انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خبر مهم: ارائهٔ لایحه‌ پیوستن ایران به کپی‌رایت به دولت  (دفعات بازدید: 19573 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین OMIDVAREJAVAN

• Full Member
  • *
  • ارسال: 221
  • تصویری از رباعیات خیام،نسخه ادوارد فیتزجرالد
سلام
ببخشید باید توضیح بیشتر میدادم
متاسفانه شاید خیلی از ما خیلی از دستورات اسلام را در افکارمان اختصاص میدهم به یک سری امور معمولی زندگی . به نظر بنده اسلام در همه ی کارها میتواند مورد استفاده قرار گیرد اسلام در کارهای مختلف از مسواک زدن و پاکیزه بودن تا مسائل مختلف اجتماعی رهنمودهای خوب وزیبایی دارد.
ولی کدام یک از ما به این رهنمودها جامه عمل پوشاندیم؟
منضور بنده حق ناس بود. پایمال نشدن حق دیگران. که در اسلام زیاد سفارش شده .
بنده به شخصه خواصی اشاره ندارم ولی خیلی ها از جمله خوده بنده متاسفانه تحقیقاتمان دربارهی اسلام زیاد نیست.
ببخشید بنده چه استفاده ی ابزاری کردم؟
آیا در کتاب جمله ی خدایا آن ده که آن به را نخواندید.
آیا نوشته ی بنده چیزی خلاف این بود.
آیا دعا کردن و در خواست خیر در کارها اشکالی دارد؟

بازم پوزش میطلبم اگر چیزی نوشتم که باعث ناراحتی کسی شد.

با سلام دوست گرامی

فکر نمی‌کنم اسلام موافق انحصار طلبی باشه!  ???
همچنین کی گفته حق کسی هست که دانش رو به انحصار خودش در بیاره که از واژه حق الناس استفاده می‌کنید !  :o

دین اسلام موافق و ترویج کننده دانش آزاد هستش! همین قرآن و احادیث ائمه شیعه دلیلی بر این مدعاست!
سلام
بنده هم مخالف هستم که دانش انحصاری بشود.
منضور بنده رعایت کپی رایت میباشد.مثلا  اگر فلان فیلم ایرانی را کسی کپی بکند یا فلان نرم افزار یا بازی ایرانی را کسی کپی بکند
آیا اینها برای یک کشور بد نیست؟ آیا این پایمالشدن حق کسی نیست که این محصولات را ساخته است؟ آیا باعث ناامیدی و بی توجهی برای ساختن اثار خوب نمیشود؟
از طرفی فکر کنم برای پیوستن به تجارت جهانی ایران میبایس حقوق ماکروسافت را بدهد (این جریان را کاملا مطلع نیستم)
اگر همچین چیزی باشد خوب خوبه که جلوی این ضرر را گرفت.

بنده هم پیشنهاد میکنم این بحثها بدون تعصب و به آرامی دنبال بشود.
« آخرین ویرایش: 02 اردیبهشت 1391، 12:32 ب‌ظ توسط s.a.m.e »
فیلیپ دوم مقدونی (پدر اسکندر مقدونی) :تفرقه بینداز و حکومت کن

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
با سلام
در راستای پاسخ به دوستانی که کپی‌رایت رو اسلامی می‌دونن مطالب زیر قرار داده میشه.
لطفا دوستانی که مخالف اسلام هستن با رعایت قوانین پاسخ بدن.

ـــ ویرایش شد ـــ
بی‌دلیل و بی‌خود توسط ناظر نامحترم انجمن BADJOKER  ویرایش شد.

این ناظر حتی نام کاربریش هم مخالف قوانین انجمنه حالا بدون دلیل تاپیک ویرایش می‌کنه
یه انقلابی
« آخرین ویرایش: 02 اردیبهشت 1391، 02:02 ب‌ظ توسط یه انقلابی »
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
نقل‌قول
نه این تاپیک جای این موضوع هست و نه این انجمن
ازتون خواهش کردم که بحث های نامرتبط و حساسیت برانگیز رو در تاپیکی که نه جاش هست و نه دلیل داره ادامه ندید

پست ها ویرایش میشه و در صورت تکرار تاپیک قفل خواهد شد.
از عدم توجه شما بسیار ممنونم!!!
امیدوارم برای خودتون و دیگر دوستان بیشتر ارزش قائل بشید
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین OMIDVAREJAVAN

• Full Member
  • *
نقل‌قول
نه این تاپیک جای این موضوع هست و نه این انجمن
ازتون خواهش کردم که بحث های نامرتبط و حساسیت برانگیز رو در تاپیکی که نه جاش هست و نه دلیل داره ادامه ندید

پست ها ویرایش میشه و در صورت تکرار تاپیک قفل خواهد شد.
از عدم توجه شما بسیار ممنونم!!!
امیدوارم برای خودتون و دیگر دوستان بیشتر ارزش قائل بشید

خواهشا  هچکس تعصب الکی نداشته باشد تا بتونیم نتیجهی خوب بگیرم.
خواهش میکنم
تعصب خوب است البته منطقی

آفلاین OMIDVAREJAVAN

• Full Member
  • *
سلام
ممنون
ولی آیا از نظر شما حقوق انسانها نیازی به محافظت ندارد.
مکتوبه ی قدیم شما هم دقیقا یادم نمی آید ولی فکر کنم در باره ی آموزش و يادگیری علم بود
که بنده هم قبول دارم که علم نباد انحصاری باشد ولی چه ربطی دارد
آیا علم ساخت چیزی با محصولی که از علم به وجود می آید یکی میباشد؟
آیا اگر شما ملیاردها تومان برای ساخت چیزی خرج کنید آیا اشکالی ندارد کسی با ۱۰۰  تومان بول , ;به شما ضرر وارد کند؟
آیا به نظر شما کارگردانان از فردا رایگان فیلم بسازند و بدهند اختیار مردم؟
آهنگسازان بدون  هیچ چشمداشتی به پول مردم آهنگی را بشازند؟
آینده این آهنگسازان و کارگردانان چه میشود؟

« آخرین ویرایش: 02 اردیبهشت 1391، 01:50 ب‌ظ توسط s.a.m.e »

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
سوالات شما مفصلا توی این انجمن پاسخ داده شده
نمونه ش: توی این تاپیک مفصلا به موارد قانونی و .... کپی رایت پرداخته شده
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,17484.0.html

انجمن فلسفه اوبونتو هم تاپیک های زیادی داره که به این موضوع پرداختن
http://forum.ubuntu.ir/index.php/board,27.0.html

سوالات دیگر در مورد اینکه کپی رایت از نظر اسلام و .... رو در یک به صورت خصوصی دنبال کنید چون حداقل توی این تاپیک جاش نیست

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
    • یه‌انقلابی
با سلام

نقل‌قول
سوالات دیگر در مورد اینکه کپی رایت از نظر اسلام و .... رو در یک به صورت خصوصی دنبال کنید چون حداقل توی این تاپیک جاش نیست
دلیلی نمی‌بینم تا بخاطر تعصب بی‌جای شما حرفم رو نزنم. شما هم می‌تونی پاکش کنی  [-X
در این که این تاپیک خبری است شاید بتونید مطالب مورد بحث رو پاک کنید ولی فکر نمی‌کنم بتونید مطالب مربوط به کپی‌رایت و اسلام و ایران رو پاک کنید. چون به شما ارتباطی نداره  [-X
کپی‌رایت مسئله‌ایه که کاملا به این انجمن مربوط میشه و درست یا نادرست بودنش هم مسئله‌ایه که کاربران می‌تونن در موردش صحبت کنن البته با حفظ خطهای قرمز. حالا اینکه شما دوست ندارید در مورد اسلام و نرم‌افزار آزاد چیزی بشنوید نظر شخصی‌تونه و به ما ربطی نداره.
شما بهتره بجای ویرایش کردن پست بگی که کدوم قانون زیر پا گذاشته شده وگرنه قانون اینجا رو تبدیل به قانون جنگل کردی .

به شما اخطار می‌دم مواظب رفتارتون در این انجمن باشید . ناظرید که ناظرید حق اعمال سلیقه ندارید

یا علی
یا علی

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
    • یه‌انقلابی
با سلام
در ضمن این آقای ناظر باید نوشته‌ی من رو برگردونن و ثابت کنن که خلاف قوانین انجمن بوده
یا علی
یا علی

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
لازم به ذکر هست که ما هنوز عضو WTO نشدیم که رفقا گفتن زمان خاتمی شدیم...اولین شرط برای پذیرفتن ایران در WTO تصویب و اجرای قانون کپی رایت هست که مطمئن باشین ایران این قانون رو اجرا میکنه...

من گفتم عضو wto متعهد به اجرای کپی رایت در ۴ سال خب معلومه که عضوش نیستیم چون به پیمانمون پایبند نبودیم (نبودند) روسیه الان عضو wto و قرار بود طی دو سال کپی رایت رو به اجر بزاره الان نمی دونم که اجرا کردن یا نه

یه مورد دیگه هم اینکه ما توی گنو/لینوکس یاد گرفتیم هرچیزی رو که یاد میگیریم یا بلدیم به اوناییکه بلد نیستن یاد بدیم و همینکه توی این فروم ها فعالیت میکنیم نشون دهنده ی این مساله است...چیزی که اسلام 1400سال پیش بهش اشاره کرده که زکات علم نشر دادن اونه...چیزی که در واقع توی فلسفه ی گنو و آزادی نرم افزاری داریم بهش اشاره میکنیم...
مورد بعدی اینکه دوستانی که به هر دلیلی با قوانین اسلامی مشکل دارن-عرض کردم قوانین اسلامی نه چیزی که داره عملا اجرا میشه- بهتره این بحث ها رو اینجا مطرح نکنن...پیشنهاد میکنم سوادشون رو ببرن بالا تا مجبور نشن از سر عصبانیت حرفهای خنده دار بزنن

فکر نکنم کسی از روی عصابانیت و یا عناد با اسلام حرفی زده باشه دستکم خودم رو میگم این فاروم یک فاروم تخصصیه و در مورد گنو و نرم افزارهای آزاده و هیچ ربطی به زردتشت و اسلام و سکولاریسم و ... نداره و نباید هم اینها رو قاطیش کنیم

اسلام اگه خوبه مبارک مسلمونا اگه بده بازم مال اونهاست به من ربطی نداره تا زمانی که موجب آزار و اذیت من نشه تنها حرف من اینه که بهتره اسلام رو وارد این زمینه هم نکنیم اینجا قانون خاص خودش رو داره و خوب هم داره جواب میده و بیشتر کاربرا (منظورم کاربرای و دوستداران نرم افزارهای آزاد) هم راضی هستند و نیازی به قوانین دیگه نیست
همین قوانین آزاد زمانی که توسط ریچارد استالمن عنوان شد خیلی‌ها اون رو کمونیست صدا می کردند
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

• High Hero Member
  • *
در این که این تاپیک خبری است شاید بتونید مطالب مورد بحث رو پاک کنید ولی فکر نمی‌کنم بتونید مطالب مربوط به کپی‌رایت و اسلام و ایران رو پاک کنید. چون به شما ارتباطی نداره  [-X
کپی‌رایت مسئله‌ایه که کاملا به این انجمن مربوط میشه و درست یا نادرست بودنش هم مسئله‌ایه که کاربران می‌تونن در موردش صحبت کنن البته با حفظ خطهای قرمز. حالا اینکه شما دوست ندارید در مورد اسلام و نرم‌افزار آزاد چیزی بشنوید نظر شخصی‌تونه و به ما ربطی نداره.
شما بهتره بجای ویرایش کردن پست بگی که کدوم قانون زیر پا گذاشته شده وگرنه قانون اینجا رو تبدیل به قانون جنگل کردی .

به شما اخطار می‌دم مواظب رفتارتون در این انجمن باشید . ناظرید که ناظرید حق اعمال سلیقه ندارید

یا علی

دوست عزیز اینجوری چیزی حل نمی شه  من با ناظر انجمن موافقم و فکر می کنم که بیشتر ما از موضوع خارج شدیم
این فاروم چه ربطی به دین داره
و فکر می کنم تا کار بالا نگرفته این تاپیک بسته بشه و یا خودمون یکمی رعایت کنیم
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین محمدرضا بوذری

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 2643
    • فروشگاه اینترنتی شهر کودک
درود؛

یه انقلابی عزیز  :)
درسته که همه ازادیم که حرفامونو بزنیم؛ اما خوب به چه قیمتی ؟ این که بحثا با هم قاطی بشن ؟ خوب شما می‌تونید برای این بحث یک تاپیک جدید ایجاد کنید و نظرات خودتون رو بنویسید  ;)

به نظرتون اینطور بهتر نیست ؟

حذف ویرایش پست‌ها برای به انحراف کشیده نشدن انجمن هست و با هماهنگی گروه راهبران انجام می‌شود؛ از شما خواهش دارم که همکاری لازم رو به عمل آورید و به تخصصی بودن و تحصصی ماندن انجمن کمک کنید تا مرجع خوبی برای جویندگان علم باشه  :)

• High Hero Member
  • *
بعضی دوستان واقعا حرفایی میزنند .

من نمیدونم چرا این دوستان ( همون بعضیا ) فکر میکنند دلیل استفاده همه از گنو/لینوکس مثل خودشون رایگان و ( ... ) بودن محصوله .
اگر کمی دقت کنید میبینید ما شیفته آزادی هستیم ، متوجه میشید اجرای کپی رایت باعث میشه افرادی با همون سطح فکر بالا به سمت نرم افزار آزاد بیان و همین باعث میشه ما با مسئله اینطور برخورد کنیم .

تنها دلیلی که من به سمت گنو اومدم رایگان بودن اون بود هرچند حالا قاشق فلسفش شدم و  آزاد بودن نرم افزار خیلی بیشتر از رایگان بودن برام مهمه
حالا اگه کسی تنها به دلیل رایگان بودن از گنو استفاده کنه چه ایرادی داره

• High Hero Member
  • *
چرا همیشه عادت داریم فکر کنیم یه تفکر خودش به شخصه بهترین چیزه و اگه در عمل با مشکل مواجه شد اشکال از کسانیه که بهش عمل می‌کنن؟ این من رو یاد کمونیست‌ها می‌اندازه که می‌گفتن خود کمونیسم عالیه و اگه در همه‌جای دنیا کشورهای کمونیستی در حال فروپاشی هستن به خاطر بد عمل کردن به اونه. مگه هر ایدئولوژی‌ای رو نباید در عمل سنجید؟

۲ تا مثبت+

آفلاین OMIDVAREJAVAN

• Full Member
  • *
سلام

۵ دقیقه دست به صفحه کلید نزنید.

آب بزنید به صورتتون

صبر صبر

با آرامش و متانت بحث را ادامه میدیم به امید اینکه یه نتیجه ی خوب زیبا و کاربردی بگیریم.
اینجا باید همه با هم تا اونجایی که میتونیم دوست و رفیق هم باشیم و از همدیگر پشتیبانی کنیم تا یک نتیجه ی خوب و تمیز بگیریم.

حالا از کجا شروع کنیم؟
چه طور رای گیری کنیم؟
یا اصلا تمومش کنیم.

« آخرین ویرایش: 02 اردیبهشت 1391، 03:19 ب‌ظ توسط s.a.m.e »

• High Hero Member
  • *
رفراندوم
به نظر من تمومش کنیم چون ربطی به فاروم نداره