انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: هما، پروژه‌ای در خدمت کاربران اوبونتو  (دفعات بازدید: 15019 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ابراهیم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1295
  • راه‌رو گر صد هنر دارد توکل بایدش
    • سلام!
سلام،
با کلیت قضیه شدیداً موافقم (و حتی یکی از دغدغه‌هام بوده‌است).
با آقا امین موافقم.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم     ...     موجیم که آسودگی ما عدم ماست

ديبا

• مهمان
سلام،
با کلیت قضیه شدیداً موافقم (و حتی یکی از دغدغه‌هام بوده‌است).
با آقا امین موافقم.
به نظر من خیلی ها منتظرن شرح وظایفی نوشته بشه تا بعد بتونن با توجه به توانایی ها و امکاناتی که دارن کمک کنن. تنها اعلام موافقت همکاری نشان دهنده ی همکاری نیست. شاید برای همین هما هم دو نفر کافی باشه . همین طور که مهرداد عزیز اینکارو به تنهایی برای کوبونتو انجام دادن.درسته گنو/لینوکس یعنی مشارکت ولی مشارکت آگاهانه و هدفمند نه اینکه فقط زیانا اعلام آمادگی کنیم.
به طور خلاصه اینکه حالا چه کارهایی و با چه تخصصی لازمه که انجام بشه ؟ اینها رو لیست کنید تا ببینیم میتونیم اصلا یا نه !
بعد اعلام آمادگی هم به روی چشم ! دربست در خدمتیم .
پیشنهاد بدی نیست و شاید بهتره بگم که خوب هم هست!‌ البته نه به این سادگی که بیان شد. کار آسونی نیست که همه بسته ها رو دربر بگیره... اما این پیشنهاد قابل تامل است. به هر حال هما یک راه حل آسان و البته یک مشوق برای تازه کاران لینوکس به شمار میاد تا برای تامین برنامه ها احساس امنیت کنند که این احساس امنیت مهمترین اصل برای دعوت به لینوکسی شدن به حساب میاد..
من با توجه به وقت محدودی که دارم می تونم وظیفه دانلود بخشی از بسته ها رو برعهده بگیرم البته باید به من گفته بشه که چه بسته ای رو از کجا دانلود کنم چون واقعا وقتش رو ندارم که سرچ کنم و... مگر بسته هایی که به کارم میاد و خودم میرم دنبالش.
خلاصه هستیم در خدمت خلق اگر افتخار داده بشه!!!  8) (به من رای بدین!)  ;)

سخن بر سر دشمنت قطع کردم
که مقطع از این بیت خوشتر نباشد

آفلاین mahdifa

• Full Member
  • *
  • ارسال: 106
خيلي عاليه كه بچه به فكر چنين كاري افتادند
منم مثل همه بچه ها موافقم و بيشتر به خاطر نسخه اي از هما كه براي كوبونتو 7.10 قرار هست انجام بديم
هر كاري هم از دستم برمياد انجام ميدم
تنها کسی مرتکب اشتباه نمی شود که کار نمی کند. "ناپلئون"

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
ترجمه توضیحات برای نمایه‌های فارسی و مهم‌تر ایجاد یک تاپیک چسبناک برای پیشنهادات کاربران در نرم‌افزارهای مفیدی که هما بایست شاملش گردد.
راستش من منظورتون رو از نمایه و چسبناک نفهمیدم . میشه جایزگینهای مناسبی براش تعیین کنین ؟ یعنی چی؟
و چیزی که بارها گفتم و باز هم میگم . ما کاربران لینوکس ایرانی تا 99 درصد فقط استفاده کننده و حامی هستیم نه توسعه دهنده و برنامه نویس و برای این هستش که پیشرفت خواصی نمی کنیم .
پیشنهاد بسیار جالبی هست ولی متاسفانه کاربرایی تا حد چند نفر فکر نکنم برای اینکار وقت بذارن .
البته این که گفتید :سی و شش بار مشاهده و یک پاسخ..............
خوب خود دلیلی بر عدم علاقه به این کار هستش فکر نمی کنم دیگه لزومی داشت که این تاپیک رو ادامه میدادید.
نمی خواستم بگم ولی بذارین بگم :
فکر می کنین چرا نمی تونیم کاربرای ویندوز رو به سمت لینوکس بکشیم
دلیلش (که خودم هم جزوشون هستم ) اینه که
1- فقط حامی نرم افزارهای اپن سورس هستیم
2- هیچ میلی به دانستن مواردی به جز اونهایی که بهشون علاقه داریم ، نداریم
3- هیج موقع خودمون رو از لحاظ سطح دانش بالا نمی کشیم
4- کارمون شده فقط رفع اشکال و خوندن مطالب و دست نوشته های کاربرای دیگه
5- هیچ موقع خلاقیتی خاص و یا قابل توجه در زمینه لینوکس نداشتیم که ویندوز کارا بگن وااااااااای ببین چیکار کرده ؟
6- هدفمون گشترش نرم افزارهای باز متن هستش در صورتی که هنوز بسیاری از نرم افزارهای اپن سورس رو نمی شناسیم
7- همیشه از همدیگه حمایت می کنیم ولی وقت عمل هممون جیم میشیم
8- هیچ موقع برای ایجاد فعالیتی مناسب (چه برنامه نویسی چه گرافیک چه غیره ) به صورت گروهی در لینوکس اقدام نکرده ایم .
9- کاربرایی که علاقه مند بودن آموزشهای بسیار جالبی ارائه کردن . کودوممون حاضر شدیم اونها رو تکمیل بکنیم ؟ فقط خوندیم و لذت بردیم .
10-وقتی خودمون نمی تونیم کار تکی مناسبی در حد یک کاربر انجام بدیم نباید از دیگران کار گروهی انتظار داشته باشیم .
11-ارائه سی دی هما اگه می دونستین چقدر کار سختی هست و لذتش ریلیز اون چه قدر زیاده خودتون تنهایی می تونستین به آقای حسن پور اطلاع بدین و کمکشون کنین .
12-هیچ موقع از لینوکس شگردهای خاصی بیرون نکشیدیم تا ثابت کنیم که لینوکس چی هستش و چه قدرتی داره  .
13-هیچ کودوممون برای یک هدف واحد متحد نمیشیم و فقط حامی همدیگه هستیم .
14-بیشتر به جای اینکه تو خود لینوکس حضور فعال داشته باشیم تو فروم و سایر سایتهای لینوکسی فعالیت می کنیم و حاضر میشیم.
15-وقتی خودمون کمکی به خودمون و لینوکس نمی کنیم نباید انتظاری داشته باشیم که دیگران بیان بهمون کمک کنن
16-یکی به لینوس گفت (تا جایی که حافظم یاری میکنه): لینوکس برای ما چیکار کرده چه چیزی به ارمغان اورده ؟ ایشون گفتن شما برای لینوکس چکار کردین و چه چیزی ازش خواستین ؟؟!!
17-کار گروهی هیچ موقع در ایران به حد کافی مثمر ثمر نبوده و نیست ، خدا کنه بعدا باشه
18-تا جایی که کارمون فقط حرف زدن باشه همینی هستیم که خواهیم بود.
.
.
.

ممکنه مشکلات جامعه و یا مشکلات معیشتی و یا کلهم موارد دیگه ای رو بگین که اگه این مشکلات نبود و فلان میشد و بهمان . باید بگم که هیچ کودوم از اینها ربطی به علاقه و توسعه و همکاری و کارای گروهی نداره و هموشون بهانه ای برای فرار کردن هستن
می خوایین باز هم بنویسم که چرا این پروژه نیز به پایان نخواهد رسید و کمکی خواص نیز نخواهید داشت؟
یکی از عواملی که باعث میشه خود من از کارای گروهی بزنم این هستش که هیچ کودوم از بچه های گروه نمی تونن مسئولیت وجدانی رو تو کارای خودشون ایجاد کنن و هیچ موقع نخواستن واقعا وقتشون رو برای گروه بذارن کنار و بسیاری چیزهای دیگه. سالهاست که تو گروههای مختلف شرکت کردم و دارم شرکت می کنم ولی واقعا اوضاع کارای گروهی  افتضاح به هم ریختست .
به هرحال ببخشید فکر کنم چرندیاتم باز گل کرده. از هموتون معذرت خواهی می کنم و امیدوارم موفق، موید و سربلند و در راه لینوکس پیروز  باشید

ديبا

• مهمان
ترجمه توضیحات برای نمایه‌های فارسی و مهم‌تر ایجاد یک تاپیک چسبناک برای پیشنهادات کاربران در نرم‌افزارهای مفیدی که هما بایست شاملش گردد.
راستش من منظورتون رو از نمایه و چسبناک نفهمیدم . میشه جایزگینهای مناسبی براش تعیین کنین ؟ یعنی چی؟
و چیزی که بارها گفتم و باز هم میگم . ما کاربران لینوکس ایرانی تا 99 درصد فقط استفاده کننده و حامی هستیم نه توسعه دهنده و برنامه نویس و برای این هستش که پیشرفت خواصی نمی کنیم .
پیشنهاد بسیار جالبی هست ولی متاسفانه کاربرایی تا حد چند نفر فکر نکنم برای اینکار وقت بذارن .
البته این که گفتید :سی و شش بار مشاهده و یک پاسخ..............
خوب خود دلیلی بر عدم علاقه به این کار هستش فکر نمی کنم دیگه لزومی داشت که این تاپیک رو ادامه میدادید.
نمی خواستم بگم ولی بذارین بگم :
فکر می کنین چرا نمی تونیم کاربرای ویندوز رو به سمت لینوکس بکشیم
دلیلش (که خودم هم جزوشون هستم ) اینه که
1- فقط حامی نرم افزارهای اپن سورس هستیم
2- هیچ میلی به دانستن مواردی به جز اونهایی که بهشون علاقه داریم ، نداریم
3- هیج موقع خودمون رو از لحاظ سطح دانش بالا نمی کشیم
4- کارمون شده فقط رفع اشکال و خوندن مطالب و دست نوشته های کاربرای دیگه
5- هیچ موقع خلاقیتی خاص و یا قابل توجه در زمینه لینوکس نداشتیم که ویندوز کارا بگن وااااااااای ببین چیکار کرده ؟
6- هدفمون گشترش نرم افزارهای باز متن هستش در صورتی که هنوز بسیاری از نرم افزارهای اپن سورس رو نمی شناسیم
7- همیشه از همدیگه حمایت می کنیم ولی وقت عمل هممون جیم میشیم
8- هیچ موقع برای ایجاد فعالیتی مناسب (چه برنامه نویسی چه گرافیک چه غیره ) به صورت گروهی در لینوکس اقدام نکرده ایم .
9- کاربرایی که علاقه مند بودن آموزشهای بسیار جالبی ارائه کردن . کودوممون حاضر شدیم اونها رو تکمیل بکنیم ؟ فقط خوندیم و لذت بردیم .
10-وقتی خودمون نمی تونیم کار تکی مناسبی در حد یک کاربر انجام بدیم نباید از دیگران کار گروهی انتظار داشته باشیم .
11-ارائه سی دی هما اگه می دونستین چقدر کار سختی هست و لذتش ریلیز اون چه قدر زیاده خودتون تنهایی می تونستین به آقای حسن پور اطلاع بدین و کمکشون کنین .
12-هیچ موقع از لینوکس شگردهای خاصی بیرون نکشیدیم تا ثابت کنیم که لینوکس چی هستش و چه قدرتی داره  .
13-هیچ کودوممون برای یک هدف واحد متحد نمیشیم و فقط حامی همدیگه هستیم .
14-بیشتر به جای اینکه تو خود لینوکس حضور فعال داشته باشیم تو فروم و سایر سایتهای لینوکسی فعالیت می کنیم و حاضر میشیم.
15-وقتی خودمون کمکی به خودمون و لینوکس نمی کنیم نباید انتظاری داشته باشیم که دیگران بیان بهمون کمک کنن
16-یکی به لینوس گفت (تا جایی که حافظم یاری میکنه): لینوکس برای ما چیکار کرده چه چیزی به ارمغان اورده ؟ ایشون گفتن شما برای لینوکس چکار کردین و چه چیزی ازش خواستین ؟؟!!
17-کار گروهی هیچ موقع در ایران به حد کافی مثمر ثمر نبوده و نیست ، خدا کنه بعدا باشه
18-تا جایی که کارمون فقط حرف زدن باشه همینی هستیم که خواهیم بود.
.
.
.

ممکنه مشکلات جامعه و یا مشکلات معیشتی و یا کلهم موارد دیگه ای رو بگین که اگه این مشکلات نبود و فلان میشد و بهمان . باید بگم که هیچ کودوم از اینها ربطی به علاقه و توسعه و همکاری و کارای گروهی نداره و هموشون بهانه ای برای فرار کردن هستن
می خوایین باز هم بنویسم که چرا این پروژه نیز به پایان نخواهد رسید و کمکی خواص نیز نخواهید داشت؟
یکی از عواملی که باعث میشه خود من از کارای گروهی بزنم این هستش که هیچ کودوم از بچه های گروه نمی تونن مسئولیت وجدانی رو تو کارای خودشون ایجاد کنن و هیچ موقع نخواستن واقعا وقتشون رو برای گروه بذارن کنار و بسیاری چیزهای دیگه. سالهاست که تو گروههای مختلف شرکت کردم و دارم شرکت می کنم ولی واقعا اوضاع کارای گروهی  افتضاح به هم ریختست .
به هرحال ببخشید فکر کنم چرندیاتم باز گل کرده. از هموتون معذرت خواهی می کنم و امیدوارم موفق، موید و سربلند و در راه لینوکس پیروز  باشید

گیرم که شکر نمی‌فروشید
در دادن سرکه هم مکوشید!

با سلام؛
اگر اشکالی نداره همون سوال سطر نخست هم بذارین برای ناظرین و مدیر. :oops:
با سپاس

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
متوجه منظورتون نشدم میشه واضح تر لطف کنین ؟

آفلاین mtux

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 450
    • Mgroup
واضح صحبت کنین، جناب دیبا!
من که از این اشعار (فکر کنم اسمشون شعر باشه!) چیزی نفهمیدم.
Free Software Advocate and Developer
http://mtux.wordpress.com
My GNU Affero page: http://rate.affero.net/mtux

آفلاین سعید زبردست

• سعید زبردست
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1052
  • سعید زبردست
    • وبلاگ سعید زبردست
سلام

متاسفانه همونطور که خیلی از دوستان اصلاع دارن من روز های 5 شنبه تا 1 شنبه معمولا به اینترنت دسترسی ندارم. بخاطر همین فرصت نشده که این تاپیکرو ببینم.

به نظر من کار خیلی خوبیه. ولی عملی شدنش بهتره. چرا منتظریم؟ من یه صفحخه ویکی ایجاد می کنم. دوستانی که علاقه دارن برن اسمشون رو اونجا بنویسن و نظرات و ایده هاشون رو ارائه بدن. این هم آدرس ویکی:

http://wiki.ubuntu-ir.org/Homa/TODO
وب سایت - وبلاگ - «آنان که می توانند انجام می دهند و آنان که نمی توانند، انتقاد می کنند ...»
قوانین و خط مشی رفتاری در انجمنهای اوبونتو ایران

آفلاین amin

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 454
  • We live, as we dream - Joseph conrad
متوجه منظورتون نشدم میشه واضح تر لطف کنین ؟
این از اثرات تایپیک مشاعره است  ;D
در ضمن با شماره ی اول یعنی : ۱- فقط حامی نرم افزارهای اپن سورس هستیم ، مشکل دارم . به نظرم این عیب نیست بلکه باید هم اینطور باشه ! اینجا جمع شدیم تا از نرم افزارهای متن باز حمایت کنیم نه سورس بسته  ???
@cybertux
no sign

ديبا

• مهمان

با سلام؛
آقای mtux_mehrdad؛ ازتون خواهش میکنم لطفاً با بکارگیری چنین لحن‌هایی تاپیک را منحرف نکنید.... شاید که قرار باشه که ثمری ببار بیاید.

صفحات انجمن همچون اوراق دفتریست که براحتی میتوان از آن گذشت و نظاره‌گر بود، بجای آنکه مایه‌ی تکدر شد...
  لحن‌تان نه در خور پاسخ من بود و نه برازنده‌ی این انجمن که سابقه نداشته است...
 گویی با بکار بردن این عبارت، میخواهید بگویید که در صورت پاسخ ندادن(آنهم فوری!)؛ بایست منتظر عواقب وخیم آن  هم باشم.

اون شعر که واضح است: اگر به کمک ما نمی‌ایید، لااقل کاری-سخنی بمیان نیاورید که باعث دلسردی و نامیدی شود.
آن بخش از نقل‌ٔقول از من هم اگر بی‌سر‌وته است و بی‌معنی، چون پاره‌پاره شده. کامل بخوانید، متوجه خواهید شد. و اگر مشکل در دو واژه‌ی نمایه و چسبناک است که مدتهاست اولی بجای توضیحی برای عبارت یا کلمه‌ای بکار می‌رود و دومی هم همینطور؛ مدتهاست که در سایتهای معظمی در زمینه‌ی اپن‌سورس چون تکنوتاکس و... برای تاپیک‌هایی که قرار است توسط ناظرین و مدیران؛ در صدر فهرست انجمن قرار بگیرند تا بدینوسیله از دید اعضا مخفی نمانند، بکار می‌رود.
پس ملاحظه می‌فرمایید که من نیستم که جایگزین انتخاب میکنم، من از جایگزینهای انتخاب شده، استفاده کرده‌ام. همین

آقای پیشگوی؛ از قرار معلوم گویا در یک کلام برای نیل به اکثر موارد یادشده یا باید برنامه نویس شد و یکسره برنامه‌های متن‌باز بیرون داد و یا دیگر هیچ!!! صم بکم
نقل‌قول
8- هیچ موقع برای ایجاد فعالیتی مناسب (چه برنامه نویسی چه گرافیک چه غیره ) به صورت گروهی در لینوکس اقدام نکرده ایم
17-کار گروهی هیچ موقع در ایران به حد کافی مثمر ثمر نبوده و نیست
که اگر با خوشبینی به این حرکت نگاه کنید شاید از نوشتن این دو خودداری میکردید.

با اجازه آقایان اعضا و مدیر محترم و ناظرین با حوصله که کم در یاری فهم بهتر من از لینوکس زحمت نکشیده‌اند با این نام و آی‌دی خداحافظی میکنم و بزودی با نامی مردانه در انجمن حاضر میشوم.
موفق باشید و امیدوارم در این راه که سخت به آن امیدوارم، به نتیحه برسید.

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
متاسفم
نمی دونم واسه خودم یا واسه بقیه

اما متاسفم
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
راجع به بحث کمک به هما من بسیار موافقم و واقعا چی بهتر این :) اتفاقا تا به حال هم خیلی به هما کمک شده و بخشهایی از کد رابط گرافیکی بازنویسی شده. احتمالا اگر پستهای قدیمی همین انجمنها رو دیده باشید متوجه میشید که یکی لز کاربرای انجمن بخشایی از کد رو بازنویسی کردن و کاربران دیگه ای میخواستن بسته های 64 بیتی آماده کنند و... من تو همون پستها شرایطی رو گفتم. اگر کسی مایل به کمک هست همه شدیدا استقبال میکنند...
هما میتونه نسخه های مختلف برای Kubuntu یا برای سرور یا برای بازی یا برای سیستمهای 64 بیتی یا آموزش و... داشته باشه.

سعید کار بسیار جالبی انجام داده برای ساختن اون صفحه تو ویکی. میشه یک صفحه برای Kubuntu هم بسازید و یه تعداد از Kubuntu کارها بگن که Kubuntu کارها روی کوبونتو چه بسته های اضافی نصب میکنند و اینکه کسانی اون بسته ها رو تست کنند و اعلام کنند که اضافه بشه... رابط گرافیکی هم همراه با نسخه جدید بروز میشه و باز هم منتظر بهینه شدن کدها از طرف دوستان خواهیم بود...

در مورد این سو تقاهماتی هم که پیش اومده لطفا بحث رو مردونه زنونه نکنید. بخشی از زندگی ما تو این انجمنها زندگی در یک دنیای مجازیه و اصولا زن و مرد بودن توش مطرح نیست... بنابراین من فکر نمیکنم نیازی باشه که برید و با نامی مردونه برگردید.
بهتره روی همدیگر رو ببوسید و سو تفاهم ها رو به حساب سو تفاهم بگذارید نه بیشتر!

پ.ن. من کل بحثهای این پست رو نخوندم و خیلی جاهاش هم هست که خوندم ولی متوجه نشدم.
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
در مورد پیشنهاد سعید موافقم .
آقای حسن پور هم موارد جالب رو بیان فرمودند .
سعید جان اون صفحه که الان هست دستت درد نکنه . حالا دوستانی که قرار بود همکاری کنن بیان . ممنون

آفلاین amin

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 454
  • We live, as we dream - Joseph conrad
ترجمه و مقالات آموزشی برای هما دیگه چجوریه ؟! (در ویکی دوستان برای ترجمه و مقالات اعلام آمادگی کردن . به همین جهت پرام سوال شد )
میشه توضیح بدید ؟
به نظر میرسه بحث هما داره خیلی گسترده میشه.
@cybertux
no sign

آفلاین nemanaldin

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 347
  • TURKMEN-UGLU
سلام دوستان مدت زیادی میشه که من نتونستم به سایت سر بزنم چون اینترنتم لنگ بود کلا از همه چی محروم بودم
به نظر من هم ایده خوبیه و نیاز به کمک همه داره امیدوارم با همکاری هم بتونیم این نسخه هما رو زودتر پخش کنیم
من که با این اینترنت زغالی تمی تونم چیزی دانلود کنم برنامه نویسی هم که بلد نیستم فقط می تون شما رو تشویق کنم که این کار ارزشمن رو بکنید
موفق باشید