انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سرعت اینترنت شما؟  (دفعات بازدید: 510 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
سرعت اینترنت شما؟
« : 10 مهر 1403، 11:39 ب‌ظ »
سلام. بعد از سال‌ها یک تاپیک جدید اینجا از من می‌بینید!

همیشه برام سؤال بود که وقتی یک سری سرویس‌ها میانگین سرعت اینترنت ایران رو اندازه گیری می‌کنند، عدد واقعاً پایینیه! مثلاً ۱۲ مگابیت یا ۲۰ مگابیت.
میدونم که توی همه مناطق ایران کیفیت و پوشش اینترنت به یک اندازه نیست و این یک معضل جدی هست و باید کیفیت اینترنت رو در همه شهرهای ایران بالا ببرند ولی میخواستم بدونم کاربرهای اینجا توی هر شهری که هستن، سرعت اینترنت‌شون روی سرویس‌هایی که دارن به چه صورت هست.
من تصاویر مربوط به اینترنت‌های خودم رو میذارم و نکته‌هاشو هم می‌نویسم:

۱) برای تست سرعت روی حالت استفاده از Virtual Private Network اگر اشتراک دارید و سرعت شما روی اون سرویس محدود نیست، می‌تونید سرعت در اون حالت رو هم بذارید در غیر این صورت اختیاری هست (چون که نمیشه با سرویس‌های رایگان یا Limited درست اندازه گیری کرد)

۲) در این تصاویر سرعت اینترنت در حالت عادی، سمت چپ هست و در حالت استفاده از سرویس شبکه خصوصی مجازی سمت راست هست که من در همه حالات از سرور لندن استفاده کردم (روی میکروتیک)

۳) تست‌ها در شهر کرمان هست ولی همه تست‌ها در یک نقطه انجام نشدند. ADSL که به دلیل ثابت بودن خط، هیچی. اینترنت‌های 4G همگی با سیم کارت شاتل و در یک نقطه یکسان و اینترنت ثابت TD-LTE ایرانسل در نقطه‌ای دیگر گرفته شده.

۴) این تاپیک رو گذاشتم چون اخیراً رایتل مثل اینکه میانگین سرعتش از همه بهتر شده در صورتی که توی تست‌های من افتضاح بود! که نشون میده توی هر منطقه پوشش متفاوت و سرعت هم بستگی به شرایط زیادی داره. تازه این تست‌ها رو امشب که اوضاع اینترنت اصلاً‌ نرمال نیست گرفتم.

۵) برای اسکرین شات حتماً آیپی یا اطلاعاتی که از نظرتون شخصی هست رو پاک کنید تا یه وقت سواستفاده‌ای از اسکرین شات و اطلاعات شما صورت نگیره.

بقیه دوستان هم تست های خودشون رو بذارند تا ببینیم واقعیت آمار سرعت و پهنای باند به چه شکل است:

تست سرعت ADSL از شرکت دیده‌بان‌نت واقع در کرمان (که ترافیک تقریباً نامحدود ارائه می‌کنه. ۱۰۲۴ گیگ ترافیک بین الملل به صورت ماهیانه با سرعت ۸مگابیت بر ثانیه و ۲۰۴۸ گیگ ترافیک بین الملل برای سرعت ۱۶ مگابیت بر ثانیه:

تست سرعت سیم کارت شاتل موبایل وقتی روی حالت همراه اول، ایرانسل و رایتل هست که این رو میشه دستی انتخاب کرد. وقتایی که میرم معادن مختلف و هر جایی یه سرویس دهنده آنتن نمیده خیالم راحته که سوییچ میکنه روی سرویس دهنده بعدی و بدون آنتن نمی‌مونم!

تست سرعت اینترنت ثابت TD-LTE ایرانسل که توی منطقه ما به شدت اوضاعش داغونه و من فقط تونستم یک نقطه خاص از خونه رو برای راه اندازی مودمش پیدا کنم که هرکی ببینه خنده‌ش میگیره  ;D ولی کار راه اندازه با ۴ خط آنتن کامل و سرعت حداکثر ۸۰ مگابیت در این منطقه (اگر نزدیک BTS باشی تا ۱۱۰ مگابیت هم قبلاً تست گرفتم از همین مودم):

به دلیل استفاده موقتی از پروتکل SSTP سرعت در همه حالات خیلی با سرعت عادی تفاوت داره که طبیعی هست. با استفاده از پروتکل‌های پرسرعت‌تر، تقریباً سرعت در همه حالات مثل سرعت اینترنت عادی هست. حتی گاهی بیشتر!
« آخرین ویرایش: 10 مهر 1403، 11:41 ب‌ظ توسط رسول سعیدنژاد »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : سرعت اینترنت شما؟
« پاسخ #1 : 11 مهر 1403، 03:23 ب‌ظ »
توی speedtest.net تقلّب زیاده. از fast.com استفاده کنید.

این سرعت من با همراه اوله:
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Hashem-khan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 42
« پاسخ #2 : 11 مهر 1403، 09:00 ب‌ظ »
خیلی جالبه اشتراک من از آسیاتک سرويس برنزي4مگ-12ماهه
 سرعت ۷.۷ مگ  ;D
نهایت سرعت دانلود فایل برای من ۱.۵ مگ هست.
خیلی از سایتهای داخلی محدودیت سرعت گذاشتن زیر ۱ مگ
با تور نهایت ۳۵۰ کیلو
شهر شیراز

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1584
« پاسخ #3 : دیروز ساعت 08:40 ب‌ظ »
من راضیم
تازه گوشی من سامسونگ هست و همینجوری که میدونید سامسونگ فایو جی اش تو ایران کار نمیکنه با فورجی پلاس این سرعت رو دارم
مشکل من فیلترینگه نه سرعت
:My Instagram
_.hartin._