انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل اسنپ  (دفعات بازدید: 5964 بار)

0 کاربر و 15 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
پاسخ : مشکل اسنپ
« پاسخ #30 : 19 اسفند 1400، 01:27 ق‌ظ »
یبار میسازتش ، میلیارد ها کپی میتونه بگیره و میلیارد ها بار بفروشه ، وقتی تولیدش مثل دنیای واقعی براش هزینه نداره ، چرا باید درآمدش مثل دنیای واقعی باشه ؟ این نامردی نیس ؟

آرچ و گنوم!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #31 : 19 اسفند 1400، 01:30 ق‌ظ »
شااید البته نرم افزار کمی فرق داره درست یا غلطش تحقیق میخواد بگذریم ولی کاربریش فرق داره

کالای فیزیکی فقط توسط یک نفر(یا حالا چند نفر بستگی به ساختش) میتونه استفاده بشه

ولی نرم افزار  رو یکبار کلی زحمت میکشند و میسازن
اگه قراره کل پول رو از یک نفر بگیرند عمرا طرف نمیده چون هزینه بالایی هست!
و از اونور همه استفاده میکنند و قرار نیست یک نفر پولش بده و مالکیتش بگیره..

پ‌ن: الان متوجه شدم سوالت کمی فرق داشت، ولی اگه اینطور نباشه پس چیکار کنه؟
یک چیزی که توی نرم افزار نمیتونه مشخص باشه همین درامدش هست، ممکنه افراد زیادی بخرند و طرف مقدار خیلی خیلی زیادی به مقدار هزینه توسعه اش در بیاره، یا گاهی ممکنه نرم  افزار معروف نشه و هزینه توسعه اش هم در نیاد!

درامدش هم مثل دنیای واقعی که نیست ولی اره ممکن بعضی موقع خیلی خیلی بیشتر بشه!
« آخرین ویرایش: 19 اسفند 1400، 01:48 ق‌ظ توسط ali-n »

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #32 : 19 اسفند 1400، 01:32 ق‌ظ »
نقل‌قول
ولی نماز خوندن در هر روز بهت یاد آوری میکنه که خوب باش، یاد آوری میکنه غرور نداشته باش

خب کسی که نمیتونه جلوی خودشو بگیره و خودش یاداور درستکاری برای خودش باشه و اصلا نیاز به یادآوری داشته باشه ، همون بهتر بزور دین اینکارو بکنه ! در این صورت که داره وانمود میکنه به درست کاری وقتی لازمه بهش یادداوری بسه که ادم باش ! چ فایده داره این ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #33 : 19 اسفند 1400، 01:34 ق‌ظ »
آقای mt هم اکنون میتونید به سادگی ویندوز 10 بدون کرک رایگان استفاده کنید، نرم افزار هایی که در گنو لینوکس رایگان هستند در ویندوز هم همینطوره و گاهی نرم افزار های رایگان های ویندوز بخاطر نداشتن نسخه گنو لینوکسی بیشترم هست، برید حالش ببرید
نبودم میتونید با یه سری کار نرم افزار گنو لینوکسی در ویندوز اجرا کنید
تو ویندوز کرک یه حس و حال دیگه ای داره (شوخی) ;D
ولی خب دیگه شخصی سازی هم مهمه نمی تونم با ظاهر مزخرف ویندوز ۱۰ کنار بیام.
خود ویندوز مهم نیست، نرم افزار هاش مهمن. وگرنه ویندوز خالی به چه درد من می خوره؟ البته می خوره ولی نه زیاد.

یبار میسازتش ، میلیارد ها کپی میتونه بگیره و میلیارد ها بار بفروشه ، وقتی تولیدش مثل دنیای واقعی براش هزینه نداره ، چرا باید درآمدش مثل دنیای واقعی باشه ؟ این نامردی نیس ؟
شما یک خونه می سازی ممکنه تا ۲۰ سال اجاره بدی بعد پولی هم که بدست میاری از پول خود خونه بیشتر باشه.
البته مثال بالا شاید یکم بی ربط بود.
ولی با این حال چرا باید نامردی باشه؟ مشکلی نمی بینم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #34 : 19 اسفند 1400، 01:35 ق‌ظ »
شااید البته نرم افزار کمی فرق داره درست یا غلطش تحقیق میخواد بگذریم ولی کاربریش فرق داره
کالای فیزیکی فقط توسط یک نفر(یا حالا چند نفر بستگی به ساختش) میتونه استفاده کنه
ولی نرم افزار  رو یکبار کلی زحمت میکشند اگه بله و قراره کل پول رو از یک نفر بگیرند عمرا طرف نمیده! و از اونور همه استفاده میکنند و قرار نیست یک نفر پولش بده و مالکیتش بگیره..
شرمنده نمیتونم بخونم متنتو ، خیلی در هم برهمو نامفهمومه ، اگه لطف کنی ویرایش کنیش و برخواناییش بیفزایی عالی میشه و منم ممنونت میشم
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #35 : 19 اسفند 1400، 01:37 ق‌ظ »
نقل‌قول
شما یک خونه می سازی ممکنه تا ۲۰ سال اجاره بدی بعد پولی هم که بدست میاری از پول خود خونه بیشتر باشه.
ولی با این حال چرا باید نامردی باشه؟ مشکلی نمی بینم

خیلی بی ربط بود ! واقعا مشکلی نداره ؟ اوکی من دیگه چیزی ندارم بگم !!!
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #36 : 19 اسفند 1400، 01:40 ق‌ظ »
نقل‌قول
ولی با این حال چرا باید نامردی باشه؟ مشکلی نمی بینم

خیلی بی ربط بود ! واقعا مشکلی نداره ؟ اوکی من دیگه چیزی ندارم بگم !!!
چرا باید مشکلی داشته باشه؟؟ نمی دونم چرا بی‌خودی بزرگش می کنید.
شما راه حل بهتری دارید؟ می خواهید برای هر کاربر یک سیستم عامل جدا بسازن که اینجوری سودشون هم بیشتر نشه؟
« آخرین ویرایش: 19 اسفند 1400، 01:44 ق‌ظ توسط Mt »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #37 : 19 اسفند 1400، 01:43 ق‌ظ »
عذر میخوام ، بزار یبار دیگه بپرسم تا مطمعن شم ازتون : چرا وقتی هزینه و انرژی ای که برای تولید میزاره مثل دنیای واقعی نیس ، باید درآمدش مثل دنیای واقعی باشه ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #38 : 19 اسفند 1400، 01:46 ق‌ظ »
عذر میخوام ، بزار یبار دیگه بپرسم تا مطمعن شم ازتون : چرا وقتی هزینه و انرژی ای که برای تولید میزاره مثل دنیای واقعی نیس ، باید درآمدش مثل دنیای واقعی باشه ؟
چون یک چیز مجازیه، و مدل کسب درآمدش هم فرق می کنه.
همه چیز نباید مثل دنیای واقعی باشه که. لون یک جوره اینم یک جوره.
شما هم می تونید یک محتوای مجازی بسازید و میلیون ها بار بفروشید.
کسی جلوتون رو نگرفته.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #39 : 19 اسفند 1400، 01:58 ق‌ظ »
نقل‌قول
ولی نماز خوندن در هر روز بهت یاد آوری میکنه که خوب باش، یاد آوری میکنه غرور نداشته باش

خب کسی که نمیتونه جلوی خودشو بگیره و خودش یاداور درستکاری برای خودش باشه و اصلا نیاز به یادآوری داشته باشه ، همون بهتر بزور دین اینکارو بکنه ! در این صورت که داره وانمود میکنه به درست کاری وقتی لازمه بهش یادداوری بسه که ادم باش ! چ فایده داره این ؟
درسته، منم نگفتم نماز فقط دلیلش اینه و حتما همینه شایدم یا چند دلیل داره واسه واجب بودنش، ولی خب یه خوبیش گفتم فقط!
امم درسته کنترل و... ولی موضوع یادآوری بعضی موقع نیازه، شاید من قبل خوابم بخوام یکاری کنم یجا مینویسم فردا نگاش کنم یادم نره..((:
وانمود اینا که خوب نیست دقیقا این نماز + عملکرد خودمون میگم، وگرنه کم نیست آدمی که نماز میخونه اضافیم میخونه میری پیشش یه سیسی نگات میکنه و حرف میزنه که خودش خیلی بالا و با دین ایمان میدونه و مارو علاف! پس قطعا نماز کار خاصی نمیتونه کنه اگه خودت اشتباه راحت بری..

متنی که گفتی ویرایش کردم هم سوالت بد فهمیدم هم بد گفتم!((:
بازم درست غلطش دقیق نمیدونم!، اینطور شده بخاطر اینکه استفاده کنندش یک نفر نیست اگه چیزهای فیزیکی هم نامحدود بودن احتمالا عده ای اینکار میکردن! و از اون طرف از کی پولش باید بگیره؟! از یک نفر؟ اگه اره کی حاضره بده مگه شانسیه؟! قراره همه استفاده کنند
و از اونور هزینه ساخت نرم افزار خوب یا بازی گرافیکی خفن قطعا نمیتونه  یک نفر بده...

الان موضوع سر نحوه درامدش فقط حل نمیشه که باید چگونه سود کنه؟ آیا همینطور خوبه همه بخرند؟ یا حمایت مالی درسته؟
یا یک سقف هدف بزاره واسه برنامه وقتی همه هزینه اش را دادند و سودش گرفت اون زمان برنامه بده..

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #40 : 19 اسفند 1400، 02:13 ق‌ظ »
ببین میدونی که مثلا یه مدرس برای انتقال علمش پول نمیگیره ، بلکه بخاطر انرژی و وقتی ک میزاره داره دستمزد دریافت میکنه ! اما میتونه بی نهایت بار فیلمشو کپی کنه و بفروشه ! خب من نمیدونم روش بهتر و منطقی تر چیه ، اما بنظرم وقتی هزینه و انرژی ای که برای تولید بی نهایت بار به اصطلاح محصولش میزاره مجازیه و واقعی نیس ، نباید نحوه کسب درامدش مثل دنیای واقعی باشه و برای فروش هر کدوم از اون بی نهایت محصول ، درآمدی دریافت کنه !

هر چند در زمینه نرم افزار ، دیگه کسی نرم افزار نمی‌فروشه ، بلکه خدمات و پشتیبانی می‌فروشه !
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #41 : 19 اسفند 1400، 02:14 ق‌ظ »
نقل‌قول
درسته، منم نگفتم نماز فقط دلیلش اینه و حتما همینه شایدم یا چند دلیل داره واسه واجب بودنش، ولی خب یه خوبیش تم فقط!
امم درسته کنترل و... ولی موضوع یادآوری بعضی موقع نیازه، شاید من قبل خوابم بخوام یکاری کنم یجا مینویسم فردا نگاش کنم یادم نره..((:
وانمود اینا که خوب نیست دقیقا این نماز + عملکرد خودمون میگم، وگرنه کم نیست آدمی که نماز میخونه اضافیم میخونه میری پیشش یه سیسی نگات میکنه و حرف میزنه که خودش خیلی بالا و با دین ایمان میدونه و مارو علاف! پس قطعا نماز کار خاصی نمیتونه کنه اگه خودت اشتباه راحت بری

بحث من این ( نیاز به یادآوری ) هستش ! نمازو چیکار دارم ؟!

یادآوری برای مثلا خریدن فلان چیز فرق می‌کنه با یادآوری برای خوب بودن و نیکی کردن !
آرچ و گنوم!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #42 : 19 اسفند 1400، 02:17 ق‌ظ »
نقل‌قول
یادآوری برای مثلا خریدن فلان چیز فرق می‌کنه با یادآوری برای خوب بودن و نیکی کردن !
نمیدونم ولی گاهی هم شاید کمک کنه، ولی نیاز بودن یا نبودنش نمیدونم دقیق!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #43 : 19 اسفند 1400، 02:20 ق‌ظ »
نظرت درسته ولی سر اینکه پس چجوری پولش بگیره هم باید نظری داشته باشیم، مدرس به قدری پول میگیره که کافی باشه برای کلاسش و انرژیش

ولی کسی که بازی میسازه و مثلا چند سال طول میکشه با استفاده از کلی برنامه نویس، خب پول خیلی زیادیه زحمتی که کشیده میشه، نظرات زیادی هم هست بر گرفتن چجوری درامدش که باید درست ترین روش انتخاب بشه ولی درسته اینطور هم که میگی، احتمالا بهترین روش این نیست هرکسی اومد بگه 50 دلار بده نرم افزار بدم بهت و میلیاردها بار اینکار کنه..

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #44 : 19 اسفند 1400، 02:22 ق‌ظ »
نقل‌قول
نمیدونم ولی گاهی هم شاید کمک کنه، ولی نیاز بودن یا نبودنش نمیدونم دقیق!

مطمعن باش اونی که این نیاز رو واجب میدونه ، اینقدر ذاتش خرابه که نمیتونه ادم باشه بدون زور بالا سرش ! و فقط داره وانمود میکنه ب خوب بودن ! ادمی که ذاتش پاکه نیازی نیس بهش یاداوری کنی ادم باش !
آرچ و گنوم!