انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بالاخره دانلود منیجر گرافیکی لینوکس فارسی آمد  (دفعات بازدید: 10914 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
پاسخ : بالاخره دانلود منیجر گرافیکی لینوکس فارسی آمد
« پاسخ #30 : 30 اردیبهشت 1391، 03:29 ب‌ظ »
من نمی دونم چه جوری باید تضمین بدم که این نرم افزار بدافزار نیست.
شما که جای خود داری! خود استالمن هم بیاد یک نرم افزار کدبسته (و یا کدباز ولی غیرازاد) هم منتشر کنه و صحتش رو هم تضمین کنه فک نکنم دنیای گنو روی خوش به همچین نرم افزاری نشون بده حتی اگه اسم یکی مثل استالمن پای او نوشته شده باشه؟!

به هر صورت ما این نرم افزار را به دلیل بازخورد بد اون در انجمنهای لینوکس به دلیل متن بسته بودن و نمایش آگهی ها در حال حاضر از سرور حذف کردیم
میذاشتین حداقل باشه بعضی که نصب میکردن! برای گزارش باگهاش خوب بود.

من نمیدونم چرا باید نرم افزاری با این حجم کاری که پای اون اسم و فامیل خودمون هست و در شورای عالی انفورماتیک و همین طور رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اون رو ثبت کردیم
روال ثبت چیه؟ کد رو به اونها دادین بررسی کردن؟ یا فقط عملکردش رو دیدن و بعد ثبت کردن؟

نمونه هایی از پروژه های فارسی که با لیسانس ازاد ارائه شدن:‌ 1. سیلیکون 2. تقویم های جلالی 3. دوستان کمک کنید!؟
« آخرین ویرایش: 30 اردیبهشت 1391، 03:34 ب‌ظ توسط identi.ca »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #31 : 30 اردیبهشت 1391، 03:45 ب‌ظ »
نمونه‌هایی از پروژه‌های ایرانی که با مجوز آزاد ارایه شدن:‌
۱. silicon Empire
۲. Limoo
۳. Jcal
۴. Star calendar
۵. Zekr
۶. AlAnvar
۷. MDic
۸. Choqok
۹. Blogilo
۱۰. AriOS Automount
و…
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #32 : 30 اردیبهشت 1391، 05:14 ب‌ظ »
اگه برای دولت یا شرکت خاصی نوشتید که هیچی. اصلاً جاش اینجا نیست.
اگه برای فروختن به مردم یا پول درآوردن از تبلیغات نوشتید، اینجا istgah.com نیست.
ولی اگه برای جامعهٔ گنو/لینوکس نوشتید، باید آزاد باشه. رایگان بودن کافی نیست.
« آخرین ویرایش: 30 اردیبهشت 1391، 05:16 ب‌ظ توسط سعید رسولی (ilius) »

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #33 : 30 اردیبهشت 1391، 05:23 ب‌ظ »
بعد ذکر الان توسعه داده میشه یا متوقف شده؟
لیست پستی‌ش که نسبتا فعاله. ولی از ورژن 1.0.0 نزدیک دو سال می‌گذره و هنوز ورژن جدیدتری منتشر نشده.

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
« پاسخ #34 : 30 اردیبهشت 1391، 11:19 ب‌ظ »
سلام
من الان تست کردم . رو اوبونتو 11.10 .
در مورد بد افزار بودن الان حوسله راه اندازی wireshark و terminal ... رو نداشتم.
به عنوان ورژن 1 دانلود منیجر خیلی خوبیه .
تعداد کانکشن هایی که میزنه مثل idm خوبه . از همه بهتر وقتی میزاریم مثلا رویه 30 تا واقعا 30 تارو میزنه . برایه ddos هم کاربرد داره. >:D >:D

سرعت دریافت هم من راضی بودم و افت سرعت و نوسان هم نداشت .

--------------------------------------
باگ هایی که پیدا کردم:
1- وقتی یک فایل رو از داخل خود سیستم کپی میکنیم ((مثلا یک فایل از رویه دسکتاپ کپی میکنیم تو یکی از درایو هامون)) بعد که رویه "ایجاد یک دریافت تازه" میزنیم ادرس اون فایل کپی پیست شده رو مینویسه که یک ادرس لوکال از داخل سیستم هست . یعنی ادرس کپی رو فقط از تو مرور گر نمیگیره از هرجایی میگیره.

2-  از اوبونتو ورژن 10.10 به بعد که به اینترفیس unity منتقل شد دیگه  notification area وجود نداره که باعث بی مکان شدن اون کره سبز زنگ رویه صفحه میشه.

-----------------------------------

برام جالبه این رو بدونم :
نوع دریافت تبلیغات به چه شکلی هست ؟ باید یک جوری اهراض هویت انجام بشه وگرنه یکی میاد خودشو جایه سرور شما جا میزنه و جایه تبلیغ ممکنه یک چیز دیگری رو بفرسته.

------------------------------------
درکل من راضی هستم از multi get که استفاده میکنم به نظرم بهتره ولی یک سری کمبود هایی داره و قیافشم خیلی جایه کار داره.

آفلاین persianleet

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
نقل‌قول
روال ثبت چیه؟ کد رو به اونها دادین بررسی کردن؟ یا فقط عملکردش رو دیدن و بعد ثبت کردن؟
در حال حاضر فقط از نظر محتوایی و فنی تایید شده ولی مسول شورای عالی انفورماتیک که باهاش تلفنی صحبت میکردم میگفت احتمالا در آینده کدهاش رو هم باید تحویل بدهید

نقل‌قول
اصلی ترین دلیل حذف ما بحث صحبت درباره بدافزار بودن اون بود این نرم افزار بیش از پنجاه هزار خط است که فقط دو هزار در خصوص مدیریت تبلیغات است و باقی آن در جهت ایجاد یک دریافت راحت و با امکانات است و صحبتهای بدافزار بودن اون برای ما یک جور توهین بود. ما گذاشتیم زمان و استفاده کاربران حرفه ای پاسخ این موضوع را بدهد. من نمی دانم چرا این صحبتها درباره پلاگین فلش ، adob readerو ... نیست نمیدانم اگر IDM یک نسخه به این شکل برای لینوکس میداد آیا باز هم واکنشها همین طور بود؟!!!!

نقل‌قول
- وقتی یک فایل رو از داخل خود سیستم کپی میکنیم ((مثلا یک فایل از رویه دسکتاپ کپی میکنیم تو یکی از درایو هامون)) بعد که رویه "ایجاد یک دریافت تازه" میزنیم ادرس اون فایل کپی پیست شده رو مینویسه که یک ادرس لوکال از داخل سیستم هست . یعنی ادرس کپی رو فقط از تو مرور گر نمیگیره از هرجایی میگیره.

وقتی بر روی دریافت تازه کلیک کنید هر چیزی که در کلیپ برد سیستم باشد در ورودی نشانی paste می شود فلسفه ما هم این بود که  اگر یک لینک را به صورت کامل و یا ناقص مثلا از gedit رونوشت(کپی) کرده بودید برای شما در آنجا نمایش دهد تا بتوانید آن را تایید و یا اصلاح کنید برای آن که ممکن بود این چیزی غیر از لینک باشد آن را به صورت انتخاب شده درآوردیم تا با یک بک اسپیس پاکش کنید

نقل‌قول
-  از اوبونتو ورژن 10.10 به بعد که به اینترفیس unity منتقل شد دیگه  notification area وجود نداره که باعث بی مکان شدن اون کره سبز زنگ رویه صفحه میشه.

میشه بگی منظورت آیکون tray هست یا سبد دریافت اگر با عکس بگذاری ممنون میشم

نقل‌قول
نوع دریافت تبلیغات به چه شکلی هست ؟ باید یک جوری اهراض هویت انجام بشه وگرنه یکی میاد خودشو جایه سرور شما جا میزنه و جایه تبلیغ ممکنه یک چیز دیگری رو بفرسته.

در حال بررسی این هستیم که اصلا پروژه را ادامه بدهیم یا نه ولی اگر قصد بر ادامه آن شد به احتمال زیاد برای لینوکس متن باز خواهد بود. به هر صورت به دلیل مشغله کاری فکر نمیکنم تغییر چندانی در وضعیت پروژه در دو تا سه ماه آینده رخ بدهد.

نقل‌قول
تو قسمت پیکر بندی می تونید این مقدار رو تعیین کنید که پیشفرض 4 تا میباشد
گزینه ای که به صورت پیش فرض چهار تا است با عنوان ؛شمار دریافتهای همزمان می باشد؛ که جهت ایجاد صف در دریافتها کاربرد دارد.

« آخرین ویرایش: 03 خرداد 1391، 01:17 ب‌ظ توسط persianleet »

آفلاین alieblice2

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 280
-----------

از اوبونتو ورژن 10.10 به بعد که به اینترفیس unity منتقل شد دیگه  notification area وجود نداره که باعث بی مکان شدن اون کره سبز زنگ رویه صفحه میشه.

------------

منظورم:
 سبد دریافت
هستش منظورم
« آخرین ویرایش: 03 خرداد 1391، 01:47 ب‌ظ توسط alieblice2 »

آفلاین PedramPaakzad

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 84
persianleet@
اینطوری که دوستان تست کردن و میگن و خودتون هم به بزرگی پروژه اشاره کردید به شدت توصیه میکنم نرم‌افزارتون رو به صورت آزاد برای گنو/لینوکس منتشر کنید. به خاطر عدم وجود یه دانلود‌منجر گرافیکی قوی توی گنو/لینوکس قول میدم در مدت زمان کوتاهی کلی سروصدا کنه و بین همه‌ی کاربران گنو/لینوکس، چه ایرانی چه خارجی، شناخته شده و محبوب شه، کافیه سایت‌هایی مثل webupd8 یا omgubuntu یه پست راجع به نرم‌افزارتون بذارن.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من نمی دانم چرا این صحبتها درباره پلاگین فلش ، adob readerو ... نیست نمیدانم اگر IDM یک نسخه به این شکل برای لینوکس میداد آیا باز هم واکنشها همین طور بود؟!!!!

کی گفته نیست؟ فکر نمی‌کنم حتا یک نفر هم در این‌جا حاضر باشه adobe reader رو نصب کنه. از نظر من نصب چنین برنامه‌ای وقتی evince و okular و… هستن دیوانگی محضه. در ضمن همون‌طور که دو ستان گفتن IDM که سهله، اگه خود استالمن هم برنامه‌ای منتشر کنه که کدش و اجازه‌ی تغییر اون‌ها به صورت آزاد وجود نداشته باشه، هیچ‌کس اون رو نصب نخواهد کرد
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین einstein

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
    • Repair Specialty Mobile
بالاخره دانلود منیجر گرافیکی لینوکس فارسی آمد!
یعنی ملت لنگ دانلود منیجر گرافیکی بودند!اونوقت یک برنامه ای که تبلغیات داره!
مجبور نیستم که استفاده کنم اما هرکی دانلود منیجر دوست داره داشته باشه میتونه add-ons flashgot رو نصب کنه بهمراه برنامه uGet Download Manager.ترکیب خیلی خوبی هست

آفلاین alieblice2

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 280
من یک چیزی رو برایه دوستان بگم :

لطفا دوستان در صحبت هاشون احترام متقابل رو رعایت کنن ; بالا خره کسانی که این دانلود منیجر رو نوشتند برایه خودشون درجه علمی و احترامی دارن و هرجور که دوست داشته باشن میتونن این نرم افزار رو اراعه کنن . استفاده از الفاضی مثل ؛لنگ ؛ ... اصلا درست نیست .
وقتی هم از چیزی متمعن نیستین بی خودی مطرحش نکنین (کنایه از بدافزار) .

البته تا حدودی معلومه که خیلی از این نظرات فقط به خاطر ایرانی بودن نرم افزار هست.

من نمی دانم چرا این صحبتها درباره پلاگین فلش ، adob readerو ... نیست نمیدانم اگر IDM یک نسخه به این شکل برای لینوکس میداد آیا باز هم واکنشها همین طور بود؟!!!!

کی گفته نیست؟ فکر نمی‌کنم حتا یک نفر هم در این‌جا حاضر باشه adobe reader رو نصب کنه. از نظر من نصب چنین برنامه‌ای وقتی evince و okular و… هستن دیوانگی محضه. در ضمن همون‌طور که دو ستان گفتن IDM که سهله، اگه خود استالمن هم برنامه‌ای منتشر کنه که کدش و اجازه‌ی تغییر اون‌ها به صورت آزاد وجود نداشته باشه، هیچ‌کس اون رو نصب نخواهد کرد

شما خیلی سنگ نرم افزار هایه ازاد رو به دل میزنین .
یک بار یک pdf با کیفیت fullhd که حجم بالایه 800 مگ رو داره باهمینایی که گفتین اجرا کنین . اون موقع میبینین که خیلی کارایه ساده هست که حتی تو لینوکس نمیشه به انجام دادنشون نزدیک شد البته عکسشم وجود دارد .

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
من با evince فایلای pdf بالای ۲۰۰ مگو راحت باز کردم...مشکلیم نداشته

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
من یک چیزی رو برایه دوستان بگم :

لطفا دوستان در صحبت هاشون احترام متقابل رو رعایت کنن ; بالا خره کسانی که این دانلود منیجر رو نوشتند برایه خودشون درجه علمی و احترامی دارن و هرجور که دوست داشته باشن میتونن این نرم افزار رو اراعه کنن . استفاده از الفاضی مثل ؛لنگ ؛ ... اصلا درست نیست .
وقتی هم از چیزی متمعن نیستین بی خودی مطرحش نکنین (کنایه از بدافزار) .

البته تا حدودی معلومه که خیلی از این نظرات فقط به خاطر ایرانی بودن نرم افزار هست.

شما خیلی سنگ نرم افزار هایه ازاد رو به دل میزنین .
یک بار یک pdf با کیفیت fullhd که حجم بالایه 800 مگ رو داره باهمینایی که گفتین اجرا کنین . اون موقع میبینین که خیلی کارایه ساده هست که حتی تو لینوکس نمیشه به انجام دادنشون نزدیک شد البته عکسشم وجود دارد .

سنگ نرم افزار های آزاد رو میزنیم چون که به آزادی اهمیت می‌دیم و برای آزادی از گنولینوکس استفاده می‌کنیم و در کنارش برای ویژگی های دیگر ...
تا جایی که من در باز کردن فایل های پی دی اف دیدم okular خیلی قوی و سریع و حتی سریع تر از adobe reader اجرا می‌کرد ! evince هم سریع  تر از adobe reader و بهتر !
برای فلش هم که من روی سیستم خودم فلش ندارم و از gnash استفاده می کنم که واقعا خوب کار می کنه و منم توش ضعفی نمی‌بینم!‌
یه سوال دیگه ! تا جایی که من می دونم full hd برای ویدیو هست نه پی دی اف قربان !
امیرالمؤمنین (ع) :‌ زکات علم نشر آن است
چرا علم خود را با نوشتن برنامه‌ای آزاد نشر ندهیم‌؟

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
منظورش پی.دی.افایین که عکسایی با رزولوشن 1920x1080 دارن

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
نقل‌قول
در حال حاضر فقط از نظر محتوایی و فنی تایید شده ولی مسول شورای عالی انفورماتیک که باهاش تلفنی صحبت میکردم میگفت احتمالا در آینده کدهاش رو هم باید تحویل بدهید

نقل‌قول
اصلی ترین دلیل حذف ما بحث صحبت درباره بدافزار بودن اون بود این نرم افزار بیش از پنجاه هزار خط است که فقط دو هزار در خصوص مدیریت تبلیغات است و باقی آن در جهت ایجاد یک دریافت راحت و با امکانات است و صحبتهای بدافزار بودن اون برای ما یک جور توهین بود. ما گذاشتیم زمان و استفاده کاربران حرفه ای پاسخ این موضوع را بدهد. من نمی دانم چرا این صحبتها درباره پلاگین فلش ، adob readerو ... نیست نمیدانم اگر IDM یک نسخه به این شکل برای لینوکس میداد آیا باز هم واکنشها همین طور بود؟!!!!

نقل‌قول
- وقتی یک فایل رو از داخل خود سیستم کپی میکنیم ((مثلا یک فایل از رویه دسکتاپ کپی میکنیم تو یکی از درایو هامون)) بعد که رویه "ایجاد یک دریافت تازه" میزنیم ادرس اون فایل کپی پیست شده رو مینویسه که یک ادرس لوکال از داخل سیستم هست . یعنی ادرس کپی رو فقط از تو مرور گر نمیگیره از هرجایی میگیره.

وقتی بر روی دریافت تازه کلیک کنید هر چیزی که در کلیپ برد سیستم باشد در ورودی نشانی paste می شود فلسفه ما هم این بود که  اگر یک لینک را به صورت کامل و یا ناقص مثلا از gedit رونوشت(کپی) کرده بودید برای شما در آنجا نمایش دهد تا بتوانید آن را تایید و یا اصلاح کنید برای آن که ممکن بود این چیزی غیر از لینک باشد آن را به صورت انتخاب شده درآوردیم تا با یک بک اسپیس پاکش کنید

نقل‌قول
-  از اوبونتو ورژن 10.10 به بعد که به اینترفیس unity منتقل شد دیگه  notification area وجود نداره که باعث بی مکان شدن اون کره سبز زنگ رویه صفحه میشه.

نقل‌قول

در حال بررسی این هستیم که اصلا پروژه را ادامه بدهیم یا نه ولی اگر قصد بر ادامه آن شد به احتمال زیاد برای لینوکس متن باز خواهد بود. به هر صورت به دلیل مشغله کاری فکر نمیکنم تغییر چندانی در وضعیت پروژه در دو تا سه ماه آینده رخ بدهد.

نقل‌قول
تو قسمت پیکر بندی می تونید این مقدار رو تعیین کنید که پیشفرض 4 تا میباشد
گزینه ای که به صورت پیش فرض چهار تا است با عنوان ؛شمار دریافتهای همزمان می باشد؛ که جهت ایجاد صف در دریافتها کاربرد دارد.

دوست عزیز
اول بابت زحماتت تشکر کنم !
بعد اینکه این سخنانی که دوستان ما گفتند به منظور بی‌احترامی نبوده. منطقی فکر کن !‌ خود آندروید که حتی سورسش هم منتشر میکنه به دلیل این که ما پیش فرض داریم از باینریش استفاده می‌کنیم چه سوء استفاده هایی میکنه! حتی اون که سورسش هم هست !‌ البته آزاد نیست !
بعدش دوستان ما و خود من واقعا به آزادی و آزاد بودن برنامه اهمیت می‌دیم و حمایت هم می‌کنیم برنامه های آزاد رو و حمایت مالی هم میشه!‌
اگه توهین شده من از طرف بقیه عذر می‌خوام ولی کلا منو دوستان خوشحال میشیم که شما برنامت رو به صورت آزاد منتشر بکنی و قطعا از تو حمایت  خواهیم کرد ...
ضمنا دانلود منیجر گرافیکی خوب هم نداریم ! ما واقعا نیاز داریم ...
امیرالمؤمنین (ع) :‌ زکات علم نشر آن است
چرا علم خود را با نوشتن برنامه‌ای آزاد نشر ندهیم‌؟