انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دلیل حجم بسیار بالای فوتوشاپ نسبت به gimp چیست؟  (دفعات بازدید: 2175 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 805
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19695
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
https://www.youtube.com/watch?v=QQYQYGAbsYw
تفاوت وقتیه که کسی به حقوق دیگری تجاوز نکنه. این که من صبح به صبح بیام بزنم در گوش شما و بگم نباید از من نارحت بشی،‌من فقط با تو متفاوتم، نشانهٔ رذالت من و ساده‌لوحی کسیه که حرف من رو باور می‌کنم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
نقل‌قول
تفاوت وقتیه که کسی به حقوق دیگری تجاوز نکنه. این که من صبح به صبح بیام بزنم در گوش شما و بگم نباید از من نارحت بشی،‌من فقط با تو متفاوتم، نشانهٔ رذالت من و ساده‌لوحی کسیه که حرف من رو باور می‌کنم.

شخص سومی خیالی ، به حقوق دیگران تجاوز میکنه ، ولی شما اینکار و نمیکنی ، تفاوت اینه .
و انسان سالم این تفاوت رو میپذیره که در دنیا این دو نوع آدم در مورد این قضیه وجود دارند ،
دیگری اما یکی از این حالت رو که خودش انتخاب کرده به دیگران تحمیل میکنه ، با زور یا ترس یا مبارزه  ، (تغییر قوانین سقط جنین ، پوشش اجباری ، قیمت سوخت ، اعتراضات موافقین و مخالفین  مثلا)
در حالی که انسان سالم فقط آگاه میکنه تا دیگران خودشون تصمیم بگیرن که کدوم باشن ،

(البته که این حرف ها منظور به شخص خاصی نداره و کلی هست ، من خودم رو سالم نمیدونم دیگران رو بیمار ، اتفاقا خودم سال ها درگیر این مسئله بودم و تازه دارم آگاه میشم ، پس انتظار میره این حرف ها به توهین یا تجاوز به حقوقی منتهی نشه)

اون کسی که تجاوز میکنه ، طبیعت و جهان و دنیا این امکان رو براش فراهم کردن که میتونه انجام بده ، این خودشه که انتخاب میکنه انجام بده یا نده ، آگاه یا ناآگاه ،
ایدئولوژی وقتی بوجود میاد که شما بری اون کسی که به حقوق دیگران داره تجاوز میکنه رو مجبور کنی به تجاوز نکردن (که این خودش نوعی تجاوزه به حقوق اون شخص) ، اما چون شما این کار رو درست و خوب میدونی برای خودت و اطرافیان ، امربه معروفش میکنی و نهی از منکر! (شما مثاله منظورم کسی هست که میخاد بگه این درسته و همه این و انجام بدید) ، درحالی که ممکنه همون کار برای جامعه دیگه ای مضر باشه ، برای مثال ریگی یک قهرمان بود برای مردم خودش که با کشتار به اصطلاح دشمنان غنیمت برای مردمش بدست می‌آورد و کاری که میکرد از نظر خودش و اطرافیانش خوب بود و خودش و همه اون آدم های اطرافش خوب میدونستن اون کار رو ، در صورتی که همون شخص برای ما یک تروریست بود که زندگی آدم های معمولی رو تهدید میکرد ، درواقع شما هرگز نمیتونید به جامعه بگید این خوبه که من میگم اینکار و بکن مگه با زور یا ترس ، جامعه خودش باید به درک و آگاهی برسه تا تغیری ایجاد کنه و بهتر بشه ،

ما کشف واکسن فلج اطفال توسط جوناس سالک و ارائه اون به صورت کاملا آزاد و رایگان بدون هیچ ثبت اختراعی رو ، عالی ترین و بهترین حالت میبینیم ، فکر میکنم این درستشه و همه باید همینکار و بکنن ، براش تبلیغ میکنیم و تلاش ، انتظار هم میره که در یه دنیای بی نقض همه کاشفای واکسن همین کار و بکنن ، اما در دنیای واقعی ، همین کورونایی که این چن سال اومد ، اگه انحصار و هدف مالی سیاسی نبود ، فایزر بوجود میومد با اون سرعت ؟ ، یا ما باید صبر میکردیم ببینیم کی یه سالک دیگه پیدا میشه ،
البته که در یه دنیای بی نقص اصلا قرار نیست کورونا به این شکل همه گیر بشه که این مسائل مهم باشن ، ولی ما که در دنیای بی نقص نیستیم ، ما سعی میکنیم به سمتش حرکت کنیم ،
پس با اینکه روش سالک رو درست میدونیم ، ولی برای زنده موندمون از روش فایرز هم استقبال میکنیم ،
انحصار بهاییه که ما در مسیر رسیدن به آزادی میدیم ،

درباره اون قضه هم که گفتید ، اگر شما هروز صبح بخای بزنی توی گوش من ، درست بعد اولین باری که این کار رو کردید من از شما شکایت میکنم و احتمالا میتونم بازداشت و بازخواست و محکومتون کنم ، همچنین تعهدنامه ای برای عدم تکرار اتفاق بگیرم که ارزش حقوقی داشته باشه ، همچنین دیه مالی بگیرم ، و همچنین یه مدتی شما رو در زندان قرار بدم ،
روال درستی که ما انسان ها بهش رسیدیم برای مقابله با این اتفاق اینه ، حالا اینکه در یک جامعه ای به دلایلی این روال نوشته میشه ولی درست اجرا نمیشه همون قضیه هست که گفتم جامعه خودش باید رشد کنه .
« آخرین ویرایش: 28 تیر 1401، 04:57 ب‌ظ توسط S Y N C R E X »

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
نقل‌قول

شخص سومی خیالی ، به حقوق دیگران تجاوز میکنه ، ولی شما اینکار و نمیکنی ، تفاوت اینه .
و انسان سالم این تفاوت رو میپذیره که در دنیا این دو نوع آدم در مورد این قضیه وجود دارند ،..
خب ظاهراً شما در تله‌ی نسبی‌گرایی افراطی افتادید. اگه از نظر شما همه چیز نسبیه و هر چیزی می‌تونه بسته به شرایط و پرسپکتیو ما درست یا غلط باشه، در نتیجه من دلم می‌خواد بگم تمام این جملاتی که شما نوشتی، تک‌‌تک کلماتش غلطه. به هر حال پرسپکتیو من اینو میگه. 🙂 من حق دارم تفاوت نظر با شما داشته باشم و از نظر من هیچ حرف و نظر و عقیده‌ی درستی ندارید. حتی یه دونه 🙂

در چنین دنیایی سنگ رو سنگ بند نمیشه، نه؟ بالاخره از یه جایی به بعد باید برای درست و غلط، مرزها و تعاریف واضحی وضع بشه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
نقل‌قول
خب ظاهراً شما در تله‌ی نسبی‌گرایی افراطی افتادید.
من بهش میگم اصل ، شما بهش میگید تله ، همین خودش یه تفاوته : ))))

نقل‌قول
اگه از نظر شما همه چیز نسبیه و هر چیزی می‌تونه بسته به شرایط و پرسپکتیو ما درست یا غلط باشه، در نتیجه من دلم می‌خواد بگم تمام این جملاتی که شما نوشتی، تک‌‌تک کلماتش غلطه. به هر حال پرسپکتیو من اینو میگه. 🙂 من حق دارم تفاوت نظر با شما داشته باشم و از نظر من هیچ حرف و نظر و عقیده‌ی درستی ندارید. حتی یه دونه 🙂
کااااااااملا درسته ، منظور همینه .

نقل‌قول
در چنین دنیایی سنگ رو سنگ بند نمیشه، نه؟ بالاخره از یه جایی به بعد باید برای درست و غلط، مرزها و تعاریف واضحی وضع بشه.
اتفاقا در چنین دنیایی من و شما سر جای خودمون قرار میگیریم ، اگر همه چیز نسبی نبود همه اتم ها باید یک چیز رو تشکیل میدادند ، نه اینکه به نسبت هایی بعضی ها سنگ بشن بعضی ها درخت بعضی هام شما یا دیگری .
درباره مرز ها هم حرفتون درسته از دید من و این مرزها هم وجود دارن ، اتفاقا مشکل اونجا بوجود میاد که ما این مرزها رو نادیده میگیریم ، مثلا من از دید خودم میگم فوتبال ورزش مزخرفیه و بنظر من والیبال خوبه (مثلا!) ، حالا تصور کنید قدرتی در اختیارمه که میتونم فوتبال رو حرام و فوتبالیست ها رو زندانی و اعدام و فوتبال دوستان رو معاند خطاب کنم ، درحالی که دید نسبی میگه فوتبال یه ورزشه والیبالم یکی ، هیچکدوم نه بهترن نه بدتر ، بلکه این ها دو ورزش متفاوت هستن ، هرکیم از هرکدوم خوشش اومد میره دنبال همون ، این کار خودش و میکنه اونم کار خودش ، کسیم با کسی کاری نداره ، نه انحصاری بده نه متن باز خوب ، هرکدوم اما خوبی ها و بدی های نسبی خودشون رو دارن (مرزها اینجا بوجود میان) ، این ها دو روش متفاوت توسعه و عرضه نرم افزار هستن ، هرشخص یا شرکتی هم به نسبت شرایطش میتونه ازشون انتخاب کنه ، آدم ها هم خودشون انتخاب میکنن کدوم و انتخاب کنن .
نت اسکیپ به زمانی انحصاری ترین بود !! ، بعد که شرایط براش سخت شد ، شد بهترین مرورگر متن باز و پیشفرض توزیع های ما فایرفاکس !! .
« آخرین ویرایش: 28 تیر 1401، 06:54 ب‌ظ توسط S Y N C R E X »

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
بلکه این ها دو ورزش متفاوت هستن ، هرکیم از هرکدوم خوشش اومد میره دنبال همون ، این کار خودش و میکنه اونم کار خودش ، کسیم با کسی کاری نداره ، نه انحصاری بده نه متن باز خوب ، هرکدوم اما خوبی ها و بدی های نسبی خودشون رو دارن (مرزها اینجا بوجود میان) ، این ها دو روش متفاوت توسعه و عرضه نرم افزار هستن ، هرشخص یا شرکتی هم به نسبت شرایطش میتونه ازشون انتخاب کنه ، آدم ها هم خودشون انتخاب میکنن کدوم و انتخاب کنن .

فوتبال و والیبال ذاتاً حق و حقوق کسی رو زیر پا نمی‌ذارن اما نرم‌افزار مالکیتی می‌تونه حق کنترل داشتن روی اموال ما رو از ما سلب کنه. پس این دو تا قابل مقایسه نیستن. حالا یه نفر ممکنه بگه مشکلی با این قضیه نداره. اما این باعث نمیشه ذات اون نرم‌افزار تغییر کنه.

البته از دید نسبی، تمام جملات شما اشتباه بودن و بیرون از ذهن خودتون، هیچ کدوم رو نمی‌تونید درست فرض کنید. چون همه چیز نسبیه.

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
مغلطه میفرمایید ،
من هم نگفتم فوتبال یا والیبال میتونن حق کسی رو ضایع کنن ، گفتم کسی که روی یکیشون تاکید میکنه و میگه این درسته اون یکی غلط این کار و میکنه ،
وگرنه خوشون به خودی خودشون که نمیتونن کاری بکنن ،
در مورد نرم افزار انحصاری هم خود نرم افزار انحصاری که نمیتونه کاری بکنه به خودی خود .

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19695
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
ایدئولوژی وقتی بوجود میاد که شما بری اون کسی که به حقوق دیگران داره تجاوز میکنه رو مجبور کنی به تجاوز نکردن (که این خودش نوعی تجاوزه به حقوق اون شخص)
برگ‌هام!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
در مورد نرم افزار انحصاری هم خود نرم افزار انحصاری که نمیتونه کاری بکنه به خودی خود .
خب چرا، می‌تونه. داره حقوق کاربر رو ضایع می‌کنه پس می‌تونه ذات بدی داشته باشه. اما از اونجا که افراد به اختیار خودشون از این نرم‌افزار استفاده می‌کنن و پول خوبی هم برای کمپانی و مالیات‌گیرنده داره، قوانین ازش حمایت می‌کنن.
یه مثالش میشه سیگار. درسته که افراد به اختیار خودشون ازش استفاده می‌کنن اما این باعث نمیشه ذاتاً خوب و بی‌عیب باشه.

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
نقل‌قول
خب چرا، می‌تونه. داره حقوق کاربر رو ضایع می‌کنه پس می‌تونه ذات بدی داشته باشه. اما از اونجا که افراد به اختیار خودشون از این نرم‌افزار استفاده می‌کنن و پول خوبی هم برای کمپانی و مالیات‌گیرنده داره، قوانین ازش حمایت می‌کنن.
یه مثالش میشه سیگار. درسته که افراد به اختیار خودشون ازش استفاده می‌کنن اما این باعث نمیشه ذاتاً خوب و بی‌عیب باشه.
من هم همین فکر و داشتم قبلا ،
مثال :
کاربر ۱ : آرمان ، توسعه دهنده ، علاقه مند به متن باز ، مخالف انحصارگرایی
کاربر ۲ : پژمان ، تدوینگر سینما ، اصلا نمیدونه متن باز چیه ، علاقمند به مک و ادوب پریمیر ، با کمال میل هم پول مک و پریمیرش و میده

برای کاربر ۱ همه چیزایی که گفتید درسته ، برای کاربر دو نه ، این میشه نسبی ،
شما اگه بهش توضیح بدید متن باز چیه و جایگزینی برای پریمیر هم بهش ارائه بدید ، ممکنه انتخاب کنه ممکنه هم نه ، این حق خودشه ،
ما خوب یا بد بودن رو به نسبت میتونیم تایین کنیم نه به صورت مرجع ،
شما میتونی بگی سیگار بده چوه ضرر داره ، چون ضررش چیزیه که برای شما مهمه ، کسی دیگه میگه سیگار خوبه چون نیکوتین داره ، نیکوتینش چیزیه که برای اون شخص مهمه ،
یکی میگه قرص و دارو بده عوارض داره ، یکی مشکلی داره و نیاز داره همین الان دارو بخوره ،
ما میگیم خفاش غذا نیست ، برای چینی ها عین کله پاچه خودمونه ،
اشتباه ما اینه که وقتی تعداد همفکرهامون زیاد میشن ، مثلا ۸۰میلیون با هم فکر میکنیم خفاش غذا نیست ، دیگه مطمعن میشیم که این قضیه کلیه و حتما همینطوره ،

تقریبا از همه چیز انواع متفاوت وجود داره در دنیا ، اگر این تفاوت ها رو بپذیریم فقط اونی که نیاز داریم رو دنبال میکنیم و با بقیه کاری نداریم ، ولی وقتی نپذیریم به همه میگیم اینی که من میگم درسته خوبه بقیه بدن و باید و نباید و مرگ بر زنده باد و .....
فکر کن من میگم پاپ خوبه رپ بده ، همه کساییم که میشناسم همنظر منن ، پس به این نتیجه میرسم که واقعا همینه و شروع میکنم به تخریب رپ و تبلیغ پاپ ، حالا اگه قدرت سیاسی دستم باشه که دیگه هیچ ! .

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
ایدئولوژی وقتی بوجود میاد که شما بری اون کسی که به حقوق دیگران داره تجاوز میکنه رو مجبور کنی به تجاوز نکردن (که این خودش نوعی تجاوزه به حقوق اون شخص)
برگ‌هام!
وقتی شما یک قاتل رو میکشی ، شما هم قتل انجام دادی ، درست همون کاری که اون انجام داده ،
اون دلایل خودش رو داشته شما هم دلیل خودت ،
اینجا مشکل شمایی که فکر میکنی کشتن قاتل کار خوبیه ،
اون قاتل هم وقتی کسی و کشته همین فکر و می کرده ،
ولی چون ایدئولوژی تو ذهن شما کاشته که اگه اون بکشه بده اگه تو بکشی خوبه میری بهشت ، شما با افتخار میکشی .

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
من هم همین فکر و داشتم قبلا ،
...
من کاری به قضیه‌ی پرسپکتیو و حرفایی مثل «تا وقتی با کفشای یه نفر راه نرفتی قضاوتش نکن» و این مدل داستانا ندارم.

سیگار برای بدن ضرر داره. معنی این جمله دقیقاً اینه: «سیگار برای بدن ضرر داره»
آتش سوزاننده و کشنده‌س. معنی این جمله دقیقاً میشه «آتش سوزاننده و کشنده‌س»
نرم‌افزار مالکیتی حقوق ابتدایی کاربر رو ضایع می‌کنه. معنی این جمله دقیق و بی کم و کاست میشه:

«نرم‌افزار مالکیتی حقوق ابتدایی کاربر رو ضایع می‌کنه»

پایین بری بالا بیای، از چپ نگاه کنی یا از راست، هزار دور هم که دور خودت و دور موضوع صحبت چرخ بزنی، بازم نرم‌افزار مالکیتی حقوق ابتدایی کاربر رو ضایع می‌کنه. حالا اگه دوست داری از زاویه‌ای به این نرم‌افزار نگاه کنی که چشمت به این ویژگی ذاتیش نخوره، یا اگه اصلاً مشکلی با این موضوع نداری و قبولش کردی، بازم ذات نرم‌افزار مالکیتی همینه که هست.

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2594
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
شما یک نفر تو این مملکت پیدا کن پول این انحصاری هارو بده، بعدش از یکی از اونا مثال بزن. ؛)
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
نقل‌قول
«نرم‌افزار مالکیتی حقوق ابتدایی کاربر رو ضایع می‌کنه»
ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید که ، وقتی کسی با آگاهی و میل و اختیار خودش ، نرم افزار انحصاری رو انتخاب میکنه ، نرم افزار انحصاری چه حقی و چطور ازش ضایع میکنه .

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
برای اونی که میدونه و انتخاب میکنه اطلاعاتش در اختیار دیگران باشه ، درست ! ولی خیلی ها نمیدونن !
آرچ و گنوم!