انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: پرسش و پاسخهای رایج FAQ  (دفعات بازدید: 167611 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین titi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
پاسخ به: پرسش و پاسخهای رایج FAQ
« پاسخ #15 : 25 اردیبهشت 1389، 12:51 ق‌ظ »
is there any body to help me?
farsi nemitoonam type konam bebakhshid...
soal:
Add internet radio station

dar Rhythmbox
mikham ye radio interneti add konam mige>
text/html decoder
ya migeh:
plugins Gstreamer kam dari
nadari .mikhaye begardam peyda konam barat...klik mikonam yes....migardeh badesh mige nadarim

dar forum haye english chize bedard bokhori peyda nakardam

peeshapeesh tashakkor mikonam
bebinam kodoom nabeghe ino hal mikone
az forum haye english kheyri nadidam... :)

آفلاین amirali1365

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
« پاسخ #16 : 25 اردیبهشت 1389، 05:50 ب‌ظ »
باسلام خدمت دوستان

يك سوالي داشتم از محضرتون

من تازه كارم وميخام ابونتوئي را كه نصب كردم حذف كنم ودوباره انرا نصب كنم .لطفا توضيح دهيد چطور ميتوانم اينكارراانجام دهم لطف كنيد دقيق توضيح دهيد كه از كجا وچطوري بايد برم وانراحذف كنم ؟ممنون

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1096
    • دست نوشته های من
« پاسخ #17 : 25 اردیبهشت 1389، 10:58 ب‌ظ »
نقل‌قول
دوتا سئوال پیش اومده: از نسخه ۹.۱۰ اوبونتو میشه به نسخه ۱۰.۴ لوبونتو مهاجرت کرد؟
موقعی که بخواین update کنید خودش میگه که اوبونتو را ارتقاع بده یا نه؟ :P

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
« پاسخ #18 : 26 اردیبهشت 1389، 08:29 ب‌ظ »
درباره سئوال شما درباره حذف اوبونتو تجربه شخصی من اینه که اگر با استفاده از ووبی نصب کرده باشید (یعنی با استفاده از پنجره ائی که مخصوص نصب از داخل سیستم عامل ویندوز هست) داخل درایو سی ویندوز و در پوشه اوبونتو یک آیکون هست به نام uninstall که با دوبار کلیک روی اون مراحل پاک شدن کامل آغاز میشه.
اما در صورتی که اونو با بوت از روی سی دی نصب کردید ، می تونید همون مراحل نصب نسخه بعدی رو آغاز کنید و موقعی که برنامه پارتیشن بندی (که فکر کنم مرحله سوم یا چهارم هست) در حین مراحل نصب آغاز می شه گزینه manual  رو انتخاب کنید و درایوی رو که نسخه قبلی روی اون هست رو پاک کنید و از نو اونو باز سازی کنید (گزینه ائی هم برای پاک کردنش بدون حذفش وجود داره) بعد مجددا روی همون درایو نسخه جدید رو تنظیم کنید.
اگر این اطلاهات کافی نیست بعد از مطالعه مراحل نصب مجددا اعلام کنید تا مفصلتر توضیح بدم.
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین 0000

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
« پاسخ #19 : 30 اردیبهشت 1389، 03:35 ب‌ظ »
سلام دیشب که می خواستم آپدیت کنم این پیام خطا رو به من داد اگه میشه کمک کنید
W: GPG error: http://archive.getdeb.net lucid-getdeb Release: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available: NO_PUBKEY A8A515F046D7E7CF
در ضمن مصرف cpu هم افزایش پیدا کرده دیشب روی صفر بود الان ۱۵ گاهی۲۰ و گاهی ۳۰ تا ۳۵
« آخرین ویرایش: 30 اردیبهشت 1389، 03:41 ب‌ظ توسط 0000 »

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #20 : 30 اردیبهشت 1389، 04:53 ب‌ظ »
سلام دیشب که می خواستم آپدیت کنم این پیام خطا رو به من داد اگه میشه کمک کنید
W: GPG error: http://archive.getdeb.net lucid-getdeb Release: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available: NO_PUBKEY A8A515F046D7E7CF
در ضمن مصرف cpu هم افزایش پیدا کرده دیشب روی صفر بود الان ۱۵ گاهی۲۰ و گاهی ۳۰ تا ۳۵

در مورد سی پی یو که باث بررسی کنی

اما اون ارور یعنی کلید مخزن رو اد نکردی و یا کردی اما سرور کمی گیر داشته ( عادیه ) و نتونسته کلید رو درست چک کنه ارور داده مشگلی خاصی نی  ;)

آفلاین اکبر خان

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
    • حسابداری
« پاسخ #21 : 31 اردیبهشت 1389، 06:15 ب‌ظ »
با سلام و خسته نباشید.من ابونتو 10.4 رو با این اینترنت داغون دانلود کردم.حالا وقتی میخام نصب کنم خطا میده اینم عکسی که گرفتم.
ممنون میشم اشکال کار رو بگید.در ضمن رایت هم کردم اما بوت نمیشه.راستی خواستم یه کلک بزنم اونم نشد.فایل boot.ini و wubildr و wubildr.mbr  کل پوشه ابونتو رو از یکی از دوستام که نصب کرده بود گرفتم و ریختم تو درایو c   و ریستارت کردم اما موقعی که میخام وارد ابونتو بشم میگه فایل root.disk وجود ندارد. پیشاپیش ممنون
« آخرین ویرایش: 31 اردیبهشت 1389، 06:24 ب‌ظ توسط akbarg64 »

lomion

• مهمان
« پاسخ #22 : 31 اردیبهشت 1389، 06:38 ب‌ظ »
اون لاگی که توی خطا گفته رو هم خوب بود اضافه می کردید تا دوستان بتونن بهتر نظر بدن :‌)

آفلاین اکبر خان

• Jr. Member
  • *
    • حسابداری
« پاسخ #23 : 31 اردیبهشت 1389، 07:23 ب‌ظ »
اینم لاگ.http://up.iranblog.com/Files/836f9854e9ca498ebbcf.zip

راستی شنیدم این نسخه با رم 256 هم خوب کار میکنه.درسته؟؟؟؟بازم ممنون.

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #24 : 31 اردیبهشت 1389، 07:30 ب‌ظ »
سلام به شما
اول از همه کنترل کنید که فایل آیزوئی که دانلود کردید سالم هست یا نه و اعلام کنید تا بعد به مشکل برسیم. پست من در تاپیک زیر به شما کمک می کنه که با کمک md5  صحت فایل دانلود شده رو کنترل کنید:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,7607.150.html
اگر فایل دانلود شده سالم بود  یکبار هم بوت اول سیستم رو روی سی دی قرار بدید و بصورت لایو اوبونتو رو بالا بیارید (روش این کار وابسته به سیستم شما متفاوت خواهد بود: یا با زدن دگمه Del در هنگام بوت اولیه وارد محیط ستاپ می شوید و از آنجا بوت اول رو به نام First boot یا Fst Boot رو در یکی از گزینه ها روی سی دی قرار می دید و یا در صورتیکه مادربرد درست و درمونی دارید با گزینه های F2 یا F12  می تونید انتخاب کنید که از روی سی دی بالا بیایید.
بصورت لایو که اوبونتو کاملا اجرا شد آیکونی در روی دسک تاپ به نام Install کلیک کنید و وارد مراحل نصب شوید (قبل از این کار از داخل ویکی مراحل نصب رو بررسی کنید و با آنها آشنا بشوید چون در این مرحله ممکن است اطلاعاتتان را پاک نمایید!) و بررسی نمایید آیا از این طریق می توانید نصب کنید یا نه.
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #25 : 31 اردیبهشت 1389، 07:34 ب‌ظ »
بررسی کن نسخه ائی که دانلود کردی ۶۴ بیتی نیست!
به نظرم توی اون فایل ان ایراد رو گرفته:
05-21 09:38 DEBUG  Distro: wrong arch: i386 != amd64
----

آفلاین اکبر خان

• Jr. Member
  • *
    • حسابداری
« پاسخ #26 : 01 خرداد 1389، 10:01 ق‌ظ »
سلام به شما
اول از همه کنترل کنید که فایل آیزوئی که دانلود کردید سالم هست یا نه و اعلام کنید تا بعد به مشکل برسیم. پست من در تاپیک زیر به شما کمک می کنه که با کمک md5  صحت فایل دانلود شده رو کنترل کنید:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,7607.150.html
اگر فایل دانلود شده سالم بود  یکبار هم بوت اول سیستم رو روی سی دی قرار بدید و بصورت لایو اوبونتو رو بالا بیارید (روش این کار وابسته به سیستم شما متفاوت خواهد بود: یا با زدن دگمه Del در هنگام بوت اولیه وارد محیط ستاپ می شوید و از آنجا بوت اول رو به نام First boot یا Fst Boot رو در یکی از گزینه ها روی سی دی قرار می دید و یا در صورتیکه مادربرد درست و درمونی دارید با گزینه های F2 یا F12  می تونید انتخاب کنید که از روی سی دی بالا بیایید.
بصورت لایو که اوبونتو کاملا اجرا شد آیکونی در روی دسک تاپ به نام Install کلیک کنید و وارد مراحل نصب شوید (قبل از این کار از داخل ویکی مراحل نصب رو بررسی کنید و با آنها آشنا بشوید چون در این مرحله ممکن است اطلاعاتتان را پاک نمایید!) و بررسی نمایید آیا از این طریق می توانید نصب کنید یا نه.

درود مال من لب تابه و با کلید دلت بوت نمیشه.اما دوستم که گفتم همینو نصب کرده.یه چیز دیگه من قبلا 9.4 رو دانلود کردم و هیچ مشکلی نداشت الان همون هم داره همین خطا رو میده.فک نکنم 64 بیت باشه.32 بیت است.

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #27 : 01 خرداد 1389، 01:46 ب‌ظ »
با استفاده از سی دی لایو مراحل نصب رو دنبال کردید؟ احتمالا با یکی از کلیدهای F  که احتمالا یا F2 هست و یا F12  می تونید بوت اول رو تغییر بدید.
قدغن بودن پرمیژن ها توی ویندوز چیزی هست که من خاطره تلخی ازش دارم :( به نظر می رسید توی ویندوز هر رندی می تونست از یک فاصله بعید پرمیژن های فایل های سیستم من رو به دلخواه تغییر بده.
فایل صحتش تایید شد؟
این مطالب رو هم کنترل کنید
----

آفلاین اکبر خان

• Jr. Member
  • *
    • حسابداری
« پاسخ #28 : 01 خرداد 1389، 02:40 ب‌ظ »
nبازم درود.کلید f10 هست.نیازی به تغییر بوت اول نبود.فایل هم صحیح و سالمه چون دوستم داره ازش استفاده میکنه.در ضمن یه لینوکس دیگه هم دانلود کردم همین مشکل رو داره البته از روی سی دی اجرا میشه یعنی نیازی به نصب نداره.یه چیز دیگه میخام کنار ویندوزم ابونتو رو داشته باشم یعنی موقع نصب گزینه دوم رو انتخاب میکنم که تغییراتی ایجاد نشه.از لحاظ پارتیشن بندی.حالا باید چه بلایی به سر این پرمیژن لعنتی بیارم که ساکت بشه ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #29 : 01 خرداد 1389، 03:13 ب‌ظ »
هر چقدر توی فایل لوگ شما بررسی می کنم ، کمتر سردر میارم ;D به نظر می ره ایراد از اجازه نداشتن فایلی برای اجرا باشه (که چراشو نمی دونم!):
05-18 10:14 DEBUG  TaskList: ### Running copy_file...

05-18 10:14 ERROR  TaskList: [Errno 13] Permission denied

Traceback (most recent call last):

File "\lib\wubi\backends\common\tasklist.py", line 197, in __call__

File "\lib\wubi\backends\common\utils.py", line 209, in copy_file

IOError: [Errno 13] Permission denied

05-18 10:14 DEBUG  TaskList: # Cancelling tasklist

05-18 10:14 ERROR  root: [Errno 13] Permission denied

File "\lib\wubi\application.py", line 56, in run

File "\lib\wubi\application.py", line 128, in select_task

File "\lib\wubi\application.py", line 194, in run_cd_menu

File "\lib\wubi\application.py", line 118, in select_task

File "\lib\wubi\application.py", line 156, in run_installer

File "\lib\wubi\backends\common\utils.py", line 209, in copy_file

IOError: [Errno 13] Permission denied

05-18 10:14 DEBUG  TaskList: New task check_iso

05-18 10:14 DEBUG  CommonBackend: Searching for local ISO

05-18 10:14 DEBUG  CommonBackend: Could not find any ISO or CD, downloading one now

05-18 10:14 DEBUG  TaskList: New task get_metalink

05-18 10:14 ERROR  TaskList: Cannot download the metalink and therefore the ISO

File "\lib\wubi\backends\common\backend.py", line 493, in get_iso

File "\lib\wubi\backends\common\backend.py", line 331, in download_iso

Exception: Cannot download the metalink and therefore the ISO

05-18 10:14 DEBUG  TaskList: # Cancelling tasklist

05-18 10:14 DEBUG  TaskList: # Finished tasklist
ولی یه زحمت دیگه هم شما بکش:
با نسخه لایو بالا بیا و به یکی از درایو های ویندوزی برو (بهتر که درایو فایل های سیستمی) و بررسی کن دو تا پوشه به نام های:
RECICLER
و
system info
یا یه چیزهائی مثل این داخلش نیست؟
فکر کنم به هر جهت ایراد از دوقسمت بیشتر نمی تونه باشه:
یا ویندوز شما سالم نیست و یا سی دی شما!
----