انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خبر مهم: ارائهٔ لایحه‌ پیوستن ایران به کپی‌رایت به دولت  (دفعات بازدید: 19570 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
به نظر بنده هم کار خوبیه در کشوری که نام اسلامی را دارد درست است که سخت است همه چیز اسلامی شود ولی اگر ذره ای هم حرکتی رخ دهد
جای شکر دارد.

اسلام کپی رایت ؟؟!!!!؟؟!!!!!؟!!!!؟؟؟؟!!!!!!؟؟!!!!؟؟ اینها چه ربطی به هم دارن
نمی گم که اسلام موافقه یا مخالف چون نه می دونم و نه می خوام بدونم و نه واقعا مهمه (ببخشید اینجوری میگم امیدوارم کسی ناراحت نشه)
همین رو کم داریم که اسلام (هر چیزی که ربطی به نرم افزار و دنیای کامپیوتر نداره) وارد دنیای کامپیوتر بشه مخصوصا دنیای آزاد
احتمالا بر علیه یونیتی حکم جهاد صادر بشه و ریچارد استالمن ملهد و محکوم به مرگ

خدا یا هر اتفاقی که صلاح است بر  کاغذ سرنوشتمان بنویس که صلاح تو بهترین اتفاق است.
خدا چیکار داره
چرا اینقدر از خدا و اسلام و مسلمین و ... استفاده ابزاری می کنید
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین mohsen69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
سلام
دو تا مطلب رو می خواستم عرض کنم:
۱- اسلام خودش کارشناس و فقیه داره و اون ها هستند که باید حکم اسلام رو در مورد یه چیزی تشخیص بدن. پس اینکه اسلام حکم جهاد یا کشتن یه کسی رو صادر کنه وظیفه فقهاست و بهتره ما تو مسائلی که بهش وارد نیستیم دخالت نکنیم.
۲- یکی از ویژگی های خوبی که من در دوستان دنیای نرم افزار آزاد می بینم روحیه ضد استکباری اون هاست علیه مایکروسافت و سایر کمپانی های انحصارطلب که به نظرم خیلی خوبه ولی ای کاش یه کم از این روحیه رو خرج مصادیق دیگر استکبار هم می کردند. شاید هم می کنند. نمی دونم.  ;)
«هیچ استدلالی مبنی بر اینکه آنچه اکثریت اراده می‌کند صحیح است، وجود ندارد.»

آفلاین Sir-Shadow

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 69
قانون کپی‌رایت یه بحثه و نحوه‌ی اجرا کردن این قانون یه بحث دیگه
قانون می‌گه مولف حق داره اثر خودش رو طبق خواسته‌ی خودش در اختیار دیگران قرار بده چون تولید کنندشه و حق این کار رو داره
در این صورت حتی مجوزی مثل GPL هم خودش یک نوع کپی‌رایت هست، یعنی شرایطی که تولید کننده برای استفاده از محصولش وضع کرده
ما از آزادی علم حمایت می‌کنیم چون به این عقیده رسیدیم که منفعت جامعه رو بالاتر از منفعت خودمون ببینیم، پس کسی تا این دید رو پیدا نکنه نمی‌تونه طرفدار آزادی علم باشه

به نظرم این قانون به خودی خود خوبه چون باعث رعایت حق دیگران میشه
کسی کار می‌کنه و از درآمدش بخشی رو به دیگران می‌بخشه و یا در کار‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنه که منفعتی جمعی داره
نمی‌تونیم به این دلیل که کمک کردن به دیگران کار پسندیده‌ایه، به زور از دیگران پول بگیریم و به نیازمند کمک کنیم، صد البته که قانونی وضع می‌کنیم تا هرکس مالک و اختیار دار اموال خودش باشه و استفاده از اموال دیگران بدون اجازه‌ی اون‌ها رو محکوم می‌کنیم و اسم دزدی رو بر اون می‌گذاریم

آزادی علم یک فلسفه‌ی وجودی هست که هرکس باید به صورت شخصی اون رو درک و برای گسترشش در جامعه فعالیت کنه
البته در جامعه‌ی ایران فعلا وضعیتی هست که نیاز به سال‌ها کار و تلاش در زمینه‌های مختلف وجود داره تا بشه همچین قانونی رو به اجرا گذاشت

این که دوستان پای دین و سیاست رو پیش کشیدن
دین مجموعه‌ توصیه‌هایی برای کلیات زندگیه
دین میگه به اموال دیگران تجاوز نکنید، ولی نمیاد تک تک همسایه‌ها رو نام ببره و بگه به اموال این فرد هم نباید تجاوز بکنید
پس این که دین در مورد کپی رایت چی می‌گه، دین در این مورد اصلا حرفی نمی‌زنه! طبق حکم دین، دیگران اختیار دار اموالشون هستن و ما حق تجاوز به اون رو نداریم.

درمورد حرف دوست عزیز irimohsen
همیشه می‌گن اعلم رو تشخیص بدید و بعد ازش پیروی کنید.
یعنی اول به عقلتون مراجعه کنید ببنید کی بهترین حرف‌ها رو می‌زنه بعد برید ازش تقلید کنید
در قرآن به وفور در مورد عقل صحبت و همیشه به تفکر کردن توصیه شده
این که ما عقل رو آک بزاریم تا کسانی هرچه خواستند بگند، وضعی بهتر از وضع کنونی به همراه نخواهد داشت
و البته فکر نمی‌کنم دوستانی که آزادی رو بخوان ضد و یا موافق کشور‌هایی باشن که شما استکبار می‌نامید، من به شخصه همیشه از آزادی که طبق اصول انسانی باشه در هر کجای دنیا و به دست هر کس حمایت میکنم.
« آخرین ویرایش: 02 اردیبهشت 1391، 01:23 ق‌ظ توسط Sir-Shadow »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
در این صورت حتی مجوزی مثل GPL هم خودش یک نوع کپی‌رایت هست، یعنی شرایطی که تولید کننده برای استفاده از محصولش وضع کرده

بله. GPL یه لایسنس کپی‌رایت هست. ولی طراحی شده برای این که کپی‌رایت رو از بین ببره و وقتی که کپی رایت از بین رفت خودش هم ازبین می‌ره.
می‌دونی چرا GPL به وجود اومد؟ چون مردم به خاطر وجود کپی‌رایت این آزادی رو نداشتن که از کدهای امثال مایکروسافت و اپل استفاده کنن، ولی مایکروسافت و اپل می‌تونستن از کدهای مردم استفاده کنن. برای همین ریچارد استالمن، این نابغه‌ی بزرگ اومد و یه تریکی به عاملان کپی‌رایت زد که اون سرش ناپیدا. گفت این کدی که ما می‌نویسیم آزاده و همه می‌تونن ازش استفاده کنن، ولی همون‌طور که ما نمی‌تونیم از کد شما استفاده کنیم، شما هم نمی‌تونین از کد ما استفاده کنین. حالا اگه کپی رایت از بین بره، دیگه نیازی به GPL وجود نداره. چرا باید کد رو محدود کرد وقتی خودمون هم در استفاده از کد محدودیت نداشته باشم؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Sir-Shadow

• Jr. Member
  • *

بله. GPL یه لایسنس کپی‌رایت هست. ولی طراحی شده برای این که کپی‌رایت رو از بین ببره و وقتی که کپی رایت از بین رفت خودش هم ازبین می‌ره.
می‌دونی چرا GPL به وجود اومد؟ چون مردم به خاطر وجود کپی‌رایت این آزادی رو نداشتن که از کدهای امثال مایکروسافت و اپل استفاده کنن، ولی مایکروسافت و اپل می‌تونستن از کدهای مردم استفاده کنن. برای همین ریچارد استالمن، این نابغه‌ی بزرگ اومد و یه تریکی به عاملان کپی‌رایت زد که اون سرش ناپیدا. گفت این کدی که ما می‌نویسیم آزاده و همه می‌تونن ازش استفاده کنن، ولی همون‌طور که ما نمی‌تونیم از کد شما استفاده کنیم، شما هم نمی‌تونین از کد ما استفاده کنین. حالا اگه کپی رایت از بین بره، دیگه نیازی به GPL وجود نداره. چرا باید کد رو محدود کرد وقتی خودمون هم در استفاده از کد محدودیت نداشته باشم؟

درود
مسلما GPL اومده برای مقابله با انحصار طلبی
من هم بهش اعتقاد دارم و ازش حمایت می‌کنم و همین فلسفش بوده که منو تا این حد شیفته خودش کرده
ولی عقیده دارم که آزادی نرم‌افزار و در سطح بالاتر آزادی علم با حمایت نکردن و زیر پا گذاشتن مالکیت معنوی فرق می‌کنه
در سطح قانون گزاری باید قوانینی برای حق مالک وضع بشه و این ما هستیم که باید در ارتباط با خودمون به سطحی از تفکر برستیم که به دیگران ببخشیم و کمک کنیم

مسلما همین قانون کپی‌رایت هست که از GPL حمایت می‌کنه تا شرکت‌های انحصارطلب نتونن از محصولات تحت GPL استفاده کنن!

بازهم میگم، تعریفی که از کپی‌رایت توی ذهن ماها رفته کمی اشتباهه
کپی‌رایت انحصار طلبی نیست، قانونیه که از حق دارایی‌های انسان‌ها حمایت می‌کنه اگر چه ممکنه برخی ازش سو استفاده کنن و به انحصار طلبی و سود‌جویی کشیده بشه

البته نمی‌تونم نظر بدم که نتیجه‌ی اجرای این قانون در داخل ایران چی بشه و آيا در کشو‌رهای دیگه نتیجه‌ی مطلوبی داشته یا نه!

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
با سلام
نقل‌قول
سلام به نظرم بحث خوبیه تا قبل این پست فکر می کردم رعایت بشه بهتره ولی الان یه کم گیج شدم ! از یه طرف خب اگه رعایت بشه حداقل برای نرم افزارای ایرانی فکر کنم خیلی به توسعشون کمک کنه . از طرف دیگه همون بحثای همیشگی آرادی نرم افزار و اینا پیش میاد .
دوست عزیز من فقط جواب شما رو چون دوستون دارم می‌دم.
دقیقا ما هم به پیشرفت جامعه فکر می‌کنیم. برای همین هست که اینقدر با کپی‌رایت مخالفیم. جامعه در صورت وجود کپی‌رایت به شدت ضربه می‌خوره. دلیلش رو هم شاید همونطور که گفتم در طولانی مدت نوشتم چون واقعا زمان‌بره و حتی ممکنه بحث‌های طولانی بین کاربران ایجاد کنه.
نقل‌قول
در مورد بحث اسلامیشم فکر کنم اینکه وقتی صاحب یه چیزی اونو محصور می کنه ( به هر دلیلی ) بالاخره صاحبشه درسته که نامردیه ولی اون حقشه و شکستن قانونش تجاوز به حق اونه .
همونطور که قبلا گفتم اثبات اسلامی بودن یا نبودن کپی‌رایت لازمه. فقط همین‌قدر بگم که از نظر اسلام(تاکید می‌کنم از نظر اسلام چون برای کسان دیگری که اسلام را قبول ندارند دلایل دیگری وجود دارد) شما در مورد آنچه مالکش هستید حق دارید ولی کپی‌رایت حقی فراتر از آنچه شما مالکش هستید به شما می‌دهد. بحث بر سر همین نکته است که قانون کپی‌رایت از بین برنده‌ی حقوقی است که در رسانه‌ها ی جمعی و اجتماع به آن‌ها توجه نمی‌شود.
نقل‌قول
نمیشه همه رو که مجبور به استفاده از مجوز آزاد کرد !!
دقیقا. نمیشه افراد مجبور به استفاده از مجوزهای آزاد کرد اما می‌توان تابوی درستی مجوزهای انحصاری و کپی‌رایت را شکست، نمی‌شود؟ ما می‌خواهیم آنچه در مورد کپی‌رایت به جامعه گفته شده است را تغییر دهیم و واقعیت آن را نشان دهیم.

یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
بسم الله....به نظر من بهتره بحث بیشتر از این ادامه پیدا نکنه...توی این تاپیک مشخص شد که کسانی که ادعای آزادی و استفاده از نرم افزارهای آزادشون میشد و ادعاشون بر این بود که ما دزدی نمی کنیم و از نرم افزارها بصورت غیرقانونی استفاده نمی کنیم کیا هستن....من همونجوری هم که گفتم هیچ وقت دلایل این دوستان برای اومدن به سمت گنو/لینوکس احترام به جامعه آزاد و عدم استفاده از نرم افزارهای تجاری نبوده و نیست...بلکه از روی جوگیر شدن و اینکه جلوی بقیه ی رفقاشون کلاس بذارن که ما چیزی غیر از ویندوز رو استفاده میکنیم دارن از لینوکس استفاده میکنن...نه بخاطر ویژگی های ارزشمند لینوکس....
واسه همینم تا بحث قانون کپی رایت پیش اومد جا زدن....
لازم به ذکر هست که ما هنوز عضو WTO نشدیم که رفقا گفتن زمان خاتمی شدیم...اولین شرط برای پذیرفتن ایران در WTO تصویب و اجرای قانون کپی رایت هست که مطمئن باشین ایران این قانون رو اجرا میکنه...

یه مورد دیگه هم اینکه ما توی گنو/لینوکس یاد گرفتیم هرچیزی رو که یاد میگیریم یا بلدیم به اوناییکه بلد نیستن یاد بدیم و همینکه توی این فروم ها فعالیت میکنیم نشون دهنده ی این مساله است...چیزی که اسلام 1400سال پیش بهش اشاره کرده که زکات علم نشر دادن اونه...چیزی که در واقع توی فلسفه ی گنو و آزادی نرم افزاری داریم بهش اشاره میکنیم...
مورد بعدی اینکه دوستانی که به هر دلیلی با قوانین اسلامی مشکل دارن-عرض کردم قوانین اسلامی نه چیزی که داره عملا اجرا میشه- بهتره این بحث ها رو اینجا مطرح نکنن...پیشنهاد میکنم سوادشون رو ببرن بالا تا مجبور نشن از سر عصبانیت حرفهای خنده دار بزنن

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
عرض کردم قوانین اسلامی نه چیزی که داره عملا اجرا میشه
چرا همیشه عادت داریم فکر کنیم یه تفکر خودش به شخصه بهترین چیزه و اگه در عمل با مشکل مواجه شد اشکال از کسانیه که بهش عمل می‌کنن؟ این من رو یاد کمونیست‌ها می‌اندازه که می‌گفتن خود کمونیسم عالیه و اگه در همه‌جای دنیا کشورهای کمونیستی در حال فروپاشی هستن به خاطر بد عمل کردن به اونه. مگه هر ایدئولوژی‌ای رو نباید در عمل سنجید؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Sir-Shadow

• Jr. Member
  • *
عرض کردم قوانین اسلامی نه چیزی که داره عملا اجرا میشه
چرا همیشه عادت داریم فکر کنیم یه تفکر خودش به شخصه بهترین چیزه و اگه در عمل با مشکل مواجه شد اشکال از کسانیه که بهش عمل می‌کنن؟ این من رو یاد کمونیست‌ها می‌اندازه که می‌گفتن خود کمونیسم عالیه و اگه در همه‌جای دنیا کشورهای کمونیستی در حال فروپاشی هستن به خاطر بد عمل کردن به اونه. مگه هر ایدئولوژی‌ای رو نباید در عمل سنجید؟

من گفتم بین کپی‌رایت و انحصار‌طلبی تفاوت می‌بینم و بر اساس اون تعریفی که از کپی رایت ارائه کردم،‌ گفتم که به نظرم ذاتش مشکلی نداره
همین نکته بس که GPL رو هم جزوی از کپی‌رایت به حساب آوردم و گفتم که یعنی رعایت خواست مولف در سرنوشت محصولش.

اگه هیچ قانون مالکیتی نباشه GPL چطور میخواد بیاد ادعا کنه محصول من نباید به صورت انحصاری در بیاد؟!
اون وقت همینی میشه که توی ایران باید بدوی تا ثابت کنی آقا Free به معنی رایگان نبوده و شخصی که نرم‌افزار آزاد من رو به صورت انحصاری درآورده، مجوز من رو زیر پا گذاشته

البته مسلمه که کپی‌رایت به شکل کنونی اشکال داره و گرنه به این وسعت نمی‌تونستن ازش استفاده‌ی انحصار طلبانه بکنن
احتمالا باید با نگرش جدیدتری به قانون حقوق مولف نگاه بشه و از حرکت‌هایی مثل کمیسیون ضد انحصار اتحادیه‌ی اروپا حمایت بشه

هیچ بقالی نمیاد بگه ماست من ترشه، کمونیست‌ها هم از این قضیه مستثنی نبودن
اگر من معتقدم حکومت دینی سرانجام خوبی نداره، این به خاطر بدی دین نبوده،‌ بلکه به خاطر رفتارهای نابجایی بوده که به اسم دین صورت می‌گرفته
این مثال میشه عکس مثال شما

آرمان‌شهری که کمونیست‌ها به دنبالش بودن چون می‌خواست به زور سطح رفاه برابری در جامعه ایجاد کنه، تلاش رو از جامعه گرفت و به شکست رسید
رعایت نکردن حق دیگران در تصمیم‌گیری برای سرنوشت ساخته‌های خودشون، یعنی اعمال زور برای گسترش آزادی علم، شاید سرنوشتی بهتر از کمونیسم نداشته باشه
« آخرین ویرایش: 02 اردیبهشت 1391، 01:12 ق‌ظ توسط Sir-Shadow »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
۱- اسلام خودش کارشناس و فقیه داره و اون ها هستند که باید حکم اسلام رو در مورد یه چیزی تشخیص بدن. پس اینکه اسلام حکم جهاد یا کشتن یه کسی رو صادر کنه وظیفه فقهاست و بهتره ما تو مسائلی که بهش وارد نیستیم دخالت نکنیم.
۲- یکی از ویژگی های خوبی که من در دوستان دنیای نرم افزار آزاد می بینم روحیه ضد استکباری اون هاست علیه مایکروسافت و سایر کمپانی های انحصارطلب که به نظرم خیلی خوبه ولی ای کاش یه کم از این روحیه رو خرج مصادیق دیگر استکبار هم می کردند. شاید هم می کنند. نمی دونم.  ;)
۱- موافقم، ولی اونها هم تو مسائلی که بهش وارد نیستند دخالت نکنند ;)
۲- در دنیای نرم‌افزار آزاد روحیه ضدانحصارطلبی وجود داره، نه ضد استکباری. اتفاقا فعالیت‌ها برای جامعه آزاد توی همون استکباری که میگید بیشتر از ایرانه و حتی تعدادی از امکانات زبان فارسی در بعضی از نرم‌افزارهای آزاد برای پشتیبانی راست به چپ از همون استکبار میاد. اول مملکت خودمونو درست کنیم، نیاز نیست نگران مملکت‌های دیگه باشیم.

حالا اگه کپی رایت از بین بره، دیگه نیازی به GPL وجود نداره. چرا باید کد رو محدود کرد وقتی خودمون هم در استفاده از کد محدودیت نداشته باشم؟
قضیه اینه شرکت‌هایی مثل اپل و مایکروسافت رد هر صورت کدهاشون رو منتشر نمی‌کنند، در نتیجه اگر کپی‌رایت و حقوق حمایت از پدیدآورنده وجود نداشته باشه، تمام شرکت‌ها می‌تونن از کدهایی که سورسشون موجوده بدون هیچ محدودیتی استفاده کنند و دوباره اون شرکت‌ها از این طریق سود زیادی می‌برند، همواره هم مثل شرکت‌های ایرانی راه‌هایی برای جلوگیری از کپی پیدا می‌کنند، مثل قفل‌های سخت‌افزاری و غیره. تنها سودش اینه که شما می‌تونید نرم‌افزارها رو رایگان داشته باشید. مگه الان که ایران کپی‌رایت نیست شما می‌تونید از کد برنامه‌های مایکروسافت و اپل استفاده کنید؟! کلا فلسفه نرم‌افزار آزاد با کپی‌رایت شدنی شده، وگرنه هرکسی می‌تونست از کدها استفاده کنه و کد تغییر داده شده رو دیگه انتشار نده.

البته نمی‌تونم نظر بدم که نتیجه‌ی اجرای این قانون در داخل ایران چی بشه و آيا در کشو‌رهای دیگه نتیجه‌ی مطلوبی داشته یا نه!
در کشورهای دیگه هم به این شکل نیست که کپی‌رایت ۱۰۰درصد رعایت بشه. به نظر من باید نرم‌افزارهای تجاری و آزاد باید در کنار هم وجود داشته باشه و این رقابت باعث رشد بیشتر توی زمینه نرم‌افزار میشه. به نظر شخصی من نبود کپی‌رایت رشد نرم‌افزاری رو فوق‌العاده پایین میاره و اجازه سواستفاده رو به شرکت‌های بزرگتر هم میده.

البته مسلمه که کپی‌رایت به شکل کنونیش اشکال داره و گرنه به این وسعت نمی‌تونستن ازش استفاده‌ی انحصار طلبانه بکنن
احتمالا باید با نگرش جدیدتری به قانون حقوق مولف نگاه بشه و از حرکت‌هایی مثل کمیسیون ضد انحصار اتحادیه‌ی اروپا حمایت بشه
خوب یک قسمت این قانون کلی و جهانی هست که توی کنوانسیون‌های بوئنوس آیرس و برن هستند و یک قسمت میشه تبصره‌هایی که توی کشورهای مختلف برای این قانون وجود داره و توی هر کشور متفاوته و خوب توی اروپا به عنوان مثال ساختار بهتری داره. هر قانونی می‌تونه طبق تبصره‌هاش جای سواستفاده داشته باشه، ولی به این معنا نیست که چون میشه سواستفاده کرد کلا قانونش نباشه بهتره.
« آخرین ویرایش: 02 اردیبهشت 1391، 03:23 ق‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
بعضی دوستان واقعا حرفایی میزنند .

من نمیدونم چرا این دوستان ( همون بعضیا ) فکر میکنند دلیل استفاده همه از گنو/لینوکس مثل خودشون رایگان و ( ... ) بودن محصوله .

اگر کمی دقت کنید میبینید ما شیفته آزادی هستیم ، متوجه میشید اجرای کپی رایت باعث میشه افرادی با همون سطح فکر بالا به سمت نرم افزار آزاد بیان و همین باعث میشه ما با مسئله اینطور برخورد کنیم .
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
به نظر من هر قانونی که بتونه به پیشرفت جامعه آزاد و نرم افزاری آزاد کمک کنه میتونه مفید باشه....
این وسط حتی یه خوبی هم برای شرکت های انحصاری داره و اونم اینه که یه قانونی هست از محصولات اونا هم حمایت کنه....
اما با توجه به اجرای قانون کپی رایت کمک خوبی میشه به شناسایی و معرفی جامعه نرم افزارهای آزاد - و نه رایگان-

آفلاین OMIDVAREJAVAN

• Full Member
  • *
  • ارسال: 221
  • تصویری از رباعیات خیام،نسخه ادوارد فیتزجرالد
به نظر بنده هم کار خوبیه در کشوری که نام اسلامی را دارد درست است که سخت است همه چیز اسلامی شود ولی اگر ذره ای هم حرکتی رخ دهد
جای شکر دارد.

اسلام کپی رایت ؟؟!!!!؟؟!!!!!؟!!!!؟؟؟؟!!!!!!؟؟!!!!؟؟ اینها چه ربطی به هم دارن
نمی گم که اسلام موافقه یا مخالف چون نه می دونم و نه می خوام بدونم و نه واقعا مهمه (ببخشید اینجوری میگم امیدوارم کسی ناراحت نشه)
همین رو کم داریم که اسلام (هر چیزی که ربطی به نرم افزار و دنیای کامپیوتر نداره) وارد دنیای کامپیوتر بشه مخصوصا دنیای آزاد
احتمالا بر علیه یونیتی حکم جهاد صادر بشه و ریچارد استالمن ملهد و محکوم به مرگ

خدا یا هر اتفاقی که صلاح است بر  کاغذ سرنوشتمان بنویس که صلاح تو بهترین اتفاق است.
خدا چیکار داره
چرا اینقدر از خدا و اسلام و مسلمین و ... استفاده ابزاری می کنید

سلام
ببخشید باید توضیح بیشتر میدادم
متاسفانه شاید خیلی از ما خیلی از دستورات اسلام را در افکارمان اختصاص میدهم به یک سری امور معمولی زندگی . به نظر بنده اسلام در همه ی کارها میتواند مورد استفاده قرار گیرد اسلام در کارهای مختلف از مسواک زدن و پاکیزه بودن تا مسائل مختلف اجتماعی رهنمودهای خوب وزیبایی دارد.
ولی کدام یک از ما به این رهنمودها جامه عمل پوشاندیم؟
منضور بنده حق ناس بود. پایمال نشدن حق دیگران. که در اسلام زیاد سفارش شده .
بنده به شخصه خواصی اشاره ندارم ولی خیلی ها از جمله خوده بنده متاسفانه تحقیقاتمان دربارهی اسلام زیاد نیست.
ببخشید بنده چه استفاده ی ابزاری کردم؟
آیا در کتاب جمله ی خدایا آن ده که آن به را نخواندید.
آیا نوشته ی بنده چیزی خلاف این بود.
آیا دعا کردن و در خواست خیر در کارها اشکالی دارد؟

بازم پوزش میطلبم اگر چیزی نوشتم که باعث ناراحتی کسی شد.

« آخرین ویرایش: 02 اردیبهشت 1391، 10:50 ق‌ظ توسط s.a.m.e »
فیلیپ دوم مقدونی (پدر اسکندر مقدونی) :تفرقه بینداز و حکومت کن

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
سلام
ببخشید باید توضیح بیشتر میدادم
متاسفانه شاید خیلی از ما خیلی از دستورات اسلام را در افکارمان اختصاص میدهم به یک سری امور معمولی زندگی . به نظر بنده اسلام در همه ی کارها میتواند مورد استفاده قرار گیرد اسلام در کارهای مختلف از مسواک زدن و پاکیزه بودن تا مسائل مختلف اجتماعی رهنمودهای خوب وزیبایی دارد.
ولی کدام یک از ما به این رهنمودها جامه عمل پوشاندیم؟
منضور بنده حق ناس بود. پایمال نشدن حق دیگران. که در اسلام زیاد سفارش شده .
بنده به شخصه خواصی اشاره ندارم ولی خیلی ها از جمله خوده بنده متاسفانه تحقیقاتمان دربارهی اسلام زیاد نیست.
ببخشید بنده چه استفاده ی ابزاری کردم؟
آیا در کتاب جمله ی خدایا آن ده که آن به را نخواندید.
آیا نوشته ی بنده چیزی خلاف این بود.
آیا دعا کردن و در خواست خیر در کارها اشکالی دارد؟

بازم پوزش میطلبم اگر چیزی نوشتم که باعث ناراحتی کسی شد.

با سلام دوست گرامی

فکر نمی‌کنم اسلام موافق انحصار طلبی باشه!  ???
همچنین کی گفته حق کسی هست که دانش رو به انحصار خودش در بیاره که از واژه حق الناس استفاده می‌کنید !  :o

دین اسلام موافق و ترویج کننده دانش آزاد هستش! همین قرآن و احادیث ائمه شیعه دلیلی بر این مدعاست!
« آخرین ویرایش: 02 اردیبهشت 1391، 11:51 ق‌ظ توسط رضا حبیبی »
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
دوستان خودتون بهتر از هر کسی میدونید چطوری باید بحث کنید که حساسیت برانگیز نباشه
به تفکر دیگران احترام بگذارید تا به تفکر شما هم احترام گذاشته بشه

اگر بحث به بیراهه کشیده بشه پست ها بدون اخطار قبلی ویرایش خواهند شد. موفق باشید
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]