعد کشتار عمیق بنده یه عده میخوان همون اول منو بکشن یه عده میگن نه نیاز به کشتن اون نیست میشه اصلاحش کرد خب خود درگیری باقی خواهد ماند(در مرحله اول با بی قانونی یکی میکشه!)  اسلحه هم باشه هرکی بتونه بخره خوبه ولی باز هم کشته های زیادی میده و دقیقا قانون جنگل نمیدونم! چیز بیشتری نمیخوام بگم فقط حرفم این بود خب وارد جزئیات بشید وگرنه هر گروهی هر دینی هر حزبی هر فرقه ای و هر چیزی از دور قشنگه!
ممنون
پ‌ن: منم بنظرم دنیایی که بزاره هرکاری کنم عالیه ولی صرفا میخوایم جدی فکر کنیم نه به خوشحالی اینطور بودنش فقط
« آخرین ویرایش: 23 بهمن 1400، 01:33 ق‌ظ توسط aliiririran »