انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: هما، پروژه‌ای در خدمت کاربران اوبونتو  (دفعات بازدید: 15018 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

ديبا

• مهمان

با سلام،

پیش‌تر نیز اشاره کردم که بضاعت اندکم در این عرصه؛ از ارائه‌ی آن ایده‌هایی که فکرم را مدتهاست بخود مشغول کرده، منع می‌کند. اما بهرحال تصمیم گرفتم تا به مهمترین‌شان بپردازم:

بزودی زود نسخه‌ی جدیدی از خانواده‌ی اوبونتو منتشر می‌شود. نسخه‌ی 7.04 کم کم به گذشته می‌پیوندد در حالی که ما کاربران ایرانی برای هرچه بهتر و قابل استفاده‌تر کردنش برای عموم کاربران این مرز و بوم، این‌بار تنها به یک دیسک هما بسنده کردیم( آنهم که محصول تلاش فردی آقای حسن‌پور بوده و بدون تردید مشغله‌‌ی بسیار نه امکان ارائه دیگر نسخ را به ایشان داد و نه تهیه‌ی راهنمای کاربری اوبونتو 7.04 را که بنا به سنت هزاردستان، بی‌شک از دلبستگی‌های ایشان و مورد علاقه‌شان نیز هست.)
منظور از ایجاد این ارسال، این پیشنهاد است: تهیه و بروزرسانی هما برای تمام توزیع‌های اوبونتو و کوبونتو را به انجمن منتقل کنیم و تخت نظارت آقای حسن‌پور به آن بپردازیم. هر یک از کاربران بنا بر توانایی‌ها و قابلیت‌ها و امکاناتشان در این خصوص وظیفه‌ای را به عهده گیرند:‌از دانلود بسته‌های مورد نیاز گرفته(که کاربرانی که به اینترنت با سرعت بالا دسترسی دارند، می‌توانند این بخش را بعهده گیرند) تا برنامه‌نویسی و بهبود رابط گرافیکی هما و ترجمه توضیحات برای نمایه‌های فارسی و مهم‌تر ایجاد یک تاپیک چسبناک برای پیشنهادات کاربران در نرم‌افزارهای مفیدی که هما بایست شاملش گردد.
اینکه بیاری یک نرم‌افزار (که پیش‌تر در انجمن‌ها معرفی شده است؛) من‌بعد ساخت دیسک‌ مشابه ‌هما از عهده‌ی هر کاربری برمی‌آید؛ امیدوارم جوابی نباشد که با پروژه‌ای که من بآن اشاره می‌کنم، پاسخ داده شود:
همایی(هماهایی) که در دوره‌های منظم، همچون اوبونتو، و در همین انجمن پیگیری و متناسب با اوبونتو و کوبونتو، ارائه خواهد شد و در صورت لزوم بروزرسانی‌های ضروری نیز در مابین هر شش‌ماه را تضمین خواهد کرد.

امیدوارم این پیشنهاد با توجه کاربران انجمن روبرو و از هم‌اینک نسبت به برنامه‌ریزی و دورنمای پروژه؛ بحث و گفتگو بمیان آورد.

با سپاس

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
پیشنهاد بدی نیست و شاید بهتره بگم که خوب هم هست!‌ البته نه به این سادگی که بیان شد. کار آسونی نیست که همه بسته ها رو دربر بگیره... اما این پیشنهاد قابل تامل است. به هر حال هما یک راه حل آسان و البته یک مشوق برای تازه کاران لینوکس به شمار میاد تا برای تامین برنامه ها احساس امنیت کنند که این احساس امنیت مهمترین اصل برای دعوت به لینوکسی شدن به حساب میاد..
من با توجه به وقت محدودی که دارم می تونم وظیفه دانلود بخشی از بسته ها رو برعهده بگیرم البته باید به من گفته بشه که چه بسته ای رو از کجا دانلود کنم چون واقعا وقتش رو ندارم که سرچ کنم و... مگر بسته هایی که به کارم میاد و خودم میرم دنبالش.
خلاصه هستیم در خدمت خلق اگر افتخار داده بشه!!!  8) (به من رای بدین!)  ;)
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

ديبا

• مهمان
سی و شش بار مشاهده و یک پاسخ..............
این سکوت و بی‌توجهی شاید به دلیل تب انتشار نسخه‌ی 7.10 است.....

اگر قرار است اجتماع کاربران فارسی زبان به همین افزاری که اینک میبینیم بسنده کند؛ بی‌شک نامیدکننده است!!!!
این پیشنهاد گام‌ کوچکی بود برای آزمودن خودمان برای یک کار گروهی. کاری در مقیاس بسیار کوچکتر نظیر آنچه در دنیای نرم‌افزار آزاد و متن‌باز؛ درباره هزاران هزار پروژه اتفاق می‌افتد.

از ناظران محترم، آقایان و کاربرانی چون آقای محمد‌ابراهیم محمدی‌پناه، سید مهدی، آقای زبردست، آقای پیشگوی، آقای ابراهیم محمدی‌کاشانی، آقای ریاضی آقای اهتمام و دیگر اعضای محترم انجمن که نامشان از قلم اوفتاد؛ خواهشمندم این گام نخستین را به موازات نتیجه‌ی کاربری‌اش، به مثابه تلاشی در جهت پرورش انضباط و روحیه‌ی فعالیت‌های گروهی، قلمداد فرمایند.
این توضیح را با تردید اضافه می‌کنم:
اگر در این میان هستند اعضایی از انجمن که این‌چنین پروژه‌ای را در خورد و حد خود، نمی‌دانند؛ به آن آن روی سکه که عرض کردم بیاندیشند و گان پیش نهند.

با سپاس و تشکر از همگی که با فراهم آوردن چنین محیط سالم و صمیمی، امکان و اجازه چنین سخن گفتنی را فراهم آورده‌اید.

خوش بود گر محک تجربه آید به‌میان

و من امیدوارم که سربلند از این میدان بدرآییم
« آخرین ویرایش: 28 مهر 1386، 03:15 ب‌ظ توسط ديبا »

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
برای همین بود که عرض کردم چرا به جلسات نمی آیید!
-------

آفلاین amin

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 454
  • We live, as we dream - Joseph conrad
برای کار راحتی مثل ترجمه ی مجله ی حلقه ی کامل کسی حاضر نشد کمکی کنه ، حالا شما چه انتظاری دارید :o
@cybertux
no sign

ديبا

• مهمان
برای کار راحتی مثل ترجمه ی مجله ی حلقه ی کامل کسی حاضر نشد کمکی کنه ، حالا شما چه انتظاری دارید :o

از شما انتظار دارم!!!!!!!!!!!!!!

آفلاین amin

• Sr. Member
  • *

از شما انتظار دارم!!!!!!!!!!!!!!
;D
شما لطف دارید !
@cybertux
no sign

آفلاین mtux

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 450
    • Mgroup
مدتی پیش، روز آزادی نرم افزار، برای جشن نصبی که قرار بود توی مشهد برگزار کنیم! می خواستیم در کنار اوبونتو برای کسانی که می خواستند کوبونتو نصب کنیم!
اما چون هما فقط برای اوبونتو بود، پس من تصمیم گرفتم مشابه اون، برای کوبونتو بسازم تا حداقل کار بچه های خودمون که می خواستند برای افراد کوبونتو نصب کنند، راحت بشه!
نتیجه‌ی کار یک دیسک با ۴۶۰ مگابایت ابزارها و نرم‌افزارهایی معادل هما بود،(که به شوخی اسمشو گذاشتیم کُما :D ) اما چون زمان زیادی تا انتشار نسخه‌ی ۷.۱۰ کوبونتو نمونده بود، پس نمی صرفید تا براش GUI هم بسازیم!  پس تنها چند تا اسکریپت برای راحت تر نصب کردن ابزار توی دیسک گذاشتم!
کار خوبی از آب در اومد، که چند نفر از بچه ها پیشنهاد دادند که برای ۷.۱۰ هم بسازم، با توجه به این که آقای میردامادی فرموده بودند جناب مهدی حسن پور قراره، هما رو برای کوبونتو و اوبونتو با هم آماده کنند، دیگه نیازی به کار موازی ندیدم!
حالا اگر ایشون نرسن به انجام این کار، از همین الان (با همه مشغله هام!) حاضرم این کار رو انجام بدم، یا تا جایی که بتونم در تهیه‌اش کمک کنم!
Free Software Advocate and Developer
http://mtux.wordpress.com
My GNU Affero page: http://rate.affero.net/mtux

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
دیبا جان مطمئناٌ نه من و نه دیگر دوستان از کمک کردن ابایی نداریم و چیزی رو دریغ نمی کنیم. اگر اینطور بود این جو صمیمی و کمک بین بچه های این فروم برقرار نبود!!  ولی برای اینکه بخواد چنین چیزی که شما فرمودین تحقق پیدا کنه اول از همه لازم هست که یک گروه تشکیل بشه و تقسیم وظایف بشه و مسئولیت هر کس مشخص بشه و همه افراد هم زیر نظر یک مدیر کارشون رو انجام بدن و با اون مدیر خودشون و کاراشون رو هماهنگ کنن. آقای حسن پور تمام این زحمت ها رو یک تنه کشیدن و این کار و تلاششون واقعاٌ قابل تقدیره و جای تشکر داره.
استارت شروع رو هم به نظر من همون آقای مدیر باید بزنه تا کار شروع بشه و به نتیجه برسه. به قول معروف ایشون باید بسم الله اش رو بگه، ما تا آخرش یا علی اش رو می گیم  ;)
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

ديبا

• مهمان
دیبا جان مطمئناٌ نه من و نه دیگر دوستان از کمک کردن ابایی نداریم و چیزی رو دریغ نمی کنیم. اگر اینطور بود این جو صمیمی و کمک بین بچه های این فروم برقرار نبود!!  ولی برای اینکه بخواد چنین چیزی که شما فرمودین تحقق پیدا کنه اول از همه لازم هست که یک گروه تشکیل بشه و تقسیم وظایف بشه و مسئولیت هر کس مشخص بشه و همه افراد هم زیر نظر یک مدیر کارشون رو انجام بدن و با اون مدیر خودشون و کاراشون رو هماهنگ کنن. آقای حسن پور تمام این زحمت ها رو یک تنه کشیدن و این کار و تلاششون واقعاٌ قابل تقدیره و جای تشکر داره.
استارت شروع رو هم به نظر من همون آقای مدیر باید بزنه تا کار شروع بشه و به نتیجه برسه. به قول معروف ایشون باید بسم الله اش رو بگه، ما تا آخرش یا علی اش رو می گیم  ;)

با سلام؛
این که شما فرمودید همانیست که باید توسط ما صورت گیرد و نه آقای حسن‌پور! این پروژه اپن‌سورس هست و ایشان با میل و رغبت از چنین پیشنهادی استقبال خواهند نمود. شک نداشته باشید!! اما اینکه اکنون بیایند و از مایی که هنوز هیچکدام کاری نکرده‌ایم استقبال کند، انتظار بجایی نیست. ما پیش‌‌قدم که شدیم؛ خواهیم دید که ایشان نیز در این پست؛ خواهند نوشت.
درباره مدیریت هم همینطور. بگذارید تعداد مستقبلین به حدی برسد که انتظار از این انجمن میرود، آنگاه همین هم جز از خودمان نبایست انتظار داشت. اگر از آقای حسن‌پور انتظار مدیریت و هماهنگی اینچنین گروهی را داریم، که همان وقت و انرژی را خودشان صرف پروژه خواهند کرد و نتیجه خواهند گرفت.
وانگهی هنوز کسی حاضر نشده، ایشان بیایند و به کی خیر مقدم بگویند؟!؟!؟

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
اون بالا رو نگاه کنید! من حاضر شدم که!  :(
-------

ديبا

• مهمان
مدتی پیش، روز آزادی نرم افزار، برای جشن نصبی که قرار بود توی مشهد برگزار کنیم! می خواستیم در کنار اوبونتو برای کسانی که می خواستند کوبونتو نصب کنیم!
اما چون هما فقط برای اوبونتو بود، پس من تصمیم گرفتم مشابه اون، برای کوبونتو بسازم تا حداقل کار بچه های خودمون که می خواستند برای افراد کوبونتو نصب کنند، راحت بشه!
نتیجه‌ی کار یک دیسک با ۴۶۰ مگابایت ابزارها و نرم‌افزارهایی معادل هما بود،(که به شوخی اسمشو گذاشتیم کُما :D ) اما چون زمان زیادی تا انتشار نسخه‌ی ۷.۱۰ کوبونتو نمونده بود، پس نمی صرفید تا براش GUI هم بسازیم!  پس تنها چند تا اسکریپت برای راحت تر نصب کردن ابزار توی دیسک گذاشتم!
کار خوبی از آب در اومد، که چند نفر از بچه ها پیشنهاد دادند که برای ۷.۱۰ هم بسازم، با توجه به این که آقای میردامادی فرموده بودند جناب مهدی حسن پور قراره، هما رو برای کوبونتو و اوبونتو با هم آماده کنند، دیگه نیازی به کار موازی ندیدم!
حالا اگر ایشون نرسن به انجام این کار، از همین الان (با همه مشغله هام!) حاضرم این کار رو انجام بدم، یا تا جایی که بتونم در تهیه‌اش کمک کنم!

با سلام؛
بله جناب آقایان میردامادی و حسن‌پور در این پروژه فعالند اما بسیار از اینکه این پروژه بوسیله انجمن کاربران اوبونتو هدایت و کنترل شود، راضی‌تر خواهند بود.
حرف بر سر رسیدن و نرسیدن ایشان نیست. میخواهیم کاری گروهی در اینجا و بوسیله همه انجام پذیرد.
متشکرم

ديبا

• مهمان
اون بالا رو نگاه کنید! من حاضر شدم که!  :(

LinuxRevo گرامی؛
یک نگاه به شماره کاربران انجمن بیاندازید؟
از آن تعدادی که اگر یکی، اوبونتو را با یک واو کمتر بنویسد؛ بر سرش خواهند تاخت، کدام یکی اینجا حاضر شده است؟؟؟(از همگی عذر میخواهم اما امیدوار بودم که این پست مدتها پیش فعال شود....)

آفلاین amin

• Sr. Member
  • *
به نظر من خیلی ها منتظرن شرح وظایفی نوشته بشه تا بعد بتونن با توجه به توانایی ها و امکاناتی که دارن کمک کنن. تنها اعلام موافقت همکاری نشان دهنده ی همکاری نیست. شاید برای همین هما هم دو نفر کافی باشه . همین طور که مهرداد عزیز اینکارو به تنهایی برای کوبونتو انجام دادن.درسته گنو/لینوکس یعنی مشارکت ولی مشارکت آگاهانه و هدفمند نه اینکه فقط زیانا اعلام آمادگی کنیم.
به طور خلاصه اینکه حالا چه کارهایی و با چه تخصصی لازمه که انجام بشه ؟ اینها رو لیست کنید تا ببینیم میتونیم اصلا یا نه !
بعد اعلام آمادگی هم به روی چشم ! دربست در خدمتیم .
@cybertux
no sign

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
والا چی بگم!؟؟!  ??? ::)
-------