انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: صیانت ؟  (دفعات بازدید: 9673 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
پاسخ : صیانت ؟
« پاسخ #165 : 06 اسفند 1400، 01:09 ق‌ظ »
درسته، افراد زیادی داریم که البته تا این موضوع رو نشون دادند، رد صلاحیت شدند :)
قبل رئیسی چه کسی ۸ سال رئیس جمهور بود؟
شما تنها نیستید. خیلی‌ها فکر می‌کنند پادشاهی سیستم خوبیه.
بحثم این نیست فعلا. میگم خوبه که قدرت داشته باشه ولی اینطور نیست
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #166 : 06 اسفند 1400، 05:56 ق‌ظ »
دوستان یک سوال ، چرا باید درحالی که وضعیت کشور رو میبینید بازم بیاید و از سرانش دفاع کنید ؟ چه دلیلی داره ؟ وقتی بی لیاقتیشونو میبینید ، دزدی هاشونو ، حالا چه مسعولین چه رهبر ! چرا ؟ چرا دفاع میکنید از کسانی که چنین وضعیتی رو ساختن ؟
چون میخوایم مثل بی فکرا فقط بگیم چون وضع بده همه دزدن، یا چون وضع بده همه درست کار، فقط همین ;)

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #167 : 06 اسفند 1400، 06:01 ق‌ظ »
باز اونجا هم سند و مدرک ندادی این کار سختی نیست که یه عکس از هر جایی که خواستیم رو بیاریم و بهش بگیم مدرک! (همون جوری که شما ویکی پدیا رو سند و مدرک حساب می کنین شاید این هم یکی دیگه باشه)
خیلی واضح مرجعش رو نوشته بود. مشخصه که حتی نخوندیش. شما برو سرچ کن «روزنامه سازندگی ۲ فروردین ۱۳۹۹ علی مطهری»، ببین چی میاره. اگه تونستی به آرشیو نشریه هم دسترسی پیدا کنی که چه بهتر.
حالا اینجا بهتره به کسی نگیم کلا دروغه یا نه، ولی درمورد درست کاری علی‌مطهری بیشتر فکر کنید، من به بعضیا شک دارم، مخصوصا حرفاشون

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #168 : 06 اسفند 1400، 07:54 ق‌ظ »
بحث سر این نیست کی اطلاعات بیشتر داره(تا حدودی البته ربط داره) ولی بحث سر اینه الکی فکر نکنیم، الان مثلا پراید مسخره کردید،‌ پراید چیه ؟ یه مدل خودرو نه شرکت سازنده خودرو، پس شما دارین یکی از ارزون ترین خودرو های اون رو بی کیفیت نام میبرید، و دارید یک مدل خودرو با یه شرکت خودرو سازی خارجی مقایسه میکنید، احمقانه نیست؟ همه هم میدونن چرا پراید میخریم چون ارزونه و هرکسی بگه از قصد گرون کردن و... تا چه حد منطقیه؟ هنوز افرادی میبینم میگن پراید 60 تومن قیمت اصلیش :D حالا این هیچی 20 تومنم شنیدم!  خب دلار ۳۰ تومن نشده ولی گیریم شده این 60 میلیون یعنی 2000 دلار! خب حالا این یعنی پراید یه خودرو بسیار ارزون، اکثر کسایی هم که دیدم خودرو مثلا سال ۲۰۱۰ میارن با پراید مقایسه میکنن اخه یه خودرو دسته دوم هرچی هم خوب باشه دسته دومه! پس پراید دسته دومم مفته دیگه.. که حالا یکم فکر کنیم میشه 60 تومن باشه؟ نه چون دلار رفته بالا یعنی تورم پس هرچی رفت بالا نشان دزدی نیست پراید حالا مثلا بگیم 150(حالا اختلافش بگذریم یکم پایین بالا)  باز میشه 5000 هزار دلار که بازم عدد خیلی خیلی بالایی نیست، چطور میشه هم شرکت سایپا بگن ضرر ده هست هم مردم فکر کنن دارن سر کیسه میشن؟ الان بحث حاشیه نمیخوام برم اره شاید مشکلاتی باشه یا قیمت بالاتر باشه، ولی عدد 60 میلیون یا 20 میلیون گول زدن خودمونه..

خودرو خوب میخوای خب پول بیشتر باید بدی، خودرو خارجی هم همینطوره و  اگه آزاد بشه نگران نباشید خودرو 20 میلیونی با تمام امکانات  نمیدن با دلار 30 تومن(: البته الان، آینده رو خبر ندارم قراره چه اتفاقی بیفته..

ویرایش: البته میدونم سخته خب این پول در بیاد ولی مربوط به این نیست هزارتا دروغ دیگه بچسبونیم بهش..
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1400، 07:57 ق‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #169 : 06 اسفند 1400، 09:56 ق‌ظ »
مگه همه این هایی که تا الان تو مجلس بودن با اون هم نظر بودن؟
شورای نگهبان
{
تعداد اعضا: ۱۲ نفر.
۶ فقیه که مستقیماً از طرف قدرت اول مملکت انتخاب میشن.
۶ حقوقدان که از طرف رئیس قوه‌ی قضاییه انتخاب میشن. و رئیس قوه‌ی قضاییه مستقیماً توسط قدرت اول مملکت انتخاب میشه.
در نتیجه اعضای شورای نگهبان به طور مستقیم یا با ۱ واسطه، به دست قدرت اول کشور انتخاب میشن.

وظیفه‌ی این شورا:
رد صلاحیت کردن هر کاندید ریاست جمهوری، هر کاندید مجلس شورای اسلامی، و هر کاندید شوراهای شهر و روستا، که از نظر اصول فکری و عملی، کمترین زاویه‌ای با قدرت اول مملکت داشته باشه.

معنی:
هر کسی که در این چند دهه‌ی اخیر از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده، باید در وهله‌ی اول مورد تأیید قدرت اول مملکت قرار گرفته باشه.

نتیجه:
دیکتاتوری.
}
توی این سال ها فقط غیر از این دیدیدم
متنفر از گنو و FSF

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #170 : 06 اسفند 1400، 10:26 ق‌ظ »
در نتیجه اعضای شورای نگهبان به طور مستقیم یا با ۱ واسطه، به دست قدرت اول کشور انتخاب میشن.
وظیفه‌ی این شورا:
رد صلاحیت کردن هر کاندید ریاست جمهوری، هر کاندید مجلس شورای اسلامی، و هر کاندید شوراهای شهر و روستا، که از نظر اصول فکری و عملی، کمترین زاویه‌ای با قدرت اول مملکت داشته باشه.
نتیجه:
دیکتاتوری.
شما به ساختار ایراد می‌گیرید ولی با پیش‌فرض‌هایی از بیرون! اگه قرار باشه «جمهوری اسلامی» باشه ولی همه‌چیز با رأی مستقیم مردم و بدون هیچ محدودیتی انجام بشه، دیگه جمهوری اسلامی نیست. شما نمی‌تونید با ترازو از فاصلهٔ مکانی حرف بزنید. باید نقدتون از داخل ساختار باشه. نقد فراساختاری می‌شه همون بحثی که دربارهٔ قانون و آنارشیسم و… داشتیم و نه بحث طرح صیانت یا…
یک، فرض گرفتید اگه اولی دومی را انتخاب کرد، و دومی سومی را، سومی هیچ اختلاف بزرگی با اولی نداره.
* اهمیتش اینجاست که در کل نظام با چندین لایه مواجه می‌شیم که اختلاف بالا تا پایین خیلی زیاد می‌شه.
دو، فرض گرفتید اگه اولی دومی و سومی را انتخاب کرد،‌ دومی و سومی هیچ اختلاف بزرگی ندارند.
* اهمیتش اینجاست که وقتی با ۱۲ عضو در یک بخش یا ۳۰۰ عضو در بخش دیگه یا چند صد و چند هزار در بخش‌های دیگه مواجه می‌شیم، یقیناً اختلاف نظر بسیار بزرگه و دیگه حرف از یک نفر مغالطهٔ خنده‌داریه.
سه، نگفتید که اون ۶ نفر را رئیس قوهٔ قضائیه معرفی می‌کنه ولی بین ۳۰۰ نفر باید رأی بیاره.
* ۳۰۰ نفری که اختلافشون برای همه روشن شده و شرایطی دارند و مردم هم نقشی در انتخابشون داشتند و باهاشون ارتباط مستقیم دارند و…
چهار، نگفتید که اون نفر اول و اون ۱۲ نفر و اون ۳۰۰ نفر و… هرکدوم شرایطی دارند و مسلماً در خیلی از علوم از خیلی از ما و مردم تخصص بیشتری دارند.
* اگه شما فقه یا حقوق یا غیره را در این زمینه قبول ندارید، مسئلهٔ دیگه‌ای و بحث دیگه‌ایه. کوچک‌ترین مؤسسه‌ها هم شرایطی برای پذیرش هیئت مدیره و آبدارچی و… تعیین می‌کنند.
پنج، فرض گرفتید که ۱۲ نفر یا بگو ۱۲۰ نفر می‌تونند همهٔ قوانین را با چنین جزئیاتی که بارها منتشر شده و همهٔ نمایندگان و همهٔ شوراهای شهر و روستا به این بزرگی را بررسی کنند!
* نامزدهای شوراهای شهر و روستا در اصل توسط بخشداری و فرمانداری و استانداری تعیین صلاحیت می‌شن! شخص اول هم خودش توسط چند نفر تعیین و نظارت می‌شه! و…
شش، یکی از ایرادهای ابهام منطقی‌ای که به گفته‌های شما هست همینه که وجه ارتباطی بین چیزها و مشترکات را بزرگ‌تر از واقعیت نشون می‌دید.
* قبول کنید یا نکنید، این ابهام شما را می‌شه به هر ساختاری تعمیم داد و نتیجه گرفت که تنها راه دورشدن از هر ساختاریه و آنارشیسم حداکثری یا فردگرایی حداکثری تنها گزینه و البته غیرواقعیه! خلاصه تا زمانی که نقش مطالبه‌گر و نقاد تنها دارید و ایراد می‌گیرید، یقیناً همیشه حق با شماست!!!!!
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1400، 12:35 ب‌ظ توسط بهنام … »
:) :)

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #171 : 06 اسفند 1400، 12:04 ب‌ظ »
شما به ساختار ایراد می‌گیرید ...
قضیه رو پیچیده نکنید. ایرادات جزئی هم بگیرید که فایده‌ای نداره. من لزوماً با ساختار دیکتاتوری این کشور آشنایی کامل ندارم.
قضیه اینه که با بوجود آوردن چیزی به اسم «نظارت استصوابی» دارن آدما رو فیلتر می‌کنن و تنها کسانی رو به حلقه‌های مختلف قدرت راه میدن که التزام عملی به قدرت اول کشور داشته باشن.
نتیجه اینه که قدرت اول داره مستقیم و غیرمستقیم کشور رو اداره می‌کنه و مسؤولیت هر چیزی که به اصطلاح «مسؤولین» انجام میدن هم به عهده‌ی همون شخصه.
چون یه مغالطه‌ی مضحکیه چند سالیه مد شده، اونم اینه که «مسؤولین» رو از بدنه‌ی اصلی حکومت جدا می‌کنن. چرا؟ چون اینا با آرای ملت انتخاب شده‌ن. خب هدفشون اینه که این واقعیت رو مخفی کنن که اون کاندیداها همگی از اول مورد تأیید شخص اول بوده‌ن و ملت از سینی انتخاب‌هایی که همون شخص جلوشون گذاشته مجبور به انتخاب کردن شده‌ن.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #172 : 06 اسفند 1400، 12:26 ب‌ظ »
من میگم رهبری ربطی به این مجلسی هایی که طرح صیانت رو نوشتن نداره ! یعنی " توی نوشتن جزییات مدیریت فجازی دالختی ندارد"
مگه من گفتم توی نوشتن جزئیات دست داشته؟ بله ایشون خیلی کلی فقط گفته «چرا ما مثل هر فضای دیگه‌ای، مثل صدا و سیما، مثل نشریات یا مثل کف خیابونای کشور، در فضای مجازی هم سلطه نداریم و چرا اونجا هم مث باقی فضاها نمی‌تونیم هر صدای مخالف رو خفه کنیم و و نظر خودمون رو دیکته کنیم؟ چرا در فضای مجازی نمی‌تونیم نظر مردم رو سانسور کنیم و سرشونو زیر آب کنیم؟ چرا اونجا اینقدر وله و مردم پررو شده‌ن و هر غلطی دلشون می‌خواد می‌کنن؟. سریعتر مدیریت کنیم دیگه.»
نوکران هم سریع دست‌به‌کار شده‌ن و واسه انجام وظیفه وارد جزئیات شده‌ن.
خب اینا ها رو رهبر گفته یا الان شما میگی ؟
صدای مخالف رو خفه کنیم و این ها حرفیه که شما زدید ! رهبر گفت مدیریت شود
 مدیریت کنن یعنی چی ؟
یعنی نتونستی اینجوری برداشت کنی که فیلترینگ مدیریت بشه دیگ نمیتونن هرچیزی رو الکی فیلتر کنن ؟
مدیریت بک واژه کلیه و میتونه مصادیق (نمونه های) زیادی داشته باشه
میتونه قطع اینترنت باشه
میتونه هم به معنای واقعی کلمه مدیریت درست باشه مثلا رفع فیلتر های بیدلیل و تسریع سرعت و این ها باشه
یعنی این ها هردو مصادیق مدیریت نیست ؟
ضمنا رهبر همیشه به حرفاش عمل نمیشه
نمونه اش برجام که گفت من نظرم منفیه ! خب رفتن هرکاری خواستن کردن دیگ !
نقل‌قول
حرفای مطهری رو بزار ! بده ؟ خب نزار ولی خب منم الان چنتا حرف از یه مسئولی میزارم همینجوری هم باید قبول کنی !
یه سرچی می‌کردی بد نبود.
شما منبعت رو خوب ارایه ندادی من برم کل روزنامه رو بگردم ! خب شما از همونجایی که اوردیش ادرسش رو بده دیگ !
ولی انصافا این امار که ۶ درصد رفتن رو از کجا گیر اوردید ؟ جداً سوال میپرسم
آمار قدیمی میگه که ۵ میلیون ایرانی خارج از ایران داریم (منبع)
با توجه به تاریخ منابع و رشدی که من توی سال‌های اخیر دیدم، احتمالا این رقم در حال حاضر خیلی بیشتره.
ببخشید ولی اینجا گقته ۳/۵ تا ۴ میلیون ! همون امار قدیمی مال سال ۱۳۹۷ هم هست
اون با اصلیت ایرانی هست که ۵ میلیونه که یعنی لزوما تابعیت ایرانی ندارن ! بخشیشون متولد ایرانن بخشیشون همون خارج از کشور بدنیا اومدن !
پایین جدول هم زده حمع تمام ایرانیان مهاجرت کرده ۲.۵ میلیون !
تازه بماند که ویکی پدیاست !
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1400، 12:31 ب‌ظ توسط mamadism »

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #173 : 06 اسفند 1400، 12:30 ب‌ظ »
قضیه رو پیچیده نکنید. ایرادات جزئی هم بگیرید که فایده‌ای نداره.
یعنی توی دام مغالطهٔ پهلوون‌پنبه بیفتیم و به‌جای واقعیت‌ها روی فرضیاتمون بحث کنیم.
من لزوماً با ساختار دیکتاتوری این کشور آشنایی کامل ندارم.
از مغالطهٔ مصادره به مطلوب و ندیدن همهٔ نظرهای مخالف قبلی هم که بگذریم، بهتره با ناآشناها بحث نکنیم. مثل اینه که هرکسی از راه رسید نظریات ریسمان‌ها و نسبیت و کوانتوم فلان را مقایسه کنه! «آشنایی کامل» نه ولی در حد این اولیات لازمه.
قضیه اینه که با بوجود آوردن چیزی به اسم «نظارت استصوابی» دارن آدما رو فیلتر می‌کنن و تنها کسانی رو به حلقه‌های مختلف قدرت راه میدن که التزام عملی به قدرت اول کشور داشته باشن.
مثلاً به کروناویروس می‌گیم «سرماخوردگی» و مسئله حل شد! به این ساختار و فرایندها هم بگیم «دیکتاتوری» و «نظارت استصوابی» و «فیلتر» و بحث تمام شد!
نتیجه اینه که قدرت اول داره مستقیم و غیرمستقیم کشور رو اداره می‌کنه و مسؤولیت هر چیزی که به اصطلاح «مسؤولین» انجام میدن هم به عهده‌ی همون شخصه.
چون یه مغالطه‌ی مضحکیه چند سالیه مد شده، اونم اینه که «مسؤولین» رو از بدنه‌ی اصلی حکومت جدا می‌کنن. چرا؟ چون اینا با آرای ملت انتخاب شده‌ن. خب هدفشون اینه که این واقعیت رو مخفی کنن که اون کاندیداها همگی از اول مورد تأیید شخص اول بوده‌ن و ملت از سینی انتخاب‌هایی که همون شخص جلوشون گذاشته مجبور به انتخاب کردن شده‌ن.
همون ۶ بندی که پیش‌تر گفتم، هنوز هستند!
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1400، 01:43 ب‌ظ توسط بهنام … »

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #174 : 06 اسفند 1400، 12:31 ب‌ظ »
من میگم رهبری ربطی به این مجلسی هایی که طرح صیانت رو نوشتن نداره ! یعنی " توی نوشتن جزییات مدیریت فجازی دالختی ندارد"
مگه من گفتم توی نوشتن جزئیات دست داشته؟ بله ایشون خیلی کلی فقط گفته «چرا ما مثل هر فضای دیگه‌ای، مثل صدا و سیما، مثل نشریات یا مثل کف خیابونای کشور، در فضای مجازی هم سلطه نداریم و چرا اونجا هم مث باقی فضاها نمی‌تونیم هر صدای مخالف رو خفه کنیم و و نظر خودمون رو دیکته کنیم؟ چرا در فضای مجازی نمی‌تونیم نظر مردم رو سانسور کنیم و سرشونو زیر آب کنیم؟ چرا اونجا اینقدر وله و مردم پررو شده‌ن و هر غلطی دلشون می‌خواد می‌کنن؟. سریعتر مدیریت کنیم دیگه.»
مدیریت یعنی توی فضای مجازی هم مثل فضای واقعی و حقیقی پلیس داشته باشیم تا امنیت مردم حفظ بشه
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #175 : 06 اسفند 1400، 01:54 ب‌ظ »
قضیه رو پیچیده نکنید. ایرادات جزئی هم بگیرید که فایده‌ای نداره.
یعنی توی دام مغالطهٔ پهلوون‌پنبه بیفتیم و به‌جای واقعیت‌ها روی فرضیاتمون بحث کنیم.
...
اصل رو ول کردید و فرع رو چسبیدید و اون فروع رو با کلمات و ترکیبات خاص، بزک کردید. که انگار مثلاً موضوع خیلی خاصی رو بیان می‌کنید. مهم این نیست که ساختار دیکتاتوری این حکومت به چه شکله دقیق، بلگه مهم اینه که ما با یک دیکتاتوری و یک ساختار هرمی قدرت طرفیم. به همین سادگی. سعی کنید روان و ساده صحبت کنید.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #176 : 06 اسفند 1400، 02:00 ب‌ظ »
مدیریت یعنی توی فضای مجازی هم مثل فضای واقعی و حقیقی پلیس داشته باشیم تا امنیت مردم حفظ بشه
«سندرم استکهلم، پدیده‌ای روانی است که در آن گروگان نسبت به گروگان‌گیر حس همدلی، همدردی و وفاداری پیدا می‌کند و در مواقعی این حس وفاداری تا جایی است که از کسی که جان، مال و آزادی‌اش را تهدید کرده، دفاع و با اختیار و علاقه خودش را تسلیم او می‌کند. علت این عارضه روانی را عموماً نوعی سازوکار دفاعی دانسته‌اند.»

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #177 : 06 اسفند 1400، 02:20 ب‌ظ »
یه عده دیدم میگن فضای مجازی و واقعی فرقی نداره و... اره ولی تا حدی!
الان تو فضای مجازی من میتونم بزور گوشیت بگیرم؟ رمز کارتت مجبور کنم بدی؟ پول نقد؟ یا بیام خونت دزدی و چون تو زورت کمتره کاری نتونی کنی؟(همش مثاله)
نه توی فضای مجازی این چیزا امکان پذیر نیست.
ته ته دزدی خام کردن افراد هست، دیگه سطح بالاش هک کردن..
خودمم یکم برام سخته در این نظر درک کردن که به کجا داریم میریم..

ببخشید آقای mamadism بنظر شما اینکه میگن فضای مجازی وله  باید مدیریت کردش، حالا از نظر رهبری و هرچی، اگه صورت بگیره چی؟ بنظرت منظور از مدیریت چیه؟ من که اصلا نمیتونه تو کتم بره شنود بشم و دسترسی به تور و یا هرچی سخت بشه، متوجه ای دیگه؟ من کار خلافی  منظورم نیست بکنم و نمیکنم، ولی اینکه یکی بالاسر نگام کنه خوشایند نیست برام مثل خیلیا دیگه، آیا برای شما هست؟ و بنظر شما اگه بالاتریا نظام اصلا همون مجلسی که رای آورده، اگه بخوان چنین کاری کنند بازم باید دفاع کنیم ازشون؟! و در آخر بنظر شما قصدشون از این چیه پس؟ اونا دوست دارن ما تا آخر بتونیم از فیلتر شکن تور، شبکه مجازی خارجی و... استفاده کنیم؟ و اگه هم  مورد پسندشون نیست، حداقل درکی دارند که اجازه مارو از همه اینها نگیرند؟

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #178 : 06 اسفند 1400، 02:31 ب‌ظ »
«سندرم استکهلم، پدیده‌ای روانی است که در آن گروگان نسبت به گروگان‌گیر حس همدلی، همدردی و وفاداری پیدا می‌کند و در مواقعی این حس وفاداری تا جایی است که از کسی که جان، مال و آزادی‌اش را تهدید کرده، دفاع و با اختیار و علاقه خودش را تسلیم او می‌کند. علت این عارضه روانی را عموماً نوعی سازوکار دفاعی دانسته‌اند.»
«اصل رو ول کردید و فرع رو چسبیدید و اون فروع رو با کلمات و ترکیبات خاص، بزک کردید. که انگار مثلاً موضوع خیلی خاصی رو بیان می‌کنید.» مهم اینه که مردم امنیت می‌خواهند و از بینشون کسانی این کار را باید انجام بدهند. «به همین سادگی. سعی کنید روان و ساده صحبت کنید.»

مهم این نیست که ساختار دیکتاتوری این حکومت به چه شکله دقیق، بلگه مهم اینه که ما با یک دیکتاتوری و یک ساختار هرمی قدرت طرفیم.
«مثلاً به کروناویروس می‌گیم «سرماخوردگی» و مسئله حل شد! به این ساختار و فرایندها هم بگیم «دیکتاتوری» و «نظارت استصوابی» و «فیلتر» و بحث تمام شد!» اگه فرض بر اینه که این ساختار دیکتاتوریه و درست نیست، پس دیگه نباید بحث کنم! فرضه دیگه و اصل بر فردگرایی مطلقه!

از اون ۵ بند اول هم که بگذریم، اون بند ششم می‌گه: اصل ایرادی که می‌گیرید به همهٔ ساختارها وارده، چه اسمشون دیکتاتوری باشه و چه دموکراسی و چه آنارشیسم و… پس همه دیکتاتورند! دلیل و توضیحش توی همون ۶ بند اومده.
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1400، 08:27 ب‌ظ توسط بهنام … »

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
ادامه ندید !
« پاسخ #179 : 06 اسفند 1400، 03:46 ب‌ظ »
بهتره ادامه ندیم بزرگواران ، از ناظرین هم خواهش میکنم اگه مقدوره این تاپیکو که در لحظه ایجادش نمیدونستم قراره اینقدر خطرناک بشه حذف کنن ! یا حداقل اگه امکانش هست از دید موتور های جستجو مخفی کنن که فقط اعضا بتونن ببیننش !
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1400، 04:53 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!