انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اینتل انحصار طلب  (دفعات بازدید: 2361 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
پاسخ : اینتل انحصار طلب
« پاسخ #15 : 30 خرداد 1401، 06:49 ب‌ظ »
البته همه نرم افزار هارو نمیشه محکوم کرد، در همین انجمن هم خیلی برنامه نویس داریم! ولی تا حدودی درسته

من که برنامه نویس نیستم و اطلاعات کمی دارم ولی بنظر من الان تمام قدرت باید روی اجرای برنامه های x86 و x64 در گنو لینوکس به اجرا در بیاد و انقدری پایدار بشه همه توزیع ها توی مخازن بزارن اون رو و بعد نصبش تمام برنامه های  x64 و x86 از appimage تا flathub روی arm به راحتی اجرا بشه(حالا مسئله یکم کارایی کمترش مهم نیست)

واقعا من ویندوز ۱۱ نصب کردم روی رزبری پای یه حسی بهم داد که این box86 و box64 چقدر نقص دارند، هم توی مخازن بعضی توزیع ها نیست هم بعد نصبش خیلی از برنامه ها اجرا نمیشه، و کلا هیچ appimage نتونستم اجرا کنم...

بعد اینکه به قدر پایدار برسه این چیز چون دیگه مشکلی توی اجرای نرم افزار نداریم خیلی راحت میشه به arm رفت و تامام :)

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
« پاسخ #16 : 30 خرداد 1401، 07:36 ب‌ظ »
فکر کنم دلیل تنفرم از اینتل هیمن باشه که بزرگترین انجصار کننده هست زده رو دست انویدیا 🤮
وقتی یه فن‌بوی اپل حرف از انحصارطلب بودن باقی کمپانی‌ها می‌زنه ((((:
واقعا طرفدار برند خاصی نبودن خیلی سخته دوستای اپل فنم بهم میکن گنو فن اینجا اپل فن میگن
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #17 : 30 خرداد 1401، 07:39 ب‌ظ »
منظور اینه که طرفدار اپل انحصار طلبی و از انحصار اینتل مینالی !
آرچ و گنوم!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #18 : 30 خرداد 1401، 07:42 ب‌ظ »
سودو الان مشکلت با ارتین چیه ؟ صد بار تا حالا گفته لپ تاپش برای مشخصات سخت افزاریشه نه برای اپل بودنش
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 30 خرداد 1401، 08:06 ب‌ظ »
منظور اینه که طرفدار اپل انحصار طلبی و از انحصار اینتل مینالی !
من طرفدار اپل نیستم بکب از بزرگترین منتقد های اپل خودمم مهرداد جان درست اشاره کردن من همه برند هارو دوست دارم البته غیر هوآوی و اینتل اونا هم اگر سیاست هاشون رو درست کنن مشکل ندارم معاری x86واقعا با قوی شدن آرم ۸۰ درصد کارایی رو از دست داده تازه اینتل میاد گرافیک رو محدود میکنه هر دوسال سوکت عوض میکنه لیتوگرافی ۱۰ نانومتر بعد با ایجاد انحصار در نرم افزار های تخصصی نمیزاره حالا من قلبا آرزو دارم ریسک وی بیاد چون آرم هم یه جورایی انحصاریه ولی تا اون موقع به نظرم مدیاتک و کوآلکام و اگزینوس و یونیساک و راک چیپ خیلی آزاد تر از اونا هستن
_.hartin._

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #20 : 30 خرداد 1401، 08:09 ب‌ظ »
آرتین جان ، دوست خوبم ، من فقط منظور برداشتی خودم رو از شوخی آرمان خان بیان کردم : )
آرچ و گنوم!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #21 : 30 خرداد 1401، 08:40 ب‌ظ »
صد بار تا حالا گفته لپ تاپش برای مشخصات سخت افزاریشه نه برای اپل بودنش
هر وقت تونست سیستم‌عامل انحصاری کمپانی انحصارطلب اپل رو پاک کنه و به جاش یه سیستم‌عامل خوب  نصب کنه، اون موقع می‌تونه چنین حرفی بزنه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 30 خرداد 1401، 09:02 ب‌ظ »

قبول دارم براش توزیع هم پیدا کردم ولی بهانه میاره  :D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 30 خرداد 1401، 09:05 ب‌ظ »
فعلا راهی پیدا نکردم بشه به طور کلی نصب کرد
ولی روی شبیه ساز اوبونتو سرور و آساهی رو که مهرداد گفت دارم
_.hartin._

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 30 خرداد 1401، 09:18 ب‌ظ »
اساهی که روش نصب گفته بود
تا جایی که بنده اطلاع دارم مک بوک ها رو میشه با فلش بوت کرد
منظورت رو نفهمیدم . ؟

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
« پاسخ #25 : 30 خرداد 1401، 09:21 ب‌ظ »
آساهی هنوز ساپورت خیلی خوبی نداره!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #26 : 30 خرداد 1401، 09:34 ب‌ظ »
البته مک ندارم اساهی چیزی بود که پیدا کردم !  :D

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #27 : 30 خرداد 1401، 10:35 ب‌ظ »
من قلبا آرزو دارم ریسک وی بیاد چون آرم هم یه جورایی انحصاریه
آرتین خودتی؟ نه چش نخوری یه چیزی میشی :) ولی شاید بخاطر اینکه تاحالا سیستم گنو لینوکسی نداشتی(بجز مجازی ساز و استفاده از دور) هنوز باهاش گام نگرفتی، حالا یا سخت افزار بعدیت انشاالله پشتیبانی خوبی داره! یا راهی برای نصب در همین پیدا میکنی بدون مشکل..  من که با مک بوک کار نکردم ولی بنظرم برو یه پشتیبانی از کل سیستم بگیر و بعدش گنو لینوکس رو نصب کن، اگه خوب اجرا نشد و مشکلی داشت به سادگی برگرد به مک و تامام :)

واقعا طرفدار برند خاصی نبودن خیلی سخته دوستای اپل فنم بهم میکن گنو فن اینجا اپل فن میگن
من خودم واقعا طرفدار شرکت خاصی نیستم و حتا خیلی از شرکت های نرم افزار آزاد و غیره که خودمو پاره میکنم بگم بهش مهاجرت کنید خوبه و.. شک دارم، بالاخره هر چیزی ممکنه بد بشه، ما که ساختار دقیق و قصد طرف نمیدونیم..(حداقل پیش بینی آینده سخته)  و توهم خیلی راحت میتونی فن شرکتی نباشی برای قدم اول هم میتونی
نقل‌قول
طرفدار برند خاصی نبودن خیلی سخته دوستای اپل فنم بهم میکن گنو فن اینجا اپل فن میگن
این نحوه فکر کردن دیگه نداشته باشی، (سخت) نیست و (دوستات) مهم نیست چی میگن، اطرافیان منم چون از ویندوز استفاده میکنن حتا بهم هنوز میگن چرا ویندوز نصب نمیکنی همه برنامه هارو داشته باشی؟ یعنی واقعا میخوای لینوکس فقط بری تا آخر؟؟؟!!) که خب این حرفا واسه خودشون با ارزشه که نخواستن وقتی واسه تفکر من بزارن، پس توهم وقتی نمیزاری برای کسایی که بهت میگن گنو فن!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 30 خرداد 1401، 10:51 ب‌ظ »
کی گفته نداشتم ؟؟؟لپتاپ قبلیم یه آی فایو نسل دو بود با هارد و چهار گیگ رم ویندوز ده رو زوزه میکشید اجرا کنه منم رفتم مینت ریختم پس کار کردم خوبم کار کردم
_.hartin._

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #29 : 31 خرداد 1401، 02:04 ب‌ظ »
من که برنامه نویس نیستم و اطلاعات کمی دارم ولی بنظر من الان تمام قدرت باید روی اجرای برنامه های x86 و x64 در گنو لینوکس به اجرا در بیاد و انقدری پایدار بشه همه توزیع ها توی مخازن بزارن اون رو و بعد نصبش تمام برنامه های  x64 و x86 از appimage تا flathub روی arm به راحتی اجرا بشه(حالا مسئله یکم کارایی کمترش مهم نیست)
به نظرم الآن به اون جایی از تاریخ رسیدیم که توسعه‌دهنده‌ها اولویتشون رو بذارن روی سازگاری با آرم. از نظر فنی هم اگه چیزی روی آرم اجرا بشه، می‌تونه بدون مشکل روی اینتل هم کار کنه، ولی برعکسش همیشه ممکن نیست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن