انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: به روز نبودن ویکی  (دفعات بازدید: 7210 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
پاسخ به: به روز نبودن ویکی
« پاسخ #15 : 06 آذر 1390، 12:45 ب‌ظ »
۵. از همه کاربرانی که ارور و در دسترس نبودن سرویس مواجه میشن صمیمانه عذرخواهی میکنیم. ما در بسیاری از این ایرادات دخیل نیستیم و نمیتونیم کمکی بکنیم و اغلب ایراد از سمت سرویس‌دهنده‌ است که هاستیگ این سایت رو انجام میده ولی همیشه سعی میکنیم که سرویس مطلوبی ارائه بدیم.
چرا هاست رو تغییر نمیدین؟
هزینه هاست با کیه؟

میزبانی ما فعلا دست گروه اروپایی اوبونتو هست و متاسفانه محدودیتهایی داریم در این مورد اما تا جایی که میدونم آقای حسن‌پور درحال بررسی و رفع ایرادها هستن
مالکیت این فروم چه جوریه؟ حق و دسترسی اصلی با کیه(گروه اروپایی یا اقا Mehdi و بقیه دوستان)؟
و از همه مهمتر: دیتابیس چی؟ اون در اختیار کیه؟
میشه این گروه اروپایی رو معرفی کنین؟ منظورتون www.ubuntuforums.org ـه؟

جامعه کاربری هیچ‌وقت نمیمیره!
جامه کاربری نمیمیره ولی بعضی چیزا بدون جامعه کاربری می میرن!

گاهی پیش میاد که افراد قدیمی‌تر به مرور زمان مشغله‌هاشون بیشتر میشه و این افراد جدید هستن که باید جای اونها رو بگیرن.
روال اینکه جدیدترها جای قدیمیترها رو بگیرن چیه؟ ارتقا به عنوان ناظم برای گوش اینو اونو پیچوندن و تاپیک جابجا کردن؟
اگه افراد جدید بخوان سیستم رو از smf عوض کنن میتونن؟ اگه بخواین دسته بندی رو عوض کنن می تونن و ...؟
یا باید منتظر بشین تا قدیمیترها بیان و بگن: ما وقت نداریم! زن و بچه داریم!  smf خوبه و حالا حالاها تصمیمی نداریم عوضش کنیم؟ همینی که هست! ما یکسالی هست که میخوایم مشکل ویکی رو حل کنیم ولی نمیشه و شما باید ممنون ما هم باشین! شما جدیدی ها چقدر جوگیرین! اگه دوست دارین درخواست بدین تا بعد از یه ماه اگه مدیری به انجمن سر زد و درخواست رو دید برسی کنیم و بشین ناظم...
متاسفانه این روزها کاربرها بیشتر جوگیر هستن و افراد با پشتکار و با ظرفیت و دور از حاشیه کمتر پیدا میشن.
جوگیر!
میشه دقیق تر توضیح بدین و مثال بیارین!
« آخرین ویرایش: 06 آذر 1390، 01:22 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #16 : 06 آذر 1390، 02:20 ب‌ظ »
هزینه هاست با کیه؟
چون: ۱. هر هاست جدیدی هم که گرفته بشه همین مشکلات و عدم دسترسی‌ها رو خواهد داشت! ۲. پولی نداریم که برای هاست جدید هزینه کنیم.
اگر هاست جدید بگیریم احتمالا یکی باید هزینه‌هاش رو بده، فعلا هزینه‌ای داده نمیشه.

مالکیت این فروم چه جوریه؟ حق و دسترسی اصلی با کیه(گروه اروپایی یا اقا Mehdi و بقیه دوستان)؟
و از همه مهمتر: دیتابیس چی؟ اون در اختیار کیه؟
میشه این گروه اروپایی رو معرفی کنین؟ منظورتون www.ubuntuforums.org ـه؟
گروه راهبران https://launchpad.net/~ubuntu-ir-council
گروه ناظران انجمنها https://launchpad.net/~ubuntu-ir-forum-moderators
نگران دیتابیس اصلی نباشید. ازش پشتیبان‌گیری میشه و در جای محفوظی نگهداری میشه ;)

روال اینکه جدیدترها جای قدیمیترها رو بگیرن چیه؟
اولین قدم اینه که ابراز تمایل کنن برای این کار! این ابراز تمایل از طریق عضویت در گروه هست که بسیار هم آسونه و اینجا در موردش توضیح داده شده. بعد به مرور و بسته به علاقه افراد میتونن در گروه‌های مختلف عضو بشن و یا درخواست ایجاد و مدیریت گروه جدید داشته باشند! در کنار اینها امیدواریم این کاربران جدید و علاقه‌مند رو در مراسمهای انتشار و سایر اجتماعات هم ببینیم، بیشتر با هم صحبت کنیم، از نقطه نظراتشون مطلع بشیم و بتونیم سرویس بهتری به کاربران تازه‌وارد بدیم :)
http://wiki.ubuntu.ir/Community/Membership

Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #17 : 06 آذر 1390، 02:56 ب‌ظ »
چون: ۱. هر هاست جدیدی هم که گرفته بشه همین مشکلات و عدم دسترسی‌ها رو خواهد داشت!
؟؟؟ واسه چی؟

نگران دیتابیس اصلی نباشید. ازش پشتیبان‌گیری میشه و در جای محفوظی نگهداری میشه ;)
میزبان رو معرفی نکردین
؟

روال اینکه جدیدترها جای قدیمیترها رو بگیرن چیه؟
اولین قدم اینه که ابراز تمایل کنن برای این کار! این ابراز تمایل از طریق عضویت در گروه هست که بسیار هم آسونه و اینجا در موردش توضیح داده شده. بعد به مرور و بسته به علاقه افراد میتونن در گروه‌های مختلف عضو بشن و یا درخواست ایجاد و مدیریت گروه جدید داشته باشند! در کنار اینها امیدواریم این کاربران جدید و علاقه‌مند رو در مراسمهای انتشار و سایر اجتماعات هم ببینیم، بیشتر با هم صحبت کنیم، از نقطه نظراتشون مطلع بشیم و بتونیم سرویس بهتری به کاربران تازه‌وارد بدیم :)
http://wiki.ubuntu.ir/Community/Membership
نه دیگه شما نباید یه تکه از حرف منو جدا کنی و جواب بدی. اون جمله ادامه ای هم داره که جوابش اینی که دادین نیست! دوستتون گفت جدیدترها جای قدیمی ها (که وقت ندارن) رو بگیرن(تزریق روح تازه). میخوام بدونم این چه جوری میشه که بشه؟

خوب حالا دوستان همگی قراره بیان که منطقی بحث بشه؟ یا دوباره اون لینک کذایی membership رو بدین و تمام.

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #18 : 06 آذر 1390، 06:14 ب‌ظ »
من سعی کردم که پاسخ سوالات شما رو مختصر و مفید و بدون ابهام بدم. شما هم ریلکس باشید و یک بار دیگه پاسخها رو مطالعه کنید :)
ایرادی نداره بقیه دوستان هم بیان و نظر بدن...
ضمنا جواب من منافاتی با جواب mohi نداره! ما همیشه از ورود کاربران جدید و ایده‌های نو استقبال میکنیم :)
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #19 : 06 آذر 1390، 07:21 ب‌ظ »
ما همیشه از ورود کاربران جدید و ایده‌های نو استقبال میکنیم :)
:o

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
« پاسخ #20 : 06 آذر 1390، 07:44 ب‌ظ »
نقل‌قول
ما همیشه از ورود کاربران جدید و ایده‌های نو استقبال میکنیم Smiley

کاملا از جواب‌هایی که به بنده دادید مشخص بود! این که دیگه پ.خ نبود که مثلا نرسیده باشه بهتون که...

خوشحالم که پاسخ میبینم!

نقل‌قول
۲. من از شما پ.خ نگرفتم! اگر هم گرفته باشم و شما سوال در مورد نصب مودم و... نپرسیده باشید قطعا پاسخ دادم.

خدا رو شکر یه کپی ازش رو توی Sentbox دارم! چک کنید شاید پیداش کردین:
« ارسال به: Mehdi حاضر: 28 مهر 1390,ساعت 21:25:29 »

و فکر میکنم انقدر حالیم باشه که بتونم مشکلاتی مثل مودم رو برطرف کنم و انقدر بفهمم که بدونم پ.خ جای سوال و جواب نیست! من اون موقع حرف‌ها و ایده‌های زیادی رو میخواستم بهتون بصورت شخصی بگم و دوستی و همکاریم رو اعلام کنم ولی متاسفانه دیگه وقتش رو ندارم پس یه سری حرفا رو همینجوری همینجا میگم...
نقل‌قول
ما همه تلاش خودمون رو برای به حرکت در آمدن پروژه انجام میدیم. ضمنا این فضا یک فضای عام‌المنفعه و غیرانتفاعی است چرا از ما انتظار دارید که بیش از توانی که داریم وقت بگذاریم؟ آیا وقتش نیست که خود شما مشارکت بیشتری داشته باشید؟

این عالیه ولی منظورتون کدوم حرکت اخیر هست؟ چرا؟ چون توقع از مدیران پروژه اینه که بیشتر از کاربرا وقت بزارن (وقتی کسی یه پروژه رو شروع میکنه معنیش اینه که وقت و توانایی لازم رو حتی برای یه تنه مواجه شدن با مشکلات داره) . منظورتون از شما، شمای نوعی هست یا شخص من؟ اگر شخص من منظورتون هست که فکر میکنم دارم نهایت تلاش خودم رو برای پیشرفت جامعه میکنم (مثل بقیه بچه‌های لینوکس ریویو)
نقل‌قول
ما بارها و بارها حضوری و غیرحضوری از کاربرا درخواست کردیم که مشارکت بیشتری داشته باشند. گاهی پاسخها خوب و مطلوب بوده و گاهی نبوده. گاهی کاربرای پرکارتر حاضر شدن در کارهای موجود مشارکت کنند و گاهی فکر کردن کاری رو دوباره شروع کنن. ما به هر ۲ نظر احترام میگذاریم و تا جایی که بتونیم کمکشون میکنیم.

آخه مهدی جان شما آدم منطقی‌ای هستی خوشبختانه... چه توقعی از جامعه کاربری دارید؟ مخصوصا توی ایران؟
جوامع کاربری هر از گاهی نیاز به یه محرک دارن. باید این محرک رو ایجاد کرد. مثلا کارای جدیدی کرد که کاربرا انگیزه بگیرن. مثل عوض کردن قالب، بروز کردن سیستم (اس‌ام‌اف پشتیبانی فارسی درستی نداره حالا شما بگو انجمن‌های انگلیسی ازش استفاده میکنن! حتی پشتیبانی انگلیسی درستی هم نداره!) خوب وقتی یه تیم تازه نفس اینا رو میبینه میگه چرا خودم حرکت جدیدی نکنم که به جامعه انگیزه بدم؟
شما بگو خودت صفحه ایندکس اینجا مال چه زمانی هست؟!
کارای خلاقانه کو؟
مثلا نمیشه طرح‌هایی برگزار کرد که کاربرا تشویق بشن؟ نمیشه یه مسابقه مقاله‌نویسی گذاشت؟ هزاران کار هست که میشه کرد برای اینکه کاربرا رو بیاریم تو متن کار...

نقل‌قول
از همه کاربرانی که ارور و در دسترس نبودن سرویس مواجه میشن صمیمانه عذرخواهی میکنیم. ما در بسیاری از این ایرادات دخیل نیستیم و نمیتونیم کمکی بکنیم و اغلب ایراد از سمت سرویس‌دهنده‌ است که هاستیگ این سایت رو انجام میده ولی همیشه سعی میکنیم که سرویس مطلوبی ارائه بدیم.

این مشکل در حد زیادی برطرف کردنش به خود ما ربط داره. خیلی ساده هست.. سایت رو ببرید روی یک هاست معتبر درست و حسابی!(البته اگر مشکل از ناتوانی سیستم نباشه!) اگر مشکل هزینه هست کافیه یه تاپیک بزنید ببینید چند نفر حاضرن کمک کنن! (البته الان دیگه که کاربرا هیچ حسی نسبت به اینجا ندارن بعید میدونم محقق بشه!)

نقل‌قول
ما قبول داریم که گروه راهبران و ناظران فعلی بیشتر از سایر کاربران فعالیت نمیکنند برای همین بارها و بارها از کاربرا خواستیم که به ما در مدیریت سایت و منابع کمک کنن و با تلاش و حضور بیشتر ناظر و مدیر بشن.
۷. برای بار nام (اگر باور ندارید جستجو کنید) ما به کمک و یاری شما نیازمندیم. اگر فکر میکنید که میتونید به گروه کاربران ایرانی اوبونتو کمک کنید و مایلید به عنوان عضو گروه راهبران و ناظران کمک کنید این صفحه رو ببینید http://wiki.ubuntu.ir/Community/Membership
۸. گروه تولید مستندات هم وجود داره که شما میتونید در صورت تمایل با مدیرش صحبت کنید http://wiki.ubuntu.ir/DocumentationTeam

این بارها و بارها‌ها در چه وضعیتی بوده؛؟ وسط تاپیک‌هایی که انتقادی بودن! وسط بحث‌ها! وسط دعواها! شد یک بار اطلاعیه رسمی بدید؟ نه جای دیگه... همینجا تو بخش اخبار و اطلاعیه‌ها...
ضمن اینکه مدیرای یه پروژه باید روابط خودشون رو گسترش بدن تا هر وقت لازم شد بتونن از کسایی که میشناسن بصورت اختصاصی دعوت کنن... نه اینکه همون تیم اولیه که 2 سال پیش بوده همین الان هم نخوایم تغییر کنه!
اون صفحه ویکی رو من حتی یک بار هم ندیده بودم... آخه کاربرا چطوری باید ببیننش؟ اگر واقعا نیاز ضروری باشه نباید این رو جایی بزارین که توی دید باشه؟ ضمن اینکه اگر این سایت برگرده به اوج خودش (نیاز به همت و خلاقیت خود مدیرانش داره) انقدر نیروی تازه نفس درخواست همکاری میده که مشکلی نباشه... مگه اینکه بخواین مدیریت رو به کسی ندین!

یه توصیه دوستانه... این سیستم دست و بال شما رو به شدت میبنده. یه فکر اساسی براش بکنید. بعد درجات کاربری ابتکاری رو توی انجمن پیاده کنید.. تاثیر عجیبی داره. انجمن‌های جدید بسازید که بتونن کارایی بهتری داشته باشن. کارگاه درست کنید چه میدونم صدتا کار میشه کرد.

دلیل این همه حرص خوردن اینه که سایت‌های تخصصی محلی توزیع‌ها باید خیلی قوی باشن. حتی انجمن‌های جامع نمیتونن جای خالی قدرت اونا رو پر کنن...

امیدوارم حرف‌هام رو با یه حالت تدافعی نخونین و از خارج از مدیریت بهش نگاه کنید!
یه تاپیک بزنید و انتقادات و پیشنهادات کاربرا رو جمع کنید و یکی یکی بهشون عمل کنید. با کاربرا بیشتر قاطی بشید و (با عرض پوزش) مدیر بازی در نیارید :)
درخواست امکاناتی که توی سایر انجمن‌ها هست چیز زیادی نیست (که البته تو smf نخواهید توانست اونها رو پیاده کنید!)

موفق باشید.

نقل‌قول
کاربرای این دوره اهل اینکارا نیستن هر قدر هم برنامه بچینین بی نتیجه اس
نسل متولدین دهه هفتاد بدرد لای جرز میخورن
باید این دوره ی گذار رو تحمل کرد

قبول ندارم.... کمی انگیزه لازمه. ضمننا من خیلی دهه هفتادی میشناسم که بالاتر از سنشون دارن کار میکنن  ;)

نقل‌قول
اگه میخواین انجمن رو بخوابونین همچین تاپیکی بزنین Smiley
چون امروز روز هیچکی حاضر به کمک نیست و برای حفظ ابرو هم شده نمی یان توی فروم خودشون رو افتابی کنن یا یوزرشون رو مخفی میکنن. شک نکنین ؛)

آدما اگر چیزی از جایی بهشون برسه سعی میکنن جبرانش کنن. این روزا از این انجمن چیزی به کسی نمیرسه (منظورم به شکل قابل ملاحظه هست) که بخوان جبران کنن... چون اصلا فعال نیست...
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 451
« پاسخ #21 : 07 آذر 1390، 05:08 ب‌ظ »
هزینه هاست با کیه؟
چون: ۱. هر هاست جدیدی هم که گرفته بشه همین مشکلات و عدم دسترسی‌ها رو خواهد داشت! ۲. پولی نداریم که برای هاست جدید هزینه کنیم.
اگر هاست جدید بگیریم احتمالا یکی باید هزینه‌هاش رو بده، فعلا هزینه‌ای داده نمیشه.
یه نظر ستجی راه بندازید واسه بهبود شرایط تبلیغات بزنیم یا نه ؟؟
مطمءنا تبلیغات کنید واسه دو روز اتفاقی نمیوفته
نقل‌قول
یک بار دیگه بهم توهین کنی...  :)
« آخرین ویرایش: 07 آذر 1390، 05:36 ب‌ظ توسط h2010n »

آفلاین G99057G1HGEQ

• Full Member
  • *
  • ارسال: 173
    • دالبا.وردپرس.کام
« پاسخ #22 : 07 آذر 1390، 05:53 ب‌ظ »
هزینه هاست با کیه؟
یه نظر ستجی راه بندازید واسه بهبود شرایط تبلیغات بزنیم یا نه ؟؟
مطمءنا تبلیغات کنید واسه دو روز اتفاقی نمیوفته
نقل‌قول
یک بار دیگه بهم توهین کنی...  :)
+1
نظرسنجی برای تبلیغات هم ایده‌ی خوبیه

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #23 : 07 آذر 1390، 06:02 ب‌ظ »
نقل‌قول
نظرسنجی برای تبلیغات هم ایده‌ی خوبیه
الان یکی از مدیرا میاد و کل بحث رو از ریشه میزنه تبلیغات که ناگفته مشخصه تکلیفش :) نظرسنجی!!!!!!!!!!! میگن نه و تمام.
« آخرین ویرایش: 11 آذر 1390، 11:20 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #24 : 11 آذر 1390، 11:19 ب‌ظ »
خوب این تاپیک علاوه بر عنوانش بحث رو کلی تر پیش برد. پس سوالم رو همین جا میپرسم.
یه سوالی از اولی که دکمه "امتیاز از جامعه کاربری" اضافه شد برام وجود داشت:
چرا برای مدیرا مثل بقیه مقدار این دکمه صفر نبود. دقیق یادمه که مثلاً کاربر Mehdi امتیازش حدود 34 بود! و بقیه مدیرا و ناظرا هم یکم پایینتر. این دکمه ها از نظر من ارزش نیس ولی وجودش سرگرمیه! میخوام بدونم چرا برای مدیرا اهمیت داشته که امتیازشون بالا باشه؟

و یه سوال دیگه هم قبلا داشتم (لینک زیر) که هیچ مدیری نیومد بهش جوابی بده!
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,24492.0.html

آفلاین G99057G1HGEQ

• Full Member
  • *
  • ارسال: 173
    • دالبا.وردپرس.کام
« پاسخ #25 : 20 آذر 1390، 04:59 ب‌ظ »
خوب این تاپیک علاوه بر عنوانش بحث رو کلی تر پیش برد. پس سوالم رو همین جا میپرسم.
یه سوالی از اولی که دکمه "امتیاز از جامعه کاربری" اضافه شد برام وجود داشت:
چرا برای مدیرا مثل بقیه مقدار این دکمه صفر نبود. دقیق یادمه که مثلاً کاربر Mehdi امتیازش حدود 34 بود! و بقیه مدیرا و ناظرا هم یکم پایینتر. این دکمه ها از نظر من ارزش نیس ولی وجودش سرگرمیه! میخوام بدونم چرا برای مدیرا اهمیت داشته که امتیازشون بالا باشه؟

و یه سوال دیگه هم قبلا داشتم (لینک زیر) که هیچ مدیری نیومد بهش جوابی بده!
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,24492.0.html
اینم یکی دیگه از اون سوالاست ;)
احتمالا به این علت که قبلا هم این امکان در انجمن فعال بوده و این امتیازها برمیگرده به گذشته

و اما در مورد این تاپیک
Mehdiجان (ناظر ویژه‌ی انجمن) فرمودن:
نقل‌قول
ما هم از بابت بروز نبودن ویکی ناراحتیم و خیلی غصه میخوریم ولی واقعیتش اینه که ویکی رو باید کاربرا بروز کنن
درسته، کاربرا زیاد همکاری نمی‌کنن. اما این خودش علت‌هایی داره، اینا مواردیه که به ذهن من رسید:
نکته‌ی اول اینکه فرآیند ثبت نام برای کار با ویکی پیچیده است
اولین مشکل همین جمله‌ی معروفه که من خودم امروز نیم ساعت هرکار کردم نتونستم از سدّش عبور کنم و نهایتا مثل دفعه‌های قبلی بیخیال شدم:
نقل‌قول
504 - The requested server didn't answer in time
نکته‌ی بعدی اینکه در هنگام ثبت نام در ویکی از کاربرا خواسته میشه که نام واقعی خودشونو وارد کنن:
نقل‌قول
الگوی نام کاربری صحیح در این سایت به صورت نام و نام‌خانوادگی حقیقی هر فرد به گونه‌ای که حرف اول نام و حرف اول نام‌خانوادگی با حروف بزرگ نوشته شود٬ می‌باشد. لطفاً این الگو را رعایت فرمایید. با رعایت این الگو کاربران دیگر، براحتی به صفحه خانگی شما نیز دسترسی خواهند داشت.
(قسمت‌های پررنگ در اصل متن هم پررنگ بودن و من تغییرشون ندادم)
اینطور که من فهمیدم خیلی راحت میشه یه اسم دروغی تحویل فرم ثبت نام داد و مشکلی هم پیش نمیاد کما اینکه بعضی از کاربرای فعلی ویکی از این الگو تبعیت نکردن.
اما نکته اینه که خیلی از کاربرا ترجیح می‌دن با نام واقعی شون ثبت نام نکنن. مخصوصا در کشوری مثل ایران، کاربرا دلایل بهتری برای این کار دارن. درسته که میشه خیلی راحت به سیستم دروغ گفت اما شاید خیلی‌ها حتی دوست نداشته باشن همین دروغ مصلحتی رو هم بگن، ثبت نام نکنن و بیخیال کل ماجرا بشن.

در کل به نظر من فرآیند ثبت نام برای یک تغییر ساده که ممکنه به ذهن یکی از کاربرا رسیده باشه و می‌خواسته اعمالش کنه زیادی پیچیده و وقت‌گیره.
فکر می‌کنم روش ویکی‌پدیا خیلی بهتره، چون هر کاربری می‌تونه به راحتی با هر نامی که دلش می‌خواد عضو بشه، و حتی بهتر از این، می‌تونه بدون ثبت نام هم اقدام به ویرایش صفحه‌ها بکنه! (تنها با ثبت آی‌پی)

حالا که بحث ویکپدیا شد، باید بگم با وجود اینکه که فرمت ویکی حاضر خیلی شبیه ویکیپدیاست (حتی شاید ساده‌تر از اون) ولی من روش کاری ویکی‌پدیا رو ترجیح می‌دم. من که موفق نشدم ثبت نام کنم تا ببینم چجوریه، اما به نظر میاد در ویکی حاضر مثلا برای نام‌گذاری قواعد خاصی در نظر گرفته شده و تغییر نام یک مقاله مشکلاتی رو ایجاد میکنه، در حالی که تو ویکی‌پدیا عنوان هر صفحه میشه آدرسش و با یک تغییر مسیر ساده از پس مشکلات برمی‌آییم و اینکه مسلما یادگیری یک استاندارد راحت‌تر از یادگیری دو تا استاندارده! و یک سری چیزای دیگه.

نقل‌قول
از همه کاربرانی که ارور و در دسترس نبودن سرویس مواجه میشن صمیمانه عذرخواهی میکنیم. ما در بسیاری از این ایرادات دخیل نیستیم و نمیتونیم کمکی بکنیم و اغلب ایراد از سمت سرویس‌دهنده‌ است که هاستیگ این سایت رو انجام میده ولی همیشه سعی میکنیم که سرویس مطلوبی ارائه بدیم.
نقل‌قول
هر هاست جدیدی هم که گرفته بشه همین مشکلات و عدم دسترسی‌ها رو خواهد داشت! ۲. پولی نداریم که برای هاست جدید هزینه کنیم.
ظاهرا مشکل عدم دسترسی به ویکی حادتر از مشکل عدم دسترسی به انجمنه. (لااقل برای من چندین بار پیش آمده که انجمن به‌درستی کار می‌کرده اما ویکی از کار افتاده بوده)
فکر نمی‌کنم همه‌ی هاست‌ها مثل هم باشن، اما مسما هر کدوم هزینه‌های خودشونو دارن، من بالاتر هم گفتم شاید بتونین مشکل هزینه رو با تبلیغات حل کنین (در اصل پیشنهاد h2011nعزیز بود) اما ظاهرا کسی از مدیران بزرگوار حوصله‌ی جواب دادن نداشت. به نظر من که حتی بسترهای رایگان ویکی که در سطح وب وجود دارن، بهتر از ویکی حاضر می‌تونن پاسخ‌گوی نیاز کاربران انجمن باشن. (درسته که با بقیه‌ی محیط انجمن همخوانی ندارن، اما لااقل کار می‌کنن و به نظر من همینه که مهمه)

من که وظیفه‌ی خودم دونستم اینو بنویسم، حالا اگه پاسخ نده مهم نیست :س

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 451
« پاسخ #26 : 09 دی 1390، 09:48 ب‌ظ »
تبریک میگم ویکی سایت منفجر شد!
(البته شاید فقط واسه منه!)

http://www.pic.iran-forum.ir/images/wpo0gqq51l5i6eg1t00d.png

اگه فقط واسه من بسته شده و بقیه دسترسی دارن راه حل مشکلی که برام پیش اومده رو بگید لطفا!
ممنون
« آخرین ویرایش: 09 دی 1390، 09:50 ب‌ظ توسط h2011n »