انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پروژه جبیر  (دفعات بازدید: 29204 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : پروژه جبیر
« پاسخ #60 : 22 فروردین 1391، 06:46 ب‌ظ »
اصلا در دنیای آزاد مرزهای سیاسی معنا ندارن که بخوایم به چیزی برچسب بیگانه بودن بزنیم
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #61 : 22 فروردین 1391، 06:56 ب‌ظ »
منظورم از بیگانه مرز سیاسی نبود!

منظورم توزیعی بود که غیر ساختنش :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #62 : 22 فروردین 1391، 07:12 ب‌ظ »
همین غیر رو متوجه نمی‌شم. اگه منظورت خارجیه که همون که بالا گفتم. چه اشکالی داره از یه توزیع امریکایی یا حتا اسرائیلی استفاده کنیم؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #63 : 22 فروردین 1391، 07:41 ب‌ظ »
همین غیر رو متوجه نمی‌شم. اگه منظورت خارجیه که همون که بالا گفتم. چه اشکالی داره از یه توزیع امریکایی یا حتا اسرائیلی استفاده کنیم؟

هیچ مشکلی نداره :)

ولی در کل گفتم، من ترجیح دادم به جای اینکه روی یک توزیع دیگه وقت بزارم توزیع خودم رو ایجاد کنم و برای کارهایی که در زمینه های مختلف روند کندی داره و یا راکده روی توزیع خودم وقت بگذارم :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #64 : 22 فروردین 1391، 07:47 ب‌ظ »
خب اگه احساس می‌کنی روی توزیعی مثل اوبونتو کمبودی وجود داره بهتر نیست که وقت بذاری و اون رو درست کنی و توی اوبونتو قرارش بدی تا همه بتونن ازش استفاده کنن؟ این طوری فکر می‌کنم برای خودت هم بهتره. چون بعداً می‌گن فلانی اومد اون باگ اوبونتو رو درست کرد. تازه این غیر از لذت اینه که بدونی ۲۰۰ میلیون کاربر دارن با برنامه‌ای که تو درستش کردی کار می‌کنن.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #65 : 22 فروردین 1391، 07:50 ب‌ظ »
خب اگه احساس می‌کنی روی توزیعی مثل اوبونتو کمبودی وجود داره بهتر نیست که وقت بذاری و اون رو درست کنی و توی اوبونتو قرارش بدی تا همه بتونن ازش استفاده کنن؟ این طوری فکر می‌کنم برای خودت هم بهتره. چون بعداً می‌گن فلانی اومد اون باگ اوبونتو رو درست کرد. تازه این غیر از لذت اینه که بدونی ۲۰۰ میلیون کاربر دارن با برنامه‌ای که تو درستش کردی کار می‌کنن.

دقیقا به همین خاطر یک ریمستر از اوبونتو درست کردم ، چون مخزنی که در حال ساختنش هستم برای اوبونتو هم کاربردیه و افراد با ادد کردنش میتونند به راحتی برنامه های ما رو روی اوبونتو هم استفاده کنند به جز دو مورد :)

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #66 : 22 فروردین 1391، 08:23 ب‌ظ »
سلام؛

هدفت هرچی که هست ( تجاری، غیر تجاری، فان به قول دوستان، و... ) به خاطر اراده ای که داری بهت تبریک می گم، یه جای پروژه ی شما با ایده های من که قراره منم یه ریمستر بسازم مشابه هست، اونم ساده سازی و کمتر کردن مشکلات کاربران عادی که فقط می خوان کار کنن با کامپیوتر و آزاد و غیر آزاد بودن براشون اهمیتی نداره مثل بیشتر کاربرای ایرانی...

طرف دلش می خواد بی دردسر یه آهنگ گوش بده و کارای پیش پا افتاده ی دیگه، الان به جرات می گم که بیشتر کسانی که با کامپیوتر کار می کنن فقط مقاصد تفریحی دارند... مثل فیلم، موسیقی، اینترنت و امثالهم.

حالا یه نفر بلند شده داره یه توزیع بر مبنای گنو/لینوکس ایجاد می کنه، یه توزیع دیگه روی همه ی توزیع ها مثلا از 1000 تا توزیع الان شدن 1001!!!! جز گسترده تر شدن انتخاب برای سایر کاربران به نظرتون مشکلی هست؟

البته توزیعی که من به فکرش هستم فعلا توی فاز تحقیقاته، حدود 1 سالی میشه که دارم روی تحقیقات اولیه برای این ریمستر کار می کنم. می گم تو فاز تحقیقات هستم به این خاطره که چون نمی خوام فقط یه ریمستر ساده باشه دارم کامل تحقیق می کنم تا بتونم یه توزیع با کاربری ساده بسازم.
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #67 : 22 فروردین 1391، 09:17 ب‌ظ »
سلام؛

هدفت هرچی که هست ( تجاری، غیر تجاری، فان به قول دوستان، و... ) به خاطر اراده ای که داری بهت تبریک می گم، یه جای پروژه ی شما با ایده های من که قراره منم یه ریمستر بسازم مشابه هست، اونم ساده سازی و کمتر کردن مشکلات کاربران عادی که فقط می خوان کار کنن با کامپیوتر و آزاد و غیر آزاد بودن براشون اهمیتی نداره مثل بیشتر کاربرای ایرانی...

طرف دلش می خواد بی دردسر یه آهنگ گوش بده و کارای پیش پا افتاده ی دیگه، الان به جرات می گم که بیشتر کسانی که با کامپیوتر کار می کنن فقط مقاصد تفریحی دارند... مثل فیلم، موسیقی، اینترنت و امثالهم.

حالا یه نفر بلند شده داره یه توزیع بر مبنای گنو/لینوکس ایجاد می کنه، یه توزیع دیگه روی همه ی توزیع ها مثلا از 1000 تا توزیع الان شدن 1001!!!! جز گسترده تر شدن انتخاب برای سایر کاربران به نظرتون مشکلی هست؟

البته توزیعی که من به فکرش هستم فعلا توی فاز تحقیقاته، حدود 1 سالی میشه که دارم روی تحقیقات اولیه برای این ریمستر کار می کنم. می گم تو فاز تحقیقات هستم به این خاطره که چون نمی خوام فقط یه ریمستر ساده باشه دارم کامل تحقیق می کنم تا بتونم یه توزیع با کاربری ساده بسازم.

امیدوارم شما هم در عرصه کاری ساخت توزیع موفق باشید :)

آفلاین ttycyber

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
« پاسخ #68 : 22 فروردین 1391، 09:52 ب‌ظ »
من این موضوع را با آقای وزیر در میان گذاشتم " حمایت از پروژه جبیر " ایشان پذیرفتند به شرط این که هیچ آثار یا حمایتی از استکبار جهانی در آن نباشد .

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #69 : 22 فروردین 1391، 10:05 ب‌ظ »
من این موضوع را با آقای وزیر در میان گذاشتم " حمایت از پروژه جبیر " ایشان پذیرفتند به شرط این که هیچ آثار یا حمایتی از استکبار جهانی در آن نباشد .
سلام
ورودتون رو به انجمن تبریک میگم. امیدوارم ارسالهای دیگتون مثل این پست یه جور شوخی و اسپم نباشه که ۱۰ تا پست بعدشم بحث ایجادبشه. ](*,)
موفق باشین.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #70 : 22 فروردین 1391، 10:50 ب‌ظ »
مشکلی که نداره، ولی خوب اون وقت می‌تونه روی حل کردن یک باگ گذاشته بشه که به تعداد زیادی کاربر کمک میکنه و توی همه توزیع‌ها قرار می‌گیره،‌ می‌تونه صرف ترجمه یک نرم‌افزار بشه که توی تمام توزیع‌ها قرار بگیره، می‌تونه صرف گزارش یک باگ بشه که این مشکل رو توسعه‌دهندگان حل کنند، صرف توسعه یک نرم‌افزار کاربردی بشه که بهش نیاز هست، صرف توسعه امکانات یک نرم‌افزار موجود بشه که اون نرم‌افزار بتونه با نرم‌افزارهای معادل تجاریش رقابت کنه، یا اینکه میتونه صرف یک Remaster بشه که نیازی به اون احساس نمیشه و عمرش شاید یک سال هم نباشه.

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #71 : 22 فروردین 1391، 11:59 ب‌ظ »
حالا يه نفر بلند شده داره يه توزيع بر مبناي گنو/لينوکس ايجاد مي کنه، يه توزيع ديگه روي همه ي توزيع ها مثلا از 1000 تا توزيع الان شدن 1001!!!! جز گسترده تر شدن انتخاب براي ساير کاربران به نظرتون مشکلي هست؟
مشکلي که نداره، ولي خوب اون وقت مي‌تونه روي حل کردن يک باگ گذاشته بشه که به تعداد زيادي کاربر کمک ميکنه و توي همه توزيع‌ها قرار مي‌گيره،‌ مي‌تونه صرف ترجمه يک نرم‌افزار بشه که توي تمام توزيع‌ها قرار بگيره، مي‌تونه صرف گزارش يک باگ بشه که اين مشکل رو توسعه‌دهندگان حل کنند، صرف توسعه يک نرم‌افزار کاربردي بشه که بهش نياز هست، صرف توسعه امکانات يک نرم‌افزار موجود بشه که اون نرم‌افزار بتونه با نرم‌افزارهاي معادل تجاريش رقابت کنه، يا اينکه ميتونه صرف يک Remaster بشه که نيازي به اون احساس نميشه و عمرش شايد يک سال هم نباشه.

اين همه کاربر دارن از سيستم عاملهاي آزاد استفاده مي کنند و هر روز هم باگهايي رو گزارش مي دن؛ اين همه کاربر علاقمند هست که دارن روي ترجمه ي برنامه ها کار مي کنند ( منظورم فقط ايران نيست )، اين همه برنامه نويس دارن روي برطرف کردن باگها کار مي کنند؛

از کجا معلوم! شايد با تولد اين توزيع جرقه ي ايجاد يک سري برنامه زده شد که براي ما و جامعه ي ما مفيد باشه؟ شايد در روند توسعه ي اين توزيع مشکلاتي حل بشه که راه رو براي توزيع هاي ديگه هموار بکنه؛ شايد اين توزيع بتونه برخي رو متقاعد بکنه که به سمت نرم افزار هاي آزاد بيان و به اين طيف از نرم افزار ها علاقمند بشن.
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #72 : 23 فروردین 1391، 04:43 ب‌ظ »
حالا يه نفر بلند شده داره يه توزيع بر مبناي گنو/لينوکس ايجاد مي کنه، يه توزيع ديگه روي همه ي توزيع ها مثلا از 1000 تا توزيع الان شدن 1001!!!! جز گسترده تر شدن انتخاب براي ساير کاربران به نظرتون مشکلي هست؟
مشکلي که نداره، ولي خوب اون وقت مي‌تونه روي حل کردن يک باگ گذاشته بشه که به تعداد زيادي کاربر کمک ميکنه و توي همه توزيع‌ها قرار مي‌گيره،‌ مي‌تونه صرف ترجمه يک نرم‌افزار بشه که توي تمام توزيع‌ها قرار بگيره، مي‌تونه صرف گزارش يک باگ بشه که اين مشکل رو توسعه‌دهندگان حل کنند، صرف توسعه يک نرم‌افزار کاربردي بشه که بهش نياز هست، صرف توسعه امکانات يک نرم‌افزار موجود بشه که اون نرم‌افزار بتونه با نرم‌افزارهاي معادل تجاريش رقابت کنه، يا اينکه ميتونه صرف يک Remaster بشه که نيازي به اون احساس نميشه و عمرش شايد يک سال هم نباشه.

اين همه کاربر دارن از سيستم عاملهاي آزاد استفاده مي کنند و هر روز هم باگهايي رو گزارش مي دن؛ اين همه کاربر علاقمند هست که دارن روي ترجمه ي برنامه ها کار مي کنند ( منظورم فقط ايران نيست )، اين همه برنامه نويس دارن روي برطرف کردن باگها کار مي کنند؛

از کجا معلوم! شايد با تولد اين توزيع جرقه ي ايجاد يک سري برنامه زده شد که براي ما و جامعه ي ما مفيد باشه؟ شايد در روند توسعه ي اين توزيع مشکلاتي حل بشه که راه رو براي توزيع هاي ديگه هموار بکنه؛ شايد اين توزيع بتونه برخي رو متقاعد بکنه که به سمت نرم افزار هاي آزاد بيان و به اين طيف از نرم افزار ها علاقمند بشن.

+1

این دقیقا هدف اصلی پروژه جبیر هست :)

فکر میکنید چرا ویندوز اینقدر محبوبه؟ علتش سادگی کار باهاشه!

خب جبیر هم قرار هست تا حدود زیادی مثل ویندوز باشه، یعنی کار باهاش راحت باشه و در کنار برنامه های روزمره کم کم کاربر با نرم افزار آزاد، آزادی نرم افزار و ... آشنا بشه:)

نمیدونم چند درصد از ما لینوکس رو با توزیعی مثل اوبونتو که کار باهاش نسبتا راحته شروع کردیم، ولی من خودم به شخصه از ردهت تجاری شروع کردم (نسخه کلاینت) و بعد از 30 روز پایان مهلت آپدیتش پشیمونم کرد! چندین بار خواستم دوباره برگردم سمت لینوکس ولی نشده! اما وقتی اوبونتو، مینت و این جور توزیعات رو میبینم واقعا لذت میبرم از کار با لینوکس! چون همه چیز درست جای خودش قرار داره و تا کمترین حد ممکن نیاز به خط فرمان و ... احساس میشه:)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #73 : 24 فروردین 1391، 12:37 ق‌ظ »
معنی سادگی این نیست که نیاز به خط فرمان از بین بره. سادگی یعنی مستندات اون‌قدر قوی باشن که انجام هرکاری با کمک اون‌ها ممکن باشه. پیش‌نهاد می‌کنم این پست رو بخونی

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #74 : 24 فروردین 1391، 04:30 ق‌ظ »
درسته، ولی سهم ایرانی‌ها در این‌ها چقدره؟ درصد بگیریم تقریبا صفر! و چه خوب که اونها هستند، وگرنه بجای حل مشکلات اصلی، فقط توزیع زیاد می‌شد.
اینکه بگیم بذار اول توزیع خودمون رو راه بندازیم بعد بریم مشکلات نرم‌افزارها رو رفع کنیم هم که بهش میگن وعده سر خرمن.