انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: تفاوت اوبونتو 32 با 64...؟؟؟؟  (دفعات بازدید: 10371 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین پیام ابراهیمی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1123
    • پلت ولگ
پاسخ به: تفاوت اوبونتو 32 با 64...؟؟؟؟
« پاسخ #15 : 25 مهر 1389، 11:53 ق‌ظ »
جاوا و فلش توی نسخه ی ۶۴ بیتی مشکلی ندارن... من مدت ها اوبونتو و سوزه و آرچ ۶۴ بیتی رو استفاده کردم و کوچکترین مشکلی نداشتم... برای فلش علاوه بر اینکه میشه بدون مشکل نسخه ی ۳۲ بیتی ۱۰.۱ رو نصب و استفاده کرد. نسخه ی ۶۴ بیتی ۱۰.۲ هم هست که می شه ازش بدون استفاده از lib های 32 بیتی استفاده کرد. تو مخزن Arch که هست... تو اوبونتو هم با یه مخزن PPA میشه نصبش کرد.

کلا هیچ تفاوتی بین باگ ها توی یک سیستم ۳۲ و یک سیستم ۶۴ بیتی وجود نداره و حداقل اینکه من ندیدم.
http://www.palatvalg.com اینم وبلاگ جدید منه...

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #16 : 25 مهر 1389، 11:58 ق‌ظ »
ممنون از جوابهای دوستان
یه سوال pea فعال شده چیه؟

ممنون
pae درست بود اشتباه تایپیه

http://en.wikipedia.org/wiki/Physical_Address_Extension

در cpu  های پنتیوم پرو به بعد این امکان اضافه شد که بشه رم بیشتر از 4 گیگابایت رو آدرس دهی کرد
در کرنل لینوکس هم میشه از این امکان استفاده کرد ولی در هنگام کامپایل کرنل باید اون رو فعال کرد
در مخازن اوبونتو (فدورا - سوزه و.....) هم یک نسخه کامپایل شده هست تا کاربرانی که احتیاج دارن راحت بتونن نصبش کنند
البته در بعضی از توزیع ها در مخازنشون نیست و یا باید خودتون کامپایل کنید یا 64 بیتی نصب کنید

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1073
« پاسخ #17 : 25 مهر 1389، 12:22 ب‌ظ »
ممنون از جوابهای دوستان

ممنون

در cpu  های پنتیوم پرو به بعد این امکان اضافه شد که بشه رم بیشتر از 4 گیگابایت رو آدرس دهی کرد
در کرنل لینوکس هم میشه از این امکان استفاده کرد ولی در هنگام کامپایل کرنل باید اون رو فعال کرد
در مخازن اوبونتو (فدورا - سوزه و.....) هم یک نسخه کامپایل شده هست تا کاربرانی که احتیاج دارن راحت بتونن نصبش کنند
البته در بعضی از توزیع ها در مخازنشون نیست و یا باید خودتون کامپایل کنید یا 64 بیتی نصب کنید
اخه من pae شنیده بودم اما اون قبلیه رو نه به همین دلیل گیج شدم.  ;)
کرگدن جان ممنون

در کل دوستان بسیار ممنون از همراهی و جوابهاتون.
امیدوارم این تاپیک یه مرجع خوب برای کسانی که مثل من مشکل ۳۲ یا ۶۴ رو داشتن تبدیل بشه.  ;D

آفلاین Ali.M

• Full Member
  • *
  • ارسال: 124
« پاسخ #18 : 25 مهر 1389، 12:40 ب‌ظ »
سلام

من چند وقت پیش اوبونتو 64 بیتی رو نصب کرده بودم یادمه چند تا نرم افزارها مثل جاوا یا فلاش پلیر توش مشکل داشتند. یه چند تا باگ دیگه هم داشت که وقتی سرچ میکردم متوجه شدم مربوط به 64 بیتی بودنش هست که البته الان یادم نیست چه باگ هایی بودند.

این چیزی هم که میگید 32 بیتی ها تا 3 گیگ رم رو ساپورت میکنه . پس چرا برا من اینجوری نیست؟؟!!! من الان اوبونتو 32 بیتی دارم ولی 4 گیگ رمم رو میشناسه و باهاش مشکلی ندارم! :o

البته این نکته رو هم اضافه کنم که من الان ARCH 64 bit + kde و ubuntu 32 bit + gnome دارم و با هیچ کدومش هیچ مشکلی ندارم اون چیزی که گفتم مال اوبونتو اون هم ابونتو ۹.۰۴ فکر کنم بود .

تازه اون موقع من خیلی خیلی خیلی تازه کار بودم . شایدم مشکل مال چیز دیگه ای بوده. ;D

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
« پاسخ #19 : 28 آبان 1389، 12:35 ب‌ظ »
ممنون از جوابهای دوستان

ممنون

کرگدن جان ممنون

امیدوارم این تاپیک یه مرجع خوب برای کسانی که مثل من مشکل ۳۲ یا ۶۴ رو داشتن تبدیل بشه.  ;D
من الان ۳۲ بیتی دارم اگه بخوام به ۶۴ بیتی آپگرید کنم چی کار باید بکنم ؟ در ضمن این pae رو چه جوری می تونم نصب کنم تو software center زدم کلی بودش منظور شما کدوم بود ؟

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 28 آبان 1389، 01:19 ب‌ظ »
ممنون از جوابهای دوستان

ممنون

کرگدن جان ممنون

من الان ۳۲ بیتی دارم اگه بخوام به ۶۴ بیتی آپگرید کنم چی کار باید بکنم ؟ در ضمن این pae رو چه جوری می تونم نصب کنم تو software center زدم کلی بودش منظور شما کدوم بود ؟
برای chnage کردن فکر نمیکنم راهی به جز reinstall باشه.یعنی دوباره از اول باید نصب کنید.

lomion

• مهمان
« پاسخ #21 : 28 آبان 1389، 05:23 ب‌ظ »
میشه بدون نصب مجدد بروز رسانی کرد. ولی کار راحتی نیست.

آفلاین farshad.akbari0

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #22 : 28 آبان 1389، 08:30 ب‌ظ »
سلام وقتی توی سایت اوبونتو میری واسه دانلود نسخه ی 64 بیتی لینکی ک واسه دانلود میده زده amd 64
یعنی برای اینتل 64 بیتی نداره؟
لیونوکس یعنی آزادی تمام عیار

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #23 : 28 آبان 1389، 09:45 ب‌ظ »
از آنجا که AMD برای اولین بار CPU های 64 بیتی تولید کرد این را ذکر می کنند.
جایی خوانده بودم که برنامه ها ۶۴  بیتی بااستفاده از این CPU ها کامپایل می شود  و برنامه های ۳۲ بیتی بر روی i386.

(اگر دوستان اطلاعات کاملتری دارند لطفا راهنمایی کنند)

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
« پاسخ #24 : 11 دی 1389، 12:58 ب‌ظ »
سلام ببخشید تاپیک زنده می کنم نمی خواستم تاپیک جدید بزنم . می خواستم در صورت امکان یک راهنمای خوب برای کسانی که می خوان از ۳۲ به ۶۴ بیتی مهاجرت کنن بذارید .
من می خوام ۶۴ بریزم ولی می ترسم به مشکل بخورم .  از اونجایی که شنیدم برای برنامه هایی مثل بلندر خیلی بهتره برای همین وسوسه شدم  ;D

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
پاسخ به: پاسخ به: تفاوت اوبونتو 32 با 64...؟؟؟؟
« پاسخ #25 : 11 دی 1389، 06:52 ب‌ظ »
سلام ببخشید تاپیک زنده می کنم نمی خواستم تاپیک جدید بزنم . می خواستم در صورت امکان یک راهنمای خوب برای کسانی که می خوان از ۳۲ به ۶۴ بیتی مهاجرت کنن بذارید .
من می خوام ۶۴ بریزم ولی می ترسم به مشکل بخورم .  از اونجایی که شنیدم برای برنامه هایی مثل بلندر خیلی بهتره برای همین وسوسه شدم  ;D

راهنمايي در چه موردي ميخوايد؟؟در هر مورد مشكلي داريد سوال كنيد.

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #26 : 11 دی 1389، 10:45 ب‌ظ »
من هم مدتی هست که به آرچ ۶۴بیت مهاجرت کردم ،  قبلا هم در برخی توزیع ها مثل سوزه ۶۴ بیت رو تجربه کرده بودم ، در گذشته مشکلاتی که دوستان اشاره کردند بود ولی الان کاملا رفع شده (البته قبلا هم مشکل خاصی نبود مثلا در مورد فلش پلیر باید فلش پلیر ۳۲ بیتی رو روی لینوکس ۶۴ بیت نصب می‌کردی )

البته الان من یه مشکل دارم اون هم اینه که روی اوبونتو ۳۲ بیتی میتونم به وسیله واین بازی PES رو اجرا کنم اما رو آرچ ۶۴ بیت ارور میده ، البته من خودم حدس میزنم بخاطر درایور کارت گرافیک باشه نه واین

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 12 دی 1389، 12:04 ب‌ظ »
من هم مدتی هست که به آرچ ۶۴بیت مهاجرت کردم ،  قبلا هم در برخی توزیع ها مثل سوزه ۶۴ بیت رو تجربه کرده بودم ، در گذشته مشکلاتی که دوستان اشاره کردند بود ولی الان کاملا رفع شده (البته قبلا هم مشکل خاصی نبود مثلا در مورد فلش پلیر باید فلش پلیر ۳۲ بیتی رو روی لینوکس ۶۴ بیت نصب می‌کردی )

البته الان من یه مشکل دارم اون هم اینه که روی اوبونتو ۳۲ بیتی میتونم به وسیله واین بازی PES رو اجرا کنم اما رو آرچ ۶۴ بیت ارور میده ، البته من خودم حدس میزنم بخاطر درایور کارت گرافیک باشه نه واین
گفتید بوسیله واین pes رو اجرا کردید؟؟؟  :o
مشکل من اینه که تا حالا نتونستم هیچ کدوم از نرم افزارهایی ر و که میخواستم روی گنو/لینوکس اجرا کنم!!

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #28 : 12 دی 1389، 01:03 ب‌ظ »

مشکل من اینه که تا حالا نتونستم هیچ کدوم از نرم افزارهایی ر و که میخواستم روی گنو/لینوکس اجرا کنم!!
نصب هر برنامه ویندوزی در لینوکس روش خودش رو داره ، مثلا در مورد PES :

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,14781.0.html

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
پاسخ به: پاسخ به: تفاوت اوبونتو 32 با 64...؟؟؟؟
« پاسخ #29 : 12 دی 1389، 06:46 ب‌ظ »

نصب هر برنامه ویندوزی در لینوکس روش خودش رو داره ، مثلا در مورد PES :

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,14781.0.html
merci .
امان از اين روشها !