انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اجرای بازی های ویندوزی بهتر از خود ویندوز!  (دفعات بازدید: 360 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3500
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
جا انداختی «نرم‌افزارهای انحصاری» رو برادر (:

آره دیگه. چون انحصاری و آزاد نداره. واسه همین فرقی نمیکنه شما از چه نرم افزاری استفاده کنی.  ;)
خیلی درگیر فلسفه آزادی نرم افزار نشو چون از دنیای واقعی دور میشی. وارد تخیل و فانتزی میشی!

ubuntu@Rasubuntu:~$ dpkg -l | wc -l
2189

این تعداد بسته یه توزیع نرمال با کاربری نرمال
اگه همه کدهای فایل‌های داخل این بسته‌ها رو خوندی که آفرین بهت. شما یه سوپرمن بدون کاربرد در جهان هستی!
اگه نخوندی، پس اعتماد کردی که این‌ها احتمالاً دارن کار خوبی انجام میدن.
نرم افزار انحصاری هم همینه.
بحث این نیست نرم افزار آزاد سورسش بازه نرم افزار انحصاری سورسش بسته. مهم اینه در هر حال شما نیومدی از کارکرد دقیق اون برنامه اطلاع کسب کنی حتی اگه سورسش باز باشه چون بیکار نیستی! به جاش بنا رو بر اعتماد گذاشتی. همین بنا رو هم میتونی روی ابزارهای دیگه بذاری.  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین آوید!

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 89
یه جوری مطمئن از باورات صحبت می‌کنی که آدم رو ناامید می‌کنی تلاشی بکنه شاید تفاوت‌ها رو درک کنی. آدمی که تاریخ ندونه، محکوم به تکراره.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
یه جوری مطمئن از باورات صحبت می‌کنی که آدم رو ناامید می‌کنی تلاشی بکنه شاید تفاوت‌ها رو درک کنی. آدمی که تاریخ ندونه، محکوم به تکراره.

مسیری که توشی من سال‌ها پیش ازش گذر کردم. خبری نیست.  :)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین abc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 134
بیشتر این امکان خوانده شدن است که اهمیت دارد نه اینکه آیا کد یک برنامه را چند نفر خوانده‌اند. در این مورد هم باز بستگی دارد، ولی در هر صورت، شک نداشته باشید که چیزهایی مثل فایرفاکس و کرنل لینوکس و اف‌اف‌امپگ و... بارها خوانده شده. البته نه صرفا به این شکل که یک نفر بشیند از ابتدا تا آخرش را بخواند.
الآن پروژه‌ی وی‌ اس‌کد و کرومیوم اپن سورس است، اما محصول نهایی کامپایل شده‌ای که مایکروسافت و گوگل تحت عنوان ویژوال استودیو کد و گوگل کروم منتشر می‌کنند اپن سورس نیست. اگر واقعا کسی کد را نمی‌خواند چرا گوگل و مایکروسفات محصول نهایی‌شان را از روی خودِ کدهای در دسترس کامپایل نمی‌کنند؟ همه‌اش برای این است که در محصول نهایی‌شان چیزهایی اعمال می‌کنند که دوست ندارند دقیق مشخص باشد و توسط سایرین خوانده شود (و واقفند که کدهایشان خوانده می‌شود). این موارد همه‌اش کاربرد ردیابی و جاسوسی از کاربران را دارند. به غیر از این مورد دیگری نمی‌تواند باشد، وگرنه خود برنامه‌های آزاد کامپایل شده کرومیوم و وی‌اس کد نباید عملکرد مشابهی می‌داشتند.
اینکه شما می‌گویید ایرادی ندارد و من استفاده‌ام را می‌کنم و کاری ندارم آیا از به من عنوان ابزار استفاده می‌کنند یا خیر، من را یاد فیلم ماتریکس می‌اندازد، آنجایی که مغز انسان‌ها را به یکسری کابل وصل کرده بودند و یک دنیا خوش و خرم برایشان تصویر کرده بودند و از انرژی جسمانی آن‌ها ارتزاق می‌کردند. الان ابرشرکت‌ها و دولت‌ها و... با این همین داده‌هایی که از شما جمع‌آوری می‌کنند، سلیقه، انتخاب و در کل فکر شما را هدایت می‌کنند و کاری می‌کنند که با داشتن چیزی کمتر از آنی که مستحق دریافت آنید احساس رضایت کنید.
~

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
اون تایمی رو که میذاری و این حرفای تخیلی (مثل فیلم ماتریکس) مینویسی رو اگه بذاری روی یه کار دیگه قطعاً پیشرفت می‌کنی!
ببین منم مثل شماها یه زمانی همین حرفارو میزدم. بخدا تهش هیچی نیست. اگه اونقدر تعصب داری که نخوای از تجارب دیگران درس و عبرت بگیری اون دیگه مشکل من نیست.

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2591
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
نقل‌قول
ببین منم مثل شماها یه زمانی همین حرفارو میزدم. بخدا تهش هیچی نیست. اگه اونقدر تعصب داری که نخوای از تجارب دیگران درس و عبرت بگیری اون دیگه مشکل من نیست.
اینکه شما یک راهی رو میری و تهش به هیچی نمیرسی به معنی اشتباه بودن اون راه نیست، شاید شما یه جای راهو اشتباهی رفتی تو دره.
و البته افراد زیادی هم هستن که وقتی کم میارن میگن، مهم نیست، متعصبی، بحث کردن بی فایدست و ...
و در حال حاظر افراد و شرکت های زیادی هستن که از نرم افزار آزاد پول در میارن و کاربر های عادی زیادی هم از اون ها استفاده میکنن. ترویج نرم‌افزار آزاد به معنی اینکه همه میتونن ازش پول دربیارن نیست.
یکی هست فقط وب گردی میکنه، فیلم میبینه، آهنگ گوش میکنه و ...
یکی هست معلمه و مثلا از LibreOffice Writer برای نوشتن سوالاتش استفاده میکنه.
یکی هست عکاسی داره و از گیمپ برای قشنگ تر کردن عکسایی که میگیره استفاده می کنه و ...
شرکت های زیادی هم هستن که به برنامه نویس هاشون پول میدن تا یک برنامه آزاد بنویسن.
« آخرین ویرایش: دیروز ساعت 10:51 ب‌ظ توسط 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اولاً که کد مبدأ هر نرم‌افزار آزادی رو‌ لااقل به اندازهٔ تعداد مشارکت‌کنندگانش آدم خونده‌ان!
ولی این هم مهم نیست. مهم اینه که کسی آزادی مطالعه، تغییر، بازنشر و نوزیعش رو داره یا نه.
وقتی شما ابزاری مثل دریل می‌خری، ذاتاً این اجازه رو داری که بازش کنی و ببینیی توش چیه واگه خراب شد، تعمیرش کنی. یعنی حتا اگه نرم‌افزار رو صرفاً یه ابزار هم در نظر بگیریم، نداشتن این آزادی‌ها توش، توهین به شعور مصرف کننده اسست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن