انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس  (دفعات بازدید: 1382641 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
  • ارسال: 228
پاسخ : نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس
« پاسخ #3735 : 26 خرداد 1396، 11:26 ق‌ظ »
kde neon دوست داشتنی  8)
 :D بعد از مدت ها که دوباره از kde استفاده کردم متوجه شدم فوق العاده ترین میزکاریه که در حال حاضر میتونم ازش استفاده کنم.همه چیزش باب دل منه
خصوصا اینکه تنظیمات نشانگر ماوس هم به خوبی کار میکنه واسه ماوس گیمینگ من , پس عکس‌العمل مناسبی رو تو بازیایی مثل CS:GO میتونم داشته باشم \\:D/

و البته یاد داشت من رو دسکتاپ اصلا شخصی نیست  ;)
میشه بکگراند رو با سایز اصلیش برام بفرستین؟ بسیار ممنون

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #3736 : 26 خرداد 1396، 12:29 ب‌ظ »
نقل‌قول
یعنی یه اوپن باکسی هم بینتون پیدا نمیشه؟ ;D
باید یه ویدئوکست برای کانفیگش بدم  :D
خیلی هم عالی ، مطمئنا مفید خواهد بود.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3482
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #3737 : 26 خرداد 1396، 01:16 ب‌ظ »
چرا رم ایقدر اشغال شده مگه یه مدیر پنجره بیشتره 😦

چون screnfetch، میزان استفاده شده‌ی رم توسط تمام برنامه‌هارو میده. نه فقط اپن‌باکس!
و کاربر دیگه قرار نیست تمام برنامه‌های در حال اجرا رو هم توی اسکرین شات بگنجونه!
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3738 : 26 خرداد 1396، 01:50 ب‌ظ »
این هم پیوست جدید!
برنامه‌های:
Corebird
Firefox
Moc
Conky
Yokadi
و 4 ترمینال رو بستم!

و هنوز:
Compton
Htop
Kbdd
Tor
Vnstat
Privoxy
Redshift
Gvfs
Python
Exim
PulseAudio
SSH
Slim
و 16 Bash!
در حال کار هستن.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
« پاسخ #3739 : 26 خرداد 1396، 02:21 ب‌ظ »
نقل‌قول
این هم پیوست جدید!
خیلی هم عالی!
فقط یه سوالی ذهن منو درگیر کرده چرا هفت روزه سیستم ات رو روشن نگهداشتی؟!؟!؟!

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3740 : 26 خرداد 1396، 02:30 ب‌ظ »
خیلی هم عالی!
فقط یه سوالی ذهن منو درگیر کرده چرا هفت روزه سیستم ات رو روشن نگهداشتی؟!؟!؟!

1) کاری رو بی‌دلیل انجام نمیدم
2) براساس نیازهام کاری رو انجام میدم
پس؟
من نیاز دارم همیشه سیستم دم دستم باشه. پس با هر بار بوت که 40 ثانیه وقتمو می‌گیره، کنار نمیام! برای همین همیشه یا روشنه یا نهایتا خیلی فشار بیاد، ساسپند می‌کنم که وقتی پاور رو زدم، Session فعلی که حفظ شده، سریع اجرا بشه. مثلا داشتم فیلم می‌دیدیم، ولی میخوام برم بیرون، ساسپند می‌کنم بعد که برگشتم، پاور رو زدم، ادامه‌ی فیلم رو می‌بینم.
و بعد اینکه من موقع خواب همیشه یادم می‌افته که کاری دارم که یادم رفته انجام بدم، پس با گوشیم از راه دور وصل میشم و کارمو انجام میدم. یا اگه ساسپند باشه، با WOL روشن می‌کنم (از راه دور) و بعد دوباره ساسپند می‌کنم!
سیستم من فقط زمانی خاموش میشه که برق منطقه قطع بشه که خب دیگه چاره‌ای نیست  ;D
نیازهای کامل من رو می‌تونی توی تاپیک "لیست نیازمندی‌ها":
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,145918.0/topicseen.html
ببینی.  :)

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
  • ارسال: 136
« پاسخ #3741 : 26 خرداد 1396، 02:31 ب‌ظ »

نقل‌قول
میشه بکگراند رو با سایز اصلیش برام بفرستین؟ بسیار ممنون
خدمت شما

https://ibb.co/hYbu3Q
اساس سیستم عاملی که شما اسمش رو میذاری گنو/لینوکس (به هر دلیلی) لینوکسه !
و شما با درک درستی از اینکه به چی سیستم‌عامل گفته میشه باید به این درک برسی که اسم سیستم عاملی که راجبش حرف میزنی "لینوکس" میتونه باشه اما "گنو" هرگز!
این انجمن هم بیشتر از اینکه اوبونتویی باشه سنگ استالمن رو به سینه میزنه!

آفلاین سعيد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 296
« پاسخ #3742 : 26 خرداد 1396، 02:36 ب‌ظ »
اقای امیر صمیمی ایا سخت افزار ها کرنل ها و زمان روشن بودن تو  مقایسه هاتون یکی بودن ؟

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #3743 : 26 خرداد 1396، 03:49 ب‌ظ »
نه سعید جان اون مقایسه ی اقای امیر صمیمی حرفش اینه که تعصب و القای نیاز خودمون به یه منبع جامع برای گنو مطرح نکنیم
حالا یکی مثل سعید به این نیاز رسیده که سیستمش 24 ساعت روشن باشه یکی به این نتیجه میرسه با میز کار خیلی زیبا kde کار کنه یکی یه میلیون بسته نصب می کنه یکی ۳۰ تا دونه
در هر حال به هم دیگه احترام بزاریم و همدیگه رو برای اینکه تو چرا انقدر بسته نصب داری یا من با این میز کار کردم خیلی سنگینه تو هم بیا بیرون ازش متهم و سرزنش نکنیم :)
هر کسی سلیغه و هدف خودشو برای استفاده از یه ابزار داره :)

اون مقایسه هم دیدید که خب بر اساس مصرف رم پایه و اساس نداره
چون برنامه های پس زمینه رو نه نشون دادیم و نه توی مقایسه حسابشون کردیم :)
موفق باشی
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #3744 : 26 خرداد 1396، 04:38 ب‌ظ »
اقای امیر صمیمی ایا سخت افزار ها کرنل ها و زمان روشن بودن تو  مقایسه هاتون یکی بودن ؟
سعید عزیز توی همون پست و پست بعدیش که پاسخ جناب مهران رو دادم توضیحات کامل رو دادم

بحث این هست که عده ای بدون مستندات و مطالعه سعی میکنند میزکارها رو غول های بی شاخ و دمی نشون بدند که تعداد زیادی بسته نصب میکنند و مقدار عجیبی رم و سی پی یو نیاز دارند!. که در همون پست بر اساس مستندات دیدیم که واقعیت نداره و اگر درست و انتخابی کانفیگ کنیم نیازی به نصب تعداد عجیبی بسته نیست . و حتی دیدیم یک kde plasma پر از برنامه های گرافیکی و تخصصی ، میتونه تعداد بسته های کمتری از یک مدیر پنجره داشته باشه . اما درباره رم و سی پی یو و ... . درباره رم و استثنائاتش در همون پست و پست بعدی که از openbsd گذاشتم توضیح دادم . همه بحث رم این بود که در کاربرد روزمره اینقدر ها هم که فکر میکنید میزکارهای پر و پیمان مثل kde plasma رم مصرف نمیکنند. وگرنه در همان پست هم توضیح دادم که منطقا باید OpenBox و ... سبک تر باشند و رم کمتری هم اشغال کنند(که همینطور هم هست).ولی در مجموع بیشتر رم شما رو سرویس های غیر از میزکار(مثل مرورگر و ...) اشغال میکنند پس بهتر هست از میزکار ها غول های بی شاخ و دم مصرف کننده رم نسازیم . وقتی شما یک سیستم معمول سال ۲۰۱۷ داشته باشی که خیلی هم قدیمی نباشه و یک کانفیگ معقول متوسط این دوران رو داشته باشی منطقا میتونی kde و gnome  و ... با یک کانفیگ و تنظیمات صحیح روی سیستمت اجرا کنی . ولی خب وقتی سیستم یک نفر بسیار قدیمی هست ، نباید بیاد یک پروژه بزرگ با تعداد زیادی برنامه نویس خبره (مثل گنوم و کی دی ای و ...) رو زیر سوال ببره یا به تمسخر بگیره و بگه« اینا سنگین هستند و همه چیز رو داغون میکنند و یا ناپایداری میارند و ... » . بهتره بیاد بگه سیستم خودش قدیمی هست و کشش نداره . یک مثال ساده میزنم. فرض کنید یک نفر یک ژیان ساخت ۱۹۵۸ داره (نمیدونم سن بچه های فروم به ماشین ژیان میخوره یا نه) و بعد تصمیم به مسافرت میگیره . مثلا از شیراز به سمت غرب کشور میره و ماشینش در گردنه ها کم میاره و خراب میشه . در اینجا به جای اینکه بگه «جاده ها رو بد میسازند و گردنه داره و ماشین رو داغون میکنه و ...» ، بهتره بگه «ماشین من قدیمی هست و مناسب این کار نیست»
همه بحث اون پست در نتیجه گیری هاش آمده و geeksesi | javad اصل مطلب اون بحث رو گفت . امیدوارم همه کاربران به این بلوغ فکری برسند که توهین و تمسخر بقیه کاربران رو در فروم و شبکه های اجتماعی دیگر و همینطور شوآف  رو بذارند کنار و برسند به کار و زندگیشون ... . واقعا این که یک کاربر تصمیم داره یه برنامه خاص رو پاک کنه و یه چیز دیگه به جاش نصب کنه و احساس میکنه یه سری چیزا تو سیستمش اضافی هستند و مدام در تاپیک های مختلف تکرارش کنه به درد کسی به غیر از خودش نمیخوره و نیازی به شوآف های تکراری نداره  . واقعا فرسایشی شده و یه سری بحث ها در تاپیک های مختلف تکرار میشه . تا وقتی از نرم افزار آزاد استفاده میکنید فرقی نداره که گنوم هست یا پلاسماست و یا i3 یا OpenBox .
آرزوی موفقیت برای دوستان
« آخرین ویرایش: 26 خرداد 1396، 07:51 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
« پاسخ #3745 : 26 خرداد 1396، 08:00 ب‌ظ »
لب صحبت های آقای امیر صمیمی عزیز این هست که اگر سیستم متوسط دارید ، می تونید هر چیزی نصب کنید (البته باید قبول کنیم تجربه هم مهمه ، من اگه بخوام آرچ نصب کنم با KDE شاید نیاز باشه ۱۶ گیگ رم داشته باشم! چون مهارت خوبی در خراب کردن دارم!) ولی با کمی تجربه و آزمون و خطا و یه کانفیگ خوب میشه یه سیستم با میزکار دلخواه و سرعت و پایداری مناسب مهیا کرد. این که کاربری محیط بدون میزکار رو دوست داشته باشه یا میزکار فعلیش نیاز هاشو براورده کنه یا مثلا سیستم متوسط به پایینی داشته باشه دلایلی هستن که مثلا نره سراغ KDE یا گنوم ، ولی به نظر جناب امیر صمیمی نباید بگیم که KDE یک میزکار غیر استاندارد و سنگینه ، بلکه متناسب با سیستم های امروزی هست و میشه این بحث ها رو نوعی تلاش برای شکستن ترس اونایی دونست که از تست کردن KDE واهمه دارن. مثلا من خودم اینو متوجه شدم که عامل سنگین شدن سیستم عامل ، بیشتر از اونی که به میزکار ربط داشته باشه ، به سایر نرم افزار های نصب شده روی سیستم ما بستگی داره و با مدیریت درست برنامه ها میشه مصرف رو آورد پایین ، درحالی که قبل از این هر وقت برای لحظاتی سیستمم سنگین میشد انگشت اتهام به سمت میزکار می بردم مثلا امروز ظهر سیستم خیلی سنگین شد و وقتی دقت کردم دیدم ۵۰ تا تب فایرفاکس بازه با کلی نرم افزار بلااستفاده که همین طوری دارن رم رو اشغال می کنن.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #3746 : 26 خرداد 1396، 08:03 ب‌ظ »
لب صحبت های آقای امیر صمیمی عزیز این هست که اگر سیستم متوسط دارید ، می تونید هر چیزی نصب کنید (البته باید قبول کنیم تجربه هم مهمه ، من اگه بخوام آرچ نصب کنم با KDE شاید نیاز باشه ۱۶ گیگ رم داشته باشم! چون مهارت خوبی در خراب کردن دارم!) ولی با کمی تجربه و آزمون و خطا و یه کانفیگ خوب میشه یه سیستم با میزکار دلخواه و سرعت و پایداری مناسب مهیا کرد. این که کاربری محیط بدون میزکار رو دوست داشته باشه یا میزکار فعلیش نیاز هاشو براورده کنه یا مثلا سیستم متوسط به پایینی داشته باشه دلایلی هستن که مثلا نره سراغ KDE یا گنوم ، ولی به نظر جناب امیر صمیمی نباید بگیم که KDE یک میزکار غیر استاندارد و سنگینه ، بلکه متناسب با سیستم های امروزی هست و میشه این بحث ها رو نوعی تلاش برای شکستن ترس اونایی دونست که از تست کردن KDE واهمه دارن. مثلا من خودم اینو متوجه شدم که عامل سنگین شدن سیستم عامل ، بیشتر از اونی که به میزکار ربط داشته باشه ، به سایر نرم افزار های نصب شده روی سیستم ما بستگی داره و با مدیریت درست برنامه ها میشه مصرف رو آورد پایین ، درحالی که قبل از این هر وقت برای لحظاتی سیستمم سنگین میشد انگشت اتهام به سمت میزکار می بردم مثلا امروز ظهر سیستم خیلی سنگین شد و وقتی دقت کردم دیدم ۵۰ تا تب فایرفاکس بازه با کلی نرم افزار بلااستفاده که همین طوری دارن رم رو اشغال می کنن.
درود بر شما
دقیقا

آفلاین Dr.Root

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
  • This is a world where nothing is solved
« پاسخ #3747 : 26 خرداد 1396، 09:49 ب‌ظ »
we are creatures that should not exist by natural law
programmed with total assurance that we are each somebody, when in fact everybody is nobody

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
  • ارسال: 228
« پاسخ #3748 : 26 خرداد 1396، 10:22 ب‌ظ »

توزیع تون چیه؟ چیا توش استفاده شده به این شکل دراومده؟

آفلاین Dr.Root

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
  • This is a world where nothing is solved
« پاسخ #3749 : 26 خرداد 1396، 10:39 ب‌ظ »
نقل‌قول
توزیع تون چیه؟ چیا توش استفاده شده به این شکل دراومده؟
سلام.
Ubuntu Gnome
Arc Darker
Numix Icon
Conky
Dash To dock
Media Player Indiactor
OpenWeather
we are creatures that should not exist by natural law
programmed with total assurance that we are each somebody, when in fact everybody is nobody