انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بررسی پی‌ریزی یک انجمن جامع برای کمک به توسعه جامعه‌ی کاربران نرم‌افزارهای آزاد  (دفعات بازدید: 39487 بار)

0 کاربر و 16 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
سلام
هرچند که دوست ندارم در این وضعیت وارد جزئیات بشم (چون به تفرقه کمک می کنه و دامن می زنه) ولی یکسری چیزهایی رو باید در بارش بحث بیشتری کرد که  دوباره تاریخ رو تکرار نکنیم
اولین چیزی که فکر می کنم باید روشن بشه اینه که منظور از مدریت چیه ؟ مدیر چه کاری انجام می ده ؟‌ (چه وظایفی داره)
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • یــاد بـاد
linuxcommunity.ir
linuxforums.ir
linux.ir

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
دنیای آزاد همینه! خود کاربرها هستند که باید وارد گود بشن و مدیریت کنن. راه هم بازه. من حرفتون رو درک می‌کنم درسته درسته وضع انجمن خوب نیست. نیاز به افراد با همت هست. همتش رو دارید بسم‌الله.
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • یــاد بـاد
دنیای آزاد همینه! خود کاربرها هستند که باید وارد گود بشن و مدیریت کنن. راه هم بازه. من حرفتون رو درک می‌کنم درسته درسته وضع انجمن خوب نیست. نیاز به افراد با همت هست. همتش رو دارید بسم‌الله.

آقای فتحی عزیز
متاسفانه وقتی خود مدیران دلی برای این سایت نمی سوزانند انتظار دارید کاربران چه کنند؟
شما یک نگاه به تالار انتقادات و پیشنهادات بیندازید.
کدام یک از این انتقادات و یا پیشنهادات را مدیران توجه کردند .
جوابشان همیشه دلسرد کننده است.خودشان هیچ اقدامی نمی کنند نشسته اند خارج گود می گویند لنگش کن! اگر مدیریت به این است که چهارتا ستاره و شمایل فنجان و غیره زیر اسم کاربر باشه که همه مدیریت را بلدند.
این فروم تا همین جا هم که سر پا مانده به همت کاربران علاقمند و با همت هست وگرنه مدیران چه کرده اند؟!
خیلی پیشنهادات داده شد ولی وقتی اراده ای و حمایتی از سوی مدیریت نباشه انتظار پیشرفت و بهبود هم بی معنی است.
نمونه اش این تاپیک که خود من 3 سال پیش ایجاد کردم(شهریور 87) :
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,6482.0.html
یکی از مشکلات فروم را تذکر دادم.در موارد دیگر لزوم وجود ناظم برای هر تالار را دوستانه تذکر دادم. همون موقع گفتم که راهی که فروم میره به جایی میرسه که پر میشه از تاپیک های بی مصرف وقدیمی و تکراری و دیگه حتی سیستم جستجوی انجمن هم نمیتونه پاسخگو باشه.
به هر حال ...
بسیار گفتیم و شنیدند و شاید هم نشنیدند...

« آخرین ویرایش: 16 شهریور 1390، 11:45 ب‌ظ توسط Tahmooreth »

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
من نظرم ubuntu-ir.com هستش ..
گیج کننده است یعنی سرراست نیست. هم ir داره هم com

=> با اسم‌هایی که فقط توش linux داره و صحبتی از نرم‌افزار آزا نیست موافق نیستم. چون لینوکس فقط یک کرنله. اگه فردا هسته‌ی هورد اومد و لینوکس رو کنار زد که نمیشه اسم فروم رو عوض کرد؟!
« آخرین ویرایش: 28 فروردین 1391، 08:39 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • یــاد بـاد
به نظر من انجمن نیاز به 1 تا 3 نفر به عنوان admin یا مدیر ارشد داره که امور فنی و مدیریت کلی و تصمیم گیری های اصلی را بر عهده داشته باشن.
هر تالار نیاز به یک کاربر با تجربه و متخصص در همان موضوع داره. مثلا دوستانی هستند در زمینه گرافیک و هنر تخصص دارن بشن مدیر همون بخش و در عین حال ناظم تالار هم باشن. تاپیک های بی مورد پاک بشه. با بی قانونی برخورد بشه. یه نفر تخصص شبکه داره بشه مدیر بخش شبکه و ...
مدیرها هم 6 ماه یا کمتر یا بیشتر تعویض بشن.

آفلاین RCLord

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 411
    • پشت یک لحظه سکوت
این نظر هم خوبه ولی یه جورایی چند کاره میشه و من زیاد موافق نیستم ...
« هرگونه انتقاد سازنده ای را با کمال میل قبول میکنم »

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
طهمورث عزیز منظور شما رو میفهمم
حرف من اینه که مفهوم مدیر و کاربر در جوامع آزاد با جوامع دیگه فرق داره.
دوستانی مثل آقای حسن پور سالها کار کرده‌اند و الان دیگه ممکنه وقت رسیدگی به سایت مثل سابق رو نداشته باشن. ایشون هم فقط یه کاربر بوده مثل من و شما که مدتی همت کرده و به جامعه contribute کرده. ولی دلیل نمیشه همیشه از ایشون و بچه‌های قدیمی توقع داشته باشیم.
دنیای آزاد اینطوریه که اگر حس می‌کنید تغییری لازمه باید خودتون آستین بالا بزنید و اون تغییر رو ایجاد کنید:
مکانیزم کار هم روشنه: کسی که واقع میخواد کار کنه کمی وقت میذاره. عضو گروه کاربران میشه و یه گوشه از کار رو بدست میگیره.
دقیقا همون فرایندی که در خیلی از دیستروها یا پروژه‌های نرم‌افزاری آزاد اتفاق می‌افته.
Download Arios http://arioslinux.org

• High Hero Member
  • *
من از طرف خودم حرف میزنم
سلام
خود کاربرها هستند ولی اگر بزارند! این مهمه آزادی در اینجا و هرچایی که مدیری به این شیوه باشه (مدیر دارای قدرت ! - مدیر فقط باید هماهنگ کننده باشه ) یک جوک مسخرست . راه کجا بازه ؟ (منظورت چیه؟) وقتی نمی تونی پست خودت رو پاک کنی کجا راه بازه؟ من فکر نمی کنم که کسی به همت و بسم الله نیاز داشته باشه من فکر می کنم که ما فقط باید نیاز داشته باشیم (نیازی واقعی)و دیگر هیچ!
ویرایش:
توی نرم افزارهای آزاد با اینجا فرق می کنه توی اونجا افراد می تونند به کدها (قدرتمند ترین چیزها) دسترسی داشته باشند ولی ما اینجا به هیچ کدوم از منابع دسترسی نداریم وکسی هم که دسترسی داره کاری انجام نمی ده
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!

آفلاین maka

• Full Member
  • *
  • ارسال: 205
    • گنودام (Gnudom)
دوستان ما نمی خوایم مشابه سازی کنیم که سایت های عمومی مثل تکنوکس هست سایت های تخصصی برای هر توزیع هست!
چه نیازی داریم یه چیزه جامع باشه؟!

آفلاین بهزاد (beh7)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 274
  • یک نفر با کلی آرزو
لطفا در نظرسنجی http://linuxreview.ir/ در رابطه با "نظر شما در مورد راه اندازی انجمن برای سایت؟" هم شرکت کنید این سایت واقعا مفیده
من میبینم که حرف داره زیاد میشه اینو گفتم
« آخرین ویرایش: 17 شهریور 1390، 12:22 ق‌ظ توسط بهزاد (beh7) »
اوبونتو یعنی زندگی

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
دوستان ما نمی خوایم مشابه سازی کنیم که سایت های عمومی مثل تکنوکس هست سایت های تخصصی برای هر توزیع هست! چه نیازی داریم یه چیزه جامع باشه؟!
حالا که قراره نیرو و هزینه صرف بشه چرا به یک سطح بالاتر فکر نکنیم؟!
« آخرین ویرایش: 28 فروردین 1391، 08:38 ب‌ظ توسط Dream »

• High Hero Member
  • *
من نظرم ubuntu-ir.com هستش ..
گیج کننده است یعنی سرراست نیست. هم ir داره هم com
نظر من: fsforums
fscommunity.ir هم خوبه

چون میشه چندتا rss داشت یکی مربوط به خوده fsforums.ir که واسه حرفه‌ایها که چندتا توزیع رو وارد هستن خوبه که می‌تونند به همه‌ی سوالهای مطرح شده توی زیر انجمنها جواب بدن
یک rss واسه ubuntu.fsforums.ir که خاصه اوبونتوییها باشه. اگه زیرانجمنها با شمایل مستقل طرح ریزی بشن گویی فقط ubuntu.fsforums.ir داریم. دیگه اونی که اوبونتوکاره فقط با آدرسه ubuntu.fsforums.ir سروکار داره مثل الان که با ubuntu.forums.ir روبرویه. آرچ‌کار میره توی arch.fsforums.ir
جالب میشه بنظرم.

=> با اسم‌هایی که فقط توش linux داره و صحبتی از گنو و نرم‌افزار آزاذ نیست موافق نیستم. چون لینوکس فقط یک کرنله. اگه فردا هسته‌ی هورد اومد و لینوکس رو کنار زد که نمیشه اسم فروم رو عوض کرد؟!
هم اینکه توی اسم باید مستقیم یه جورایی به فزوم بودن اشاره بشه
دقیقا همون چیزی که من می خواستم بگم
این نظر هم خوبه ولی یه جورایی چند کاره میشه و من زیاد موافق نیستم ...
خب چند کاره بشه چه اشکال داره !؟ خود fsforums که چیزی نیست (مثل تکنوتاکس نیست که همه چی  تو هم باشه) بلکه زیر دامنه هاش استفاده می شن  نه خود دامنه ی اصلی ! هر زیر دامنه یه یک فروم مجزا وصل می شه (امیدوارم !) با دیتابیس متفاوت کاربران متفاوت

آفلاین maka

• Full Member
  • *
  • ارسال: 205
    • گنودام (Gnudom)
می دونم ولی میگم وقتی چیزی مثل تکنوتاکس داره به خوبی فعالیت می کنه چرا ما باید مثل اون رو ایجاد کنیم؟!

« آخرین ویرایش: 06 خرداد 1391، 02:24 ب‌ظ توسط maka »

آفلاین RCLord

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 411
    • پشت یک لحظه سکوت
اونوقت باید همه ی لینوکس کارا رو جمع کرد ... اگه این باشه منم موافقم
« هرگونه انتقاد سازنده ای را با کمال میل قبول میکنم »